Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi


Salwador

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Gość GaScAn

Nigdy nie grałem w SC 4.

Mam pytanie: Z tego co mi wiadomo SC 4 nigdy nie ukazał się na automatach nawet w Japonii gdzie w wersji arcade często pojawiają się bijatyki amatorskie. Dlaczego? Jak myślicie? A może wiadomo dlaczego zdecydowano się nie wydawać gry na automatch? Może nikt by sobie nie zawracał tak nie z balansowaną grą w Japonii?

 

(to ostatnie zdanie nie ma na celu prowokować zadałem to pytanie z ciekawości bo różne rzeczy o balansie postaci wyczytałem na zagranicznych forach ale olać balans główny cel mojego zapytania to wersja arcade)

 

 

Odnośnik do komentarza

Pewnie nie wydali z tego powodu, że w planach mieli wydanie Bloodline Rebellion. A z marketingowego punktu widzenia lepiej było mieć po jednej grze na automaty i konsole, z których ta z automatów pojawi się i tak na konsolach, ale później. Dzięki temu Namcock więcej zarobiło.

 

Niemniej jednak nie wiadomo, czy SC4 nie pójdzie drogą SC3, które najpierw wyszło na konsole, a potem na automaty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Tak z MK vs. DC, DoA i UFC. W SCIV grałem raz i znajomy właśnie tak skwitował, a on akurat lubuje się w tej serii. Pytam ponieważ mam egzemplarz gry, nówka w folii i zastanawiam się czy jest sens otwierania jeśli gra mi nie podejdzie. Jestem bijatykowym laikiem i dla mnie uczenie "miliona" kombinacji nie jest przyjemnością, więc jednakowy system dla każdej postaci byłby mi na rękę.

Odnośnik do komentarza

Zatem zapewne wiesz, że niemożliwe jest stworzenie różnych kombinacji dla ok. 30 postaci, z których każda ma kilkadziesiąt ciosów. Przyciski, których trzeba użyć często się powtarzają, ale właściwości ciosów o tej samej kombinacji u różnych postaci są odmienne. Na przykład dół,dół+trójkąt Rocka idzie od góry i przewraca, a u Astarotha idzie od dołu i podrzuca przeciwnika do góry.

 

Nie wiem, czego dokładnie oczekujesz - że wszyscy będą mieli bardzo podobne ciosy? Na tym właśnie polega urok bijatyk - najczęściej jest w czym wybierać, jeśli chodzi o różnorodność. Jeśli skupisz się na jednej czy dwóch postaciach, to to nie będzie problem. Nauka gry wszystkimi zawodnikami zaś może przyjść z wielkim trudem.

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie sprawę, że każda postać inaczej wykorzystuje daną kombinację. Chodzi mi o to czy powiedzmy nauczę się 20 kombinacji i będę mógł wykorzystać je u każdej z postaci (oczywiście z różnym skutkiem). Tak bardziej obrazowo: czy każdą postacią będę mógł zrobić dół, dół X Y i każda coś tam zrobi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...