Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem techniczny.

 

Konsola byla podlaczona przez HDMI do telewizora. Wszystko ladnie dzialalo. Teraz przywiozlem konsole do Krakowa, podlaczam do swojego zwyklego telewizorka i... ciemno. Konsola reaguje na komendy (wyciagniecie plyty, reset, wlaczenie wiatraczkow na najwyzsze obroty). Konsole podlaczalem przez czincze oraz kabel EURO. No ale dalej jest ciemno. Teraz moje pytanie.

 

Co moglo sie zdarzyc? Czy powinienem oddac konsole do serwisu? Wade telewizora wykluczam poniewaz poczciwa PS2 dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Problem techniczny.

 

Konsola byla podlaczona przez HDMI do telewizora. Wszystko ladnie dzialalo. Teraz przywiozlem konsole do Krakowa, podlaczam do swojego zwyklego telewizorka i... ciemno. Konsola reaguje na komendy (wyciagniecie plyty, reset, wlaczenie wiatraczkow na najwyzsze obroty). Konsole podlaczalem przez czincze oraz kabel EURO. No ale dalej jest ciemno. Teraz moje pytanie.

 

Co moglo sie zdarzyc? Czy powinienem oddac konsole do serwisu? Wade telewizora wykluczam poniewaz poczciwa PS2 dziala jak nalezy.

 

Po prostu Twoja konsola cały czas daje obraz przez hdmi. Musisz zrobić reset ustawień konsoli. Włączając konsole przytrzymaj klawisz reset przez ok 5 sec. aż zapika kilka razy.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
Problem techniczny.

 

Konsola byla podlaczona przez HDMI do telewizora. Wszystko ladnie dzialalo. Teraz przywiozlem konsole do Krakowa, podlaczam do swojego zwyklego telewizorka i... ciemno. Konsola reaguje na komendy (wyciagniecie plyty, reset, wlaczenie wiatraczkow na najwyzsze obroty). Konsole podlaczalem przez czincze oraz kabel EURO. No ale dalej jest ciemno. Teraz moje pytanie.

 

Co moglo sie zdarzyc? Czy powinienem oddac konsole do serwisu? Wade telewizora wykluczam poniewaz poczciwa PS2 dziala jak nalezy.

 

witam..mam podobny problem..ps3 mam podlaczone do leciwego crt sharpa za pomoca chinch..telewizor po podlaczeniu konsoli trzeszczy i obraz jest bardzo brzydki..wykluczam wine konsoli poniewaz probowalem ja podlaczyc do innych kineskopowych telewizorow i dzialala bez problemow..

zatem czy jest to wina starego sharpa czy moze konfiguracji konsoli? czy moze jeszcze czegos innego..prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

A to nie jest slynny problem z wyjsciem obrazu?? Wydaje mi sie ze o to chodzi. Tak wiec macie Panowie dwie opcje:

 

1. Wlaczyc konsole dlugim resetem (w stanie wstrzymania, ale z zasilaniem pali sie na konsoli czerwona lampka- trzeba przytrzymac reset tak by konsola sie wlaczyla, a po kilkunastu sekundach zapika ponownie)

 

2. Podlaczyc znow przez HDMI do jakiegos LCD i wtedy w opcjach zmienic video out na RGB

 

Pisalem w skrocie- gdyby byly dalej problemy to moge sie rozpisac.

Odnośnik do komentarza
Problem techniczny.

 

Konsola byla podlaczona przez HDMI do telewizora. Wszystko ladnie dzialalo. Teraz przywiozlem konsole do Krakowa, podlaczam do swojego zwyklego telewizorka i... ciemno. Konsola reaguje na komendy (wyciagniecie plyty, reset, wlaczenie wiatraczkow na najwyzsze obroty). Konsole podlaczalem przez czincze oraz kabel EURO. No ale dalej jest ciemno. Teraz moje pytanie.

 

Co moglo sie zdarzyc? Czy powinienem oddac konsole do serwisu? Wade telewizora wykluczam poniewaz poczciwa PS2 dziala jak nalezy.

Kolega też miał ten problem, więc wymyśliłem, że mi podyktuję ile razy co ma nacisnąć by nie widząc menu konsoli sam sobie zmienił w ustawieniach by konsola wyświetlała na wyjście euro :). No i poskutkowało. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o tzw. długim resecie.

Odnośnik do komentarza

Czy aby konsola pokazywała okładkę płyty z myzyką podczas jej odtwarzania (mp3 z hdd konsoli), obrazek musi mieć jakąś specjalną nazwę (np tytuł albumu lub cover.jpg) ??

 

Nie mam teraz dostępu do konsoli a jest mi potrzebna ta informacja.

 

Z góry dzięki :)

 

Ps. Gdzie jest przechowywany ten obrazek ?? Jak zrzucam cały album wraz z obrazkiem to w zakładce muzyczne oczywiście pojawiają się tylko utworki ale już tego obrazka (a podczas odtwarzania jest wyswietlany) nigdzie znaleźć nie mogę (w foto go nie ma).

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
Kolega też miał ten problem, więc wymyśliłem, że mi podyktuję ile razy co ma nacisnąć by nie widząc menu konsoli sam sobie zmienił w ustawieniach by konsola wyświetlała na wyjście euro :). No i poskutkowało. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o tzw. długim resecie.

 

Pewnie nie Ty jeden;] Ja też mialem ten problem i rowniez nie znalem dlugiego resetu. Z instrukcja na kolanach znajdowalem wycinki XMB i w połaczeniu ze swoja pamiecia wykminilem po omacku jak to zmienic. Jakis czas pozniej dyktowalem to ziomkowi przez telefon. Pewnie wiele osob juz tak robilo.

 

Odnośnik do komentarza

@ Łebi

na PEN zrób tak PICTURE/<album>/Cover-Art.jpg

Ooczywiście +

MUSIC/<album>/empetrójeczki.empeczy

Ewentualnie w tym dolnym folderze wrzuć cover-art.jpg, u mnie podziałało.

Jeśli jednak coś nie potrybi, to wrzuć album do WMP11, on zassa sam arty i da je jako systemowe pliki w folderze albumu, wtedy wrzucasz cały folder, dajesz COPY na PS3 i już masz. 100% działa.

Odnośnik do komentarza

Cholera ale zwalillem sprawe;/ Zrobilem z konsoli kosztowny grzejnik...Pomocy blagam.Mialem na twardym linux'a5.02,chcialem zainstalowac 6.0 i zrobilem to nie formatujac wczesniej HD.Myslalem ze konsola sama zapyta o format partycji przed instalacja a tu nic...teraz kiedy wlaczam konsole pojawia mi sie jakis czarny obraz z dwoma pingwinkami i opcja wpisywania wierszy polecen "kboot",Pomocy,da sie to jakos naprawic?Lekko sie martwie;/

 

Ok,juz sobie poradzilem:P Kamien z serca...

 

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

a ja mam pytanko o ustawienia ps3 w game settings tak, aby gry najlepiej wyglądały. mam tv full hd i mam opcje:

- upscialling - normal, full screen i coś jeszcze...

- ps smoothin on/off

co wybrać aby gry wyglądały najlepiej? macie doświadczenie w zabawie tymi opcjami?

 

czy są jeszcze jakieś interesujące opcje wpływające na warstwę wizualną gier?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
a ja mam pytanko o ustawienia ps3 w game settings tak, aby gry najlepiej wyglądały. mam tv full hd i mam opcje:

- upscialling - normal, full screen i coś jeszcze...

- ps smoothin on/off

co wybrać aby gry wyglądały najlepiej? macie doświadczenie w zabawie tymi opcjami?

 

czy są jeszcze jakieś interesujące opcje wpływające na warstwę wizualną gier?

 

 

To są ustawienia tylko do gier z PS2.

 

Jeśli chodzi o gry z PS3, to polepszyć jakość obrazu może (ale nie musi) opcja - Full RGB Range (czy jakoś tak), w niektórych telewizorach (chociaż może już i wszystkich :P ) polepsza ona kolory, które stają się często żywsze.

Odnośnik do komentarza
To są ustawienia tylko do gier z PS2.

 

Jeśli chodzi o gry z PS3, to polepszyć jakość obrazu może (ale nie musi) opcja - Full RGB Range (czy jakoś tak), w niektórych telewizorach (chociaż może już i wszystkich :P ) polepsza ona kolory, które stają się często żywsze.

 

dzięki za help. Czyli w takim razie tylko wyświetlana rozdzielczość (ustawienia w Display Settings) oraz wspomniane RBG Range wpływa na jakość wyświetlanych gier na PS3?

 

Co do rozdzielczości - czytałem, że czasami warto w ustawieniach (Display Settings) zaznaczyć TYLKO 1080p (jak ktoś ma TV FULL HD), bo wtedy gry ze wszystkich dostępnychtrybów wybiorą właśnie ten najwyższy. A jak zaznaczymy wszystkie (1080i, 720p) to dana gra może się standardowo odpalić w 720p (podobno takie coś z GTA4 było).

 

Trchę się w tym gubię - możliwe to?

Odnośnik do komentarza

Battlefield odpalił mi się w ogóle w 570p....

 

czyli jak najlepiej ustawić?

720p - zaznaczone

1080i - odznaczone

1080p - zaznaczone?

 

i wtedy jak gra obsługuje 1080p to napewno mi się odpali w tej rozdzielczości, czy w 720p?

 

ak jak piszesz jest z wieloma grami niestety (COD4 tez na przyklad)

hm - czyli rozumiem to tak:

powinien mieć zaznaczone tylko 1080p. Jeśli się odpali - to super. Jeśli się nie odpali (czarny ekran, lub totalny syf na ekranie) to zmienić ustawienia i zaznaczyć jeszcze 720p - dobrze zrozumiałem, czy gadam bez sensu?

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Tak. generalnie lepiej mieć zaznaczone PAL, 720p, 1080p. Jeśli gra śmiga w 1080p, bez zaznaczonego 720p, to znaczy, że tak naprawdę działa w 720p xD. Zamieszałem, ale moim zdaniem lepiej 720p, niż sztuczne 1080p. ;)

 

czemu? tzn. że nie ma tytułów 1080p? a np. WipeoutHD?

Odnośnik do komentarza

dzięki za info. To się robi e takim razie trochę upierdliwe - zobaczcie:

ja zaznaczę 720p i 1080p to cześć gier będzie wyglądać do kitu, a część super. Czyli w zasadzie przed zagraniem w daną grę dobrze by było zerknąć na jej format i zmienić ustawienia w konsoli... a jeżeli na jednym posiedzeniu chcemy zagrać w kilka gier to przed każdą czeka nas grzebanie w ustawieniach (chyba, że będzie w nie grać według rozdzielczości - najpierw w te w 720p a potem te w 1080p). Bzdura trochę. Pachnie mi to pecetem :geek:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...