Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Zakupiłem dzisiaj Slim`a 160GB. Od razu podpiąłem do niego dysk 320GB ze starej konsoli i tu zaczyna się problem. :-/ Wyskakuje mi komunikat "No applicable update data was found". Podpinam USB`ka z najnowszym updatem 4.0 naciskam tak jak każe SELECT + START pojawia się Checking... i nic. Pomocy. Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT:

Dobra już nie aktualne! Zapomniałem na usb`ku utworzyć folderu PS3 -> UPDATE i tam to wrzucić.

Edytowane przez Gogiel
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie bardzo wiem gdzie napisac dlatego pisze tu.

 

zgubila mi sie jedna zaslepka/nozka z ps3 (slim) ktos wie czy da sie to gdzies kupic? :confused:

mam to samo, teraz pley ma takie wibracje i tak halasuje ze musialem go na foli ochronnej z monitora polozyc i juz wcale nie uzywa nozek ;p

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak to jest, ale jeśli nie są przenoszone to masz chyba dostęp do maila, który był podawany przy rejestracji (wtedy możesz użyć przypominania hasła)? A jeśli nie masz bo to było konto składkowe to masz nauczkę, aby zapisywać takie rzeczy skoro z głowy ulatuje. ;)

 

Jeśli masz CFW to przekopiuj sobie tylko rejestr i cały /home.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jeśli masz CFW

Czyli? ;)

 

Sory ze post pod postem ale te przesylanie danych to jakis koszmar. Mam 2 wlaczone konsole, ktore polaczone sa miedzy soba kablem ethernetowym. W jednej zgrywam dane z na inna konsole, na drugiej z innej na nia. W ogole sie nie moga ze soba polaczyc. Co za paranoja. Juz mam 2 nowe kable ethernetowe ktore dzialaja ale konsole sie nie widza. Co za debilizm, na konsolach jest tylko komunikat "kabel Ethernet nie jest podłączony" :confused:

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Na obu mam ten sam, 4.00

 

(pipi)a, mam juz dosc tej pier.dolonej konsoli. Ten system po prostu nie dziala. Wszystko jest tak jak nalezy, od 3 dni sie mecze z tym je.banym przenoszeniem danych i te konsole sie nie widza. Kabel ethernet nie jest podlaczony. Jak polacze jedna i druga konsole tym samym (pipi)a kablem do komputera to ciagna neta az (pipi)a milo, ale jak polacze je miedzy soba to sie je.bane nie widza. Szlag mnie trafi. Tylko japonce mogla tak spier.dolic robote. Zapewne to wina tego, ze oba maja soft 4.00 i cos w nim jest nie tak, bo innego wytlumaczenia nie widze.

 

Juz wszystko zrobilem, dezaktywowalem wszystkie konta na konsoli, zsynchronizowalem wszystkim trofea. Juz w piz.du z grami, bo je moge sciagnac w ostatecznosci jeszcze raz ale sejwow mi to nie uratuje, a tych mam zbyt duzo, zeby teraz tym rzucic w kat. (pipi)a, zaplace temu kto mi to zrobi, bo mam juz dosc.

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Wg. instrukcji nie ma to najmniejszego znaczenia. Chyba że coś z(pipi)ali i nie napisali że teraz jest taki wymóg aby np. był skrosowany.

 

@Voytec - napisz proszę w którym momencie wyskakuje Ci ten komunikat? Po podłączeniu restartujesz obie konsole? Może chodzi o jakąś pierdołę.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Wyobrazcie sobie, ze jestem w trakcie przerzucania tych danych. Robilem wszystko dokladnie tak jak wczesniej, tylko, ze teraz po prostu rozpoznal konsole i na tej docelowej pojawil sie komunikat o potrzebie sformatowania dysku. Nie wierze, jak bardzo jest to niedopracowane.

 

Teraz modle sie, zeby przerzucil te dane bez problemow. Czas nie gra roli, tylko zeby nie bylo bledow. 16%... ;)

 

@Old_Kyo - dokladnie tak. Wszysciutko wg. instrukcji.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę Ciebie martwić, ale z tym czasami tak bywa że dane z pierwszej kasuje, ale nie przenosi do drugiej. Przed używaniem Transfer Data Utility należy zrobić posektorową kopię HDD, inaczej to ryzyko. ;]

 

CFW to Custom Firmware, czyli hackowany z wieloma ciekawymi funkcjami. OFW to Official firmware, czyli ten oryginalny, nieruszany. Skoro masz 4.00 to na pewno OFW. Na CFW przeniesienie tak trywialnych rzeczy jak profil i save'y to kilka minut. Niestety używanie CFW jest kosztem online i zamrożeniem siebie na 3.55 (przynajmniej do czasu aż nie wyjdzie nowszy CFW, już go grzebią ale wciaż jest problem z NPDRM i generowaniem licencji - od czasu 3.60 obowiązkowy dla każdej aplikacji).

 

I taka jeszcze ciekawostka, że na konsoli ze zmienioną flagą z retail na QA, można mieć wiele paczek z fw i trzymać je na dysku, aby w razie potrzeby w kilka minut "przełączać" się na inne.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam takie nietypowe pytanie... mianowicie chodzi mi o save z gt5.... zaczne moze od poczatku, padla mi konsola na ylod'a wlasnie z savem z gt5 i wieloma godzinami gry, wiec kupilem nowe ps3 i zastanawia mnie to czy stary sejw odpali mi na nowej ps3 i bede mogl spokojnie wbijac brakujace trofea? czy po przenoszeniu sejwa z konsoli na konsole zablokuje sobie trofejki z tej gry? probowal ktos tak robic? nie naprawialem jeszcze starej ps3 a przede wszystkim mi zalezy na tym wlasnie sejwie... z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza

hmmm... może będzie dobrze, jeśli ktoś potwierdzi moje słowa, lub je "zdementuje", wiec nie bierz ich za pewnik:

1) nie każda z konsol chorych na YLODa daje się reanimować, a z kolei nie wiem czy przeniesienie samego dysku do innej konsoli jest możliwe

2) obecnie niewiele zapisów daje się kopiować na usb (bo zrozumiałem, że o takie kopiowanie Ci chodziło) bo są zabezpieczone przed kopiowaniem i OS konsoli na to nie pozwala; ale możesz skopiować je na chmurę ps+, stamtąd pobrać na nową konsolę i tu powinno działać, tyle że... patrz punkt pierwszy;

 

powtarzam, nie mam pewności! spotkałem się z konsolą (kumpla) której w żaden sposób nie dało się reanimować po YLODzie;

Odnośnik do komentarza

hmmm... może będzie dobrze, jeśli ktoś potwierdzi moje słowa, lub je "zdementuje", wiec nie bierz ich za pewnik:

1) nie każda z konsol chorych na YLODa daje się reanimować, a z kolei nie wiem czy przeniesienie samego dysku do innej konsoli jest możliwe

2) obecnie niewiele zapisów daje się kopiować na usb (bo zrozumiałem, że o takie kopiowanie Ci chodziło) bo są zabezpieczone przed kopiowaniem i OS konsoli na to nie pozwala; ale możesz skopiować je na chmurę ps+, stamtąd pobrać na nową konsolę i tu powinno działać, tyle że... patrz punkt pierwszy;

 

powtarzam, nie mam pewności! spotkałem się z konsolą (kumpla) której w żaden sposób nie dało się reanimować po YLODzie;

 

przeniesienie dysku jest bodajże niemożliwe, gdyż nowa konsola zawoła o format :( pozostaje chmurka, lub przeniesienie save'ów przez kabel internetowy, oczywiście wszystko po reanimacji starej konsolki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...