Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to ja chętnie posłucham.

 

Bo po prostu nie pamiętam wszystkich zarzutów (bo pada ich tysiące) poza tym to nie jest jedyne forum, strona gdzie o nich czytam. W głowie mi się już miesza gdzie, co i jak.

 

Ale chętnie posłucham zarzuty o które Ci chodzi i postaram się je obalić albo przyznać, że są to dziury mniejsze lub większe.

 

no to sam widzisz jak latwo sie czepiac i wytknac cos co sie wydaje nieprawidlowe :P jestes jednym z tych ktorzy jak powiedziales "zabijaja gre na wlasne zyczenie" :P

 

ps. a w tym "od razu" poscie to napisales ze 2 razy widziales ta scene i wiesz ze to ty masz racje :P wiec sam widzisz jak latwo bronic mylnej tezy :P strone nizej sie poprawiles ale "kamien rzucony" :P

Czekaj, czekaj ale co Ty chcesz udowodnić bo nie rozumiem.

 

Napisałem, że opisywana scena jest bezsensu, że nie jest wytłumaczona itd. Za chwilę się pojawiły dwie odpowiedzi, że to ja nie dopatrzyłem się czy tam źle przeczytałem i że to jest wyjaśnione. Odpaliłem grę, sprawdziłem i rzeczywiście się myliłem co sprostowałem.

 

Kamień rzucony, kamień podniesiony.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nie wierzę, jak bardzo irytujący mogą być ludzie, jeżeli tylko mogą pozostać anonimowi. Czytam sobie news o Splinter Cellu nowym na X0, czytam komentarze, a tu bach !: spoiler z HR :| Czegoś takiego twórcy chyba nie przewidzieli. Taki wynik oparcia funu płynącego z gry niemal w 100 % na fabule. Mam jednak nadzieję, że to co przeczytałem to fałsz, bo grę zdobędę dopiero w piątek.

Odnośnik do komentarza

Napiszcie mi jedno, bo w sumie nie wiem:

 

 

Skąd Madison ma telefon do Jaydena i dlaczego mówi, że tylko jemu może zaufać - czy to nie jest tak, że opcja telefonu do Jaydena pojawia się tylko wtedy, kiedy pomoże on uciec Ethanowi z aresztu? Wtedy to trzymałoby się kupy - agent FBI pomaga uciec Ethanowi, przez co Madison jako jedynemu mu ufa, a jeśli chodzi o to, jak zdobyła numer to wyjaśniałaby to scena, w której dziennikarka przyjeżdża do domu doktora i uzyskuje informacje na jego temat przez telefon od jakiegoś gościa. Wniosek: ma dość szerokie kontakty i może bez problemu uzyskać takie informacje jak telefon do Jaydena.

 

A jeśli rzeczywiście jest tak, że możliwość telefonu do Jaydena pojawia się nawet w momencie, kiedy Ethan nie zostaje złapany - wtedy to rzeczywiście luka w scenariuszu.

 

Edytowane przez lothronik
Odnośnik do komentarza

Napiszcie mi jedno, bo w sumie nie wiem:

 

 

Skąd Madison ma telefon do Jaydena i dlaczego mówi, że tylko jemu może zaufać - czy to nie jest tak, że opcja telefonu do Jaydena pojawia się tylko wtedy, kiedy pomoże on uciec Ethanowi z aresztu? Wtedy to trzymałoby się kupy - agent FBI pomaga uciec Ethanowi, przez co Madison jako jedynemu mu ufa, a jeśli chodzi o to, jak zdobyła numer to wyjaśniałaby to scena, w której dziennikarka przyjeżdża do domu doktora i uzyskuje informacje na jego temat przez telefon od jakiegoś gościa. Wniosek: ma dość szerokie kontakty i może bez problemu uzyskać takie informacje jak telefon do Jaydena.

 

A jeśli rzeczywiście jest tak, że możliwość telefonu do Jaydena pojawia się nawet w momencie, kiedy Ethan nie zostaje złapany - wtedy to rzeczywiście luka w scenariuszu.

 

Zgadzam się, ten moment nie trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza

@Keymaker

 

Obawiam się, że to prawda. Co prawda nie wiem co przeczytałeś ale ja wczoraj trafiłem na spoiler (już po skończeniu gry) na stronie sportowej pod wynikami Ekstraklasy, SZOK !

 

@lothronik

 

Ja co prawda tak nie miałem za pierwszym razem, u mnie miało to sens. Ale to co opisujesz wygląda na dziurę, już parę osób o tym pisało. I chyba nie ma na to wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

 

 

ale generalnie sprawa rozbija się o rzeczy typu:

- strzelanina - przecież to jakiś to jakiś żart

- sprawa fanatyka religijnego - wtrącona tylko po to żebyśmy dokonali wyboru: zabić czy nie, potem wszystko się urywa...

- zabijemy fanatyka - wychodzimy z mieszkania, zero konsekwencji, zero raportów, brak zabezpieczenia miejsca itp

- policjant walący każdego przesłuchiwanego po głowie - co to ma być?

- jak nie zatrzemy wszystkich śladów u kolesia co naprawia maszyny do pisania - uciekamy z miejsca zbrodni, policja ma nasze odciski, odszukuje nas po 10 minutach, przesłu(pipi)e, po czym wypuszcza jakby chodziło i picie w parku.

- z kolei jak Jeyden znajduje odciski palców Madison w klubie to nic z tym nie robi

- jak po obcięciu palca uciekamy z Madison do metra, jeśli policja nas zatrzyma, to Madison chowaja się za samochodem i nagle policja przestaje się nią interesować, może sobie ona wrócić spokojnie po motor wchodząc praktycznie w środek obławy

- to co się dzieje na komendzie po zatrzymaniu Ethana - oczywiście jak każdy zostaje on pobity, po czym Jeyden nagle wysuwa sobie wnioski (a przecież Ethan nic nie powiedział!) że jest niewinny i zaczyna go wyprowadzać z komendy żeby dokończył swoje dzieło Very Happy no sorry, głównego podejrzanego wyprowadza z komendy agent FBI? szczerze to nie zdzierżyłem tego i nie pociągnąłem tej sceny dalej więc nie wiem jak to się kończy, wolałem wrócić do sceny ucieczki do metra i zwiać policji...

- skąd Madison ma numer do Jeydena?

- dlaczego Madison tak się przeraziła jak usłyszała w szpitalu kto jest zabójcą - minę miała jakby znała Shelbyego (a z gry nie przypominam sobie żeby się spotkali)

 

większość to oczywiście pierdoły, ale w grze która dla fabuły praktycznie zrezygnowała z gameplay'u, gdzie koncept był tworzony a potem wdrażany w życie przez lata, nie powinny zdarzać się najmniejsze wpadki w tej dziedzinie...

 

ps. nie zmienia to kompletnie faktu że w grę na prawdę warto zagrać, ale niestety nie jest ona przełomem jakiego oczekiwałem

.

 

Odnośnik do komentarza

Też na to nie trafiłem przy pierwszym podejściu i z pewnością jest to dziura, ale na szczęście nie jakaś wielka, bo do wytłumaczenia (choćby faktem, że

 

Normanowi ufa Ethan... z kolei sama Madison ma jakiegoś pomocnika (Sama?), który zdobywa też dla niej informacje - choć w sumie o Madison bardzo niewiele wiemy...

 

W sumie jedyną dziurą, do której ja mogę się przyczepić, to reakcja Madison na poznanie nazwiska zabójcy z Origami - w końcu nigdy go nie spotkała, więc czemu była w szoku? Bo to, że wiedziała gdzie mieszka mnie z kolei jakoś specjalnie nie dziwi z racji na jej zawód (dziennikarka). Nie powiem żeby mi to jakoś specjalnie zepsuło zabawę, ale jest to pewna nieścisłość.

 

I jak dla mnie to tyle z istotnych dziur w scenariuszu, niemniej tak na dobrą sprawę dziury te nie psują w żadnym stopniu intrygi. Nikt nie mówił, że musimy jakoś doskonale znać bohaterów - może Madison miała kiedyś już do czynienia z naszym zabójcą? Dla mnie ta gra to bardziej podglądanie wydarzeń związanych z 4 postaciami, więc nie zakładałem z góry, że wszystko musi być super jasne. Szkoda, że Heavy Rain w zasadzie może być już tylko rozwinięte jakoś dodatkami, ale dwójki się nie doczekamy - choć liczę, że panowie z QD pokuszą się o zrobienie kolejnego thrillera w takich klimatach, bo HR pokazuje, że takie gry mają rację bytu i że mogą wciągać jak małe bagienko.

 

Odnośnik do komentarza

@Ural

 

 

Tylko to też można w miarę wytłumaczyć. Wszystko rozchodzi się o to, że nie wiemy co tak na prawdę co Madison usłyszała więc:

 

a) Madison mogła usłyszeć to co najbardziej oczywiste czyli jak się nazywa Origami Killer i teraz tak. Madison jest dziennikarką, a Shelby jak wiemy był policjantem i to na wysokim stanowisku (porucznik chyba?) przez co Madison mogła o nim słyszeć już prędzej. Poza tym w domu Shelbiego jest parę dyplomów, zdjęć więc najprawdopodobniej Shelby był zasłużonym policjantem a co za tym idzie może zasłynął z jakiejś słynnej akcji przez co Madison go znała jako dziennikarka. Może nawet robiła z nim wywiad albo artykuł o nim?

 

b) Matka Shelbiego była stara i schorowana. Jako starsza kobieta na dodatek z alzheimerem mogła pamiętać jeszcze, że Shelby jest policjantem czy tam porucznikiem (skąd mogła wiedzieć, że jest już na emeryturze i jest już detektywem). Więc mogła powiedzieć Madison tak "Porucznik Scott Shelby". Co zszokowało Madison.

 

Choć mimo wszystko obstawiałbym podpunkt a).

 

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

gra jest czymś na co czekaliśmy, podobnie jak U2:AT wciąga na wiele godzin, przechodzisz kilka razy i żyjesz bohaterami. Podjęcie każdej decyzji wywoływało we mnie takie emocje jak w bohaterze danej sceny, ponieważ wiedziałem że od tego co zrobię zależy wszystko. Po dłuższym graniu w nocy kiedy wstawałem do lodówki po kolejne piwko lub idąc do łazienki czułem się tak wciągnięty przez grę do tego stopnia że otwierając lodówkę myślałem jak przekręcić gałkę aby było dobrze ;) podobnych chwil było wiele, wiele emocji i niepewności, ehhh dla takich gier warto czekać i wydawać pieniądze, a każdemu co się waha z zakupem powiem jedno - GNAĆ DO SKLEPU!!

 

btw czy wie ktoś może czy jest gdzieś instrukcja jak złożyć figurkę origami dokładaną do wersji kolekcjonerskiej?? Instrukcja była podczas instalacji ale jakoś wtedy nie miałem w głowie składać jej, lecz jak najszybciej grać :D

Odnośnik do komentarza

 

W sumie jedyną dziurą, do której ja mogę się przyczepić, to reakcja Madison na poznanie nazwiska zabójcy z Origami - w końcu nigdy go nie spotkała, więc czemu była w szoku? Bo to, że wiedziała gdzie mieszka mnie z kolei jakoś specjalnie nie dziwi z racji na jej zawód (dziennikarka).

 

Zdaje się, że Madison pracuje w magazynie o wnętrzach (czy czymś takim), więc do dziennikarstwa jej daleko :)

 

 

I jak dla mnie to tyle z istotnych dziur w scenariuszu, niemniej tak na dobrą sprawę dziury te nie psują w żadnym stopniu intrygi.

 

 

Nie wierzę, że to piszesz, mate :) W przypadku żadnej innej gry nie było takiej dyskusji o fabularnych bullshitach, więc coś jest na rzeczy.

 

@Ural

 

 

Tylko to też można w miarę wytłumaczyć. Wszystko rozchodzi się o to, że nie wiemy co tak na prawdę co Madison usłyszała więc:

 

a) Madison mogła usłyszeć to co najbardziej oczywiste czyli jak się nazywa Origami Killer i teraz tak. Madison jest dziennikarką, a Shelby jak wiemy był policjantem i to na wysokim stanowisku (porucznik chyba?) przez co Madison mogła o nim słyszeć już prędzej. Poza tym w domu Shelbiego jest parę dyplomów, zdjęć więc najprawdopodobniej Shelby był zasłużonym policjantem a co za tym idzie może zasłynął z jakiejś słynnej akcji przez co Madison go znała jako dziennikarka. Może nawet robiła z nim wywiad albo artykuł o nim?

 

b) Matka Shelbiego była stara i schorowana. Jako starsza kobieta na dodatek z alzheimerem mogła pamiętać jeszcze, że Shelby jest policjantem czy tam porucznikiem (skąd mogła wiedzieć, że jest już na emeryturze i jest już detektywem). Więc mogła powiedzieć Madison tak "Porucznik Scott Shelby". Co zszokowało Madison.

 

Choć mimo wszystko obstawiałbym podpunkt a).

 

 

 

Nie masz racji - Madison znajduje w szafie Shelby'ego mundur i jest tym faktem zdziwiona, co więcej, mówi, że to dzięki temu łatwiej mu zbliżyć się do dzieci. Zatem o tym, że Shelby był policjantem, nie wiedziała.

 

Odnośnik do komentarza

18zł za ten epizod 1 kronik? zaczynam się zastanawiać czy warto było kupić Edycję Specjalną ;p

 

ah odnośnie tego ep1:

 

 

Skąd koleś wiedział, że intruzem jest kobieta? w wersji PL, jak mnie usłyszał i zanim zobaczył to mówił tak jak do kobiety i dawał wzmianki o dołożeniu jej do kolekcji.

 

 

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

@Koso

 

 

A no racja, rzeczywiście, masz 100 % racji. Kurde no obaliłeś moją tezę. Więc na to chwilę nie odrzucam rękawicy, daj mi pomyśleć;p.

 

 

 

no nie koniecznie

o tym, ze robi zdjecia jest powiedziane jak spotyka Ethana

a z zapowiedzi gry

pierwszego dlc

oraz goscia z ktorym sie kontaktowala

wynika, ze jest dziennikarka

 

nie mogla sklamac nieznajomemu?

 

 

Odnośnik do komentarza

@Koso

 

 

A no racja, rzeczywiście, masz 100 % racji. Kurde no obaliłeś moją tezę. Więc na to chwilę nie odrzucam rękawicy, daj mi pomyśleć;p.

 

 

 

no nie koniecznie

o tym, ze robi zdjecia jest powiedziane jak spotyka Ethana

a z zapowiedzi gry

pierwszego dlc

oraz goscia z ktorym sie kontaktowala

wynika, ze jest dziennikarka

 

nie mogla sklamac nieznajomemu?

 

 

 

 

Skłamała. Później się przyznaje Ethanowi, że jest dziennikarką i nie trafiła na Ethana przypadkiem tylko wiedziała, że jest ojcem zaginionego dziecka.

( Przynajmniej u mnie tak się rozwinęło ).

 

Odnośnik do komentarza

@Koso

 

 

A no racja, rzeczywiście, masz 100 % racji. Kurde no obaliłeś moją tezę. Więc na to chwilę nie odrzucam rękawicy, daj mi pomyśleć;p.

 

 

 

no nie koniecznie

o tym, ze robi zdjecia jest powiedziane jak spotyka Ethana

a z zapowiedzi gry

pierwszego dlc

oraz goscia z ktorym sie kontaktowala

wynika, ze jest dziennikarka

 

nie mogla sklamac nieznajomemu?

 

 

 

 

Skłamała. Później się przyznaje Ethanowi, że jest dziennikarką i nie trafiła na Ethana przypadkiem tylko wiedziała, że jest ojcem zaginionego dziecka.

( Przynajmniej u mnie tak się rozwinęło ).

 

 

U mnie tak samo

Odnośnik do komentarza

Chłopaki,

 

 

No tak, jest dziennikarką. Ale zdaje się, że w magazynie o wnętrzach. To sugerują magazyny w jej mieszkaniu i to, co mówi przedstawiając się Ethanowi.

 

Jeśli kłamie i jest dziennikarką dla innego magazynu, to pojawiają się dwie kolejne nieścisłości - dla jakiej gazety naprawdę pracuje i dlaczego nie było jej na konferencji w sprawie Origami Killera, skoro zajmuje się tą sprawą?

 

 

Btw, zapraszam do polemiki: http://www.gamezilla.pl/content/wszystkie-grzechy-heavy-rain-0

Trochę czepialstwa, trochę dedukcji, trochę ciężkich, niewybaczalnych błędów.

Odnośnik do komentarza

@Koso

 

 

A no racja, rzeczywiście, masz 100 % racji. Kurde no obaliłeś moją tezę. Więc na to chwilę nie odrzucam rękawicy, daj mi pomyśleć;p.

 

 

 

no nie koniecznie

o tym, ze robi zdjecia jest powiedziane jak spotyka Ethana

a z zapowiedzi gry

pierwszego dlc

oraz goscia z ktorym sie kontaktowala

wynika, ze jest dziennikarka

 

nie mogla sklamac nieznajomemu?

 

 

 

Ok to że, jest dziennikarką wiemy ale moje dwie teorie polegały na tym, że Madison wiedziała, że Shelby jest policjantem. A Koso przypomniał tą scenę z której wyraźnie wychodzi, że nie wiedziała o jednak o tym. Trzeba spytać się Cage co Madison usłyszała ;]. W ogóle się nie zrozumieliśmy o innej scenie ja z Kosem mówiłem nie o tym czy jest dziennikarką czy nie.

 

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Koso

 

 

A no racja, rzeczywiście, masz 100 % racji. Kurde no obaliłeś moją tezę. Więc na to chwilę nie odrzucam rękawicy, daj mi pomyśleć;p.

 

 

 

no nie koniecznie

o tym, ze robi zdjecia jest powiedziane jak spotyka Ethana

a z zapowiedzi gry

pierwszego dlc

oraz goscia z ktorym sie kontaktowala

wynika, ze jest dziennikarka

 

nie mogla sklamac nieznajomemu?

 

 

 

Ok to że, jest dziennikarką wiemy ale moje dwie teorie polegały na tym, że Madison wiedziała, że Shelby jest policjantem. A Koso przypomniał tą scenę z której wyraźnie wychodzi, że nie wiedziała o jednak o tym. Trzeba spytać się Cage co Madison usłyszała ;]. W ogóle się nie zrozumieliśmy o innej scenie ja z Kosem mówiłem nie o tym czy jest dziennikarką czy nie.

 

 

Madison jest dziennikarka, i wie ze rodzinom ofiar pomaga Scott Shelby. Matka powiedziala nazwisko i stad go znala. Dlatego sie zdziwila.

 

Nie wiedziala ,ze byl on wczesniej policjatem dlatego gdy zobaczyla mundur to rowniez sie zdziwila

 

Odnośnik do komentarza

Chłopaki,

 

 

No tak, jest dziennikarką. Ale zdaje się, że w magazynie o wnętrzach. To sugerują magazyny w jej mieszkaniu i to, co mówi przedstawiając się Ethanowi.

 

Jeśli kłamie i jest dziennikarką dla innego magazynu, to pojawiają się dwie kolejne nieścisłości - dla jakiej gazety naprawdę pracuje i dlaczego nie było jej na konferencji w sprawie Origami Killera, skoro zajmuje się tą sprawą?

 

 

 

 

 

 

pierwsze juz chyba jasno zostalo wyjasnione

moge dodac tylko, ze mogla sobie przegladac magazyn o meblach ot tak jak ja czasem przegladam przy sniadaniy ulotki z reala i red black white, a to, ze je ostatnio przegladala podsunelo jej takie klamstwo

 

to, ze nie jest podane dla jakiej gazety pracuje jest taka sama niescisloscia jak to, ze nie wiemy jak sie nazywa firma dla ktorej robi rysunki Mars, czepianie sie dla samego czepiania

a czemu jej nie bylo na konferencji? pomyslmy przez piec sekund

czy te konferencje nie byly organizowane przypadkiem bardzo czesto i nie mozna sie bylo z nich dowiedziec niczego nowego, bo sluzyly glownie wypromowaniu perrego?

 

 

Odnośnik do komentarza

@Koso

 

 

A no racja, rzeczywiście, masz 100 % racji. Kurde no obaliłeś moją tezę. Więc na to chwilę nie odrzucam rękawicy, daj mi pomyśleć;p.

 

 

 

no nie koniecznie

o tym, ze robi zdjecia jest powiedziane jak spotyka Ethana

a z zapowiedzi gry

pierwszego dlc

oraz goscia z ktorym sie kontaktowala

wynika, ze jest dziennikarka

 

nie mogla sklamac nieznajomemu?

 

 

 

Ok to że, jest dziennikarką wiemy ale moje dwie teorie polegały na tym, że Madison wiedziała, że Shelby jest policjantem. A Koso przypomniał tą scenę z której wyraźnie wychodzi, że nie wiedziała o jednak o tym. Trzeba spytać się Cage co Madison usłyszała ;]. W ogóle się nie zrozumieliśmy o innej scenie ja z Kosem mówiłem nie o tym czy jest dziennikarką czy nie.

 

 

Madison jest dziennikarka, i wie ze rodzinom ofiar pomaga Scott Shelby. Matka powiedziala nazwisko i stad go znala. Dlatego sie zdziwila.

 

Nie wiedziala ,ze byl on wczesniej policjatem dlatego gdy zobaczyla mundur to rowniez sie zdziwila

 

 

Dobra Wełna, wygrywasz ;]. Sam nie odeprę zarzutów wszystkich a to co napisałeś pasuje idealnie.

 

Koso Twoja kolej, przebij to ;p.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...