Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli znajdziesz dla siebie już amplituner z HDMI, to z pewnością będzie on miał także wejście optyczne.

 

No właśnie, bo to ma być WEJŚCIE HDMI, prawda? Znalazłem całkiem fajny Panasonic SC-PT160E-K i tam wyraźnie pisze:

 

Wyjście HDMI Tak

 

Wejście cyfrowe Optyczne Tak

 

Czyli w wypadku tego sprzętu da się podłączyć tylko kablem optycznym (toteż będę mógł używać czegoś takiego z PS3 i PS2)?

Odnośnik do komentarza

Co do podłączenia PS2 to na pewno zadziała. Podpytaj na jakimś forum HDTV czy aby w tym amplitunerze HDMI nie działa tylko jako zwykła przelotka (tzn podłączysz do HDMI IN ,PS3 i do wyjścia HDMI telewizor, a amplituner nie przechwyci dźwięku)

 

EDIT : O sorry nie zauważyłem ,że amplituner ma wyjście HDMI nie wejście, i PS2 i PS3 podłączysz optykiem jeśli ampli ma tylko jedno wejście optyczne to będziesz musiał zmieniać kable, chyba że jest jakiś przełącznik na takie kable ale ja o nim nie słyszałem.

 

Edytowane przez al fazeer
Odnośnik do komentarza

Ok, czyli już chyba wszystko rozumiem - najlepiej byłoby zakupić sprzęt, który ma i wejście HDMI i wejście optyczne. Ew. tylko wejście optyczne (lub 2x coś takiego). Czy jest w ogóle możliwość dostania sprzętu z wejściem optycznym (zestaw kina domowego ew. amplituner + głośniki) do 400 zł? Szukam i szukam i jak na razie widzę, że takie rzeczy to od ok. 600 zł.

---

Znalazłem fajny SHARP HT-M700H (ma wejście optyczne), ale nie wiem czy warto próbować? Jak myślicie?

Edytowane przez Soultimer
Odnośnik do komentarza

moja plejka ostatnio wariuje - rozłącza się z PSN, gdy próbuje się połączyć wywala błąd - w tym czasie browser tez nie działa, jakby neta nie było - a jest, restart konsoli pomaga (przy tym przy wyłączeniu są dwa piknięcia). Ostatnio też przestała czytać płyty, ale przywrócenie ustawień pomogło, ale te zacięcia neta są dziwne - pojawiło się to na 2.42, od softu 2.4 mam problemy - na 2.4 konsola się ścinała przy wyjściu z filmu DVD, na 2.41 łapała ciągłe zwiechy. Można coś poradzić czy uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowy soft?

Odnośnik do komentarza
hmmm wiec tak przycina sie w trakcie rozgrywania meczow niewielkie bardzo przyciecia ale strasznie mnie to denerwuje wystepuja one jak pilka odbija sie od kortu i przy konczoncych atakach

 

Możesz spróbować sformatować dysk i wtedy odpalić grę, a jak nie, to może masz porysowaną płytkę? (chociaż nie powinno przycinać w czasie samej gry....)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, które zapewne powtórzy się po raz 1000, niemniej nie widzę większego sensu w przeszukiwaniu ponad 50 stron tematu w odpowiedzi.

 

1. Jeśli brać PS3 to z jakim dyskiem? 40, 60 czy 80 GB? Jakie są zalety i wady tych opcji?

2. Jaka jest obecna cena każdego z zestawu, bo nie znam się na PS3 na tyle, żeby orientować się i nie dać się naciągnąć.

3. Jak ze wsteczną kompatybilnością? (Czytałem że tylko 60gb to umożliwia, czy tak jest i teraz?)

 

Dzięki z góry za pomoc, jeśli ktoś chciałby w ramach rewanżu wiedzy o 360, zapraszam;)

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko, które zapewne powtórzy się po raz 1000, niemniej nie widzę większego sensu w przeszukiwaniu ponad 50 stron tematu w odpowiedzi.

 

1. Jeśli brać PS3 to z jakim dyskiem? 40, 60 czy 80 GB? Jakie są zalety i wady tych opcji?

2. Jaka jest obecna cena każdego z zestawu, bo nie znam się na PS3 na tyle, żeby orientować się i nie dać się naciągnąć.

3. Jak ze wsteczną kompatybilnością? (Czytałem że tylko 60gb to umożliwia, czy tak jest i teraz?)

 

Dzięki z góry za pomoc, jeśli ktoś chciałby w ramach rewanżu wiedzy o 360, zapraszam;)

Jak zakładam, mówimy wyłącznie o Europie. A więc:

 

1. 29 Sierpnia wychodzi wersja 80 GB, w cenie 40 GB. Jest o tyle lepsza, że będzie miała większy dysk oraz Dual Shocka 3. Wersja 60 GB nie jest więcej produkowana, jest więc dostępna tylko na serwisach aukcyjnych - moim zdaniem nie jest to opłacalne. Wniosek jest taki: Warto poczekać do 29 sierpnia na nową wersję konsoli, bo 40 GB za 3 tygodnie też schodzi z rynku i od 29 sierpnia, w Europie będzie dostępna tylko wersja 80 GB.

 

Wady? To już zależy od preferencji. Chociaż wyboru i tak nie masz, bo za moment będzie dostępna tylko wersja 80 GB.

 

2. Nie pomogę ci, bo nie mieszkam w Polsce i nie wiem jakie macie ceny. Na zachodzie cena 40 GB wynosi 399 Euro, a cena 80 GB będzie wynosić dokładnie tyle samo.

 

3. Tak, tylko wersja 60 GB to umożliwia. Jeżeli jednak tak bardzo ci zależy na kompatybilności, to można jedynie polecić PS3 80 GB + PS2. Innego wyjścia nie ma :). Chodzą oczywiście plotki, że pod koniec tego roku, Sony ma wypuścić update do wersji 40 GB i 80 GB, aby można było odtwarzać na nich gry z PS2.

 

Gry z PS1 chodzą oczywiście na wszystkich wersjach konsoli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...