Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wkładając dysk z padniętej konsoli do nowej otrzymuję informację:

"Nie można prawidłowo uruchomić oprogramowania systemu. Jeśli nie można zrestartować systemu, trzeba ponownie sformatować partycję pamięci masowj systemu i ponownie zainstalować oprogramowanie systemu. Podłącz nośnik....etc."

Nie chcę formatować bo zakładam, że utracę wszystkie dane.

Czy jak podłączę dysk z padniętej konsoli do PC to da radę zgrać SAVE'a, aby działał na nowej konsoli??

Odnośnik do komentarza

HDD jest szyfrowany unikalnym dla każdej płyty głównej kluczem. Jeśli go odczytasz (potrzebny CFW, czyli w bazarowej terminologii ;] tzw. "przerobionie konsoli") to możesz potem wgrać OFW i cały czas mieć możliwość odszyfrowania tego dysku na PC (jest to nie do spatchowania*, więc na zawsze zyskujesz kontrolę nad swoimi danymi na tej konkretnej konsoli). Tyle w teorii. W praktyce jest kilka problemów. Programy do wyciągania ata key i endec key już są (oczywiście pod Linux, ale fw musi mieć patcha dla OOS na dispatcher manager (czyli ss services)), ale:

 

- obecnie nie ma jeszcze narzędzi na PC do odszyfrowywania sektorów wybranym kluczem z HDD/jego obrazu.

- obecnie nie ma jeszcze programów do obsługi CellFS (to nie jest standardowy USF2, więc żaden Linux/BSD tego nie rozpoznają (albo zrobią sieczkę)).

 

Także odczytać je warto, a w razie draki, zrobić posektorowy obraz HDD i go zatrzymać na lepsze czasy. ;).

 

 

- - -

 

Jeśli konsola nie żyje, a nie masz tego klucza to danych nie odzyskasz dopóki nie naprawisz konsoli.

 

 

 

 

 

* No dobrze, możliwa jest zmiana przynajmniej ata key wraz z update'm fw, ale Sony tego nigdy nie zrobi z prostej przyczyny: kilkadziesiąt milionów klientów raczej nie byłaby szczęśliwa z powodu przymusowego formatowania dysku twardego. ^^

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostnio grajac w Deus Ex z P+ pojawil sie komunikat ze za 30 minut zawrtosc straci waznosc. Po tym czasie gra sie automatycznie wylaczyla. Moj P+ jest wazny do konca 2013. Po ponownym uruchomieniu gry wszystko wydaje sie ok. Mial ktos taki przypadek?

Miałem dokładnie to samo, ale przy Borderlands. Mi to wygląda na jakiś błąd konsoli która myli pełną wersje gry z godzinnym Trialem.

Odnośnik do komentarza

Jutro jade do sklepu z zamiarem kubna srebrnej slimki (glosnosc fata juz mnie doprowadza do szalu, przeczyszczenie, wymiana pasty nic nie zmienila). Jednak po chwili zastanowienia, nie wiem czy to dobry pomysl. W sklepie te srebrne slimki stoja w pionie juz cos kolo roku. Slyszalem, ze jak konsola stoi w takiej pozycji, to tasma moze splynac. Druga wazniejsza sprawa dotyczy spraw technologicznych, czy w tym okresie czasu zmienily sie w jakims stopniu bebechy w zwyklej czarnej slimce? Super slim mnie nie interesuje, ta cala rozsuwana klapka mnie przeraza...

Odnośnik do komentarza

Taśma nie jest płynna, więc nie spłynie. ;) Może pomyliło Ci się z kulkami w BGA, ale do tego potrzeba pracującej konsoli. Po za tym to są bzdury, owszem grawitacja istnieje ale w poziomie też.

 

Nie identyfikuj modeli po kolorze... Modele to są CECHxx i CECH-xxxx. Jak wygląda awaryjność CECH-2xxx VS CECH-25xx VS CECH-3xxx to trudno powiedzieć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pena możesz podłączyć ( w sumie możesz ich podłączyć ile chcesz - jeśli masz HUB'a USB) ale nie da się na nim instalować gier. Może służyć Ci do robienia backup'u Save'ów (ale tylko tych niezabezpieczonych przez dev'a przed kopiowaniem), zgrać lub wgrać zdjęcia, muzę, filmy etc. Możesz też te rzeczy odtwarzać lub oglądać bezpośrednio z takiej pamięci przenośnej.

Nie ma ograniczenia wielkości Penów - możesz też podpiąć dyski przenośne. Muszą być tylko sformatowane na FAT32.

 

Jak byś chciał korzystać z Pen'a właśnie w ten sposób a chcesz żeby Ci konsola od razu czytała zdjęcia, filmy etc. to na Pendrive/dysku zrób odpowiednie katalogi - wielkość liter ma znaczenie - tu masz link ze strukturą katalogów: http://ps3explained....lder-structure/

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedź Kyo. A jest możliwość podpuięcia dysku zewnętrznego do ps3? Z miejscem krucho, wymiana dysku mi się nie uśmiecha - żmudne przegrywanie, więc myśle czy jest możliwość podpięcia dysku zewnętrznego - tylko tak,żeby gry, dema dało się na nim instalować i odpalać z niego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dysk o pojemności 120GB daje Ci dostęp 111GB przez to że producenci przeliczają tak:

1 TB = 1000 GB, 1 GB = 1000 MB, 1 MB = 1000 KB, 1 KB = 1000 bajtów

a powinno się przeliczać tak: 1 TB = 1024 GB, 1 GB = 1024 MB, 1 MB = 1024 KB, 1 KB = 1024 bajtów

Dodatkowo dysk ma przestrzeń zarezerwowaną na plik wymiany. Dlatego NIGDY nie będziesz miał w żadnym dysku, penie czy innym nośniku tyle miejsca ile podaje producent. Z tych 111GB PS3 rezerwuje dla siebie ok. 10% o których wspomniał Grześ.

Odnośnik do komentarza

Swap na VFLASHu z danymi użytkownika to zaledwie 512MB. ;) Pamiętać też należy o Trofeach i cache'u z PSS (dla kAżdego użytkownika osobno...), które mogą szarpnąć ponad 1GB (Około 100 trofeów zajmuje ~250MB, a keszowane w home są wszystkie miniatury ze sklepu, głównie te dla zakładki Game, nigdy nie są kasowane i wchodzą nawet w skład kopii systemowej...).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jeden obrazek z trofeum to kilkaset KB (240x240@32) + ikona gry + ewentualnie ikona dodatku (320x176@32). Jako, że PNG jest formatem stosującym kompresję danych to nie da się jednoznacznie określić rozmiaru bo różne pliki będą mieć różny, zwykle jest to około 120KB dla trofika i 40KB dla ikonki gry i jej dodatku. Jeśli więc np. gra X ma 50 trofeów to ta gra X zajmuje na HDD [(50*~120)+(n+1*~40)]/1024 + meta dane (indeksy itd. ale to już groszowe sprawy, góra kilka MB dla kilku set gier).

 

Źle to rozwiązali, trofea powinny być wspólne dla wszystkich kont, a jedynie indeksy personalizowane - wtedy nie byłoby zbędnego powielania tych samych danych.

 

Słaba jest też ich synchronizacja z serwerami Sony bo trwa to strasznie długo (na X360 niemal błyskawcznie). Oczywiście przesyłane są same meta, nie grafika (i kiedyś w drugą stronę niestety też, jak jest obecnie tego nie wiem). ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jeszcze przez 27 dni będę w UK. W domu mam x360 ale będąc tutaj i widziac używane killery na ps 3 w cenie 5 funtów naszlo mnie żeby sobie sprawić konsole sony. I teraz moje pytanie brzmi lepiej brać używana slim za 129£ taka super slim 12 gb za 179£ i kupić do niej dysk, czy ogólnie nie pieprzyc się z tym i brać jednego z 10 bundli za 229£ z duzym dyskiem?

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

mam konsolę podłączoną do samsunga z full hd kablem hdmi i wszystko śmiga idealnie, podłączam pod samsunga z hd ready i jest czarny ekran. co robić? w ustawieniach wyświetlania ustawić żeby wyświetlało w 1080i, 1080p, 720, czy coś takiego? nie znam się, myślałem, że to się automatycznie ustawia.

 

fat 40gb

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...