Skocz do zawartości

Najlepsze wg. was platformówki na stare konsole


Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w masę platformówek, ale i tak najlepiej wspominam serię Raymana, zwłaszcza dwójkę :] Cudowna gra, pierwsza, w której chciałem dosłownie wszystko odkryć.

 

No i Super Mario Bros., pierwsza część. Przy niej to spędziłem najwięcej czasu, nigdy mi się nie nudziła :] Nawet biłem sobie rekordy w nabijaniu życia i obecnie mój rekord wynosi 21 ;P

 

Najlepsza na nes'a to jak dla mnie Tiny Toon Adventures.

Możliwość wyboru trzech postaci, każda z inna umiejetnością. Bonusowe levele z uciekaniem przed tą dziwną panienką i wogóle sekrety z Vaderem daja radę xD . Mam gdzieś nawet nagrane na VHSie jak konczę tą grę od początku do końca. Ech... sentyment :P

 

Też fajna gierka, grałem :] Ale dla mnie wadami były to, że:

- dziwnie czasem chodziła postać (zwłaszcza ten diabeł tasmański)

- niektóre plansze szło przejść wybierając tylko jedną, konkretną postać

- krótkie levele i w ogóle jakoś gra krótka się wydaje.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jeśli chodzi o starsze konsole (8- i 16-bitowe) to na NESa (no dobra Pegasusa ;) ) wspominam najlepiej serię Chip & Dale (nie było czasem 3 części?), The Jungle Book, Alladin, noi Mario oczywiście. SNES to oczywiście Donkey Kong (chyba najlepszy platformer 2D) i kolejny Marian. Z MegaDrive'a najbardziej przypadły mi do gustu Sparkster (Rocket Knight Adventure), Sonic (& Knuckles) i wspomniany niżej Ristar.

 

Kojarzy ktoś platformówke w stylu sonica, grało się złotą gwiazdką ? Jezeli tak to zapodajcie tytuł.

Myślę, że to Ristar.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

NES (aktualnie odświeżam sobie stare hity):

- Duck Tales 1 oraz 2,

- Chip'n Dale 1 i 2,

- The Jungle Book,

- Darkwing Duck,

Gry na licencji Disney'a były wtedy naprawdę dobre

- Shatterhand,

- Big Nose the Caveman,

- Ice Climber,

- Snow Brothers,

- Tiny Toon Adventures,

 

Ponadto polecam także całą serię Earthworm Jim (wiele systemów) oraz Adventures of Lomax (PC/PSX).

 

 

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

Myślę że ulubioną moją platformówką jest Super Mario bros 3 . masa leveli i jak na tamte czasy secretsów, i cholernie sporo w to grałem i nieraz i dziś zdarza się odpalić ten tytuł. Napewno jeszcze świetne było Super Mario World i Donkey Kongi Country.

Z 3D natomiast poza bardziej znanymi Crashami , spyrami czy gexami to bardzo miło wspominam "Jersey Devil"

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

Na nesie świetne było Big Nose, obie części. Adventure Island to szczególnie czwórka bodajże, taka trochę free roamingowa była :D

Darkwing Duck też kozacki. Chip 'n Dale Rescue Rangers 2. Pamiętam jeszcze inne tytuły, ale grałem w jakieś "wersje mario", czyli perfidnie wklejony mario zamiast bohatera gry i tytuł w rodzaju "super ultra hiper duper mario 119 pro". Boogerman i Alladyn o, też nienajgorsze ;)

Edytowane przez sitheral
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kilka dni temu skończyłem Banjo Kazooie i z miejsca wskoczył do mojego TOP 5 platformerów. Świetny gameplay, zdolności Kazooie, różnorodność i świetny design poziomów, masa zbieractwa no i ten poziom trudności! Gra może wydawać się łatwa ale ostatniego bossa pokonałem dopiero po kilku godzinach męczarni, warto było. Szkoda że Banjo Tooie jest tak drogie, no ale może kiedyś :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...