Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

39h na liczniku, właśnie pokonałem bossa i dostałem 9lv crystarium (w końcu, bo już miałem 700k CP, których nie miałem na co wydać...), teraz wybieram się na końcówkę fabularną i mam wrażenie, że sam główny wątek jest trochę krótki - pewnie nie zajmie mi nawet 40h, bo tych moich 39 godzin z 5 spędziłem na pakowaniu i misjach na GP.

Odnośnik do komentarza

39h na liczniku, właśnie pokonałem bossa i dostałem 9lv crystarium (w końcu, bo już miałem 700k CP, których nie miałem na co wydać...), teraz wybieram się na końcówkę fabularną i mam wrażenie, że sam główny wątek jest trochę krótki - pewnie nie zajmie mi nawet 40h, bo tych moich 39 godzin z 5 spędziłem na pakowaniu i misjach na GP.

Wcale tak krótko nie jest po tym chapterze też tak myślałem ale już 5h gram w tę 'końcówkę fabularną' i jakoś końca nie widać :P

Odnośnik do komentarza

Krótke pytanko: Zna ktoś jakiś dobry poradnik o upgradeowaniu broni, jakich materiałów najlepiej używać na poszczególne bronie i gdzie je znaleźć?

 

Myślę, że na wszystkie Wasze pytania odpowiedziałby "The Complete Official Guide" Final Fantasy XIII. Dzisiaj nabyłem i jak otworzyłem by zobaczyć zawartość od razu banan na twarzy się pojawił. W tej książce mamy praktycznie wszystko: opis, questy, wszystkie potwory w grze i ich analiza, taktyki na przeciwników, wszystkie sekrety, skarby, akcesoria, bronie, summony, abilities naszych bohaterów w poszczególnych klasach zawodowych. Całe Crystarium (na którym levelu co się znajduję i ile kosztuję punktów), na których przeciwnikach zbiera się najwięcej doświadczenia, wszystkie Hunt Missions (gdzie co i jak). Ogólnie ponad 250 stron. Dla zainteresowanych znalazłem również tą książkę do ściągnięcia na necie, ja sam wolałem ja nabyć żeby mieć ją pod ręką w czasie grania :) niż przełączac kanały w telewizorze i zaglądać do kompa.

Ale jak ktoś jest chętny niech piszę na gg. Bo nie wiem czy mogę umieścić link do ściągania tej książki tutaj.

 

Na poprzedniej stronie masz jego gg i ten post.

 

Odezwij się do tego użytkownika, wczoraj podał mi link do oficjalnego poradnika (jeszcze raz dzięki).

 

Powiem tylko ŁOŁ, wszystko jest.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Krótke pytanko: Zna ktoś jakiś dobry poradnik o upgradeowaniu broni, jakich materiałów najlepiej używać na poszczególne bronie i gdzie je znaleźć?

 

Myślę, że na wszystkie Wasze pytania odpowiedziałby "The Complete Official Guide" Final Fantasy XIII. Dzisiaj nabyłem i jak otworzyłem by zobaczyć zawartość od razu banan na twarzy się pojawił. W tej książce mamy praktycznie wszystko: opis, questy, wszystkie potwory w grze i ich analiza, taktyki na przeciwników, wszystkie sekrety, skarby, akcesoria, bronie, summony, abilities naszych bohaterów w poszczególnych klasach zawodowych. Całe Crystarium (na którym levelu co się znajduję i ile kosztuję punktów), na których przeciwnikach zbiera się najwięcej doświadczenia, wszystkie Hunt Missions (gdzie co i jak). Ogólnie ponad 250 stron. Dla zainteresowanych znalazłem również tą książkę do ściągnięcia na necie, ja sam wolałem ja nabyć żeby mieć ją pod ręką w czasie grania :) niż przełączac kanały w telewizorze i zaglądać do kompa.

Ale jak ktoś jest chętny niech piszę na gg. Bo nie wiem czy mogę umieścić link do ściągania tej książki tutaj.

 

Na poprzedniej stronie masz jego gg i ten post.

 

Odezwij się do tego użytkownika, wczoraj podał mi link do oficjalnego poradnika (jeszcze raz dzięki).

 

Powiem tylko ŁOŁ, wszystko jest.

 

Już sobie znalazłem :P Tego potrzebowałem. Matma jaka stoi za systemem upgradów i tabelki, tabelki, tabelki :D Swoją drogą chyba kupie oryginał, bo przeglądanie pdf'a nie jest zbyt wygodne a i w pracy będe miał co czytać :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie wykonałem misje 55 i zdobyłem Growth Egg.

Chapter 11, team mam stosunkowo słaby (nawet crystarium 9lvl nie mam całego).

Zajęło mi to jakieś 30 podejść (1.5h około).

 

Mój przepis:

Fotki setupu: http://img440.imageshack.us/gal.php?g=20100317003.jpg

 

Przed walką użyłem Fortisol i Aegisol.

Zaczynamy oczywiście od paradigmu Attrition i Vanille spamujemy death. Jak już się nam przyfarci i Neochu zdechnie, to zmieniamy na Entourage i cierpliwie likwidujemy pozostałych przeciwników.

Ważne jest, żeby cały czas mieć buffy, dlatego jak zaczną schodzić, to zmieniamy paradygmat na Protection i czekamy aż Hope wszystko narzuci.

 

Edit: Wcześniej był link tylko do jednej foty.

Edytowane przez Hiki
Odnośnik do komentarza

Z tego co napisal sznajder zrozumialem ze jak RAZ JUZ MIALES jakies akcesorium, to zaliczylo ci sie ono do trophy.

 

Kilka godzin temu skonczylem gre... i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z calosci historii, coprawda koncowka troche miesza i nei jestem pewien czy dokladnie tak mialo to wygladac, ale co tam. Jedyne ale tyczy sie tego ze... gra jest zdecdowanie krotsza niz inne finale. Tzn czasowo jest bardzo podobnie, bo mialem 45h na liczniku (okolo) na clear save, ale walki w tej grze sa nieporownywalnie dluzsze niz kiedykolwiek wczesniej, co przeklada sie na to ze historia jest krotsza... Oczywiscie tempo jej prowadzenia nie przeszkadza niczemu ale... Pod koniec gry bylem nieprawdopodbnie zzyty z moim party i tylko z party. Praktycznie wszyscy 'bad guy'owie' byli mniej lub bardziej obojetni. Zdecydowanie inaczej niz w FFX, FFVII czy FFVI (albo nawet FFVIII).

 

W kazdym razie ponowna wizyta na GT odslonila mase nowych rzeczy ;) Wiec ide sie pobawic :D

Odnośnik do komentarza

Mi z bad guy'ów najbardziej się podobał

Cid

. NAwet był moment, że chciałem go w drużynie.

 

Czy go mozna nazwac "bad guy'em"? Sadze, ze nie do konca.

Mnie takze brakowalo w grze "wyrazistych zlych", ale no coz, ubilo sie to co sie napatoczylo :P

Trzeba jeszcze zrobic, co da sie zrobic w grze, a potem czekac na Versusa(2011 byc moze ;) )

Odnośnik do komentarza

To jest wlasnie piekne w FF13... na bossow faktycznie trzeba myslec i wymyslec sposob na zbicie go.

 

Osobiscie probowalem na rozne sposoby, ale bez saboteur'a ktory by mu narzucil deshell, deprotect i imperil nie bylem w stanie zadac mu wystarczajaco duzo dmg. Jeden raz gdy probowalem go zabic zostało mu 75 000 HP kiedy Doom mnie zabil :P

 

I nie, nie da sie usunac Doom, trzeba go zabic wczesniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...