Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Na płytach BD wiele plików się powtarza - są porozrzucane po całej płycie by przyspieszyć doczytywanie.

 

Jest to też forma zabezpieczenia stosowana od lat. Np. ICO mogłoby spokojnie zmieścić się w 300MB.

 

Odkładając na bok etyczny problem piractwa to patrząc na możliwości PS3 czekać nasz może elderado - od odtwarzaczy wszystkich formatów filmów po emulatory praktycznie każdej konsoli. Niestety już teraz można zakładać,że jeśli Sony coś z tym nie zrobi (chociażby uniemożliwi granie online) to multi zostanie grywalne już tylko z kolegami - jak grzyby na deszczu wyrośnie nam armia niezniszczalnych żołnierzy,przenikania przez ściany czy aut jadących 1000km/h dzięki pirackim crackom/patchom. Nie wspominając o trofeach :P

 

Czekałem aż ktoś to napisze. Od A do Z. Także, cytując "TB":

Są plusy dodatnie i plusy ujemne

 

;]

 

No właśnie. Tak sobię myślę... Ciekawe, czy SONY dałoby rade namierzyć, z którego serwisu pochodzi ten dongle...

 

Musieliby mieć oryginał. To nie jest kopia 1:1. Działa inaczej.

 

przymusowe przeszukiwania pracowników przed wejsciem/wyjsciem z pracy? zakaz posiadania wlasnego telefonu/pendrive'a/hdd/zegarka/czegokolwiek elektronicznego w miejscu pracy?

 

W niektórych firmach tak jest. Nawet kiedy się idzie na samą rozmowę kwalifikacyjną... xD

 

No przecież mkv2vob kasuje ten problem.

 

Ta, bardzo wygodne i równie sensowne. ;]

 

Napisałeś że się na ps3 nie da a to bzdura. Wystarczy minimum wysiłku.

 

No bo się nie da właśnie. MKV nie jest i pewnie nigdy nie będzie. Skoro przerabiasz to na gołego MPEGa to nie jest już Matroska...

 

Nie rzucaj sie prosze. Nie moja wina ze uderzylem w stol a nozyce sie odezwaly. Zreszta biorac pod uwage twoja przeszlosc na forum nie sadze zebym byl jakos specjalnie 'niesprawiedliwy',

 

Kazdy chce homebrew i emulatory, nikt nie chce piratow. Takie realia :o

 

Yeah right.

 

Nie chcę być złośliwy, ale mnie kiedyś nauczono takiej ładnej maksymy, mianowicie:

 

"nie mierz innych swoją miarą".

 

;)

 

Kazda gra z "neta" badz DLC musi byc sciegniete na danej konsoli (czyt. aktywowane)

 

To prawda, ale nie wiadomo jak to do końca działa. Może wystarczy jakiś crack na selfa. ;]

 

Z tego co widziałem to aktualnie można zrobić instalację/kopię oryginalnej gry na dysk konsoli ewentualnie zewnętrzny. Nigdzie nie było pokazane instalacji/kopiowania gry z nieoryginalnej płyty BD (ściągniętej z netu i wypalonej)

 

Z BD-R/RE na pewno nie skopiujesz bo napęd nie przepuści nośnika. Ale może można pliki z BD wrzucić od razu na pendraka. ;)

 

Nic nie wiadomo na temat plików ISO

 

Wiadomo, nie są obsługiwane bo DVD Emulator wczytuje pliki na golasa. W przeciwieństwie do PS2 nie ma czegoś takiego jak media check. U mnie często testuje się gry z DVD9 (tylko do gier z PSN przysyłają paczki pkg).

 

Z napedu w swoim kompie prawie nie korzystalem - teraz ledwo czyta plyty (a niektorych wogole nie czyta).

 

Zakurzył się, a i może smar na prowadnicach przyjął zbyt dużo kurzu. ;]

Odnośnik do komentarza

2 min przy odtwarzaczu MKV. Dziękuję, dobranoc. Niektórzy załamują mnie wywyższaniem rozwiązań pod górkę...

 

PS3 Media serwer i problem mkv rozwiązany.....obsługuje też napisy, jedyne co trzeba zrobić to aby oglądać w full hd to podłączyć konsolę kablem do routera inaczej będzie cięło film bo będzie za mała przepustowość po wifi.

 

Na ustawieniach bardzo dobrych i dobrych można po wifi i dużej różnicy w jakości nie ma :) aha ps3 media serwer puści sygnał dźwięku do ps3 w oryginale jak chcesz, czyli jak masz zestaw to i 5.1 możesz słuchać.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Właśnie trafiłem na tą stronkę, czyżby pierwszy klonik?

 

http://www.x3jailbreak.com/

 

A tutaj fajnie wyjaśnione jak to się prawdopodobnie stało, że ten pen ujrzał światło dzienne:

 

http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-the-sad-truth-by-skfu/

 

Ponoć po podłączeniu konsolki do PSN Sony może sprawdzić bardzo łatwo kto tego używa i banować konsole... :P

Odnośnik do komentarza

Właśnie trafiłem na tą stronkę, czyżby pierwszy klonik?

 

http://www.x3jailbreak.com/

 

A tutaj fajnie wyjaśnione jak to się prawdopodobnie stało, że ten pen ujrzał światło dzienne:

 

http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-the-sad-truth-by-skfu/

 

Ponoć po podłączeniu konsolki do PSN Sony może sprawdzić bardzo łatwo kto tego używa i banować konsole... :P

wydaje mi sie ,ze sielanka nie potrwa zbyt dlugo

 

Ludzie ktorzy to kupili beda musieli pozostac przy 3.41 + odcieci od netu. Zadna nowa gra raczej nie pojdzie na tym czyms.

 

Pytanie za 100pkt.

Po co serwisowi mozliwosc backupowania gier skoro oni tylko naprawiaja soft konsoli?

Odnośnik do komentarza

A po za tym homebrew tj. emulatory to tez piractwo bo skąd wziąć legalnie romy?

 

ROMY po 15-20 latach od wydania gry stają się legalne.

 

2 min przy odtwarzaczu MKV. Dziękuję, dobranoc. Niektórzy załamują mnie wywyższaniem rozwiązań pod górkę...

 

PS3 Media serwer i problem mkv rozwiązany.....obsługuje też napisy, jedyne co trzeba zrobić to aby oglądać w full hd to podłączyć konsolę kablem do routera inaczej będzie cięło film bo będzie za mała przepustowość po wifi.

 

Na ustawieniach bardzo dobrych i dobrych można po wifi i dużej różnicy w jakości nie ma :) aha ps3 media serwer puści sygnał dźwięku do ps3 w oryginale jak chcesz, czyli jak masz zestaw to i 5.1 możesz słuchać.

 

Następny który chce przy kozaczyć, że umie pod górkę. Wszyscy umieją, ale woleli by najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie tego problemu...

Edytowane przez konrado0905
Odnośnik do komentarza

Pytanie za 100pkt.

Po co serwisowi mozliwosc backupowania gier skoro oni tylko naprawiaja soft konsoli?

 

To jest ciekawe pytanie. Czy magiczny PEN serwisowy skoro został sklonowany nie powinien mieć więcej opcji? Choćby instalacja Firmware, przywrócenie ustawień fabrycznych itp. coś podobnego w stylu Recovery Menu w PSP. Jak dla mnie strasznie biednie to wygląda. Inną sprawą jest dla mnie autorstwo tego Backup Managera. Kto to napisał ludzie ze sceny czy jednak jest to soft SONY? Skoro oprogramowanie musi być tworzone z wykorzystaniem oryginalnego SDK. Strasznie dużo tutaj niewiadomych :)

Odnośnik do komentarza

A po za tym homebrew tj. emulatory to tez piractwo bo skąd wziąć legalnie romy?

 

ROMY po 15-20 latach od wydania gry stają się legalne.

 

2 min przy odtwarzaczu MKV. Dziękuję, dobranoc. Niektórzy załamują mnie wywyższaniem rozwiązań pod górkę...

 

PS3 Media serwer i problem mkv rozwiązany.....obsługuje też napisy, jedyne co trzeba zrobić to aby oglądać w full hd to podłączyć konsolę kablem do routera inaczej będzie cięło film bo będzie za mała przepustowość po wifi.

 

Na ustawieniach bardzo dobrych i dobrych można po wifi i dużej różnicy w jakości nie ma :) aha ps3 media serwer puści sygnał dźwięku do ps3 w oryginale jak chcesz, czyli jak masz zestaw to i 5.1 możesz słuchać.

 

Następny który chce przy kozaczyć, że umie pod górkę. Wszyscy umieją, ale woleli by najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie tego problemu...

 

Wszyscy chcieliby wszystko i najlepiej za darmo. Ja bym chcial zeby jailbreak pozwolil mojej konsoli za zmywanie za mnie naczyc a w kazda sobote o 10 odkurzanie mieszkania, no bo po co mam korzystac z takich metod 'pod gorke' jak robienie tego recznie :o

 

Sa powody dla ktorych PS3 pewnych rzeczy nie robi. Abstrahujac juz od czepiactwa gdy ktos proponuje metody zastepcze (niewiele gorsze), nie rozumiem po co komu obsluga MKV. Chcesz mi powiedziec ze wygodniej ci zripowac swoje filmy/seriale w HD do MKV i potem ogladac z dysku, aniezeli z plyty?

 

Zeby nie bylo, powyzsze pytanie jest retoryczne i tak wiem po co ci ta obsluga i nie mam zamiaru tego komentowac, wszak nie po to jest ten temat. Stwierdzam jedynie ze to ty jestes tym co 'jedzie pod gorke'. Zaproponowano szereg sposob na rozwiazanie 'problemu' z ktorych zadna ci sie nie podoba bo wymaga MINIMUM wysilku.

Odnośnik do komentarza

(pipi), bo już mi się nie chce słuchać moralnych wykładów. Masz wszystkie MP3 legalne? Filmy? Oprogramowanie? Jeżeli tak to gratuluje i nie chcemy czytać więcej Twoich postów moralnych bo ten temat, jak nazwa wskazuje, jest o SCENIE do której należą różne odtwarzacze, emulatory, zmiany oprogramowania itp. Nie podoba Ci się to, to tu nie zaglądaj i nie podnoś sobie i innym ciśnienia.

Odnośnik do komentarza

Ktoś czekał na odpowiedź Słonych? Oto ona: http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-detectable-and-bannable-on-psn/

 

e: po czwartym przeczytaniu tego niusa nie rozumiem, banują już czy nie? hm..

 

w każdym razie wysyp klonów:

 

http://www.ps3hax.net/2010/08/x3jailbreak-the-psjailbreak-clone/

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

(pipi), bo już mi się nie chce słuchać moralnych wykładów. Masz wszystkie MP3 legalne? Filmy? Oprogramowanie? Jeżeli tak to gratuluje i nie chcemy czytać więcej Twoich postów moralnych bo ten temat, jak nazwa wskazuje, jest o SCENIE do której należą różne odtwarzacze, emulatory, zmiany oprogramowania itp. Nie podoba Ci się to, to tu nie zaglądaj i nie podnoś sobie i innym ciśnienia.

 

Po pierwsze nie unos sie.

 

Po drugie takie 'odbijanie paleczki' to mozesz robic z kolegami w piaskownicy.

 

Po trzecie napisalem ze nie bede ciagnal tej kwestii. Stwierdzilem jedynie ze trzeba byc niewiarygodnie bezczelnym zeby domagac sie 'lepszej' obslugi MKV, oraz niewiarygodnie leniwym zeby obecne metody nazwac 'pod gorke'. Nie oceniam powodow dla ktorych cie to interesuje, napisalem jedynie ze wiem jakie one sa. Nie moja wina ze z jakiegos powodu cie to ubodlo.

 

Niespecjalnie robi na mnie wrazenie twoje przeklinanie. Bawi mnie natomiast cale to 'masz wszystkie mp3 oryginalne, filmy, oprogramowanie?'. Nie wiedzialem ze uzytkownicy forum sa tak religijnie i postepuja wg chrystusowego 'kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamien' ;d Aktualnie nie wiesz co ja robie a czego nie robie, mozesz sobie zgadywac. Natomiast ja wiem co ty robisz i pozwalam sobie na komentowanie tego. Nie podoba ci sie, jestem w stanie to zrozumiec, nikt nie lubi gdy inni sie z niego nasmiewaja, tym bardziej w tak drazliwej kwestii.

 

Jestem srogo zawiedziony ze jedyne co beda robic to ban na PSN.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

anyway: co do "ograniczenia" tej zabawki to sprawa wygląda tak. A co mieliby do zaoferowania he?

Moja wersja jest taka, kupcie klona za 9,99USD a zobaczycie OCB, pamięć pewnie jest robiona na mniejszej pojemności kości "no name" co za tym idzie problem z aktualizacją w przyszłości.

Sprawa druga, polecam zaopatrzyć się w infectus ( to do Ciebie Bieron )

Zgrać obecne NAND za jego pomocą, później rób update/downgrade do woli, nawet na wersje DEBUG :) ps. jak będzie opcja wgrać Debug F/W przy pomocy dongla, to dongel już nam więcej nie będzie potrzebny. Ponieważ konsola debug odpali Backup manager bez problemu i gry z niego:)

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Ktoś czekał na odpowiedź Słonych? Oto ona: http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-detectable-and-bannable-on-psn/

 

e: po czwartym przeczytaniu tego niusa nie rozumiem, banują już czy nie? hm..

 

w każdym razie wysyp klonów:

 

http://www.ps3hax.net/2010/08/x3jailbreak-the-psjailbreak-clone/

 

Nie banują. Napisali tylko, że jest łatwy do wykrycia. Łatwo też to załatać. Wystarczy, że nadadzą ID identyczne jakiejś grze i tym sposobem już SONY tego nie wykryje.

 

Zgrać obecne NAND za jego pomocą, później rób update/downgrade do woli, nawet na wersje DEBUG :) ps. jak będzie opcja wgrać Debug F/W przy pomocy dongla, to dongel już nam więcej nie będzie potrzebny. Ponieważ konsola debug odpali Backup manager bez problemu i gry z niego:)

 

Custom FW to kwestia czasu ;)

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza
Zgrać obecne NAND za jego pomocą, później rób update/downgrade do woli, nawet na wersje DEBUG :) ps. jak będzie opcja wgrać Debug F/W przy pomocy dongla, to dongel już nam więcej nie będzie potrzebny. Ponieważ konsola debug odpali Backup manager bez problemu i gry z niego:)

 

Custom FW to kwestia czasu ;)

 

Nie chce krytykować, ale Twoja wiedza troszke kuleje....

Jak by to była "kwestia czasu" to na konsolach TEST, już dawno byłoby CFW ( bo właśnie taką możliwość daje nam ten pen - retail to dev )

 

To nie jest tak jak myślisz "kolego" :)

Odnośnik do komentarza

Nie podejmujmy juz tego tematu prosze. Ewidentnie bylem zlosliwy w swoim odejsciu od glownego watku, wobec czego ukorze sie i przeproszam za niepotrzebne komentarze.

 

Zirytowalo mnie gadanie o 'pod gorke' i to bylo mysla przewodnia moich postow, cala reszta wyszla przy okazji :P

 

Mnie interesuje natomiast czy zmiana firmware w PS3 zrobi z dongle bezwartosciowy kawalek plastiku, czy tez bedzie dzialalo niezaleznie od firmware konsoli. PS3 glownie stoi i sie kurzy u mnie w pokoju, do zabawy z filmami, netem czy emulatorami mam PC podpiety pod TV, niemniej jednak ciekawy jestem jak to bedzie dzialalo w praktyce i czy po najblzszym update ludzie nie zostana z 150$ penem :o

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ktoś czekał na odpowiedź Słonych? Oto ona: http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-detectable-and-bannable-on-psn/

 

e: po czwartym przeczytaniu tego niusa nie rozumiem, banują już czy nie? hm..

 

w każdym razie wysyp klonów:

 

http://www.ps3hax.net/2010/08/x3jailbreak-the-psjailbreak-clone/

 

To nie jest żadna odpowiedź Sony. Piszą tylko (nie Sony), że jest prawdopodobne że Sony będzie w stanie to wykryć. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Zgrać obecne NAND za jego pomocą, później rób update/downgrade do woli, nawet na wersje DEBUG :) ps. jak będzie opcja wgrać Debug F/W przy pomocy dongla, to dongel już nam więcej nie będzie potrzebny. Ponieważ konsola debug odpali Backup manager bez problemu i gry z niego:)

 

Custom FW to kwestia czasu ;)

 

Nie chce krytykować, ale Twoja wiedza troszke kuleje....

Jak by to była "kwestia czasu" to na konsolach TEST, już dawno byłoby CFW ( bo właśnie taką możliwość daje nam ten pen - retail to dev )

 

To nie jest tak jak myślisz "kolego" :)

 

Co masz na myśli? ;P JailBreak włącza tryb debug, który umożliwia odpalenie nie podpisanego kodu. Czyli teoretycznie też można odpalić zhackowany FW. Trzeba tylko czekać aż ktoś to rozpracuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...