Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

za ok. 3 miesiace planuje kupic PS3 i jakis TV do niego. moglby mi ktos pomoc w wyborze? daje swoje wymagania:

1. oczywiscie nie drogi- powiedzmy ok. 2500zl

2. tv ogladam z ok. 2-3 metrow

3. chcialbym, aby jakosc telewizji takze byla dobra. mam cyfre z upc i n-ke.

4. denerwuje mnie dlugie przelaczanie kanalow, wiec chcialbym, aby trwalo to jak najkrocej:)

 

pytanie: w zwiazku z tym, ze kasy nie mam za wiele a pokoj nie zaduzy pewnie FULL HD odpada. chcialbym wiec zapytac, czy brak FULL HD nie przeszkodzi w rozkoszywaniu sie gra na PS3? czy HD READY wystarczy? widze, ze sa takie, ktore maja rozdzielczosc 1920:1080. z tego co slyszalem to taka rozdzialka jest widoczna jak tv ma wiecej niz 40 cali. wiec, czy roznica nie bedzie duza co do FULL HD?

prosze o pomoc, bede bardzo wdzieczny:)

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Mam Samsunga 40''M86BD i dzisiaj ogladalem film na blu-rayu oraz troche telewizji i czasem zauwazam lekkie smuzenie. Szczegolnie widoczne na zblizonych twarzach. W grach takich efektow nie zauwazylem. WTF ?

 

Edit : Po obejrzeniu jak wyzej napisalem filmu chcialem blizej sie przyjrzec temu smuzeniu i zauwazylem go rowniez w burnoucie paradise ( szczegolnie noca ). Nie wiem czy jest to mozliwe aby matryca byla wolniejsza czy cos w ten desen? Czy jest mozliwe ze po czasie matryca ma wiecej ms'ów czy ja po prostu przykulem wieksza uwage i teraz zauwazam te smuzenie ?

Pozatym dziwie sie, nie jest to stary tv a podobno juz nowych telewizorach smuzenie jest bardzo malo albo niezauwazalne. Dziwne.

 

Btw: Jak wlaczyc opcje Movie plus ?

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Fotorelacja modelu lcd samsunt hd260 (jakby ktos zaraz zaczal jeczec, ze xboxa trzymam we wnece i sie spali - stoi tak ponad rok i ani razu sie nie zawiesil, a jakby nawet poszedl do piachu stac mnie na nowke od reki):

 

14nns4l.jpg

Tak prezentuje sie tv

 

5fqd75.jpg

Jeszcze jedna fota z troche innego ujecia

 

33tm5w9.jpg

Podstawka pod lcd jest stabilna, wykonana z dobrego materialu

 

24b2fk7.jpg

Nie szukajcie przycisku power. TV wlacza sie poprzez dotkniecie panelu w miejscu symbolu wlaczenia tv, fajny bajer ;)

 

1javwl.jpg

Pilot jest srednich rozmiarow, dobrze rozplanowane przyciski i jak to w linii Samsung dobrze zaplanowane menu, ktore wygodnie sie obsluguje

 

2rqcduf.jpg

Widok na "wezowisko" kabli, jakie wejscia mamy w tv?

 

2zz16yx.jpg

Z lewej strony lcd znalazlem tajemnicza klapke, po jej otwarciu ukazaly sie...

 

2ro2k3k.jpg

Kolejne wejscia

 

t018vo.jpg

Po prawej stronie umieszczone zostaly "niezbedne przyciski", hehe

 

Tak sie tv prezentuje. Wrazenia pozytywne, oprocz czarnego tworzywa, ktore wyglada super i slim ale odciski palcow i kurz sa az za nadto widoczne. 5+ za tworzywo na lcd, ktore chroni sam panel przed porysowaniem. Do malych pokoi ten model jest jak znalazl. :)

Odnośnik do komentarza

czes, dopiero zaczynam lekture tego tematu i w ogole hdtv, z tego co widze to im wiecej sie przeczyta tym mniej sie wie ;)

szukam tv do ps3, jak ktos pomoze bede bardzo wdzieczny,

 

moje wytyczne to:

- tanio! :D najlepiej 1000zl, max 1500zl,

- 32cale, hdready(720p)

- do grania do oporu na ps3,

 

w ogole czy za takie pieniadze (1000/1500zl) kupie cos dobrego do ps3??

 

znalazlem to: SONY KDL-32v4000, troche drozej niz bym chcial ale na innym forum wszyscy to polecaja z 32calowych, co myslicie??

Edytowane przez helveg
Odnośnik do komentarza

dzieki za odp, tego samsunga jeszcze popatrze ale jezeli jednak bym dorzucil troche kasy i zwiekszylbym budzet do 2000zl? co dobrego powinienem wybrac? przypominam - tivik ma byc glownie do grania

 

na forum avf z 32 calowych mocno polecane sa soniacze, wylukalem sobie te 2 modele: kdl-32v4000 i kdl-32v4500, na ceneo oba w granicach 2000zl, raczej napalony jestem na te wlasnie ale jakby ktos chcial mnie ocalic przed zlym wyborem :) to prosze o rade

 

i jeszcze pytanie (chyba glupie ale zglupialem), oba ww tv maja rozdzielczosc natywna 1366 x 768 ale tylko jeden z nich przyjmuje sygnal 1080p (v4500), o co chodzi jakby? tzn jaka to robi dla mnie roznice przy ewentualnym zakupie? co sie dzieje jezeli np gram na ps3 w gre ktora wyswietla 1080p, co z tym sygnalem robi v4000 a co v4500

Edytowane przez helveg
Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o serie V to kompletnie jej nie znam, wiem, ze jesto gorsza od serii W i raczej nie polecana do gier. Jesli mialby polecic cos kolo 2000 to imo w tej chwili najlepszym wyjsciem bylby Samsung A656 (32 cale) lub TX-32LX70 (albo wersja tansza - 26 cali). Ten Panas ma 100hz i jest mocny w swojej klasie. Jesli chcesz cos tanszego, nie jestem jakims videofilem to wez monitor (Samsung - polecany w oddzielnym temacie) badz TV (Samsung Le32r81b).

Ja na twoim miejscu bralbym albo a656 albo LX70-tke. Pierwszy nie ma 100hz, ale jest to Samsung przeznaczony do gier glownie.

 

Kazdy HDready przyjmuje 1080i. Przynajmniej takie sa wymogi 'oznaczen'. W tej klasie TV i w tym rozmiarze TV roznica raczej niewielka.

Odnośnik do komentarza

jaki polecilibyscie tv o takich wymiarach: 80-85cm szerokosc, 60 cm wysokosc.

niestety takie mam meble i poki co nie moge ich zmienic. sa jakies takie tv z cienka obudowa? prosze o jakies typy:)

aktualnie mam samsunga 25''. wiec mniejszy niz 32'' chyba nie mialby sensu. ale nie wiem, ja sie nie znam:) prosze o pomoc.

 

a moze do x360 dobry by byl monitor? mialbym od razu do kompa:) myslicie, ze nadawlby sie taki?np. 22''

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...