Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się gra zawiesiła zaraz na pierwszej scenie po odpaleniu ;p nie ma to jak pierwsze dobre wrażenie co? ;p

 

Poza tym jednym bublem nie miałem żadnych problemów. Sama gra jest też bardzo dobra :) właśnie to jest to jak powinny wyglądać filmy interaktywne, przypominają mi się czasy jak zagrywałem się w xfiles czy murphy'iego.

Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem limitkę HR i chciałem zapytać jak pobrać w takim razie, za darmo, ten dynamiczny temat XMB do konsoli, bo nie mogę się do niego dokopać. W pudełku był kod na soundtrack, a w menu "dodatki" był już dodatkowy epizod o wypychaczu zwierząt. Ale jak pobrać ten motyw? Z góry dzięki za pomoc :D

Po wklepaniu kodu w psstore. Pojawia się dwie rzeczy do pobrania, dodatkowy epizod i właśnie theme (motyw) i to cała filozofia. Uprzedzę Twoje pytanie soundtracku nie można na razie pobrać, jakby co spójrz parę postów wyżej.

 

Ten kod jest na wszystkie 3 a w zasadzie dwie rzeczy do pobrania (dlc i theme).

 

@Gattz

 

racja, racja

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

HR -8/10 dla samej gry

 

+fabuła

+kreacje bohaterów

+"cos nowego w czytniku konsoli"

+rozwinięcie ideii fahrenheita

+audio/video

 

-niekonsekwencje fabuly

-wpadki w scenariuszu

-malo mi ;]

-gram z pierwszym patchem... dzis musialem 4x robic reset konsoli, gra gubi dzwiek [musialem wlaczyc napisy]...

-nie podoba mi sie wyciaganie kasy w postaci dlc

 

osobna ocena dla "limitki"

 

-7/10 ocena w dół...

 

ktos tu sobie jaja robi... ok, mamy dodatkowy epizod, który nawet dziala ;] theme do ps3 tez ok. ale panowie dali dupy z ost... juz nie chodzi mi o to, ze nie moge go w tej chwili, legalnie pobrac z neta... no kurde od kiedy OST zawieraja utwory po 1:50min? i dlaczego sony wymierza mi prawego prostego w twarz dodajac okladki i wkladke do ost w formie pdf? ze niby mam sobie to nagrac na plytke cdr za 35gr i wydrukowac okladke?

suma sumarum na chwile obecna ost nie dziala w pl-pss, zassalem 'gdzies indziej', a żałosne pliczki maja 320kbps...

czy koszty serio byłyby jakies wysokie przy masowej produkcji gdyby ost zostal dodany w fizycznej formie?

 

jedyne z czego jestem zadowolony w tej limitce to jej wyglad. no ale chyba nie po to doplacalem ~40zl.

 

___________________________________

 

 

zaklad, ze za 6miesiecy nikt nie bedzie pamietal o HR?

Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem limitkę HR i chciałem zapytać jak pobrać w takim razie, za darmo, ten dynamiczny temat XMB do konsoli, bo nie mogę się do niego dokopać. W pudełku był kod na soundtrack, a w menu "dodatki" był już dodatkowy epizod o wypychaczu zwierząt. Ale jak pobrać ten motyw? Z góry dzięki za pomoc :D

Wstrzymaj się do 4 marca

http://www.ps3site.pl/oswiadczenie-w-sprawie-soundtracku-hr/37818/

Odnośnik do komentarza

Drugi raz skończyłem HR. Tym razem grałem po polsku(bo chciałem zobaczyć jak im to wyszło) i myślałem że się wścieknę(i przełącze spowrotem na ang) gdy słyszałem jak wymiawiają imię Ethan. Szlag mnie trafiał , ale wytrwałem.

 

A ja miałem takie zakończenie(w którym są cholerne nieścisłości):

 

(z prób to zrobiłem tylko 3 pierwsze, nie zabiłem i nie wypiłem) Wszyscy dotarli do magazynu, Ethan rozmiawiał ze Scottem - i tu pierwsze nieścisłość, bo Ethan powiedział że przeszedł jego próby więc niech mówi gdzie jest Shaun, czyli tak na prawdę nie musimy żadnych prób przejść pozytywnie(czyli dojechać, pocierpieć, uciąć, zabić, "poświęcić się") bo i tak z video się skapniemy gdzie jest Shaun i tam dojedziemy(miał już ktoś tak że nic nie przeszedł, co wtedy miał?), bo myślałem że jak nie wypijemy to Scott od razu do nas strzeli, a on mówił jakbyśmy wszystki pozytywnie przeszli(bo taką samą gadkę miał gdy pierwszy raz przechodziłem, a wtedy zrobiłem wszystkie próby), potem Ethan wyciągnał i ocucił syna, a w między czasie Norman walczył ze zabójcą, próbował go ratować jak wisiał, ale i tak scott spadł a Norman przeżył. Zaś Madison chcąc dostać się do Ethana i go ostrzec, wywróciła mi się na motorze(nawet tego nie chciałem , ale pomyślałem co ma być to będzie i myślalem że to i tak nic nie zmieni) i została w radiowozie. I gdy sam Ethan wyszedł(Shaun leżał w środku) i chciał się wrócić się po syna , Blake dał sygnał do strzału(po Ethan się dziwnie poruszył - z bólu), przez co Ethan zginął, a mi sie smutno jakoś zrobiło. Ale chodzi mi też o nieścisłości które były potem w filmikach. Spiker tv powiedział że tożsamość Zabójcy nadal jest nie wiadomą(i sprawę wstrzymali), a przecież i Norman i Madison mieli dowody na Scotta( i poprzednim razem jak mi też zginął Scott, a reszta przeżyła to jakoś spiker mówił że zabójcą był Scott), a później i tak była scenka tego tv wywiadu i mówili że Norman to nowy bohater(niby z jakiego dowodu skoro Zabójca to dla nich nie wiadoma). A Madison wydała książkę(Heavy Rain) i też wszyscy jej gratulowali złapania Zabójcy. Więc coś im się pokręciło. A norman pomimo że zawsze brałem ten tripo i tak wyrzucił go na końcu do kibla. Więć cholernie dużo tych nieścisłości. Ale i tak zgniotło mnie jak Ethan zginął, a myślał że już szęśliwy koniec sad.gif .

 

 

coATI -> Myślę że za 6 miesięcy(a pewnie i znacznie dłużej) pamiętać o HR będą wszyscy co grali, może nie będą o niej wspominać i o niej tak rozmawiać, ale w pamięci będą na pewno mieli. A już na 100% przy jakiejkolwiek podobnej grze(czy to pod względem fabuły, sterowania, animacji/mimiki czy jakiejkolwiek innej dojrzałej produkcji) będzie ona porównywana właśnie do HR.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

No,pewnie powinni wymawiac jego imie "Johny",nie wiem czego sie czepiasz,ludzie coraz bardziej mnie zadziwiaja,jak kiedys dubbingi byly o kant dupy potluc,to byli obroncy ze "polskie",jak wkoncu mamy solidnie odwalona robote,to ze kiepskie lol.

Nienawidze polskich dubbingow w grach,a ten bardzo przypadl mi do gustu,wiec cos w tym chyba jest.

Odnośnik do komentarza

HR -8/10 dla samej gry

 

+fabuła

+kreacje bohaterów

+"cos nowego w czytniku konsoli"

+rozwinięcie ideii fahrenheita

+audio/video

 

-niekonsekwencje fabuly

-wpadki w scenariuszu

-malo mi ;]

-gram z pierwszym patchem... dzis musialem 4x robic reset konsoli, gra gubi dzwiek [musialem wlaczyc napisy]...

-nie podoba mi sie wyciaganie kasy w postaci dlc

na wstepnie chcialbym zaznaczyc ze nie ejstem fanboyem gry ktorej jeszcze nie mam [1sza w kolejce przy nastepnym zakupie-na razie wygral preorder na BC2]. Ale mam pewne zastrzezenia co do wymienionych przez Ciebie + i -, zwlaszcza ze dales jedną z nizszych [najniższą?] ocen wypowiadających sie uzytkowników forum - dlatego tez jestem ciekaw i chetnie przeczytam male rozwiniecie twojej oceny.

 

Dajesz zarówno + jaki i - za fabułe, hmm.. wydaje mi sie ze albo fabula jest na tyle intrygująca ze dajesz za to plus, albo ma tyle ma niedociągnięć ze staje sie wadą tej gry. W tym wypadku jesli jest dobra, ale ma jakies "rysy" to w takim razie wychodzi na 0. Chyba nie moze byc zaletą fabuła posiadająca na tyle znaczace niedociagniecia, to mi sie kłóci. Wpadki w scenariuszu i niedociągniecia fabuly to nie jest troche podobne?

"mało mi" to chyba na plus :) chyba nie jest przesadnie krotka z tego co tu piszą, okolice 10h to calkiem przyzwoity wynik, zwazywszy ze kusi do ponownego przejscia. A skoro odczuwa sie niedosyt to znaczy ze bylo fajnie i chce sie wiecej...czy moze jestes rozczarowany finishem? [mialo byc wow! a jest yhmm... i stąd niedosyt]?

Wyciaganie kasy za dlc - to nigdy nie jest fajne a jednoczesnie chyba 90% gier ma taką wade..

 

wiesz, nie czepiam sie "jakim prawem tylko -8!" tymbardziej ze w gre jeszcze nie gralem [poza demem], tylko podane niektore - wydaly mi sie malo przekonujące dlatego tez chcialem to rozwinąc.

 

pzdr. (aha, jesli postanowisz odp. to prosze spoiler free! ;)

Odnośnik do komentarza

MBeniek -

 

 

ja przy drugim podejściu przeszedłem tylko dwie próby [z autostradą i obcinaniem palca] i Ethan nie dotarł do magazynu. Gra wymaga, byś przeszedł minimum trzy - wtedy będziesz miał szansę odgadnąć pozostałe litery adresu samemu, z kolei jak masz wszystkie pięć zaliczonych, to już wiesz jaki jest pełen adres. A przy dwóch/jednej/zero prób to pewnie jest za mało liter i trzeba by było strzelać z nazw ulic całego miasta :) Imo dobre rozwiązanie. Aha, ewentualnie Madison może podać adres Ethanowi przez telefon, jeżeli jej uda się go zdobyć z laptopa. Domyślam się, że w Twoim przypadku Shelby powiedział Ethanowi, że przeszedł jego próby, ponieważ dotarł pod właściwy adres. Raczej nie przewidział, że będziesz zgadywał i dobrze trafisz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja miałem problem z grą,po ok.50 rozdziałach w czasie wczytywania pojawił się czarny obraz,nie mogłem kontynuować zabawy od ostatniego zapisu.Musiałem grę rozpocząć "od kilku rozdziałów wcześniej".Pozatym często dźwięk się zacinał...

HR moim zdaniem to mocny tytuł,piękna gra.Pomimo,że może taki "samograj",ale tak mnie wciągnęła,że nawet w codziennych obowiązkach myślałem o niej....co by się mogło stać gdybym podjął inną decyzję?kto to może być?itp. Nie mogłem się doczekać kiedy znowu dosiądę się do konsoli.Nie zawiodłem się na HR!Takiej gry się spodziewałem

Odnośnik do komentarza

http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=7703&region=All

 

japonia 0.03m

 

________________________________________________________________________

 

@hummano

 

Nie będę tłumaczył wszystkich +/- jakie wystawiłem, a tylko napisze ogólnie o co mi chodzi ;]

Na wstępie? to jest bardzo dobra gra; przyjemny gameplay, muzyka gra wtedy kiedy trzeba - od strony technicznej nie mam zastrzeżeń.

Ale jeśli chodzi o fabułę i scenariusz to ta gra miejscami leży i kwiczy. Daje przykład:

Mamy 4 bohaterów - ja grałem tak, że 2 z nich przez 80% gry się nie spotkało, ba nawet nie wiedzieli o swoim istnieniu ;] A gra dostarcza mi takie fabularne kwiatki, że szok! w kolejnych scenach jeden z bohaterów gdzieś jedzie chociaż nigdzie, wcześniej nie było sceny, w której się dowiaduje o jakiejś tam miejscówce [gdzie mieszka ktoś o kim nawet nie słyszał].

W sporcie mamy coś takiego jak optymalna linia przejazdu danej trasy. Tutaj jest cos podobnego, tylko, że można to nazwać optymalną linią przejścia gry(takich linii jest co najmniej kilka), tak żeby wszystko do siebie pasowało . Ja niestety albo stety gdzieś po drodze pobłądziłem. Miejscami grałem tak jakbym to ja postąpił w danej sytuacji (pewnie miałem się tego trzymać), a w innych scenach grałem tak, żeby coś zobaczyć/osiągnąć - w końcu to gra i mogę robić co chce, tak? Efekt? Fabuła mi się posypała w 2 momentach ;]

W/w opis absolutnie nie skreśla "+fabuła", bo ona naprawdę trzyma poziom, ale już rozpiska scen i powiązań miedzy nimi niekoniecznie.

Miałem nie tłumaczyć +/-? ;] "-mało mi" no mało mi. Grało się naprawdę dobrze i chce się więcej - taki 100%-subiektywny minusik.

A jeśli chodzi o DLC, to widać, że to miały być sceny wplecione w grę właściwą, tylko pewnie terminy goniły i nie starczyło czasu na sensowne powiązania pomiędzy scenami w grze.

 

aha pamiętaj, ze rozmawiasz z kolesiem, dla którego Uncharted 1 to gra na 7/10, a pierwszego Killzone spuścił w kiblu.

 

___________________________________________________

 

Tam wcześniej napisałem, ze nikt nie będzie pamiętał o grze za 6miechów. Chodziło mi o to, że nie będzie się o niej mówić, bo nawet nie będzie jej do czego przyrównać w przyszłości. W pamięci graczy, którzy grali na pewno pozostanie (tak samo jak Fahrenheit). A reszta? Była taka gierka HR w której mordercą jest XXXXX XXXXXX (nie ma szans, żeby do kogoś nie dotarły spoilery z takiej gry).

Odnośnik do komentarza

Wiem, że nie każdy odwiedza dział z trofeami, dlatego może pozwolę sobie napisać to jeszcze tutaj. Mianowicie, przygotowałem dość szczegółowy poradnik do trofeów, zawierający dokładne wskazówki przy trudniejszych trofeach oraz łatwy sposób na odkrycie wszystkich zakończeń. Zapraszam do lektury w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości.

 

Poradnik: http://www.kikoo.pl/artykuly/146-1/Trofea-Heavy-Rain-poradnik/

Pucharki po polsku: http://www.kikoo.pl/trofea/384/Heavy-Rain/

Edytowane przez lothronik
Odnośnik do komentarza

1. Ja również bym prosił kogoś kto się tym interesuje o wklejenie jakiś pierwszych wyników sprzedaży. Jak zazwyczaj mnie to nie interesuje tak przy HR jestem strasznie ciekaw.

 

2. Nie miałem żadnych problemów ze zwiechami czy coś takiego. Natomiast problemy z dźwiękiem już tak, np. zaczynała się jakaś scena i przez 2-3 minuty nie było w ogóle dźwięku. Myślałem, że to coś z głośnikami ale wygląda na to, że nie. Aha zarówno z polskim jak i angielskim dubbingiem więc problem wynika z samej gry.

 

3. @Coati

 

No akurat pierwszy Killzone był słaby więc nie dziwię Ci się, że spuściłeś go w kiblu ;]. A wracając do Twoich zarzutów, pewnie chodzi Co o tą scenę

Kiedy Madison jedzie nie wiadomo skąd do lekarza-dilera? Mi się tutaj gra pogubiła bo nie obciąłem palca Ethanowi a Madison i tak powiedziała jadę do właściciela mieszkania w którym Ethan obciął sobie palca. Ale skąd ona wie o tym miejscu itd. jest już jak najbardziej logicznie wytłumaczone. Jak wiemy Madison jest dziennikarką, również wiemy, że po późniejszej scenie seksu z Ethanem; co mu powiedziała, śledziła go. Połącz te dwa fakty. I mamy prostą odpowiedź; Madison jako dziennikarka dowiedziała się kto jest właścicielem tych mieszkań (lekarz-diler) bo myślała, że to może właściciel tego mieszkania jest Origami Killer i to on każe Ethanowi obciąć palca tzn. wystawia go na tą próbę (i inne).

 

Albo przynajmniej dowie się komu ostatnio je wynajmował przez co również wpadła by na trop Origami Killer. No bo ktoś musiał je wynająć i kazać Ethanowi zrobić to wyzwanie z palcem. No a wiedziała o tych mieszkaniach i że Ethan tam był bo go śledziła.

 

 

Ja nie twierdzę, że nie ma luk (bo są) do tego zgadzam się, że gra czasami się gubi. Teraz przechodzę drugi raz i też natrafiam na takowe. Ale nie są to jakieś gigantyczne czy nielogiczne braki. Dużo zarzutów które wydają nam się nie spójne można wyjaśnić przechodząc grę inaczej, wybierając inaczej. Dlatego moim zdaniem obowiązkowo trzeba przejść HR więcej niż jeden raz.

 

4. Niestety też mnie naszła taka smutna dygresja podczas grania, że o HR ludzie szybko zapomną. Mimo jak dla mnie przełomu w wielu aspektach, mimo świeżości "czegoś czego nie było prędzej", mimo tego, że gra "kopie d.upe" to jednak zostanie zapomniana. Gdyby zaczęło więcej wychodzić takich gier to wtedy myślę, ze HR będzie pamiętany ale tylko wtedy. A czy zaczną wychodzić takie gry? Wątpię, jeszcze nie teraz bo po co inwestować w coś świeżego w coś tak oryginalnego skoro można wydać 10 część tej same serii czy "kolejnego fps-a". Chciałbym się mylić...a QD życzę wszystkiego najlepszego i życzę im sukcesów z okazji HR. Jeszcze żadna gra nie wywołała u mnie takich emocji. Były Mgs-y i Silenty (szczególnie drugi) ale to zupełnie inne emocje, inna bajka.

 

Edit:

@bigdaddy

 

Nie takie gry tylko taka gra ;]. No nic trzeba czekać.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

1. Ja również bym prosił kogoś kto się tym interesuje o wklejenie jakiś pierwszych wyników sprzedaży. Jak zazwyczaj mnie to nie interesuje tak przy HR jestem strasznie ciekaw.

 

na VGChartz za kilka dni zobaczysz czy takie gry się sprzedają, na razie 3tys a Japonii poszło.

Odnośnik do komentarza

Coati ;]

 

 

Ahaaaaaa mój błąd hehe. No ale szpital, czyli matkę Origamii Killer odwiedzamy po wcześniejszych informacjach od Pako. A mieszkanie Origami Killer odwiedzamy po informacjach od matki co nam powiedziała na ucho kto jest Origami Killer. Resztę Madison jako dziennikarka sama wyniuchała a może nawet słyszała już prędzej o detektywie Shelbym.

 

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...