Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

ja tam specjalistą nie jestem ale jak ma hdmi to falcon co najmniej (pewnie zaraz Juchy mnie sklepie)

 

HEHE :) Elite wszystkie mają HDMI a na te stare wersje niemożna już trafić w zwykłym sklepie. Natomiast teraz prawie wszystkie to falcony, więc jeśli polujesz na Jaspera Elite to trochę będziesz musiał poczekać :) zanim się pojawią na początku wejdą raczej arcade i premium a potem elite jak już się stare selną. Co do drugiego pytania na pudełku nie zobaczysz jaki ma zasilacz. Natomiast po dacie 100% pewności to listopad 2008. Ale u nas w PL nikt jeszcze takowych nie widział w sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Dzis bylem w sklepie i rozgladalem sie za Elite. Jednak nie moglem na pudle znalezc oznaczenia jaki zasilacz jest w srodku. Co to za wersja? Data produkcji 10.2008

falcon

 

ja tam specjalistą nie jestem ale jak ma hdmi to falcon co najmniej (pewnie zaraz Juchy mnie sklepie)

chronologicznie to w elite moze byc:

zephyr

falcon

falconv2

jasper (nieslyszalem by ktokolwiek na swiecie odnotowal go w elite, jedynie arcade i pro, ale w przyszlosci zapewne beda)

 

PS.

ostatnio mialem w rekach elite z 10.11.2008 czyli listopadowy, teoretycznie juz od tej daty sa jaspery, a i tak byl to falcon i do tego jeszcze z benq....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Mam kilka (sporo) pytan,niektore sie same zamykaja w kole wiec moze byc niezly chaos ale chcialbym kilka rzeczy wyjasnic,mam nadzieje ze moge liczyc na wasza pomoc:

 

Mianowicie chce sobie kupic drugiego xboxa do gier NTSC,tylko nie jestem jeszcze zdecydowany czy ntsc czy ntsc-J do grania w japonskie (pipi)ki,no ale to niewazne,a teraz lista pytan:

 

1)Czy niektore gry np japonskie maja podwojny region i odpala na konsoli ntsc?(np obslugiwana przez ntsc i ntsc-j)

2)Czy da sie kupic europejska konsole i zmienic w niej region jakos w miare bez problemowo?co do tego potrzeba?

3)Mam mozliwosc kupienia konsoli z USA,ale jak maja sie sprawy z gwarancja?nie dotyczyc mnie bedzie i jestem skazany na serwis?

4)Odnosnie pytania 3,wiadome ze USA ma inne zasilanie,jak mozna zdobyc zasilacz do amerykanskiego xboxa jesli nie ma go w zestawie?a moze sa jakies przejsciowki na europejskie zasilacze?Nie rozumiem troche tej kwestii i fajnie jakby ktos wytlumaczyl co i gdzie mam kupic.

5)Rozumiem ze "przerobienie" konsoli (czyli napedu) do odpalania kopii zapasowych to zupelnie inna rzecz niz zmiana regionu w konsoli?

 

No to narazie tyle,bylbym bardzo wdzieczny i jak ktos naprawde zna sie na rzeczy niech jak moze przedstawi opinie co sie jego zdaniem bardziej oplaca,kupic konsole USA czy zmienic region.

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

1- sprawdz sobie sam to co Cie interesuje, przeciez pelno jest stron podajacych jaka wersja na jakich regionach chodzi, na Twoje pytanie mozna isc po najnizszej lini oporu i odpowiedziec: to region free bedzie chodzic na obu regionach ktore podales :)

2- jak sie da to wyzsza szkola jazdy, dla zwyklego kowlaskiego i wiekszosci serwisow niewykonalna

3- w europie ta konsola nie ma gwarancji, jak bedziesz chcial reklamowac w ramach gwarancji to odsylka do USA, co przy cenach paczek w gole chyba sie nie oplaca, taniej naprawic poza gwarancja na wlasny koszt

4- kupic zasilacz od konsoli pal

5- tak

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Troche sie rozeznalem w temacie i wychodzi na to ze musze do amerykanskiego xboxa kupic transformator 220v --> 110v aby go w ogole podlaczyc bo ma inny pobor mocy.Ciekawi mnie teraz kwestia zasilacza...czy jak kupie europejski zasilacz i ten transformator to nic sie nie rozchrzani:D Bo rozumiem ze transformator i tak i tak potrzebuje?

 

Dzieki za odpowiedzi Juchy,moglbys troche rozszerzyc temat zmiany tego regionu w konsoli?Bo twierdzisz ze to niewykonalne a w Twojej sygnaturce widnieje "multi region".

 

 

Odnośnik do komentarza
Troche sie rozeznalem w temacie i wychodzi na to ze musze do amerykanskiego xboxa kupic transformator 220v --> 110v aby go w ogole podlaczyc bo ma inny pobor mocy.

sorry ale to co Ty piszesz to jakies brednie, miales napisane, kup zasilacz od wersji PAL i po problemie

oczywiscie zasilacz kupowac taki jaka sie ma wersjie konsoli, jak falcon to min. 175W ma miec, wiec tylko trzeba przeczytac na zasilaczu z USA ile ma wat i taki sam odpowiednik kupowac od PAL...

 

transformator to nie mus a jedna z mozliwosci i nie jest to do zasilacza na 230V a do zasilacza na 110V, przeciez transformator to wlasnei ma za zadanie w tym przypadku zamienic prad 230V na 110V by moc podlaczyc kazde urzadzenie na 110V, ale transformator to jednak dodatkowy mebel i musi byc pokazny, z 200-300Watowy, im wiecej tym bezpieczniej bo chinskie produkty mimo iz pisze 200W moze miec tak naprawde 150W i sfajczy sie przy wiekszym obciazeniu razem z zasilaczem od konsoli a najczesciej to zasilacz pali i w rozrachunku i tak bedziesz zmuszony kupic zasilacz od wersji PAL na 230V...

 

Dzieki za odpowiedzi Juchy,moglbys troche rozszerzyc temat zmiany tego regionu w konsoli?Bo twierdzisz ze to niewykonalne a w Twojej sygnaturce widnieje "multi region".

niewykonalne dla wiekszosci serwisow, ja nie jestem wiekszoscia a mniejszoscia...dla mniejszosci wyspecializowanej w X360 i entuzjastow jest to do zrobienia...

to czy w gole jest wykonalna zabawa z regionami w konsoli to zalezne od wersji konsoli, musi byc to xenon i w tedy jest mzolwiosc zmiany regionow...

Odnośnik do komentarza

Aha.Poprostu po tym co przeczytalem na innych forach (w sumie troche outdated nawet) myslalem ze nie da sie poprostu kupic zasilacza PAL,bo byloby to za proste albo ze sie konsola z jakiegos powodu spali,skoro podlaczam zasilacz PAL do amerykanskiej konsoli...no ale ok,nie znam sie jeszcze na tym zabardzo,ale skoro to takie proste to moze sie skusze.

 

Co do czesci z multiregionem,ok teraz wszystko jasne,wiec mozliwe ze niedlugo skorzystam z uslug Twojego serwisu,tylko pierw musze znalezc gdzies tego xenona.Jak mniemam dysk twardy to mus w tym przypadku?

 

btw rozpoznac napiecie mozna tylko po zasilaczu?Bo problem w tym ze ta konsola nie ma zasilacza a sprzedawca nie pamieta co tam bylo napisane.

Odnośnik do komentarza

nie wiem o co chodzi z musem z dyskiem twardym, dysk to dysk a zmiana regionu to zmiana regionu, dwie niezwiazane ze soba rzeczy...

xenon to wersja pierwsza tej konsoli czyli zakup takiej to wielkie ryzyko bo jest mega awaryjna...

 

na obudowie konsoli jest napisane ile Amper 12V i 5V pobiera, mnozac V*A i dodajac obie sumy dostaniemy ile wat maxymalnie pobiera konsola...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Mam takie pytanie, kupiłem na Allegro konsolę:

Produkcja 2008-03-05 - ma HDMI, ale ma zasilacz 203W.... (chociaż nie wiem, może jest z "innej parafii", czyli dokładany).

Czy to jest Falcon czy inny stwór? Głównie chodzi o ten zasilacz.

Hmm albo ktoś przełożył bebechy i masz starego x'a w nowej obudowie lub po prostu zasilacz z innej parafii, najlepiej jest to sprawdzić po wtyczce zasilacza w konsoli tutaj masz jaki jest jaki :)http://www.gamikaze.pl/Galerie/Aktualnosci..._Jaspera.aspx#1

Odnośnik do komentarza
Hmm albo ktoś przełożył bebechy i masz starego x'a w nowej obudowie lub po prostu zasilacz z innej parafii, najlepiej jest to sprawdzić po wtyczce zasilacza w konsoli tutaj masz jaki jest jaki :)http://www.gamikaze.pl/Galerie/Aktualnosci..._Jaspera.aspx#1

Według tego rysunku jest to Falcon.

Swoją drogą zrobiłem test. Zasilacz 175W z mojego Arcade'a podłączyłem do tej nowej konsoli i wszystko śmiga.

Zasilacz jest więc pewnie jest z podmiany.

Odnośnik do komentarza

przeciez zasilacz 175W bedzie chodzil w konsoli ktora teroetycznie jest na 203W

to kwestia tylko jednej wypustki w konsoli w gniezdzie ktora banalnie mozna wylamac

na upartego to i z jaspera zasilacz bym podlaczyl do takiej na 203W i by ruszyla

bez obciazenia ta konsola zuzywa jakies 120-140W wiec bez problemu zasilacz pociagnie, przy obciazeniu do 170W wiec juz mzoe ta 150W nie wytrzymac, ale 175W dalej bedzie ja ciagnal...

 

patrz na radiator na CPU przez kratke, jesli konsola nie byla otweirana to jedyna pewnosc jesli ktos nie ma miernika by sprawdzic pobor pradu samej konsoli...

a jesli byla otwierana to mozna rozpoznac po ogolnej budowie plyty i rozmieszczeniu czesci bo i radiatory mozna przeciez podmienic, ale juz czesci na plycie nie da sie oszukac...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...