Skocz do zawartości

Osiągnięcia


Kame

Rekomendowane odpowiedzi

Są osoby które mają je gdzieś, inni próbują je zbierać, inni grają tylko dla nich. Dla mnie to świetna nagroda za ukończenie gry i motywacja do wykonywania rzeczy, których grając na PC nie robiłem (przechodzenie na najwyższym poziomie, szukanie różnych fantów). No i dodatkowy cel, motywujący szczególnie w grach bez fabuły (np. wyścigi, piłka).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trochę mnie to uzależnia.

Achievementy czasami motywują mnie do przejścia kilkukrotnie jednej gry (np. RE5 czy Hejlo - wiadomo hiciory i na to zasługują), ale nie będę grał w jakąś kiszkę tylko po to by zdobyć GS, tak samo po kilku(nastu(dziesięciu)) próbach przejścia niektórych misji w CoD4 i 5, dałem sobie spokój.

Czasami za to nie gram sobie swobodnie, dla zabawy, tylko staram się spełnić warunki danego achievementa, np. Sacred 2 - Harpagon czy oddany, grając normalnie łaziłbym gdzie bym chciał, kupowałbym to co chcę i git, ale jednak magia punktów działa.

 

Z drugiej strony osiągnięcia to świetny wyciągacz kasy dla producentów. Tak jak to zostało napisane w najnowszym extrimie, żeby być na bieżąco nałogowcy muszą ciągle kupować nowe grajki, a żeby móc pochwalić się np. calakiem w Halo trzeba ściągnąć odpowiednie dodatki. I kasa płynie.

 

Przy tej okazji chciałem się podzielić pomysłem, który wpadł mi do głowy dawno temu.

Fajnie by było gdyby za osiągnięcia dostawało się nie GS tylko Microsoft Points. Była by to jakaś wymierna nagroda. Eh, pomarzyć dobra rzecz.:D

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcą, Microsoftowe Punkty jako nagroda są nierealne, ale jakieś bonusy powinny być obowiązkowo w każdej grze. Obrazki gracza, ekskluzywne tematy, dodatki do gry. Idealnie to rozwiązali w Dead Rising, gdzie za osiągnięcia dostawało się nowe ciuszki i najlepszą broń w całej grze.

Odnośnik do komentarza
  • 11 lat później...

@Colin Sugestia do moderacji, może warto wyciągnąć dział Achievements z podforum Xbox 360 i dać go na ten sam poziom co podfora Xbox/Xbox 360/Xbox One/Xbox Series/Win 10, skoro osiągnięcia są wspólne dla wszystkich konsol MS? Na forum PS4 o trofeach jest regularna aktywność, więc analogicznie dział ma potencjał jeśli nie będzie tak schowany.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...