Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Star Trek [2009] - po obejrzeniu niedawnego trailera 'ST into Darkness' przypomniało mnie się o tej produkcji więc postanowiłem czym prędzej nadrobić.

I tu bardzo pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się trochę nudnawego sf a dostałem film z wartką akcją. Same uniwersum ST kojarzę tylko z serialu z dzieciństwa. Aktorzy są dobrze dobrani i moim zdaniem idealnie odzwierciedlają ekipę z serialu sprzed lat. Fani efektów specjalnych powinni być zadowolenie bo te stoją na wysokim poziomie [jak na produkcję roku 2009]. Jedyny minus jaki lekko rzucał się w oczy to czasem zbyt 'młodzieżowe' akcje.

Odnośnik do komentarza

the Incredible Hulk - cały film dźwiga Norton, poza nim nikt się nie wyróżnia. Miło się ogląda sekwencje akcji najeżone efektami i rozwałką, niestety brakuje zakończenia wątku Blonsky'ego, co rzutuje na całość. 6+/10.

 

Thor - sztampowa historyjka, festiwal efektów specjalnych oraz murzyn i azjata w królestwie nordyckich bogów. Poprawność polityczna to straszna rzecz. 6/10.

 

Iron Man 2 - jedynka była fajnym filmem, dwójka też takim filmem jest. Jest akcja, lekki humor i Downey jr., który kradnie całe szoł. Dobre rozrywkowe kino. 8-/10.

 

Captain America: the First Avenger - naprawdę dobrze wyważony film pod względem akcji i rozwijania wątków fabularnych. Trafił się jednak jeden zgrzyt

Red Skull morduje ssmanów przysłanych na kontrolę i nie ma to żadnych następstw.

Nawet wdzianko kapitana zmodyfikowano w taki sposób, że gejowskie wibracje są zredukowane do minimum. 7/10.

 

Avengers - pierwszoligowe kino akcji z superbohaterami, które nie atakuje widza końską dawką patosu i morałów dzięki wszędobylskim gagom. Scenariusz jest spójny i prosty, ale odwołuje się do poprzednich marvelowskich filmów, za co duży plus. Akcja jest czytelna, wszystko widać, efekty dają radę. 8+/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - fantastyczny film animowany, od strony technicznej bez zarzutu, dobrze poprowadzona fabuła. Najlepsze są jednak klimat oraz TA MUZYKA, omg <ciary>

 

9/10

 

Frank Miller > Christopher Nolan

No jaranko tym większe, gdyż już nie długo będzie część II gdzie wraca antagonista naszego Nietoperza.

Odnośnik do komentarza

Total Recall (2012) - hmmm. Idealna definicja 'filmu na siedem'. Do oryginału nie ma startu, ale dobra rozrywka okraszona naprawdę DUŻĄ dawką dobrych efektów specjalnych. Ma plus oczywiście Bryan Cranston oraz parę mrugnięć okiem w stronę filmu z 1990 roku.

 

7+/10

 

Batman: Under The Red Hood (2010) - jakość filmu nie gorsza od obejrzanego dzień wcześniej The Dark Knight Returns, Part 1.

Joker kradnie dużą część, ale mamy także Black Mask ze świetnymi tekstami, po raz pierwszy w animacji Jasona Todda i oryginalnego Robina tym razem jako Nightwing. Do tego profesjonalny dubbing i znowu REWELACYJNA muzyka Christophera Drake'a i mamy hit.

 

 

o_O

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Brave [Merida Waleczna] (2012) - animacja od Pixaru. Ciekawe miejsce i czas akcji i ciekawa tematyka, którą ten film podejmuje. Średniowieczna? Szkocja, ruda księżniczka-chłopczyca przypominająca Magdę Gessler i jej trudne relacje z matką, która na każdym kroku stara się ingerować w życie córki. Typowa dla Disneya otoczka z piosenkami, moralizatorskimi dialogami, komicznymi postaciami (ojciec najlepszy), gadającymi zwierzętami i wzniosłym zakońćzeniem z obowiązkowym totalnym happy endem. Wszystko jak widać ok, ale jednak czegoś zabrakło a parę pomysłów na fabułę i postaci nietrafione. Nie ma szans z klasykami a'la Monsters Inc., Toy Story albo Bug's Life. No i rudzi mają happy end? WTF? Ale mimo wszystko mocne 7/10

 

Heat [Gorączka] (1995) - z cyklu "nadrabiamy zaległości". Nie będę się rozpisywał bo wszyscy pewnie znają film na pamięć. Napiszę tylko, że świetny scenariusz, świetna gra aktorska no a co najważniejsze dla kąsolomaniaków- akcje jak żyw wycięte z GTA IV (a raczej na odwrót). Widać, że twórcy wielkiej kradzieży aut inspirowali się w dużej mierze tym filmem. Jeśli Waszą ulubioną misją w grze była "Three Leaf Clover" to musicie koniecznie zobaczyć, ale ostrzegam, że prawdopodobine tak jak ja będziecie mieli ogromną ochotę wrócić do przygód Nico Bellica po obejrzeniu Gorączki. 9/10

 

Ted (2012) - typowy dla Setha McFarlana humor. Może nie w takim stężeniu jak w Family Guy ale i tak lepszy niż 90% obecnych komedii. Na plus dużo odniesień do pop-kultury tej obecnej jak i z lat 80/90, które zrozumie nawet średnio z nią obeznany cebulak (jak ja). Pod koniec film trochę stopuje i zaczyna się moralizatorstwo ale nie razi to jakoś bardzo. No i Mila Kunis. Na zachętę dla Setha żeby robił więcej filmów pełnometrażowych. 8/10

Odnośnik do komentarza

End of watch - świetny, naprawdę świetny film spod ręki scenarzysty m.in kapitalnego "Dnia próby". Ciekawe ujęcia, bardzo dobry Gyllenhaal no i najważniejsze - OGROMNA immersja widza z wydarzeniami na ekranie, w niektórych momentach pikawa prawie wyskakiwała mi z klaty z napięcia (możliwe, że to wina alkoholu, ale i tak in plus). Kto nie widział - iść do kina/ściągać od razu ! 8+/10

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Verigo - klasyk Hitchcocka. Dobra intryga, która siada pod sam koniec. Dobra szajba głównego bohatera w drugiej połowie filmu, zdjęcia i muzyka. No i femme fatale.

 

Blue Valentine - świetni Gosling i Williams oraz muzyka Grizzly Bear. Bardzo gorzki film o rozpadającym się związku, który wydawałoby się przetrwa najcięższe próby. Boleśnie prawdziwy.

 

Igrzyska śmierci - nie wiem dlaczego, ale spodziewałem się wielkiego widowiska za wielkie pieniądze. Zaskoczyło mnie pozytywnie, że tak nie było. Dosyć oszczędne efekty oraz dobra scenografia. Moim zdaniem najlepszą sceną jest moment wyżynania się młodzieży.

 

Mała miss - film momentami wydaje się być smutny aż do momentu katharsis pod koniec filmu. Rodzina wyrusza na wybory małej miss w Kalifornii po drodze przezwyciężając swoje słabości. Jeśli ktoś chce obejrzeć familijny film, którzy będzie bardzo dobrym czarnokomediowymdramatem to polecam.

Odnośnik do komentarza

The Perks of Being a Wallflower

 

Tak w skrócie. Pittsburgh, początek lat 90. Charlie (Logan Lerman), który właśnie zaczyna liceum, jest inteligentnym szkolnym wyrzutkiem z pewnymi roblemami psychicznymi. Jego jedyny przyjaciel zastrzelił się kilka miesięcy wcześniej. Charlie przesiaduje samotnie na przerwach i jest kocony przez innych uczniów. Pewnie szybko dołączył by do swojego zmarłego fumfla, gdyby nie to, że miał szczęście poznać Patricka (Ezra Miller) i jego przyrodnią siostrę Sam (Emma Watson), którzy wciągają go do swojej paczki.

 

O ku'rwa, mocno pozytywne zaskoczenie. Nie spodziewałem się tego po tym filmie. Bardzo wzruszająca, ale też miejscami smutna historia. Świetna gra aktorska głównej trójki. Nie wiem kto jest ten Logan Lerman, ale zagrał rewelacyjnie, chociaż Miller chyba najlepszy. Można sobie zobaczyć jak Watson wypada w czymś innym niż Potter, w dodatku z amerykańskim akcentem. No i przede wszystkim dobra muzyka m.in. The Smiths, Cocteau Twins, XTC, New Order, Sonic Youth czy też David Bowie. Miejsca dla Rocky Horror Picture Show też się w filmie znalazło. To trzeba zobaczyć.

 

PS. Film jest na podstawie książki o tym samym tytule (u nas "Charlie") i co ciekawe jej autor Stephen Chbosky sam go wyreżyserował. Premiera w USA była we wrześniu, światowa w listopadzie, a w Polsce może tam kiedy będzie w przyszłym roku.

 

To ! Takie zaskoczenia się nie spodziewałem Tak ciekawa i świetnie rozpisana główna postać rzadko kiedy się zdarza. Genialne postacie drugoplanowe nadają tej historii pewnego blasku, nie nurzą a ich wątki są równie ciekawe co głównego bohatera.

 

Z czystym sumieniem 9/10

 

p.s.

a ten zmarły kumpel to po prostu terapia była, a nie żywa postać. Sam Charlie stwierdził że tak na prawdę go nie zna w jednym z listów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...