Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Jezus Maria, ile razy już coś takiego pisaliśmy? Chyba stworzę sobie szablon i zacznę go wklejać zawsze na taką odpowiedź, będzie szybciej.

 

Ludzie, wystarczy poszukać! Kilka dni temu ktoś w temacie "Zieloni..." się o to pytał, zaś w poradnikach jest cały tutorial do tego (zmienia się tylko numerek softu, instalacja od zawsze jest ta sama).

 

(nie mówiąc o tym, że po wpisaniu kilku słów w google dowiecie się wszystkiego bez pisania głupich postów)

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Hej, pytanie. Stwierdzilem ze tutaj bedzie lepiej, poniewaz przez dwa ostatnie lata w ogole nie korzystalem z psp (jesli chodzi o gry...) wiec wypadlem z obiegu :)

 

Moje PSP to stare japonskie, w tym momencie mam tam custom firmware 3.40 OE-A stare jak swiat itd itp. Ostatnio chcialem sobie zagrac w demko Dissidii w wersji US, ale nie cholery nie poszlo ;(

 

Przegladalem psp hacks, ale od czasu mojego firmware wyszlo 4.0 a potem 5.0 a teraz nawet 5.5 :P

 

Anyway pytanie brzmi, czy cos takiego jak custom firmware jeszcze istnieje, pod konsolke taka jak moja. Na psp-hacks widzialem jedynie cos od xenogears/because25, co niby udaje 5.50 ale z tego co zrozumialem jest na psp z inna plyta glowna (3000).

 

Jak ktos ma chwile czasu zeby skrobnac co i jak to fajnie, jesli nie to jakis dobry link w zupelnosci wystarczy :)

Odnośnik do komentarza

mmmm 3.40 OE <3 moj ulubiony soft... btw. aktualnie modyfikowane firmware [custom firmware] robi ta sama osoba co wtedy, tylko z inna koncowka, czyli M33.

 

w twoim wypadku update bedzie przebiegac tak:

1. robisz update do 3.52 M33-3 >>>tutorial tutaj<<<

2. nastepnie juz do jakiego tyko chcesz ;] przykladowo 5.00 M33 >>>tutorial tutaj<<<

 

reszta sie nie zmieniła ;]

Odnośnik do komentarza

Hah, wieeeeelkie dzieki za info :D

 

Jeszcze jedna sprawa jesli moge, ktory soft jest aktualnie 'najlepszy'? Lub moze najpopularniejszy, lub moze ktory jest najwiekszy sens zaimplementowac? :) Na psp hacks, koles ktory pisze teksty mowil ze on lubi 5.50 GEN, inni mowili ze wola 5.0 ;)

 

Szczerze mowiac wolalbym wysluchac opinii z forum PE niz z jakiejs tam strony.

 

Jeszcze raz dzieki, i jesli to bylo omawiane to po prostu powiedzcie gdzie (albo linka jesli jest pod reka) i ja juz sobie sam poczytam ;)

 

Odnośnik do komentarza

Wy wyzywaj imienia....

 

trudno stało się, zresztą mnie to też nie bawi już, miałem zrobić ogólny FAQ dla świeżych ale jakoś tak zeszło... a na nadmiar czasu nie narzekam :/. W podtytule tematu dla zielonych radziłbym zamieścić linka do psp-team dla tych co jeszcze ze stroną styczności nie mieli.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, 5.00 M33-6 i więcej Ci nie trzeba :). Pamiętaj, by odpowiednio skakać sobie po tych softach. I pamiętaj - jak masz jeszcze stare, grube PSP to możesz z nim robić wszystko i nie ma problemu z oprogramowaniem, to właśnie na nowych PSP (3000 i 2000 z nową płytą główną) jest problem z trwałą przeróbką i uruchamianiem homebrew. Nawet Pandora nie działa :).

 

Trzcina, Ty żyjesz O_o.

Odnośnik do komentarza

No niby tak, zawsze tutaj też możemy pomóc, ale po prostu zirytowało mnie to, że tyle osób pyta praktycznie o to samo... Odpowiedź jest dwie strony wcześniej, ale po co przejrzeć temat, po co używać opcji szukaj?

Odnośnik do komentarza

Hej. Jeszcze jedno pytanie.

 

Jestem wlasnie w trakcie isntalowania 5.00 M33. Sciagnalem autoinstalera stad : http://psp-team.pl/forumpsp/index.php?show...=21977&st=0 (temat ktory coati wczesniej wkleil) no i uruchamiam to, zaczyna sie cos robic, rozpakowywac a potem... przechodzi do zwyklego ekranu update PSP z podpisem PSP System Software Version 5.00) czy to normalne podczas instalowania tego firmware, czy moze cos sie 'popsulo po drodze'?

 

Dzieki z gory za odpowiedz :)

 

EDIT. Ok... odpowiedz byla w pierwszym poscie, z tego co tam widze to normalne ze idziemy do 'standardowej instalacji' ;)

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Ok, jeszcze jedno pytanie... moze znajdzie sie ktos kto bedzie w stanie szybko udzielic odpowiedzi.

 

Po zmianie firmware a 5.0 M33 a potem zaladowaniu patcha nr 6 przestaly mi dzialac save ze starych gier... Co mnie bardzo zirytowalo bo mialem ochote dokonczyc pare tytulow :( Czy ktos wie moze cos na ten temat? Czy to normalne? Przypomne ze robilem update z 3.52 M33-4 na 5.00 M33-6 (wszystkie patche po drodze). Czy mozna jakos temu zaradzic? Czy mozna zrobic tak aby save znowu dzialaly? Moze jakis programik, plugin, cokolwiek? Bo jak nie to straszna lipa :(

 

Dzieki wielkie za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

W niektorych grach pojawia sie 'load failed' w innych grach pojawia sie napis 'data corrupted' ale... zadziwiajace jest to ze niektore gry dzialaja. Dziala mi FFT ale nie dziala mi FF:Crisis Core...

 

Ten autoinstaler wgrywal firmware z US z tego co pamietam. Moj FFT jest europejski ale FF:CC jest z USA, czy to moze miec jakies znaczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam, zamierzam kupic sobie psp, slyszalem ze slim ma wyjscie na tv, nie wiem czy to prawda, jesli tak, to czy mozna wtedy grac w gry na tv? Akurat na tym mi tak nie zalezy, ale to samo pytanie co do filmow, jesli tak to jak to wyglada z rozdzielczoscia ?? I ewentualnie jaka jest potrzebna, ale mysle ze to nie powinien byc problem gdyz zwykle aviki dobrze chodza na tv. Gdyby filmy dobrze wygladaly na tv to bylaby super sprawa, podlaczalbym tylko psp pod tv a nie kabel pod laptopa i do tego jeszcze troche ustawiania. Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza

Trzcina - dziwna sprawa... przed robieniem update'u kopiowales save'y na hdd/pc? czy pozostawiles na memorce? w sumie bez znaczenia ale przy kopiowaniu paradoksalnie mogly sie uszkodzic.

 

gdyby to byly save'y gier z psx'a tp bym jeszcze zrozumial, bo to byl dosyc czesty problem przy pierwszych wersjach popsloaderow... ehhh zycie ;]

Odnośnik do komentarza

Poszperalem troche na necie i oto pare wnioskow :

 

fake memory stick... tylko ze ja nie mam problemow z nowymi save, tylko z niektorymi ktore mialem na memorce

 

zmiana sposobu kodowania w nowym firmware, mnostwo ludzi mialo problem z crisis core i czesto bylo to przy zmianie firmware :(

link - http://www.psp-hacks.com/forums/f127/crisi...orrupt-t195283/

 

Troche to glupie... jutro sprawdze pare innych gier :(

 

A tymczasem nie moge znalezc zadnego softu ktory moglby w tym pomoc, jakies pomysly gdzie szukac (na psp-hacks nic nie znalazlem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...