Skocz do zawartości

PS3 - Emulacja


Rekomendowane odpowiedzi

Co do grafiki gier z PSX: piksele widać, nawet bardzo, nie wiem, czy to wina lcd, czy po prostu zapomniałem, jak to się prezentuje. W opcjach da się włączyć "smoothing" , chyba coś w stylu takiego filtru próbującego ukryć pikselozę. Lepiej się gra bez niego ( ostrzejszy obraz ).

Co warte wspomnienia, można zmienić format obrazu na 4:3.

A podobno przez HDMI idzie tylko 16:9...

 

PS: dopiero teraz sobie przypomniałem, ja grałem z użyciem moich starych płyt, a nie wersji z ps store, więc może być jakaś różnica

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A podobno przez HDMI idzie tylko 16:9...

 

Co?! :lol: Większej bzdury w życiu nie słyszałem. Co ma kabel do proporcji ekranu?

 

 

tyle samo co w x360, tam na kablu vga/hdmi nie idzie odpalic gier z x'a1 ktore potrzebuja 50Hz... wiec tak, kabel ma wiele do proporcji/jakosci.

Ja nie mówiłem nic o jakości. Więc proszę nie zmieniać moich postów. Proporcje nie mają nic do kabla. A odpalanie gier z IXA 1, które są tylko w 50Hz zależą od tej całej sprawy z PAL60 i normalnym PAL (w NTSC odpalisz wszystko, bo każda miała 60Hz).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Jakim cudem, przecież 40 gigowe chlebaki nie mają chipów do hardwareowej obsługi gier na PS2? Przynajmniej z tego co mówi nam Sony...

 

PAL 60GB też nie mają chipa, stąd te wszystkie problemy w działaniu gier...

Chip z ps2 był chyba tylko w pierwszych seriach NTSC.

 

Dla przykładu sprzętową emulację ma na przykład Wii - i jest 100% kompatybilności z grami z GC.

Tak samo PS2 miało chipa z PSX i też wszystko chodziło ładnie.

 

PS2 używane można kupić tak tanio, że lepiej dać sobie żuru z tą "emulacją".

 

ps. jak pisze następca bardziej szczegółowo PS3 60GB posiadają jedynie GPU, a nie posiadają CPU z PS2, a nowsze nie posiadają ani tego ani tego.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Tyle razy bylo to tlumaczone Wieslawa znowu probuje wprowadzic zamieszanie :P

 

PS3 60GB/20GB NTSC mialy EE+GSX

PS3 60GB PAL i 80GB NTSC maja tylko GSX

PS3 40GB (wszystkie te, i wszystkie nastepne modele) nie maja GSX ani EE

 

EE - CPU

GSX - GPU

 

Linka nie dam bo pisze z PS3 ale z tego co czytalem to odpalanie gier z PS2 na PS3 40GB z debug FW zostalo potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Max Payne z serii Platinum chodzi elegancko, zdarzaja sie frame dropy przy wiekszych lokacjach, ale nie wiem czy na PS2 nie bylo podobnie (nie gralem). Ogolnie zgadza sie z nota w bazie kompatybilnosci (3/3).

 

Ponawiam pytanie kolegi odnosnie Yakuzy, gral ktos? :)

Doszla do mnie wczoraj nowka Yakuza 2 i dziala bez zarzutu. Oczywiscie grafika jest slaba ale nie przeszkadza to w chlonięciu fabuly i czerpania przyjemnosci z walk:D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...