Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, ale branie FullHD w 32 calach mija sie z celem, bo zalety Fulla mozna zobaczyc od 40 cali dopiero. Producenci jednak wrzucaja juz FullHD do 32 cali praktycznie za kazdym razem.

 

Kupienie TV 26 cali mija sie z celem, to juz lepiej kupic monitor. Jesli kupowac TV to min. 32 cale, ktory dobrze bedzie sobie radzil z dvd/br/sd/tv w hd i grami.

 

 

Odnośnik do komentarza

I nie każdy chce zmieniać telewizor za 4 lata. Uważam, że aktualne Full HD są na tyle dobre, że wystarczą już na dłużej, a 720p to rozdzielczość przejściowa, najbliższe lata należą do 1080p.

A propos, jak masz Full HD to nie musisz kombinować z rozdzielczościami na TV 1366x768.

Odnośnik do komentarza

32" to chyba za duzo do mojego pokoju. A co do przyszłości i FullHD, to ja naprawdę nie jestem takim koneserem jakości obrazu i dla mnie takie różnice są znikome. Dla przykładu teraz gram na CRT, a i tak jakoś nie narzekam straszliwie na obraz. No, ale zastanowię się nad ew. 32", może wyrzucę komodę do przedpokoju czy gdzie tam

Edytowane przez Dziobak_
Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawosci, ktos widzial jak sprawuje sie model Samsunga A786 ? Jestem ciekaw jak to w praniu wyglada (panel LED i 2mln kontrastu) ;p

 

Tez sie zastanawiam nad tym modelem, jezeli chodzi o czern i jakosc obrazu to bajka, jest tylko jeden problem - input lag na poziomie 70ms. Sporo ludzi na to narzeka. Jest jakis sposob by zmiejszyc opoznienie do 30ms (Game albo PC mode) ale wtedy cierpi na tym jakosc obrazu. Podobny problem mial model A656 ale wyszedl nowy firmware i juz wszystko gra. Niestety nic nie wiadomo na temat nowego firmware'u do A786 <_<

 

 

Czy sa tu jacys ludzie ktorzy przetestowali ten telewizor pod wzgledem input laga ? Ktow gral w Halo 3 po sieci na tym LCDku ? Nie wiem co robic - mam do wyboru LE46A786 i LE52A656, oba w tej samej cenie. Wiem, ze na tym pierwszym bedzie lepszy obraz ale lag nie daje mi spokoju. Jakies rady co do wyboru ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawosci, ktos widzial jak sprawuje sie model Samsunga A786 ? Jestem ciekaw jak to w praniu wyglada (panel LED i 2mln kontrastu) ;p

 

Tez sie zastanawiam nad tym modelem, jezeli chodzi o czern i jakosc obrazu to bajka, jest tylko jeden problem - input lag na poziomie 70ms. Sporo ludzi na to narzeka. Jest jakis sposob by zmiejszyc opoznienie do 30ms (Game albo PC mode) ale wtedy cierpi na tym jakosc obrazu. Podobny problem mial model A656 ale wyszedl nowy firmware i juz wszystko gra. Niestety nic nie wiadomo na temat nowego firmware'u do A786 <_<

 

 

Czy sa tu jacys ludzie ktorzy przetestowali ten telewizor pod wzgledem input laga ? Ktow gral w Halo 3 po sieci na tym LCDku ? Nie wiem co robic - mam do wyboru LE46A786 i LE52A656, oba w tej samej cenie. Wiem, ze na tym pierwszym bedzie lepszy obraz ale lag nie daje mi spokoju. Jakies rady co do wyboru ?

 

Sorki, ze ze mnie laik, ale o co chodzi z Input lagiem?

Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawosci, ktos widzial jak sprawuje sie model Samsunga A786 ? Jestem ciekaw jak to w praniu wyglada (panel LED i 2mln kontrastu) ;p

 

Tez sie zastanawiam nad tym modelem, jezeli chodzi o czern i jakosc obrazu to bajka, jest tylko jeden problem - input lag na poziomie 70ms. Sporo ludzi na to narzeka. Jest jakis sposob by zmiejszyc opoznienie do 30ms (Game albo PC mode) ale wtedy cierpi na tym jakosc obrazu. Podobny problem mial model A656 ale wyszedl nowy firmware i juz wszystko gra. Niestety nic nie wiadomo na temat nowego firmware'u do A786 <_<

 

 

Czy sa tu jacys ludzie ktorzy przetestowali ten telewizor pod wzgledem input laga ? Ktow gral w Halo 3 po sieci na tym LCDku ? Nie wiem co robic - mam do wyboru LE46A786 i LE52A656, oba w tej samej cenie. Wiem, ze na tym pierwszym bedzie lepszy obraz ale lag nie daje mi spokoju. Jakies rady co do wyboru ?

Weź A6, obraz i tak będzie świetny, TV większy...

Odnośnik do komentarza

To jest właśnie dobre - W gazetach piszą że nie opłaca się kupować telewizorów Full HD, bo przy 32 calach nie można tego wykorzystać. ALE te telewizory (nowsze modele), nie są lepsze od tych starszych i tanich tylko w HD. Nowsze modele "błyszczą" wśród tych starszych. Mają dużo lepsze kąty oglądania (często lepiej wyglądają w tym nawet od plazm), lepsze kontrasty, lepsze technologie poprawiania obrazu i kolorów, mają praktycznie 100 procentową czerń. Obraz jest po prostu lepszy i to widać gołym okiem przy zwykłym sygnale analogowym (z którym większość nowszych TV też sobie lepiej radzi).

No i dodatkowo takie pierdoły jak: Więcej wejść HDMI, mają USB itp... Zdarzało się też że starszy ciut LCD nie miał wejścia słuchawkowego ;D

 

Ale do konsoli kupił bym telewizor który już ma te 100hz :> Szkoda że A6 Samsunga niema :/ Tak byłby praktycznie idealny do grania.

Odnośnik do komentarza

panowie pytam wszedzie, na forach poswieconym tv hd, konsolom, itd i nigdzie nie moge uzyskac jednoznacznej odpowiedzi:/ moze tutaj ktos mi pomoze?

pytania brzmi: jaki TV 32'' kupic do ogladania i do grania na PS3? czesciej bedzie do ogladania filmow (kablowka, n-ka, canal+, divx) oraz do ogladania meczy:) gry powiedzmy jakies 25%, bo oprocz TV chyba kupie jeszcze jakis monitor 20-22''

ale skupmy sie na TV:) co jest najwazniejsze? rozumiem, ze musi miec 100hz i niski czas reakcji, zeby nie bylo smuzenia a takze znieksztalcen podczas ogladania meczy pilki noznej? nie wiem, czy ma byc Full Hd, czy ready? gdzies czytalem, ze jak z bliska sie oglada (ja bede ogladac z 1,5-2,2 metry) oraz do telewizji hd, to lepiej full hd, a do PS3 Hd ready? wiec jak to jest, czy na 32'' widac, ze jest to Full HD?

jesli chodzi o fundusze, to max 2500zl. choc jesli jest jakis dobry, drozszy model, to moge zaczekac. tylko ile, lepiej na swieta kupic, czy w nowym roku?

co sadzicie o tych: sharp 32rd8e, LG32LG7000, soniaki bravia?

aha i wazne, zeby mial max 80cm szer. i 60cm wysokosci. wiec samsung a656 odpada:/

bede bardzo wdzieczny za pomoc :)

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...