Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam mogę sprawdzić jak już wpadnie w me podłe łapy devboard na usb. Jeśli sprawdzają po ID to jest to porażka Sony (można też sprawdzić ID i trofea przyporządkowane do tego id ;]). Myślę jednak że są sensowniejsze sposoby na sprawdzanie tego exploita (np. zbierać logi na temat komunikacji po usb - i będzie w 99% headshot).

 

Patrząc po tej liście to dla kogoś kto exploituje konsolę *tylko po to* aby pograć na kopiach (lub karramba, na piratach ;)) kompletnie mija się to z celem. Przynajmniej na chwilę obecną. Ciekawe czemu niektóre gry się freezują, myślałem że kompatybilność równa jest 100% (pomijając oczywiście te gry, których nie da się przerzucić na FAT32). A może te gry sprawdzają LBA? Nie zdziwiłbym się nawet, tak czy siak pewnie każda kolejna gra na PS3 będzie tak zabezpieczona (lub nawet w ogóle zrezygnują z wpisywania gier w TOC - pozamiatali by w ten sposób dvd emulator...). Gdybym miał jakaś władze decyzyjną w studio deweloperskim i spaczone pojęcie piractwa to tak bym kazał zrobić. ;D

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jest się czym przejmować bo to o czym napisałem w ostatnim zdaniu jest niepatchowalne. ;) Potrzeba wtedy zupełnie innego rozwiązania, takiego które pozwoli wczytywać obrazy płyt.

 

Po za tym od piracenia to nie jest żadna konsola... Najwyraźniej nie rozumiesz o co tutaj chodzi.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

....Patrząc po tej liście to dla kogoś kto exploituje konsolę *tylko po to* aby pograć na kopiach (lub karramba, na piratach....

zaraz, pokaz gdzie ktos potwierdza ze np pirat dziala, pirat czyli nielegalna kopia od dowolnej osoby ktora zrobila kopie i udostepnila ja innym, bo do tej pory z tego co pisali to nie dziala, tylko kopia z wlasnego oryginalu, wiec jesli to prawda na ta chwile to nie ma zadnego piractwa przynajmniej w tym slowa znaczeniu o jakim wiekszosc mysli...patrzac na to z boku to dla mnie jeden wielki chaos i glupawka z wykupywaniem wszelkiego rodzaju ukladow zeby cos tam sklecic i ta upragniona kopie odpalic, poczuc sie jak pirat, teraz widac jak to piractwo jest pociagajace dle niektórych, bardziej niz premiery najlepszych gier, liczy sie sam fakt, a nie pomysla czy to w ogole im potrzebne i co z tego tak naprawde beda miec....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Paczka PKG z tego co wiem zawiera program lub dane do instalacji na dysku. Pomińmy proces generowania (chyba głównie z jego powodu się tak ludzie o to SDK 1.92 w sieci zabijają), bo jest w tej chwili nieistotny.

 

A ich związek z grą z blu-raya zrzuconą przez Backup Managera jest dokładnie zerowy.

A przynajmniej takie wnioski wyciągam po wypakowaniu i analizie "Little Big Planet" zdobytego z sieci...

 

Dobra, przekonaj mnie, że się mylę.

Odnośnik do komentarza

Mylisz się, nie do końca, często wersję DEBUG ( tak te nie podpisane cyfrowo ) mają dodawane pliki PKG, często osbno, po to aby instalować "coś" co później aktywuje taką grę.

 

Myślę że BM ma takie coś co AKTYWUJĘ grę na danej konsoli ( wymóg aby retailowa gra się odpaliła ) stąd nie można odpalić gry na innej konsoli ( A NIE MOŻNA! )

Odnośnik do komentarza

backupy na ps3 to byly na sieci od dawna i ludzie to sciagali nawet nie wiadomo w jakim celu skoro nie odpalili tego jako gry, moze do przegladania plikow, filmikow itp.

sa jakies programiki w necie typu PS3 iSO2JB do przerobek z iso na jb, jak to dziala i czy zalatwia sprawe pkg, nie wiem, ale to kwestia sprawdzenia przez kogos "normalnego" co zapewne ktos zrobi na dniach...

Odnośnik do komentarza

przeciez atak na te porty USB w PS3 zeby luka byla to nie potrzeba zadnej duzej mocy obliczeniowej czy skomplikowanych urządzeń, taki pic18 ktory juz to zrobi to w urządzeniach AGD jest...

dla tego tak duzo portow powstaje bo temat jest prosty do ogarniecia przez tych co zajmuja sie programowaniem poszczególnych urządzeń, teoretycznie na to patrzac to wystarczy ze USB obsluguje...

ciekawe czy jakis port na typowego PC pod liuxa lub winde zrobia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...