Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od podejścia. Jeśli chcesz hardkorowo pogrywać, to bierz preorder dwójki. Jeśli interesuje Cię czysty fun to już teraz możesz się zaopatrzyć w jedynkę, bo jest naprawdę dobra, tyle że już ciężko będzie nadrobić straty do najlepszych. Z drugiej jednak strony zauważyłem, że sporo osób rzuciło się ostatnio na jedynkę.

Jakie straty do najlepszych, w tej grze procent noobów jest chyba większy niż w jakiejkolwiek innej. Każda osoba umiejąca wycelować i zabić może w pierwszym meczu spokojnie znaleźć się w pierwszej połowie drużyny.

Odnośnik do komentarza

straty do najlepszych ? w jakim sensie ?

Jakie straty do najlepszych, w tej grze procent noobów jest chyba większy niż w jakiejkolwiek innej. Każda osoba umiejąca wycelować i zabić może w pierwszym meczu spokojnie znaleźć się w pierwszej połowie drużyny.

 

Strat punktowych jeśli zależy Ci na wynikach w leaderboards. Wampis, rzadko się zdarza, żeby ktoś kto ma numerek mniejszy niż 4 (skill level) przegrywał tak łatwo, a zwłaszcza, że zazwyczaj te osoby grają w ekipie swoich ziomów. Nawet jak ktoś znajdzie się w "pierwszej połowie drużyny" (nie wiem czemu uważasz to za zaszczytne miejsce), to i tak żadna to rewelacja. W każdym shooterze wystarczy biegać i strzelać. Zazwyczaj nie umiejętności różnią graczy tylko doświadczenie. Wiem, gdzie się ustawiać, gdzie jaką broń dobrać, którędy chodzić. To sprawy indywidualne i czyjeś rady nawet Ci nie pomogą, dopóki sam do tego nie dojdziesz. Zanim to opanujesz to nawkurzasz się co nie miara. Fakt faktem, że ostatnio jest dużo noobów, więc może rozgrywka nie będzie wyglądała tak tragicznie, że cały czas gryziesz piach. Jak jeszcze ze dwa tygodnie temu grałem, raptem w grze było do pięciu osób bez rangi generała.

Edytowane przez Cold
Odnośnik do komentarza

Masz demo na xbl do sciagniecia... mi ono strasznie sie nie podobalo ale zalatwilem sobie pelna wersje i... poprostu gra mnie wciagnela na maxa :) ogolnie bardzo polecam

 

A teraz moje pytanie:

 

PES 6 czy PES 2008 ? odrazu mowie ze nie zalezy mi na online ale pogralbym w cos innego niz w fife a na nowsze wersje kasy brak :)

Odnośnik do komentarza
Strat punktowych jeśli zależy Ci na wynikach w leaderboards. Wampis, rzadko się zdarza, żeby ktoś kto ma numerek mniejszy niż 4 (skill level) przegrywał tak łatwo, a zwłaszcza, że zazwyczaj te osoby grają w ekipie swoich ziomów. Nawet jak ktoś znajdzie się w "pierwszej połowie drużyny" (nie wiem czemu uważasz to za zaszczytne miejsce), to i tak żadna to rewelacja. W każdym shooterze wystarczy biegać i strzelać. Zazwyczaj nie umiejętności różnią graczy tylko doświadczenie. Wiem, gdzie się ustawiać, gdzie jaką broń dobrać, którędy chodzić. To sprawy indywidualne i czyjeś rady nawet Ci nie pomogą, dopóki sam do tego nie dojdziesz. Zanim to opanujesz to nawkurzasz się co nie miara. Fakt faktem, że ostatnio jest dużo noobów, więc może rozgrywka nie będzie wyglądała tak tragicznie, że cały czas gryziesz piach. Jak jeszcze ze dwa tygodnie temu grałem, raptem w grze było do pięciu osób bez rangi generała.

A ja mam w tej grze wrażenie, że większość osób gra dość słabo. Jak ktoś tam posiada skill lepszy niż np. 4 to oczywiście jest niezły, ale nie za dużo osób osiąga taki (sam miałem 2 jeśli chcesz wiedzieć). A pierwsza połowa drużyny to chyba nie jest słabo, jeśli dawałem to jako przykład pierwszego meczu (nie, jako posiadacz 140 odznak za pierwsze miejsce nie uważam tego za osiągnięcie).

I doświadczenie się też aż tak nie liczy, wystarczy opanować sterowanie i zdecydować się na jakąś klasę aby dobrze sobie radzić. Sama znajomość map to nie problem, bo podział atakujący/obrońcy jest chyba dość jasny.

Odnośnik do komentarza

Fakt faktem, że ostatnio jest dużo noobów, więc może rozgrywka nie będzie wyglądała tak tragicznie, że cały czas gryziesz piach. Jak jeszcze ze dwa tygodnie temu grałem, raptem w grze było do pięciu osób bez rangi generała.

fakt, wczoraj parę razy zdarzyło mi się wsiąść do czołgu z kimś, kto nie robił nic innego jak tylko rozjeżdżał drzewa.

ja rozumiem robienie acziwów, ale litości... są takie które same wpadną w trakcie chociażby robienia 25 rangi.

Odnośnik do komentarza

Nie no spoko Wampis - ja za wymiatacza się nie uważam, tylko myślę, że nawet nieźle sobie radzę. Ja tam mam skill level na poziomie 5, choć różnie z tym bywa, bo nie zwracam na to, aż takiej uwagi. Jak mi nie idzie to nie wychodzę z meczu. Raz na wozie raz pod wozem. Mam znajomych z okolic 300 miejsca w rankingu, to nie pójdą spać jak dwójka jest czerwona xD

 

Suma summarum:

Chcecie się decydować na BF'a jedynkę, to przy aktualnych cenach, z tą ilością nowych graczy myślę, że warto bo multi jest genialny. Odniosłem jednak wrażenie, że w dwójce autorzy położyli większy nacisk na grę zespołową. Całe te akcje z odżywianiem, czy (według mnie) lepiej rozłożony sprzęt na poszczególne klasy, pozwalają osiągać niezłe wyniki w grze zespołowej.

Odnośnik do komentarza

Pod względem długości singla to na pewno ME2, potem Batman. Halo i Gearsy też mogą trochę zająć jak się będzie przechodzić na różnych poziomach trudności no i jeżeli wciągniesz się w multi w którejkolwiek z tych gier to ferie na bank "zmarnowane" ;) Nie wiem w co grałeś, ale na offline na 2 tygodnie w sam raz będzie jakiś eRPeG typu właśnie Mass Effect, Fallout 3 czy Dragon Age. Halo nie za bardzo mi się podobało, więc nie wymienię ci jego zalet, ale jeżeli znajdziesz dobrą polską ekipę i grasz online to w Gearsy można naprawdę wciągnąć się na dłuuugi czas. Z bardziej czasochłonnych gier mógłbyś zastanowić się jeszcze np. nad GTA IV lub którąś Forzą jeżeli lubisz wyścigi.

 

@canuks: co ty, Assassin to tak naprawdę parę dni grania po 4-5 godzin i jest calak...

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

o ME2 się nie wypowiem, bo nie grałem... jeszcze.

 

Batman AA to jedna z lepszych gier poprzedniego roku. gra starczy na kilka wieczorów, nie jest przesadnie długa, ale czellendże przedłużą czas spędzony z tą grą na kilka kolejnych wieczorów. nie są łatwe, wymagają nieco skilla i dają masę rozrywki.

 

GOW2 to gra, która najlepiej się sprawdza w co-op. kampania jest intensywna i nawet grając samemu dostarcza funu. dla mnie jednak to gra przede wszystkim do co-opa. imo jedna z lepszych gier w tym trybie. multi w GOW to osobna historia, albo się kocha albo nienawidzi. wybierz.

 

Halo 3. nigdy nie zrozumiem fenomenu tego tytułu. w singla nigdy nie grałem, bo od razu zacząłem grać co-opa w 3-4. grało się przyjemnie. multi mnie nie wciągnęło.

 

jeśli chcesz sam grać, to z tej trójki (nie liczę ME2) najlepiej wybrać Batman AA. jeśli masz z kim grać i cenisz sobie co-op bardziej niż samotne przechodzenie kampanii, to tylko GOW2. poza tym zawsze możesz utonąć w multi w GOW2. a wtedy to masz nie dwa tygodnie grania a nawet 2 lata... chyba, że GOW3 wyjdzie szybciej.

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu wziąłbym jedynke, jest tania, sprawdzisz czy ci sie podoba. A gdy przeskoczysz na dwójkę (bo pewnie Ci się spodoba), to nie będziesz rozczarowany. Gdybyś zaczął od dwójki, to już nie ma sensu wskakiwać do jedynki, już lepiej poczekać na 3ke.

A tak sprawdzisz wszystkie po kolei...

Odnośnik do komentarza

Tak w h3 jest split-screen do az 4 osob bodajze (na 2 napewno)

 

ME2 nawiazuje bezposrednio do fabuly 1, to oczywiste :P Ale gra jest tak skonstruowana, ze 2ga czesc ma swoja wlasna historie, powiazana z trylogia tak, ale mozna w nia grac osobno i tez nie jest zle... chyba. Choc oczywiscie lepiej zagrac najpierw w 1 ;P

 

Gra sie w duzej mierze jak w strzelanke z mocami jezeli chodzi o gameplay, ale jest tez duzo elementow rpg - tworzenie postaci, przydzielanie punktow do umiejetnosci, upgrade'y broni, pancerza itp no i fabula + duzo gadania :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...