Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

cholera, zorientowałem się że nie napisałem na paczce numeru przewozowego, czy jak mu tam. Serwis MS bedzie mogl miec problemy z rozpoznaniem czyja to konsola? Probuję się dodzwonić na infolinię ale cały czas słyszę sygnał zajętości.

 

o adresach w obie strony nie zapomnialem

 

paczka ma być goła, żadnych adresów itp.

ten ich mail jest nieaktualny w swojej treści

 

po SN wiedzą czyj sprzęt w końcu musiałeś go zarejestrować i zgłosić usterkę

Odnośnik do komentarza

w czwartek po poludniu przyszedl kurier, dzis (sobota) konsola o 6 rano zameldowala sie we frankfurcie

czy pod tym samym numerem bede monitorował droge paczki z serwisu do mnie?

mowie o monitorowaniu przez strone ups

 

gdzie jest numer, pod ktorym moge sprawdzic status naprawy poprzez xbox.com?

kurier odbierajac paczke zostawil mi jedynie 1 strone a4, na ktorej go nie ma (a bynajmniej ja nie widze)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurcze. Od 1,5 tygodnia już dwa razy zgłaszałem awerię konsoli w Microsofcie. Za każdym razem przyjmowali zgłoszenie informując, że kurier się zjawi w 1-3 dni robocze. Do tej pory ani kuriera, ani telefonu, ani żadnej karteczki, że kurier był, ale mnie nie zastał. O co chodzi? Czemu UPS nie przerabia tych zgłoszeń?

Odnośnik do komentarza
...Oby tylko sie spisali i nie przyslali ci bubla, zdarzalo sie...

przeciez ogolnie X360 to bubel pod wzgledem awaryjnosci wiec dostales to co miales czyli dalej bubel, nawet jesli to nowe to nie zmienia faktu...

 

na ta chwile tylko ten jasper nadzieja na lepszy produkt, zobaczymy za rok...

 

PS.

UPS dziala sprawnie, korzystam z nich i zawsze jak maja przyjecie zgloszenia to przyjechac musza, wiec jak cos jest nei tak to po stronie MS, zapewne znowu im system wysiadl (WINDOWS :) )

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

moja tez dziala bez zajakniecia z 2005r do dzis

tak po za tym to w tej chwili po wyjsciu NXE najczesciej konsole zapadaja na E74, moze to jakis chwyt MS zeby nie bylo 3 diod tylko jak juz to E74 a tym samym okres gwarancyjny do 2 lat a nie do 3

bo to system decyduje jaki blad wywali w jakim przypadku wiec moze cos zmienili bo to dziwne aby nagle taki wysyp E74 zamiast 3 diod, a akurat te usterki sa ze soba powiazane bo przyczyna ta sama...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Kurcze. Od 1,5 tygodnia już dwa razy zgłaszałem awerię konsoli w Microsofcie. Za każdym razem przyjmowali zgłoszenie informując, że kurier się zjawi w 1-3 dni robocze. Do tej pory ani kuriera, ani telefonu, ani żadnej karteczki, że kurier był, ale mnie nie zastał. O co chodzi? Czemu UPS nie przerabia tych zgłoszeń?

 

Bo przeplyw informacji z serwisu M$ do UPSa to kpina i amatorszczyzna! Dzwon do serwisu, mow, ze chcesz na maila list przewozowy i ZE SAM SIE ZAJMIESZ WSZYSTKIM! Jak ci przysla, dzwon do kuriera a najlepiej pojedz z wydrukowanym listem przewozowym! Tak jest najszybciej!!

 

No dobra. A więc jutro dzwonię do MS i proszę o przysłanie na maila listu przewozowego. I teraz, jak zadzwonię do UPS i zamówię kuriera, kurier przyjedzie, dam mu paczkę z naklejonym listem przewozowym, to czy płacę mu jakąś kasę np. za przyjazd/odbiór paczki/fatygę (coś w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
Cześć wszystkim:) Mam krótkie pytanko: Kilka dni temu zdechł mi xkloc, konkretnie błąd E-74 i chciałbym go wysłać do serwisu. Xior ma nalepkę gwarancyjną ale był przerabiany. Mogę spróbować wysłać, czy lepiej odpuścić?

 

A probuj, jak cos to zamiast konsoli dostaniesz rachunek do zapłacenia :P Wtedy to juz lepiej kupić nowa konsolę.

Odnośnik do komentarza
Cześć wszystkim:) Mam krótkie pytanko: Kilka dni temu zdechł mi xkloc, konkretnie błąd E-74 i chciałbym go wysłać do serwisu. Xior ma nalepkę gwarancyjną ale był przerabiany. Mogę spróbować wysłać, czy lepiej odpuścić?

 

A probuj, jak cos to zamiast konsoli dostaniesz rachunek do zapłacenia :P Wtedy to juz lepiej kupić nowa konsolę.

 

na xbox online bodajże ktoś pisał ze wysłał pochlastaną konsole , bez plomb czy z uszkodzonymi , z czymś tam wyłamanym, ogólnie było widać ze było grzebane i po prostu odesłali mu konsole w takim samym stanie i nic nie płacił. a legenda o rachunku do zapłacenia dalej chyba pozostaje legendą bo jeszcze nikt chyba takiej akcji nie miał. rozeszłoby się szybko. ja bym wysłał.

Edytowane przez Abdul
Odnośnik do komentarza

Przed chwila wszedlem na podglad paczki na stronie UPS i oto jak przedstawia sie trasa wycieczkowa mojej konsoli

 

LANGENHAGEN,

DE 20.01.2009 7:19 ZAREJESTROWANO W SŁUŻBACH CELNYCH. / PRZESYŁKA PRZESŁANA DO SŁUŻB CELNYCH

20.01.2009 7:19 ZAREJESTROWANO W SŁUŻBACH CELNYCH. / ZWOLN PRZEZ AG CELNĄ. OBECNIE — PRZEWÓZ.

FRANKFURT,

DE 19.01.2009 8:16 ZWRÓCONO DO NADAWCY

19.01.2009 5:32 W DORĘCZENIU.

FRANKFURT,

DE 17.01.2009 6:10 SKAN PRZYBYCIA

DUSSELDORF,

DE 17.01.2009 3:03 SKAN WYJAZDU

KROSNIEWICE,

PL 16.01.2009 0:33 SKAN PRZYBYCIA

KATOWICE,

PL 15.01.2009 20:51 SKAN WYJAZDU

15.01.2009 17:24 SKAN NADANIA

15.01.2009 13:52 SKAN ODBIORU

DE 14.01.2009 19:02 OTRZYMANO INFORMACJE ROZLICZENIOWE

 

czy wszystko jest ok? mam jutro dzwonic do Ms?

 

przez xbox.com nie monitoruje przesylki bo pisze ze nie mam zarejestrowanego zadnego urzadzenia

Odnośnik do komentarza

na stronie jest opóźnienie w aktualizacjach - dzień lub dwa

 

btw konsolka jest znacznie cichsza niż poprzednia, przy odpalaniu z hdd wcześniej był chwilowy rozruch płyty (sekunda) a teraz nic, ledwo słychać działanie sprzętu

muszę zrobić fotkę wejścia zasilacza i obadać wentylatory - skonsultuję się z Juchym i będzie wiadomo jaki to model

Odnośnik do komentarza
nie no ja powaznie sie pytam, nigdy nie wysylalem za granice nic kurierem i poprostu nie wiem czy to jest normalne ze paczka sobie lata po calych niemczech. No i tez wydaje mi sie ze chyba za szybko opuscila serwis ktory jest przeciez we frankfurcie (byla tam od soboty do wczesnych godzin poniedzialkowych- serwis pracuje w weekend?)

 

Widocznie pracuje... a jak słyszałem, oni nic nie naprawiają tylko wymieniają płytę główną lub dają juz naprawioną konsole o porównywalnych parametrach. Nie wiem jak dokładnie działa procedura, ale zapewne: otrzymanie konsoli - podpięcie do stanowiska serwisowego - stwierdzenie błędu - wymiana płyty/wymiana na naprawiona konsole leżącą obok - dwugodzinny test/lub nie - spakowanie konsoli - dostarczenie do UPSu. Ja bym się cieszył że tak szybko...

Odnośnik do komentarza
przecież paczka jedzie od huba do huba, to nie jest tak że tir powiedzmy z warszawy wali prosto na frankfurt

jak macie info że paczka jest gdzieśtam to dobrze, bo nie zaginęła i odbywa swoją trasę

 

moja ze szczecina zaliczyła wpierw berlin a dopiero potem frankfurt

 

 

Co do martwienia sie, mam nadzieje, ze nie pomylili przy tym pudelek :D

 

20/01/2009 0:32 THE PACKAGE WAS MISSORTED AT THE HUB. IT HAS BEEN REROUTED TO THE CORRECT DESTINATION SITE

 

Jak widac we wczesniejszym poscie moja paczka doszla dzis :D dosc szybko, nadalem ja w poniedzialek ok. 15. Mam nadzieje, ze rownie szybko wroci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...