Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

Padł przed godziną - E74.

Mam teraz po prostu zadzwonić na infolinię i postępować wg wskazówek (typu podawanie swoich danych, nr-u seryjnego konsoli itp.) czy jest coś, co muszę wiedzieć przedtem? Słyszałem, że lepiej nie mówić, że korzysta się z XBL, chociaż nie wiem, czy to prawda.

Drugie pytanie: czy muszę mieć jakiś dowód zakupu, czy wystarczy, że podam nr seryjny? W kartonie pod Xboxie widziałem kiedyś jakąś książeczkę, ale nie była to karta gwarancyjna z pieczęcią, lecz zwykła informacja o gwarancji.

Odnośnik do komentarza

No to kamień spadł mi z serca. Gość u którego robię gwarantuje nieuszkodzenie plomb, ale martwił mnie ten punkt "FAQ'u" ;).

 

4. Ile kosztuje usługa kurierska??

Jest bezpłatna. Stroną obciążoną kosztami jest Microsoft. Jedyną sytuacją, kiedy będziemy musieli zapłacić za przesyłkę to przypadek kiedy wyślemy konsolę, w której zerwane są plomby gwarancyjne ( także gdy wyślemy konsolę przerobioną). Konsola nie zostanie wówczas naprawiona, a my, aby ją odebrać będziemy musieli zapłacic kilkaset złotych ( od 400 - 600 zł).

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
No to kamień spadł mi z serca. Gość u którego robię gwarantuje nieuszkodzenie plomb, ale martwił mnie ten punkt "FAQ'u" ;).

 

4. Ile kosztuje usługa kurierska??

Jest bezpłatna. Stroną obciążoną kosztami jest Microsoft. Jedyną sytuacją, kiedy będziemy musieli zapłacić za przesyłkę to przypadek kiedy wyślemy konsolę, w której zerwane są plomby gwarancyjne ( także gdy wyślemy konsolę przerobioną). Konsola nie zostanie wówczas naprawiona, a my, aby ją odebrać będziemy musieli zapłacic kilkaset złotych ( od 400 - 600 zł).

...który nigdy chyba nie został potwierdzony ;)

Odnośnik do komentarza
Gdy zglaszalem swojego Xa przez net bo fona nie mam to nic w mailu nie pisalo o kuriere - ja zdrowy rozum to kazdy sam powinien go indywidualne go zamowic bo przeciez MS nie zadzwoni do UPS i zamowi kuriera na 10 a was w tym czasie w domu nie bedzie.

 

MS zgłasza sprawę do kuriera, mój był na drugi dzień u mnie a jak złom wracam do mnie to jeszcze babeczka z rana zapytała przez fona o której można podjechać z paczką

a na pytanie o kwit zakupu to powiedziałem że zaginął podczas trzeciej krucjaty (remont)

2 tyg i mydełko znowu szumi

 

nie mam żadnych zastrzeżeń do infolinii/kuriera/M$

 

aha, nic nie drukowałem, ziom z ups miał nalepkę i potwierdzenie nadania dla mnie

 

ja tylko zadzwoniłem i spakowałem karton

Odnośnik do komentarza

Własnie konsole do mnie wróciła. Cała procedura serwisowa trwala półtora tygodnia. Dostałem nowkę-sztukę z datą produkcji 18.12.2008 r. Bez żadnych fantów. W dokumentach, które były załączone do konsoli proszą mnie o ponowną rejestrację. Czy to znaczy, że gwarancja się odnowiła i na całą konsolę mam 2 lata a na RROD 3 lata?

Edytowane przez DaBig
Odnośnik do komentarza

Predzej ktos pisal ze dostaje sie "poserwisowy" egemplarz a nie NOWKE i ze gwara liczy sie

od wczesniejszej konsoli =o

 

@edit

22. Czy moja konsola zostanie naprawiona czy wymieniona na nowy model??

Tego akurat nikt nie jest w stanie przewidzieć. Nie ma tutaj żadnej reguły. Najczęściej wymieniane są płyty główne lub napędy DVD i na tym polega cała "naprawa". Czasem zdarza się, że wymienią nam konsolę na INNY model, ale trzeba zaznaczyć, że nie jest to NOWA konsola - są to egzemplarze poserwisowe.

Edytowane przez HeXa
Odnośnik do komentarza

Wygląda jak nówka. W folii, zafoliowane CD, zafoliowany czytnik podczerwieni, bez żadnej ryski i data produkcji wskazuje, że ma dopiero dwa miesiące. Więc raczej nie jest poserwisowa. W dokumentach, które załączyli zapisali

 

"We will establish a new contract to cover the replacement unit and cancel the Misrosoft Extended Service Contract for the old unit."

 

i proszą o ponowna rejestracje konsoli.

 

Z anglikiem u mnie nie za dobrze, ale wydaje mi się, że unieważnili móją starą umowę z nimi i ustanowili nową, dla nowej jednostki.

Odnośnik do komentarza

Tak, tak jak piszesz.

W ogole jestem zdziwiony ze za RRoD dostales nowa kosnole =o.

Moze tak zajechales te konsole ze sami sobie odpuscili robote =D.

 

Najlepiej zadzwon na infolinie i sie dowiedz lub zarejestruj sie przez internet i wtedy zobaczysz

czy bedziesz mial 2/3latka gwarki czy tylko 1 rok od wczesniejszej.

 

Ktos tam pisal ze oni maja niby te konsole w rejestrze ze dostales nowke ale gwarka liczy sie jej

od tej starej =/ no ale skoro dostales takie pisemko to w ogole miesza sie z tym co bylo wczesniej pisane.

 

Tak jak pisze najlepiej zadzwon na info i postaraj sie zarejestrowac konsole a potem zapytaj ile gwary ci zostalo

i bedzie najlepiej =]

Odnośnik do komentarza
Własnie konsole do mnie wróciła. Cała procedura serwisowa trwala półtora tygodnia. Dostałem nowkę-sztukę z datą produkcji 18.12.2008 r. Bez żadnych fantów. W dokumentach, które były załączone do konsoli proszą mnie o ponowną rejestrację. Czy to znaczy, że gwarancja się odnowiła i na całą konsolę mam 2 lata a na RROD 3 lata?

ale jaka rekalmowales

z HDMI czy bez HDMI i jaka dostales, taka sama czy np. slales bez a dostales z...???

 

gwara MS nie jest przedluzana w zadnym wypadku czy to wyeminia cos w srodku czy dadza inna konsole...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Reklamowałem jako RROD bez HDMI. Poza tym, dodatkowo w konsoli CD-rom mocno rzęził, ale tego już gwarancja nie obejmowała. Konsole dostałem inną (swoją starą oznakowałem i na nowej znaczka nie było) też bez HDMI. Być może stwierdzili, że lepiej wysłać inną, niż wymieniać bebechy i CD-rom. I tak jak pisałem, konsola ma jakieś dwa miesiące (data produkcji z tyłu 18.12.2008 r.), jest w stanie nienaruszonym. Po wysunięciu napędu nie ma na tacce najmniejszego znaku, że kiedykolwiek w nim chodziła płytka (jakiegoś kurzu, pyłku, ryski itp.). Jest czyściutka, a przedni srebrny panel od napędu (patrząc pod światło) błyszczy jak pupcia niemowlaczka. Ciszej chodzi. Na gumowych stopkach nie ma też brudnego śladu, że gdzieś stała.

Edytowane przez DaBig
Odnośnik do komentarza
Reklamowałem jako RROD bez HDMI...Konsole dostałem inną też bez HDMI...

to dostales tzw wersje refurbished...

szkoda bo to dalej to samo co miales...

 

PS.

ciekawe ile jeszcze tego MS ma na wymianki i kiedy zaczna dawac z najnowszej produkcji jaka jest aktualnie na rynek dawana czyli wersje z HDMI, konca nie widac, chyba ze przygotowali sie na sytuacje ze 3 lata od najpozniej sprzedanej wersji bez HDMI przewidzieli ile im potrzeba przez te 3 lata na wymianki i takie zapasy zrobili, albo maja jedna linie produkcyjna zostawiona i dalej tłuką xenony na potrzeby wymianek...

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...