Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Mam pytanie odnośnie konsoli i tego jak z nią postępować w takiej sytuacji podczas rozmowy z M$.

 

Otóż, po ponad półtora roku konsola siadła. Dziś załączyłem grę, zdążyłem pograć 2 minuty i zwiecha, a potem 3ROD. Byłem na to gotów i dziw, że tyle sprzęt w ogóle wytrzymał. Ale odpiąłem konsole, podpiąłem znów i za godzinę spróbowałem ją jeszcze raz odpalić. Efekt był taki, że konsola bez problemu włączyła się. Zdążyłem się zalogować i chciałem otworzyć napęd, żeby sprawdzić czy jakaś gra pójdzie ... no i znowu zwiecha i 3ROD. Później identyczna akcja powtórzyła się ze 3 razy. Raz się X360 włączył i dział przez minutę, a potem wywalał czerwone diody.

 

Zauważyłem też, że kiedy dała się włączyć to łapała 3ROD w momencie kiedy chciałem otworzyć napęd. Tzn. Napęd w ogóle nie chciał się otworzyć i wtedy od razu freeze i 3 światełka. Zatem za którymś razem wziąłem śrubokręt i delikatnie podważyłem tackę tak, żeby się wysunęła, włożyłem grę i pograłem ze 20 minut, a potem znowu ROD. To, że tacka lubiła się nie wysuwać było już wcześniej też, ale to chyba dość częsty problem.

 

Co z tym zrobić ? Bo nie wiem. Poczekam do jutra i znów spróbuje, ale wątpię, aby konsola chciał chodzić dłużej niż 20 minut. Problem jest w tym, że nie wiem jak to zgłosić M$. Nie wiem czy będą chcieli to traktować właśnie w ten sposób (3ROD - 3 lata gwar.) szczególnie, ze konsola na jakieś 5 prób, 3 razy się włączyła, a raz dała zagrać. Kupiłem ją używaną rok produkcji 2006-11.

Edytowane przez Osaka
Odnośnik do komentarza
Co z tego. Jakby DVD Ci się zacinało co 20 minut też byś się zastanawiał czy warto reklamować? Uderzaj na infolinię Microsoftu, Twoja konsole jest wadliwa i trzeba ją naprawić. Po prostu konsola zaczyna zdychać.

 

Chodzi tylko o to, że jak mam to zgłosić ? Konsola ma ponad 2 lata więc jeśli to nie jest 3ROD to dupa zbita. A sam nie wiem czy jest czy nie : )

 

Dziś grałem prawie godzinę i chodziło. Dalej jest problem z wysuwaniem tacki. Czekać aż konsola zajedzie się już do końca i będą migać tylko 3 światełka ?

Odnośnik do komentarza

Miałem podobną sytuację konsola bez gwarancji 2 letniej. Zadzwoniłem do ms podałem, że ma roda konsola pojechała do serwisu i wróciła sprawna

 

Miałem podobną sytuację konsola bez gwarancji 2 letniej. Zadzwoniłem do ms podałem, że ma roda konsola pojechała do serwisu i wróciła sprawna

Odnośnik do komentarza
Chodzi tylko o to, że jak mam to zgłosić ? Konsola ma ponad 2 lata więc jeśli to nie jest 3ROD to dupa zbita. A sam nie wiem czy jest czy nie : )

 

Dziś grałem prawie godzinę i chodziło. Dalej jest problem z wysuwaniem tacki. Czekać aż konsola zajedzie się już do końca i będą migać tylko 3 światełka ?

Kiedyś kumpel miał podobnie. Zadzwonił, powiedział co i jak, to usłyszał ze i tak niczego dobrego nie należy się już spodziewać po tak zachowującej się konsoli, więc niech wysyła. Bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Witam moja konsola złapała rod-a kod błędu -0110- Wersja elite falcon z grudnia 2007 <_<

Konsola nie posiada gw.Co byś cie doradzili w takiej sytuacji jest sens zainwestować w naprawę? A jesli tak to w jaką? u mnie w miescie serwis oferuje jakieś kulki Pb odstrasza mnie cena 300zł z kolei na allegro za naprawę rod-a wołają 150 zł Macie jakieś doświadczenia w kwesti żywotnośći konsoli naprawionej za pomocą tych kulek Pb? czy jest sens wywalać 300zł

Odnośnik do komentarza
Witam moja konsola złapała rod-a kod błędu -0110- Wersja elite falcon z grudnia 2007 <_<

Konsola nie posiada gw.Co byś cie doradzili w takiej sytuacji jest sens zainwestować w naprawę? A jesli tak to w jaką? u mnie w miescie serwis oferuje jakieś kulki Pb odstrasza mnie cena 300zł z kolei na allegro za naprawę rod-a wołają 150 zł Macie jakieś doświadczenia w kwesti żywotnośći konsoli naprawionej za pomocą tych kulek Pb? czy jest sens wywalać 300zł

Jak to nie posiada gwarancji skoro jest z grudnia 2007? Standardowo są dwa lata gwarancji, a na RODa nawet 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Witam moja konsola złapała rod-a kod błędu -0110- Wersja elite falcon z grudnia 2007 <_<

Konsola nie posiada gw.Co byś cie doradzili w takiej sytuacji jest sens zainwestować w naprawę? A jesli tak to w jaką? u mnie w miescie serwis oferuje jakieś kulki Pb odstrasza mnie cena 300zł z kolei na allegro za naprawę rod-a wołają 150 zł Macie jakieś doświadczenia w kwesti żywotnośći konsoli naprawionej za pomocą tych kulek Pb? czy jest sens wywalać 300zł

jaki serwis? nazwa, jakies dane

w libiazu nei znam nikogo kto by potrafil zrobic reballing, a takie serwisy w Pl mozna na palacach jednej reki policzyc, reballing to nie dziecinada, do tego trzeba miec sprzet i doswiadczenie a nie tega gębe, reszta to oszusci wymyslajacy niestworzone historyjki...

wiec za opalarke czy xclampa dac 300zl to parodia...

na allegro to xclampy wiekszosc robi

150zl za xclampa? tez parodia

kup 8 srub w castoramie i kilka podkladek, razem dasz z 1zl i w necie masz rozpisanego xclampa na 101 sposobow

oczywiscie nie polecam xclampa ale jak masz komus dawac i to otrzymac za ciezka kase to po kiego, sam zrob i 150zl w keiszeni...

 

sam blad to uszkodzone luty meidzy GPU a ramem, trzeba je najzwyczajniej polutowac, najlepiej zrobic reflow, samo opalanie czy grzanie bez konkretnej charakterystyki procesu to taka sama dziecinada jak ten xclamp, tez mzoan kupic opalarke za 20zl i samemu zrobic...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

PILNY PROBLEM

 

Kur.wa, wkładam płytę a ona nie zaskakuje. Nic nie czyta, po prostu mogę otworzyć napęd, jakby napęd był pusty. Mam to drugi raz już dziś, poprzednio załapało jak włożyłem inną grę. Co jest :(?

Tak z każdą grą, nie odczytuje, nawet nie próbuje odczytać.

Laser jest jak nowy, grałem na nim może 20 % czasu spędzonego przy konsoli, niezbyt długiego zresztą... (instaluje gry)

 

EDIT: Pomęczyłem Xboxa i wygląda to tak: za pierwszym razem jedno zgrzytnięcie. Za drugim włożeniem tej samej płyty dwa zgrzytnięcia lasera. Za trzecim razem zgrzyta, zaczyna czytać, kręcić, zwalnia, znowu czyta i po dłuższej chwili załapuje. Zmieniam grę, zaskakuje normalnie. GTA IV śmiga z napędu jak należy.

 

WTF!? Czyżby już dopadała mnie słynna awaryjność Xboxa 360?

 

 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Możesz Juchy powiedzieć co złego jest w X-clampie? Kumplowi padła konsola (xenon) we wrześniu ubiegłego roku. X-clampem potraktował i śmiga do dziś tylko ... została zbanowana.

 

Może ma przerobioną? :P

 

Cholera, chyba za uczciwy jestem i nie wziałem tego pod uwagę ;P

Witamy w Polsce? :)

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
PILNY PROBLEM

 

Kur.wa, wkładam płytę a ona nie zaskakuje. Nic nie czyta, po prostu mogę otworzyć napęd, jakby napęd był pusty. Mam to drugi raz już dziś, poprzednio załapało jak włożyłem inną grę. Co jest :(?

Tak z każdą grą, nie odczytuje, nawet nie próbuje odczytać.

Laser jest jak nowy, grałem na nim może 20 % czasu spędzonego przy konsoli, niezbyt długiego zresztą... (instaluje gry)

 

EDIT: Pomęczyłem Xboxa i wygląda to tak: za pierwszym razem jedno zgrzytnięcie. Za drugim włożeniem tej samej płyty dwa zgrzytnięcia lasera. Za trzecim razem zgrzyta, zaczyna czytać, kręcić, zwalnia, znowu czyta i po dłuższej chwili załapuje. Zmieniam grę, zaskakuje normalnie. GTA IV śmiga z napędu jak należy.

 

WTF!? Czyżby już dopadała mnie słynna awaryjność Xboxa 360?

Padl Ci laser.

 

 

Serwis.

Odnośnik do komentarza
jaki serwis? nazwa, jakies dane

w libiazu nei znam nikogo kto by potrafil zrobic reballing, a takie serwisy w Pl mozna na palacach jednej reki policzyc, reballing to nie dziecinada, do tego trzeba miec sprzet i doswiadczenie a nie tega gębe, reszta to oszusci wymyslajacy niestworzone historyjki...

wiec za opalarke czy xclampa dac 300zl to parodia...

na allegro to xclampy wiekszosc robi

150zl za xclampa? tez parodia

kup 8 srub w castoramie i kilka podkladek, razem dasz z 1zl i w necie masz rozpisanego xclampa na 101 sposobow

oczywiscie nie polecam xclampa ale jak masz komus dawac i to otrzymac za ciezka kase to po kiego, sam zrob i 150zl w keiszeni...

 

sam blad to uszkodzone luty meidzy GPU a ramem, trzeba je najzwyczajniej polutowac, najlepiej zrobic reflow, samo opalanie czy grzanie bez konkretnej charakterystyki procesu to taka sama dziecinada jak ten xclamp, tez mzoan kupic opalarke za 20zl i samemu zrobic...

 

No konkretnie chodziło mi o Oświęcim

http://serwispsx.republika.pl/playstation.html

Juchy a ocb. z tymi kulkami ołowiu? :blink:

Odnośnik do komentarza

Ok dziś dopadł mnie dziwny problem i nie wiem czy to czytnik świruje czy coś innego..Mianowicie odpaliłem dziś z rana klocka pograłem 1.5h, po czym przylazł kumpel i przez ok 2h graliśmy w Fife i FNR3.Od tego momentu płyta z CoD'em robi dziwne rzeczy.Po włożeniu płyty do czytnika normalnie startuję(jedyna płyta,która do tej pory mi nie działa to 4cd z LO,ale to jest powszechny problem) i w momencie kiedy wcześniej normalnie wjeżdżał napis Treyarch i leciało wszystko dalej u mnie wyskakuje Disc Read Error.Co ciekawe płyta nie ma rys i instaluję się na dysku do końca(wspomniany wcześniej LO i bodaj zajechany całkowicie Obek,który ruszył po triku z pastą nawet tu nie dawały rady).Każda inna gra śmiga normalnie.Problem występuję z zainstalowaną jak i nie grą na dysku.Any ideas??

 

E1:Sprawdziłem i bez dysku śmiga normalnie spróbuje skasować sejwy.

E2:ok poszukałem i sobie poradziłem error wyskakiwał tylko gdy po zalogowaniu w dashu main profilu chciałem odpalic grę

Edytowane przez masterlag
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...