Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzialem bys narzekal na cutscenki.

Dodam tylko ze mlodziak jestes :-P

 

Nie da sie ukryc ze inni potrafia jakos bez ladowania (burnout czy uncharted - gdzie loadingi trwaja w trakcie gry - notabene co nie powinno byc problemem gdy akurat leci filmik zamiast gry). Nie mniej jednak robienie tragedii z 2 minut miedzy aktami, przy grze ktora zajmuje normalnemu graczowi jakies 20 godzin to lekka przesada, nie sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Nie widzialem bys narzekal na cutscenki.

Dodam tylko ze mlodziak jestes :-P

 

Bo i nie narzekam na cut-scenki. Toz to nierozlaczna czesc serii, poniekad jej szkielet.

Ale 4-5min instalki (nie 2min, nie wykrzywiajmy rzeczywistosci) ?

To teraz bedzie nowy trend ? instaluj/graj/instaluj/graj...?

Juz jeden jest: sub-HD rendering resolution.

 

Mlodziak ? To super, milo wiedziec ze sa jeszcze wieksi weterani :D;)

Zaczynalem w 1983 na Galaxianie w 'salonie gier'.

25 lat minelo jak jeden dzien....

Odnośnik do komentarza

Chryste Panie nie mieliście do czego sie przyczepić... co 3 godziny 3 minutowa instalka ... no normalnie skaczcie z dachu z tego powodu...

ja bezstresowo jeden dymek ze Snakiem i lecimy dalej :) Gram od dwóch dni jestem w 3 akcie :) - wypowiem się jak przejdę ale z każdą chwilą coraz bardziej wsiąkam :)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Chryste ale wy problemy macie...... instalacja przed każdą misją... tragedia po prostu doprawdy (czytajcie z max zażenowanym głosem). Nie no serio ale śmiecić temat takimi farmazonami, Kojima dobrze zrobił dając te instalacje przed aktami, przede wszystkim krócej czekamy na samym początku, poza tym popatrzcie chociaż co pisze na ekranie, oszczędzajcie swoje oczka co te godzinki, MGS potrafi wchłonąć jak cholera więc Hideo uznał że to niezdrowe thats why :P.

Odnośnik do komentarza

Zabawne jest jak bardzo te same sprawy sa postrzegane i oceniane w skrajnie odmienny sposob.

Swego czasu Orange Box na PS3 zostal zewszad zmieszany z blotem i okrzykniety niegrywalnym crapem - jeden z glownych powodow: przedlugasne loadingi.

Ktore trwaja dokladnie 16 sekund (w 90%, okolo 20-22 w pozostalych 10%) - wiem bo mam gre i cala przeszedlem.

 

A natomiast w MGS4 te same okolo 8-16 sekundowe loadingi miedzy planszami w aktach nie stanowia zadnego problemu. Ba 3-5 minutowe instalki tez sa w porzadku.

Czyli za to samo OB dostal po d...ie, ale MGS4 za monstrualne czasy nic ?

 

Prog bolu dla loadingu to jest 45sekund. Powyzej to juz .........

 

A Kojima to dobrze wiedzial....ale o tym ze nie dostarcza takiej gry jaka powinna byc (z winy hardwaru) i sam sie wygadal ze to 10% tego co myslal ze da sie wycisnac. I nie chodzilo mu o fabule tylko oprawe.

I ja mu sie wcale nie dziwie ze sie sfrustrowal troszki.

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

Jeżeli dla kogoś instalowanie się gry a potem 3 minutowe loadingi przed każdym aktem są normalne to IMO jest fanboyem do potęgi. Już się przyzwyczaiłem do faktu, że PS3 jest na tyle z(pipi)ane, że mimo supermegahiperwypas blu-ray gry muszą się instalować, ale instalacja przed każdym aktem jest powalona.

 

Gram sobie 3 akt (przechodzę drugi raz), brat chce odpalić swojego save w 4 akcie - instalacja, po pół godzinie chce pograć ja - znowu instalacja, wpada kumpel i chce, żebym mu pokazał ending - znowu instalacja itp. itd.

 

Coś tu jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

DZiiiiz przeszedłem grę 10 razy w tym 7 razy w pierwszym tygodniu i instalacje nie przeszkadzały mi jakoś podczas normalnej gry. Co innego jak robiłem speedruny. Ja rozumiem ze te 2-3 minuty to dla niektórych wieczność jest, ale naprawdę mam jeden save na którym gram, robie tak od czasu psxa jeszcze, nie ma skakania po aktach itd. Może dlatego. Jak już mówiłem wolałbym opcje pełnej instalacji ze względu na speedruny, ale bez tego mój świat się nie zawali, i co więcej mogę cieszyć się grą.

Odnośnik do komentarza

Mam instalki w DU.PIE (w COD4 na multi co 10 minut czeka się minutę i jakoś wszyscy żyją - na 3 godziny grania, 25-30 minut to czekanie/loadingi i w ogóle mi to nie preszkadza, więc po co wyskakiwać z fanboystwem to nie wiem) ... gra rządzi, mnóstwo smaczków, które po prostu niszczą!!! Właśnie jestem po walce ze Screaming Mantis...

dwa szoty ze snajperki - nic, druga myśl - zmiana pada, 10 sekund później prawie spadłem z krzesła :lol:, poprzeni akt też ze smaczkiem :)

 

 

PS:Mrynk ... przecież Kojima ma swój świat i nawet najlepszy obecnie komp pewnie nie pociągnął by tego, co on sobie w tej głowie wymyślił/wymarzył, do jego wypowiedzi zawsze trzeba podchodzić z dystansem, nie ma co się napinać :) Zresztą ten tekst

Snake change disc to przecież też prztyczek dla konkurencji ze strony Kojimy

 

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

siema

przeszedłem grę MGS 4 na najwyższym poziomie dostępnym na początku[bo extreme odblokował sie dopiero teraz]

i tu moje pytanie

jak otrzymać jakieś bronie w nagrodę?-gram 2 raz i ich nie mam

w ogole chyba cały ekwipunek z jakim konczę grę powinienem otrzymać w ponownym starciu[????]

dlaczego tego nie mam, może jest jakiś sposób na odzyskanie??[bo Otacon mówi, że przy 1 spotkaniu z MKII dostanę wszystlkie bronie...jestem juz przy Laughting Octopus i nadal nie mam nic:D

proszę o pomoc!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
siema

przeszedłem grę MGS 4 na najwyższym poziomie dostępnym na początku[bo extreme odblokował sie dopiero teraz]

i tu moje pytanie

jak otrzymać jakieś bronie w nagrodę?-gram 2 raz i ich nie mam

w ogole chyba cały ekwipunek z jakim konczę grę powinienem otrzymać w ponownym starciu[????]

dlaczego tego nie mam, może jest jakiś sposób na odzyskanie??[bo Otacon mówi, że przy 1 spotkaniu z MKII dostanę wszystlkie bronie...jestem juz przy Laughting Octopus i nadal nie mam nic:D

proszę o pomoc!!

pzdr

A jak pszeszedles gre to zrobiles save? bo drugi raz wlasnie z tego save grasz i napewno wszystkie bronie beda.

Odnośnik do komentarza

Ja mam. Utwór Big Boss dostaniesz jak zdobędziesz emblem Big Boss.

 

A co do fotek z MGS4 to wystarczy zdobyć aparat fotograficzny (podczas briefingów na nomadzie używamy robota). Bawiłem się chwilę w fotki ale wolę oglądać cudze. Polecam ten wątek, niektóre są kapitalne np. Noir Solid z aktu 3.

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php...302&page=12

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
Zabawne jest jak bardzo te same sprawy sa postrzegane i oceniane w skrajnie odmienny sposob.

Swego czasu Orange Box na PS3 zostal zewszad zmieszany z blotem i okrzykniety niegrywalnym crapem - jeden z glownych powodow: przedlugasne loadingi.

Ktore trwaja dokladnie 16 sekund (w 90%, okolo 20-22 w pozostalych 10%) - wiem bo mam gre i cala przeszedlem.

 

A natomiast w MGS4 te same okolo 8-16 sekundowe loadingi miedzy planszami w aktach nie stanowia zadnego problemu. Ba 3-5 minutowe instalki tez sa w porzadku.

Czyli za to samo OB dostal po d...ie, ale MGS4 za monstrualne czasy nic ?

 

Prog bolu dla loadingu to jest 45sekund. Powyzej to juz .........

 

A Kojima to dobrze wiedzial....ale o tym ze nie dostarcza takiej gry jaka powinna byc (z winy hardwaru) i sam sie wygadal ze to 10% tego co myslal ze da sie wycisnac. I nie chodzilo mu o fabule tylko oprawe.

I ja mu sie wcale nie dziwie ze sie sfrustrowal troszki.

(pipi)y gadasz koleszko o hideo nie wiesz nic

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...