Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo czy ten hardware to nie jest zwykły pendrive w ładnym opakowaniu, z jakimiś zabezpieczeniami przed skopiowaniem zawartości, żeby robił wrażenie na kupujących. W końcu podobno software gdzieś lata po internecie i do jego użycia wystarczy zwykły pendrive. A może się mylę? Od tego właśnie jest forum, żeby takie kwestie rozstrzygnąć.

Można ten program jedynie odpalić z pena, ale jak masz konsole DEBUG. Dlatego do naszych konsol jest potrzebny ten magiczny pen, który umożliwia odpalenia niepodpisanego kodu. Czytacie w ogóle co oni na tych serwisach piszą? Bo mam wrażenie, że nie i jakieś bajki opowiadacie. xD

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No właśnie producent tego z własnej zachłanności popełnia kardynalny błąd. Gdyby udostępnił tą technologie, tak że z dnia na dzień na rynku pojawiali by się kolejni producenci, to Sony by za tym nie nadążyło. A jeśli pozostanie jedno źródło, to przepadną z kretesem. Jedyną dla nich nadzieją jest, że mogą być inteligentni i działać za pomocą firm proxy.

 

Sęk w tym, że najprawdopodobniej już kilka innych zespołów pracuje nad skopiowaniem tego. Firma która to robi nie schowała tego dla siebie, wypuścili pełny soft do sieci, a same peny tak samo rozesłali po serwisach na całym świecie. W przeciągu miesiąca na pewno nie będą jedynymi którzy to produkują.

Odnośnik do komentarza

oraz z psx-scene:

? Back up God of War 3 took about 90 minutes.

? Online feature works perfect.

? Games run from the hard disk can not be upgraded.

? Game run from the hard disk can not skip the game transitions.

? When backup Manager is installed on the PS3, to run Backup Manager PS Jailbreak must stay plugged in.

czyli jak wyjdzie latka do gry np bc2 to sie online nie pogra ;(

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo czy ten hardware to nie jest zwykły pendrive w ładnym opakowaniu, z jakimiś zabezpieczeniami przed skopiowaniem zawartości, żeby robił wrażenie na kupujących. W końcu podobno software gdzieś lata po internecie i do jego użycia wystarczy zwykły pendrive. A może się mylę? Od tego właśnie jest forum, żeby takie kwestie rozstrzygnąć.

Można ten program jedynie odpalić z pena, ale jak masz konsole DEBUG. Dlatego do naszych konsol jest potrzebny ten magiczny pen, który umożliwia odpalenia niepodpisanego kodu. Czytacie w ogóle co oni na tych serwisach piszą? Bo mam wrażenie, że nie i jakieś bajki opowiadacie. xD

Główna strona projektu jest przeciążona, a na reszcie właśnie krążą bajki. Satysfakcjonuje Cię ta odpowiedź?

Odnośnik do komentarza

Tylko radykalne srodki podjete przez Sony moga tu pomoc. Ban na konsole, konto PSN na dzien dobry oraz potencjalna blokada wybranych mozliwosci software'u(przypomnijmy, ze producent konsoli, tu Sony, moze zrobic cokolowiek zamarzy z softwarem w konsoli).

Nie ma co sie cykac, a tlumaczenia, ze "ktos chcial tylko pograc w emulator SNESa na PS3" bawia mnie ogromnie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No nie bo już na samym początku pisali, że pracują nad updatem by obsługiwało system plików NTFS.

 

Warto chyba powiedzieć jedno. To jest dopiero początek, jak sytuacja będzie wyglądać to się przekonamy pewnie dopiero gdzieś tak za pół roku.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
bo jak tak to sony mogło by np zablokować usb na nośniki powiedzmy większe niż 4gb

Czy takie coś jest w ogóle możliwe od strony technicznej? A po drugie nie wiem czy dobrze łapię działanie tego urządzenia, ale tam chyba nie jest potrzebny pen. o pojemości 4 gb. Wystarczy choćby 128mb, wszak soft zajmuje mało, a gry są ripowane na hdd. A nawiasem mówiąc, to nie ma mowy o zablokowaniu usb. Zbyt wiele urządzeń z niego korzysta, no i pozwy by się posypały.

 

Technicznie jest możliwe, ale tego Sony na pewno nie zrobi. Kompletny bezsens.

 

Natomiast jest prawdopodobne, że zablokuje update *po USB* i zostanie jedynie przez sieć. Nie mam szklanej kuli, tak sobie gdybam. Po co mieliby blokować całe USB (zastanowiłeś się jakbyś choćby ładował pada na konsoli? ;])? To zresztą też nie jest takie proste bo Sony musiałoby opracować inną metodę na dongle'a lub wymienić wszystkie obecne.

 

Tak czy siak jestem ciekaw reakcji giganta (na glinianych nogach ;]).

 

Tak ale jak na razie wszystkie filmiki jakie widziałem z tym ustrojstwem, to gry były odpalana z zewnętrznych dysków, chyba jeszcze nigdzie nie było filmiku że backup idzie z dysku konsoli

 

Raczej nie. Ze screenów widać, że opcje dodatkowe (a w zasadzie jedna) są z gwiazdką, czyli tak jak na debugach (nawet tak samo się nazywają). A więc gry trzeba by instalować z paczek PKG, także przynajmniej na razie w grę wchodzą urządzenia na USB (dyski, pendraki itd.).

 

czy ja tam widzę Retail to Debug?

 

Aha, ciekawe czy od teraz powstaną osobne linie fw dla Retail i Debug (oczywiście od zawsze są, ale chyba wiesz co mam na myśli ;]).

 

Nawet jak to urządzenie okaże się faktycznie działające i wejdzie na rynek, to dla jego autorów będzie to najgorszy interes życia.

 

A co im zrobią w Chinach itp. krajach? ;]

 

Kolejna osoba która wierzy że xbl w polsce nie było przez piratów, propaganda m$'u i dobra wymówka.

 

Lepiej tego ująć nie sposób. :]

 

Nie wiadomo czy ten hardware to nie jest zwykły pendrive w ładnym opakowaniu, z jakimiś zabezpieczeniami przed skopiowaniem zawartości, żeby robił wrażenie na kupujących. W końcu podobno software gdzieś lata po internecie i do jego użycia wystarczy zwykły pendrive. A może się mylę? Od tego właśnie jest forum, żeby takie kwestie rozstrzygnąć.

 

Nie wiadomo, ale raczej nie jest taki zwykły. Jak to dongle. ;] Po za tym na pewno sami autorzy się zabezpieczyli w jakiś sposób (np. nie jest rozpoznawany jako urządzenie masowe, więc póki co nie wiadomo nawet co na nim jest).

 

Dlatego do naszych konsol jest potrzebny ten magiczny pen, który umożliwia odpalenia niepodpisanego kodu

 

Nie byłbym takim optymistą.

 

Sęk w tym, że najprawdopodobniej już kilka innych zespołów pracuje nad skopiowaniem tego. Firma która to robi nie schowała tego dla siebie, wypuścili pełny soft do sieci, a same peny tak samo rozesłali po serwisach na całym świecie. W przeciągu miesiąca na pewno nie będą jedynymi którzy to produkują.

 

Nie mylmy tutaj dwóch rzeczy: co innego ten backup manager, a co innego soft na tym ichnim "jailbreake'u".

 

http://ps3jailbreak.com/?p=54 ( tyle nie wiem jak tutaj z wiarygodnoscia)

 

Ponoć to fake. Na stronie psjailbreak.com masz listę oficjalnych ich resellerów.

 

Jeśli to z plikami powyżej 4GB się potwierdzi, to każda gra będzie miała taki plik i popiracone. Kolejna zaleta pojemności BD. xD

 

Sami autorzy napisali, że pracują nad obsługą NTFS, czyli jest szansa że będzie łatka na moduły USB.

 

- - -

 

Ja bym się wstrzymał z kupowaniem tego. Raz, że warto zaczekać aż będzie można zrzucić cały kontent z hdd (i przywrócić!), włącznie z *.trp. Dwa, że cena masakruje - chyba zdają sobie sprawę z tego, że szybko to sklonują i chcą naboostować waluty, tym bardziej że ciśnienie na taki wynalazek byłby i jest ogromny. A trzy, zalecam nie update'ować konsoli. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jeśli okaże się to prawdą(a na to się zanosi) to moim zdaniem kaszana.

Zacznie się kupowanie ps3 dla piratów, wysyp śmieci związanych z piraceniem, dzieciaki z piratami na multi (jeden z powodów dla których pozbyłem się x360 -.- ).

Mam nadzieję że sony wyda odpowiednie firmware, powiedzmy bez którego każda nowa gra nie będzie działać(ofkz na płytkach z grą jakieś zabezpieczenie żeby była zależność FW i gra), albo premamentne bany na konsole że nawet offline nie będzie można grać. :D

 

Wiem, wiem ćwok ze mnie bo złamanie daje też kupe innych możliwości, ale uważam że te możliwości kosztem pirackich gier się nie opylają.

Edytowane przez A.L.I
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

haha, jak to bedzie prawda z tymi plikami powyzej 4gb nie dzialajacych, to widze te ceny na allegro xD

 

ff13 - 100zł

gow3 - 20zł

rdr - 20zł

mw2 - 100zł

 

 

zabraknie finali, a cała reszta bedzie posprzedawana ;]

 

przyznam ze to jest bardzo podniecajace obserwowanie tego co sie dzieje i bedzie dzialo w tej sprawie, czuje ze zacznie sie nowy rozdział w historii playstation.

Odnośnik do komentarza

U moich ziomów różnie to bywa, ale raczej to wynika z niewiedzy lub lenistwa. Założę się jakby wiedzieli co oferuje PSN to by bez problemu podłączyli. Zwłaszcza jak u kogoś konsola jest w tym samym pokoju co komp to wystarczy tylko kabel puścić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...