Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Lego The Movie : przyjemna animacja, choć bez wielkiego szału. Świtna wizualnie (z wiadomych przyczyn), z humorem (oczywiście prawilnie świetny dubbing oryginalny), przyczepię się do momentami strasznego chaosu i szybkiego przeskakiwania z miejsca na miejsce i od akcji do akcji (koniec końców i tak najciekawsze "światy" oglądamy najkrócej). Choć do Lego mam duży sentyment, tak film jakoś mocno mnie w tej kategorii nie poruszył (dużo nowoczesnych i licencjonowanych klocków, i zazwyczaj małe "cameo" starszych klasyków, że tak to ujmę). Ogólnie rzecz biorąc, polecam, dobra zabawa.

 

Donnie Brasco (dawno temu widziałem bo łebkach fragmenty, więc liczę ten seans jako pierwszy) : klasyka gatunku, bardzo dobre kino, nie ma się co rozpisywać : większość zainteresowanych pewnie już widziała, kto nie widział, niech prędko nadrabia. Autentyczna (choć trochę zmieniona) historia, świetne aktorstwo, mocarny klimat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lucy - akcja od poczatku jest rozpedzona i nie zwalnia az do samego konca, czym przypomina nieco Adrenaline. Zeby cieszyc sie nim koniecznie trzeba przymknac oko na dziury w fabule, niescislosci, jedna postac totalnie z dupy (zobaczycie) i glownie na to do czego zdolny jest ludzki mozg wg Bessona.

Wtedy oglada sie bardzo dobrze.

7/10

 

Na początku trochę rozwleczone za  bardzo, spodziewałem się trochę więcej 'szczelania'. Która postać była 'z dupy'? Ogółem dobry popkorniak i koleś z Pana zemsty/I saw the devil na propsie choć go dość mało i film mógłby być ciut dłuższy niż te 1,5h.

 

btw akcja z

 

 

tym jak Lucy zaczęła 'pochłaniać' komputery i inne urządzenia plus parę innych patentów pachnie mocno Akirą

 

 

Odnośnik do komentarza

godzilla

 

 

bardzo, bardzo źle pocięty i poprowadzony film, z kiepskimi postaciami, i wiecznie zdziwionym japonczykiem, no i biedny jaszczur który w swoim filmie pojawia sie rzadziej niz niz ktokolwiek mogłby pomyslec.

 

 

podbijam, oglądałem wczoraj, 5/10. Za to drewno w głównej roli, przeokrutnie oklepany motyw z rodzinką, za celowanie do 90cio metrowego potwora z 9mm, za wątek ludzki trwający 3/4 filmu i za czas antenowy Gojiry. No kurrrvva, na ekranie widać ją 15 minut, z czego 7 minut to ogon, 3 tors. Final fight może być i tylko tyle. Totalny zawód i smutek, Gojira na zawsze w sercu mym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A Bronx Tale : ostatni z zaległych klasyków kina gangsterskiego, okazał się też najsłabszy. Debiut DeNiro jako reżysera i troszkę to czuć (zresztą poza tym nakręcił tylko jeden film), odgrywa on też drugoplanową rolę ojca głównego bohatera i robi to na dobrym poziomie. Obok Chazza są to dwie najciekawsze i najbardziej charyzmatyczne postacie, ale o żadnej rewelacji nie ma tu mowy. Gorzej, że głównego bohatera gra dosyć drewniany chłopaczyna, zresztą jego dziewczyna (filmowa) też umiejętnościami aktorskimi nie grzeszy, a dialogi tej pary uważam za najsłabsze w filmie. Może to kwestia tego, że seans miał miejsce ponad 20 lat po premierze, ale dużo rzeczy jawi mi się jako klisze. Pada tu co prawda parę fajnych tekstów, ale jakichś mocarnych fragmentów nie odnotowałem. Tu dodam jeszcze, że sceny bijatyk są strasznie przesadzone, wręcz męczące, i, w założeniach, mocna scena

pobicia motocyklistów

zahacza dla mnie o groteskę. Plus za wykorzystanie kilku fajnych piosenek (za to muzyka oryginalna bez wyrazu), i ogólnie ujmując klimat tych czasów i miejscówek. Oglądało się dobrze, szczególnie pierwszą połowę, ale wg. mnie film nie zasługuje na stawianie go obok arcydzieł gatunku. Sprawia wrażenie, jakby na siłę próbował być wyrazisty, a popada w kicz. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza

Aż sobie odświeżę żeby zweryfikować, bo oglądałem to 10 lat temu. Pamiętam jednak, że bardzo mi się podobał.

Oglądałem ostatnio i moim zdaniem nadal się broni, trochę dziwi mnie negatywna recka kotleta bo wczesniej widziałem jak zachwalał chociażby Życie Carlita, które moim zdaniem okrutnie się zestarzało i jest mocno kiczowate dzisiaj. A i De Niro nakręcił jeszcze jeden film The Good Shepherd, ale to drobiazg.

Odnośnik do komentarza

 

Aż sobie odświeżę żeby zweryfikować, bo oglądałem to 10 lat temu. Pamiętam jednak, że bardzo mi się podobał.

Oglądałem ostatnio i moim zdaniem nadal się broni, trochę dziwi mnie negatywna recka kotleta bo wczesniej widziałem jak zachwalał chociażby Życie Carlita, które moim zdaniem okrutnie się zestarzało i jest mocno kiczowate dzisiaj. A i De Niro nakręcił jeszcze jeden film The Good Shepherd, ale to drobiazg.

Oglądałem niedawno Życie Carlita i aż tak źle nie jest, nie nazwałbym tego kiczem, bardziej zbyt mocnym przerysowaniem.

Bronx Tale miało świetny klimat z tego co pamiętam. Na dniach se obejrzę.

Odnośnik do komentarza

Patch Adams - dawno sie tak nie bawiłem przed tv, jak dziś. miejscami lałem po siebie ze szczęścia, a pod koniec trochę łez uroniłem.
nie chodzi juz o sam fakt, ze główny aktor nie żyję, a sposób w jaki gra swoja role, oddaje emocje po prostu zapiera dech w piersi - tego nie da sie opisać - to trzeba zobaczyć na wlasne oczy. plusy lecą do Farmer'a. ode mnie mocarne 10/10.

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

47 Roninow - widzac tytul i wiedzac, ze gra tam neo spodziewalem sie jakiejs tluczki fantasy ze skakaniem po sosnach i akcjami z Dynasty Warriors. A tu zonk, nic z tych rzeczy. Do tego film totalnie zero-jedynkowy jak bajki od disneya. Ale bylo mi potrzeba takiego prostego filmidla o honorze i poswieceniu jak produkcje z lat 80-90 czyli bez zawoalowanego dramatyzmu i setkami watkow pobocznych. 8/10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...