Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

niemniej jednak L4D2 to gra znakomita. nawet samemu można pograć dobrze, ale wiadomo - jak coś było robione pod multi, to tam gra jest najlepsza.

z wymienionych exów przede wszystkim polecam serię GOW - koniecznie.

Forza 3 to również gra warta pogrania. znakomite wyścigi... tak naprawdę dla każdego. PGR4 to również świetne wyścigi, bardziej arcadowe, dzięki czemu przystępniejsze. ale i z FM3 da się zrobić grę baaardzo lekką i szybko przyswajalną.

Halo to specyficzny świat. fenomenu tej gry nie rozumiem, ale grało mi się dobrze. tylko dobrze, czy aż dobrze... tego nie wiem. ale wiem jedno - znam lepsze FPSy ; ]

 

w pozostałe wymienione przez Ciebie (jeszcze) nie grałem. co prawda mam ME, ale kompletnie zabrać się za tą grę nie mogę.

 

z gier, których brakuje na Twojej liście, polecam również Fable 2. od 4 dni tak naprawdę w nic innego nie grałem. no może poza godzinnym epizodem z BFBC2. gra jest magiczna, wciąga ogromnie, a czas przy niej leci niezmiernie szybko. w tej grze bawi nawet chodzenie po świecie bez większego sensu albo w celu szukania kluczy i gargulców. w grze można wejść w interakcję w zasadzie z każdą postacią na wiele różnych sposobów. ta gra mnie pochłonęła. do czasu Splinter Cell Conviction nie zagram w nic innego. potem trzeba będzie jakoś dzielić czas między te dwa tytuły... no chyba, że do tego czasu skończę Fejbla.

no i tu dochodzimy do kolejnego exa - SC Conviction. po demku wiem, że na pewno warto wydać kasę na tę grę.

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

FM3 to akurat żadne wyzwanie :), fanem serii GT jestem od zawsze a FM3 jest dla mnie takim GT na Xa. PGR4 też mam i jest nawet niezły ale... leży sobie na półce chwilowo. GoW zacząłem ale nie chce mi sie w niego grać. Chce zaliczyć tą trylogie po kolei więc wypada zacząć od pierwszej części. W Halo 3 najbardziej mi sie podoba muzyka :). ME jest świetny, dziwne że jedna ekipa może zrobić tak dobrą grę jednocześnie wydając Crapa pokroju Dragon Age. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Crapa pokroju Dragon Age.

 

Ja rozumiem, że to gra wybitna nie jest. Sam tak również nie uważam, ale z crapem to pojechałeś ostro. Myślę, że są gry o wiele bardziej zasługujące na to miano. Może nie ogarnołeś systemu walki? Czy podasz może jakiś argument (oprócz grafiki dla wielu graczy) dlaczego tak myślisz o DA?

Odnośnik do komentarza

Przed wszystkim brak eksploracji - teleportowanie z miejsca na miejsce. W większości słabo przedstawione postacie - ogólnie słaba fabuła. Grafika też żałosna i głupie ograniczenia terenu. Nie można nawet wejść w głupią kałuże... przy starym oblivion'ie wymięka. System walki akurat fajnie rozwiązany i jest to IMO jedyny dobry aspekt tej gry.

 

Na tle konkurencji w postaci TES, DA jest dla mnie Crapem. Pewnie ktoś mi zarzuci że to inne gry są bo system inny... rpg to rpg z pauzą czy bez. To że Bioware podpisuje sie pod tym tytułem dodatkowo potęguje rozczarowanie. To jest oczywiście moja subiektywna ocena tego gówna. pozdro

Odnośnik do komentarza

Czlowieku, skad ty sie urwales? Widze ze nigdy nie miales okazji zagrac w hity typu Baldrus Gates. W tej grze nie ma eksploracji terenu(no taka znikoma). Chcesz ja? Graj w Gothica,Two Worlds, Oblivion, Risen, to sa gry w ktorych mozesz wspinac sie na pagorki i zwiedzac kolorowe lasy. Nie nawidze jRPG gdzie idzie sie ciagle jedna droga i omal mnie DA przez to odrzucil bo przez chwile odczuwalem japonie ;o ale udalo mu sie mnie do siebie przekonac. Slaba fabula? Trzeba bylo przeczytac ksiazke przed zagraniem, dobre wprowadzenie. Widze ze masz avatara z FFXIII jesli lubisz japoneczki z elfimi uszami i duzymi oczkami to nie dziwie sie ze DA ci nie podeszlo.

Edytowane przez HeXa
Odnośnik do komentarza

Skąd się urwałem? To że ty nie tolerujesz jrpg nie znaczy że każdy musi być fanem Wrót Baldura. Grałem w BG2 i nie podobał mi się ileś tam lat temu i nie podoba mi się dzisiaj... Nie będę czytał książki aby na siłę przekonać się go gry. W Oblivion, Morrowind czy Gothic raczej nie było kolorowych lasów więc nie wiem do czego pijesz.

 

Tak lubię japoneczki z elfimi uszami ale nie znaczy to że lubie tylko jrpg. ME, Fallout, TES stawiam na równi z serią FF więc niestety twój osąd skazujący mnie na wyznawcę szkoły japońskiej możesz zachować dla siebie.

 

DA, BG, ID i inne tego typu gry do mnie nie trafiają... i już. Osobiście nikomu ich nie polecam :). Jest to moja osobista opinia - nie każdy musi się z nią zgadzać.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

W L4D2 na pewno sie zaopatrzę w niedalekiej przyszłości i po obejżeniu TH w akcji musze powiedzieć że nawet mi sie podoba, niezły klimacik. Coś jeszcze? Głównie do singla.

Po seriach wymieniłeś chyba wszystko, polecam zagrać w każdą część :) Co do tematu to:

Fable 2 jest fajny, Banjo N&B jest bardzo dobre i bardzo tanie! Crackdown jest jeszcze, ale nie grałem. Coś pewnie jest jeszcze z gatunku szrotowatych jRpgów (ale kto by w to grał) i gier z okresu 2006/2007, może czegoś nie powstały konwersje na PS3. (strzelam :turned: Condemned 1, TD: Unlimited, Bully?)

 

P.S. w momencie pisania tego posta nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi burzących się fanów RPGów, jeśli kogoś uraziłem stwierdzeniem "szrotowate" to przepraszam :teehee:

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza

Czlowieku, skad ty sie urwales? Widze ze nigdy nie miales okazji zagrac w hity typu Baldrus Gates. W tej grze nie ma eksploracji terenu(no taka znikoma). Chcesz ja? Graj w Gothica,Two Worlds, Oblivion, Risen, to sa gry w ktorych mozesz wspinac sie na pagorki i zwiedzac kolorowe lasy. Nie nawidze jRPG gdzie idzie sie ciagle jedna droga i omal mnie DA przez to odrzucil bo przez chwile odczuwalem japonie ;o ale udalo mu sie mnie do siebie przekonac. Slaba fabula? Trzeba bylo przeczytac ksiazke przed zagraniem, dobre wprowadzenie. Widze ze masz avatara z FFXIII jesli lubisz japoneczki z elfimi uszami i duzymi oczkami to nie dziwie sie ze DA ci nie podeszlo.

 

OT on

Wtrącę się...

NIE POLECAM czytać książki w Wrotach Baldura przed zagraniem we Wrota Baldura - jest beznadziejna (a tak konkretnie jest to dość nieudolne streszczenie gry)i piszę to z pełną świadomością, chyba, że masz na myśli książki ze Świata Zapomnianych Krain...

 

OT off

 

A co do gier polecanych, sądząc po demkach ( akurat w tym przypadku w pełne wersje nie grałem) Batman AA, Riddick: Dark Athena, SC: Conviction, o dziwo Wolfenstein (demo dosłownie połknąłem), Brutal Legend (planuję zaopatrzyć się w jakiejś tam przyszłości), spodobało mi się też Divinity II pomimo kiepskich ocen (kwestia gustu).

A z granych przeze mnie pełnych wersji: Dead Space, Fallout 3 (w trakcie); resztę już "zaliczyłeś"

Odnośnik do komentarza

Także szukam czegoś z ARCADÓWEK 2-3 tytuły byle dobre ,rozważam :

 

Geometry Wars Evolved? -ale przeraża mnie ten chaos na ekranie :P

Perfect Dark-demko ogram

Monkey Island: SE-demko ogram

Toy Soldiers - fajnie się gra w demko ,trochę strategia zalatuje co mi się bardzo podoba

ZOMBIE APOCALYPSE - mieszane uczucia po demku ,niby fajnie ale jednak nie do końca :P

 

 

co byście doradzili :) ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...