Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość =-FEISAR-=

Słupek ale w recenzji Poly pisze wyraźnie, że oryginalny dubbing też nie jest wysokich lotów. Także polski wcale nie wypada na jego tle źle i nie jest wcale słabszy. Widocznie ogólnie dubbing w HR nie jest najlepszy.

 

Zresztą gra zbiera na Poly najwyższą notę. To chyba jedyna taka ocena po Uncharted 2 jeśli się nie mylę. O_O

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

No cóż przeczytałem recenzję i muszę sam sie przekonać czy ta gra faktycznie ma tak słaby scenariusz. Bo w tekstu autora wynika, że jest bardzo kiepski. Jeśli pisze on że:

 

byle przeciętne kino sensacyjne z Hollywood jest bardziej spójne niż gra Cage'a.

 

To w moim odczuciu jest bardzo źle ze scenariuszem gry. Przeciętne kino sensacyjne Hollywood jest dla mnie nie do przełknięcia i jeśli faktycznie HR jest jeszcze słabszy to niestety zawiodę się na całej linii. Po tej grze spodziewałem się bardzo dobrej historii.

 

Tutaj http://www.gamezilla.pl/ a dodatkowo jak chcesz przeczytaj tą recenzje http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7546449,Recenzja__Heavy_Rain.html. Szczególnie podpunkt "Rysy na diamencie", podobne zarzuty, szczególnie jeżeli chodzi o dubbing ;].

 

Bo widzisz ja nie będę oceniał ciężkiej pracy jaką włożono przy dubbingu tylko efekt tej pracy.

 

Pozwolisz że ja będę mniej surowy. Nie mam zwyczaju zabawy w recenzenta czy specjalistę. Porównam oba dubbingi i wyrobię sobie zdanie na temat ang. i pol. A Ty jak chcesz to czepiaj się każdej źle wypowiedzianej głoski itp. drobiazgów.

 

PS. Eurogamer daje 9/10.

 

http://www.eurogamer.net/articles/heavy-rain-review

Edytowane przez Grigori
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Grę i tak trzeba sprawdzić bo czytam tak różne recenzje, że sam nie wiem co myśleć. Jedni (najczęściej największe serwisy) piszą o dojrzałej fabule niczym z thrillerów psychologicznych. Piszą o genialnym scenariuszu zostawiającym pewnie luki do przemyśleń. Inni piszą o niewykorzystanym potencjale i kiepskiej historii. Sam już nie wiem czy to wina recenzentów i ich podejścia do gry, czy samej gry. Jedno wiem, że trzeba tą grę przetestować na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza

Grę i tak trzeba sprawdzić bo czytam tak różne recenzje, że sam nie wiem co myśleć. Jedni (najczęściej największe serwisy) piszą o dojrzałej fabule niczym z thrillerów psychologicznych. Piszą o genialnym scenariuszu zostawiającym pewnie luki do przemyśleń. Inni piszą o niewykorzystanym potencjale i kiepskiej historii. Sam już nie wiem czy to wina recenzentów i ich podejścia do gry, czy samej gry. Jedno wiem, że trzeba tą grę przetestować na własnej skórze.

 

Fabuła może być dojrzała, ale jeśli mają wynikać z niej takie niekonsekwencje jak w recenzji Kosa, to przynajmniej dla mnie zepsuje to cały odbiór tej historii.

I zgadzam się, że najlepiej sprawdzić samemu, bo wystarczy przytoczyć tutaj MGS4, którym wielu się podniecało i wystawiało bardzo wysokie noty, a dla mnie to największe rozczarowanie z exów na PS3, gdzie dostaliśmy banalne odpowiedzi i archaiczny gameplay.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fabuła może być dojrzała, ale jeśli mają wynikać z niej takie niekonsekwencje jak w recenzji Kosa, to przynajmniej dla mnie zepsuje to cały odbiór tej historii.

I zgadzam się, że najlepiej sprawdzić samemu, bo wystarczy przytoczyć tutaj MGS4, którym wielu się podniecało i wystawiało bardzo wysokie noty, a dla mnie to największe rozczarowanie z exów na PS3, gdzie dostaliśmy banalne odpowiedzi i archaiczny gameplay.

Wpis [+1]

I również recenzję tej gry pisał Koso ;p.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No cóż przeczytałem recenzję i muszę sam sie przekonać czy ta gra faktycznie ma tak słaby scenariusz. Bo w tekstu autora wynika, że jest bardzo kiepski. Jeśli pisze on że:

 

byle przeciętne kino sensacyjne z Hollywood jest bardziej spójne niż gra Cage'a.

 

To w moim odczuciu jest bardzo źle ze scenariuszem gry. Przeciętne kino sensacyjne Hollywood jest dla mnie nie do przełknięcia i jeśli faktycznie HR jest jeszcze słabszy to niestety zawiodę się na całej linii. Po tej grze spodziewałem się bardzo dobrej historii.

 

Tylko żebyśmy się nie zrozumieli :) Piszę o SPÓJNOŚCI fabuły. Sam scenariusz jest dojrzały, ale nie róbmy z tego atutu gry - O RETY, GRA Z DOJRZAŁĄ FABUŁĄ!, bo jako gracze wyjdziemy na debili. Zarys historii jest świetny, ale diabeł tkwi w szczegółach - a tu już twórcom gry zabrakło paru miesięcy na testy, bo pewnie sami zdają sobie sprawę z błędów logicznych.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Oceny zbiera bardzo wysokie. Koso dał jedną z najniższych notek dla Heavy Rain. Zresztą potem zobaczyłem, że odtwórczy do bólu Bioshock dostał od niego 9.5. :o

Teraz już wiem, że Koso po prostu ma zupełnie inny gust i lubi innego typu gry niż HR. Nie sugeruję się więc jego oceną. To nawet dobrze bo po przeczytaniu recenzji nabrałem nieco obaw, jednak po zobaczeniu ocenki dla Bioshock 2, wiem że niepotrzebnie się zmartwiłem. Ktoś inny powinien zrecenzować HR na tym portalu.

 

PS. Swoją drogą jeden z komentarzy słusznie wytyka pewien błąd recenzji. Otóż nie wolno obniżać oceny za słaby polski dubbing (o ile taki faktycznie jest, bo po demie mam odmienne zdanie) gdyż to nie zależy zupełnie od samego dewelopera. Także jak widać troszkę na siłę jest czepianie się niektórych rzeczy.

Edytowane przez =-FEISAR-=
Odnośnik do komentarza

Oceny zbiera bardzo wysokie. Koso dał jedną z najniższych notek dla Heavy Rain. Zresztą potem zobaczyłem, że odtwórczy do bólu Bioshock dostał od niego 9.5. :o

Teraz już wiem, że Koso po prostu ma zupełnie inny gust i lubi innego typu gry niż HR. Nie sugeruję się więc jego oceną. To nawet dobrze bo po przeczytaniu recenzji nabrałem nieco obaw, jednak po zobaczeniu ocenki dla Bioshock 2, wiem że niepotrzebnie się zmartwiłem. Ktoś inny powinien zrecenzować HR na tym portalu.

 

Dzięki za usprawiedliwienie. Podoba mi się - dałem "niską" ocenę, więc na pewno nie lubię takich gier. Pewnie dlatego napisałem wcześniej kilkanaście stron zapowiedzi HR przy okazji jakichś 5 materiałów w PE.

 

Wyciągajcie wnioski po ZAGRANIU - taka luźna propozycja. Bo na razie podział jest taki - fajni są ci autorzy, którzy dali wysoko, a ci co dali nisko, to się:

a) nie znają

b) nie lubią takich gier

c) śpią w oborze

Odnośnik do komentarza

Nie czytałem dokładnie wszystkich recenzji. Osobiście uległem hype'owi na tą grę, jednak muszę powiedzieć że podoba mi się recenzja Koso. Dlaczego? Widać zdrowe podejście. Ocene 8 jak dla mnie jest bardzo wysoka. Prawda leży po środku, wśród tych wszystkich ocen, które widziałem zrobiłbym średnią i okazało by się że rzeczywiście gierka jest tak 8-9. Według mnie dla tak innowacyjnego tytułu to jest jak już wspomniałem bardzo dobra ocena.

Moim zdaniem część z nas po prostu chce żeby ta gra była jak najlepsza z jednego prostego powodu, nie ma takich gier jak HR i chciałoby się żeby były tworzone gry o podobnej tematyce w przyszłości. W erze FPSów dla mnie perełkami są HR albo Demon's Souls. Szerokim łukiem omijam Modern Wafenluffen 2 itp. Żadna recenzja nie zmieni tego, że wiem już teraz - nawet jak nie grałem w demo że będę dobrze bawił się przy tej grze, bo wszystkie szczegóły o które mi chodziło są wymienione w plusach w praktycznie każdej recenzji.

Podsumowując dla mnie gra mogłaby zbierać same 10 we wszystkich serwisach i czasopismach z jednego prostego powodu - ludzie pójdą kupić tą grę jak zobaczą tą "dyszkę". Na pewno więcej, a co za tym idzie moglibyśmy w przyszłości podobne produkcje zobaczyć na jeszcze wyższym poziomie czego wszystkim życzę.

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza

Nie czytałem dokładnie wszystkich recenzji. Osobiście uległem hype'owi na tą grę, jednak muszę powiedzieć że podoba mi się recenzja Koso. Dlaczego? Widać zdrowe podejście. Ocene 8 jak dla mnie jest bardzo wysoka. Prawda leży po środku, wśród tych wszystkich ocen, które widziałem zrobiłbym średnią i okazało by się że rzeczywiście gierka jest tak 8-9. Według mnie dla tak innowacyjnego tytułu to jest jak już wspomniałem bardzo dobra ocena.

Moim zdaniem część z nas po prostu chce żeby ta gra była jak najlepsza z jednego prostego powodu, nie ma takich gier jak HR i chciałoby się żeby były tworzone gry o podobnej tematyce w przyszłości. W erze FPSów dla mnie perełkami są HR albo Demon's Souls. Szerokim łukiem omijam Modern Wafenluffen 2 itp. Żadna recenzja nie zmieni tego, że wiem już teraz - nawet jak nie grałem w demo że będę dobrze bawił się przy tej grze, bo wszystkie szczegóły o które mi chodziło są wymienione w plusach w praktycznie każdej recenzji.

Podsumowując dla mnie gra mogłaby zbierać same 10 we wszystkich serwisach i czasopismach z jednego prostego powodu - ludzie pójdą kupić tą grę jak zobaczą tą "dyszkę". Na pewno więcej, a co za tym idzie moglibyśmy w przyszłości podobne produkcje zobaczyć na jeszcze wyższym poziomie czego wszystkim życzę.

Moim zdaniem 8 jest to bardzo dobra ocena dla tego tytułu ale z drugiej strony najniższa jaką Ten tytuł powinien dostać, ponieważ gdyby HR dostał w prasie (może jeszcze dostanie) parę 7 to może zniechęcić potencjalnych nabywców, którzy nie grali w demo albo to demo ich nie przekonało i czekali na ocenę swojego ulubionego pisma. I może się okazać ze gra się sprzeda słabo i Sony jak QD przestaną inwestować w tego typu gry i zrobią kolejnego CoDa. Po prostu według mnie cała branża gier developerzy jak wydawcy przyglądają się z niecierpliwością premiery HR jak sie sprzeda i jak zostanie przyjęty przez graczy. Jeśli pozytywnie to będzie dobry znak że w kolejnych lata powstaną kolejne tak Ciekawe tytuły.

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza

Tak tylko teraz dochodzimy do pytania, czy recenzent powinien oceniać wartość danego tytułu, czy w swojej ocenie brać pod uwagę ewentualne konsekwencje dla rynku.

 

IMO nie można grze dodawać punktów tylko po to, żeby się lepiej sprzedała, trzeba oceniać produkt takim jakim jest, łącznie ze wszystkimi wadami. Inaczej dochodzimy do sytuacji znanej z gamestopu i zwolnienia redaktora z powodu niskiej oceny dla Kane & Lynch.

 

Serwis, który zawyża oceny w celu wpłynięcia na sprzedaż danego tytułu śmierdzi korupcją. Inna sprawa, że oceny często i gęsto wpływają na sprzedaż, jednak najważniejsze pytanie brzmi czy recenzent wystawiając ocenę myśli o konsekwencjach sprzedaży, czy o poinformowaniu czytelników, że gra jest crapem/przejawem geniuszu.

 

Z tego mógłby być nawet fajny felieton.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...