Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż w sobotę ukończyłem MGS 4 , czas gry niecałe 24 godziny- poziom Big Boss Hard.

Sam nie wiem co tu napisać, gdyż końcówka MGS 4 tak mną pozamiatała emocjonalnie jak mało która gra,

choćby moment jak Snake musi przejść przez ten tunel w którym panuje wysoka temp. i w tle leci ta boska a zarazem smutna piosenka (wybaczcie zapomniałem tytułu), pomału cały kombinezon się zaczyna niszczyć a Snake coraz wolniej zaczyna stawiać kolejne kroki. W tym samym czasie ekran się dzieli i ukazywana jest obrona USS Missouri przed PMC i Rey'ami, a także wyraz twarzy Rose i Campbella, od tego momentu atmosfera stawała się coraz bardziej gęsta i smutna jednocześnie, następnie nagranie Neomi, które aktywuje sie po zniszczeniu GW i pozostałych AI, finalowa walka, która może nie jest tak piękna jak w MGS 3 ale ma też swój niepowtarzalny klimat (niezły pomysł z utworami z poszczególnych części) . A następnie epilog, ślub Meryl z Akibą, scena z Rose i Raidenem w szpitalu, no i Snake na cmentarzu... w tamtej chwili pomyślałem, że to już naprawdę koniec, że historia naszego ulubionego bohatera ma się ku końcowi i jak sam mówi to jest jego ostatnia misja jaką musi wypełnić, czyli popełnić samobójstwo. Zmiana ujęcia kamery i strzał... a następnie te pytanie Sunny gdzie jest Snake i odpowiedź na nie Otacona, w tym momencie całkowicie się rozkleiłem. No i lecą napisy coraz więcej nazwisk aż tu nagle creditsy zatrzymują się przy Big Bossie, pomyślałem co on tu robi i wtedy doświadczyłem największej niespodzianki w całej grze, spotkanie Big Bossa ze Snake'iem i wytłumaczenie co bardziej intrygujących wątków,salutowanie BB przed grobem The Boss, ostatnie pociągnięcie cygara i cisza, cygaro upada na ziemię, każdy kto grał, wie co się stało, ogarnia mnie smutek,żal, ronię łzy zresztą nie pierwszy raz w tej części ...

 

Cóż mógłbym się dalej rozpisywać na temat genialnej reżyserii poszczególnych scenek, pięknej grafiki i cudownej oprawy audio, historii która znalazła swoje zakończenie, ale zajęłoby to dużo miejsca, tak więc powiem na zakończenie tylko tyle, że jest to godne zakończenie tej jakże wspaniałej serii. Może z początku niektóre wątki są naciągane jak choćby związek Campbella i Rose ale w ostateczności wszystko zostaje należycie wytłumaczone. Wraz z ostatnim dialogiem i sceną zakończyła się jedna z najpiękniejszych serii gier jakie kiedykolwiek mogły powstać i zagościć w naszych domach, Hideo Kojima stworzył historię bohaterów, która na zawsze zostanie w sercach rzeszy graczy na całym świecie i wątpię by którakolwiek inna gra niosła ze sobą taki ładunek emocjonalny jak MGS4 i jej poprzedniczki.

W moim osobistym rankingu MGS 4 od dziś zasiada na 1 miejscu na najlepszą grę w jaką grałem i w pełni zasługuje na 10- wystawione w PSX Extreme, minus za wielokrotne instalacje i słabsze tekstury w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza

Od tej gry nie idzie się oderwać. Zaraz po przejściu pierwszy raz miałem pożyczyć konsolę z grami kumplowi, ale no nie mogłem. Powiedziałem mu, że przejdę jeszcze raz. Przeszedłem i nadal miałem dylemat, ale jakoś mu pożyczyłem. Aby i ten przeżył tą wybitną grę i aby pograł w inne czołowe pozycje na ps3. No ale od samej soboty jak mu pożyczyłem konsole odczuwam katusze, bo pograłbym sobie jeszcze w mgs4, a niestety nie mogę. Siedziałem u niego w sobotę i patrzyłem jak gra. Siedziałem też wczoraj. Dziś już się opanowałem aby sobie jeszcze jego rodzice nie pomyśleli, że pożyczyłem mu konsole jedynie po to by u siebie prąd oszczędzać:) Jakoś muszę do tej soboty wytrzymać. Jeden tydzień mu na razie wystarczy. A jak ma konsole to nawet na gg nie wchodzi;P

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza

Znacie jakis sposob jak mozna szybciej ukonczyc akt 3?Trzeba koniecznie lazic za tym typem ?Zawsze chodzi ta sama droga?Probuje zdobyc range big boss jestem na poczatku 3 aktu i mam 1,5 h na liczniku.Wydaje mi sie ze to dobry czas ale jezeli nie ma innej mozliwosci przejscia aktu 3 to ponizej 2 godzin chyba go nie ukoncze.Z tego co pamietam to okolo 3 godzin w 3 akcie spedzilem za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Znacie jakis sposob jak mozna szybciej ukonczyc akt 3?Trzeba koniecznie lazic za tym typem ?Zawsze chodzi ta sama droga?Probuje zdobyc range big boss jestem na poczatku 3 aktu i mam 1,5 h na liczniku.Wydaje mi sie ze to dobry czas ale jezeli nie ma innej mozliwosci przejscia aktu 3 to ponizej 2 godzin chyba go nie ukoncze.Z tego co pamietam to okolo 3 godzin w 3 akcie spedzilem za pierwszym razem.

 

tez sie nad tym zastanawiam..i myslalem ze moze dojsc na koniec lokacji i tam odnalesc czlonka oporu ktory to juz zaprowadzi mnie do celu,powinno byc szybciej

Odnośnik do komentarza
W temacie MGS4 FAQS jest pierwszy post ,edytowany sukcesywnie przeze mnie ,zawierający sekrety i wskazówki do MGS4(by daleko nie trzeba było szukać :P) i jest tam w spoilerze opisany sposób na pokonanie Vampa jak również poźniej Mantis

 

Ja tam wole do wszystkiego sam dojść choćby to miało trwać nie wiem jak długo, szczególnie w takiej grze jak MGS ;) Vamp już ubity, nawet fajna walka. Teraz walczę z Mantis'em- bardzo ciekawa walka ale też mi trochę zajęło zanim skapowałem co trzeba zrobić, próbowałem nawet przełączać pada co zaowocowało śmiesznym dialogiem Snake'a z Otacon'em ;) Na razie zrobiłem sobie małą przerwę ale jeszcze dzisiaj zamierzam skończyć tą grę :P

Odnośnik do komentarza
Znacie jakis sposob jak mozna szybciej ukonczyc akt 3?Trzeba koniecznie lazic za tym typem ?Zawsze chodzi ta sama droga?Probuje zdobyc range big boss jestem na poczatku 3 aktu i mam 1,5 h na liczniku.Wydaje mi sie ze to dobry czas ale jezeli nie ma innej mozliwosci przejscia aktu 3 to ponizej 2 godzin chyba go nie ukoncze.Z tego co pamietam to okolo 3 godzin w 3 akcie spedzilem za pierwszym razem.

 

tez sie nad tym zastanawiam..i myslalem ze moze dojsc na koniec lokacji i tam odnalesc czlonka oporu ktory to juz zaprowadzi mnie do celu,powinno byc szybciej

mnie sie udało go przez przypadek zabić przy wieczornym szczochu w parku, po 10 sekunda był z powrotem i znowu lał tym razem stałem na pomniku niezbyt ciekawy widok, a w tej lokacji jest ze 4 postumenty na które można wleźć.

Udało mi się gościa też wyprzedzić po

jego przebraniu się w bramie

(Kojima ty japoński .... ;)) i czekałem tuż przy bramie do której miał wchodzić, niestety musiałem się po goscia wrócić i uspać dwóch PMC przy których kolo zdębiał

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza

Patrzcie jakie fajne koszulki (i nie takie drogie):

 

http://search.hottopic.com/search?p=Q&...etal+gear+solid

 

Ktoś będzie zamawiał? Ja bym się chętnie przyłączył i wtedy koszty przesyłki się podzielą. Nie mam możliwości tego zamówić, a na tym forum są ludzie obcykani w kupowaniu zagranicą.

Odnośnik do komentarza
Na jakim poziomie grasz? Ja tam na normalu jak i na hardzie nie potrzebowałem rationa (pasek życia nie spadł mi nawet do połowy xD). Niedługo zobaczę jak mi pójdzie na The Boss Extreme w tym momencie bo zacząłem właśnie Akt 3.

the boss extreme.Jaki masz czas oczywiscie bez killi rationow kontynuacji i alarmow ja na 3 etapie na motorze 2 h 2 min. EDIT:wlasnie przed chwila sie udalo dojechac do konca jak ktos tez ma z tym problem to niech pyta :)

Edytowane przez maly
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...