Skocz do zawartości

Klub Smakosza


ojejcu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ś.p. dziadek był koneserem takich win, Arizony w szczególności, ale on raczej gustował w rocznikach bieżących, nieleżakujących długo, a raczej pionowo stojących. Tylko on nie pił jak jakiś bej pod sklepem, czy na ławce. Kupował 2 Arizonki, wracał do domu, jadł podkład z kaszanki i jajek i elegancko siorbał ze szklanki. I tak co 3-4 dni, czasami robił przerywnik ze Starogardzkiej, ale to naprawdę rzadko, bo niezdrowo. Dzięki niemu nie musiałem zapier.dalać z guwniakami do przedszkola, on i babcia się mną opiekowali, z nim waliłem spacery po kilka kilometrów, ale jak miał się mną zajmować to nie miał w sobie choćby 0,1 promila, taki porządny chłop z niego był. Jeszcze miał w zwyczaju 2,5 paczki Popularnych przysmażyć każdego dnia.

 

Zmarł w wieku 85 lat, płuca i wątroba czyste.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Offtop, niedawno wrzucałem fotę zapiekanki dla Mejma, a dziś na fejsie mam to:
51535855_2343304809023179_40096552470467

 

Jak to działa? To ta sama zapieksa, co ją jeszcze krupek skomentował "extra żyyyyg".


Czy pliki cookies z forum są udostępniane fejsowi? Albo ostatnio byli u nas znajomi i mówili, że w końcu (po 5 latach) zostaną rodzicami. Telefon ładował się w tym samym pokoju. A za chwilę reklama "planujesz dziecko? sprawdź".

Czyli lepiej fotek pitoka/psiochy nie trzymać na telefonie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poczytałem o arsenie w ryżu. I wychodzi na to, że problem jest nie tylko z produktami ryżowymi ale też nieprzetworzonym ryżem. Gromadzi się w ryżu ze względu na używanie nawozów oraz pestycydów. Najwięcej mają go brązowe odmiany ryżu najmniej ryż basmati. Można go częściowo wyeliminować poprzez gotowanie oraz mycie pod bieżącą wodą przed gotowaniem. Problem w tym, że w ryżu gromadzi się arszenik nieorganiczny który jest szkodliwy. Cholera a w dietach w celu przytycia często jest ryż. Ale często jem basmati to może będzie dobrze :x

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...