Skocz do zawartości

Clive Barker’s Jericho


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem trochę o tej grze w dziale o ps3.

 

Radzę zagrać w demo. Jak nie podejdzie, to pełna wersja pewnie też średnio.

 

Jeśli lubicie grać drużynowo w FPP, to ta gra może bardzo Wam podejść.

Zaczynamy jako dowódca oddziału komandowsów-czarowników. Zgraja narwańców biega z Tobą i morduje wszystko, co napotka na swej drodze.

Z czasem dostajemy możliwość zmiany postaci w dowolnym momencie.

 

 

Każda postać ma inną broń i inne zdolności magiczne. Np. Cole ma granaty/miny i zdolność spowalniania czasu.

Church ma bardzo silne zaklęcie, które wiąże krwią wszystkich przeciwników w pobliżu. Nawet bossów.

Bardzo ładnie współgra z jej kataną.

 

 

Strasznie nie jest, ale bardzo klimatycznie i grywalnie. Świetna muza i dobra grafa.

 

 

 

BTW: Nie grać na hard!! Gra nie jest specjalnie trudna na tym poziomie, ale bardzo irytująca. Zamiast grać leczy się tylko swoich ziomków.

Problem jednak taki, że 90% Achievmentów jest za hard. Nie warto jednak marnować sobie przyjemności z grania dla tych punktów.

 

Achievmenty można potem zaliczyć grając ponownie w kodami.

Można sobie dać szybkie odnawianie energii, nieskończoną amunicję i silniejsze strzały. Reszta kodów jest płatna.

 

 

Gra zdecydowania warta zagrania. Dodam, że totalnie nie lubię FPP.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ta gra jest zwyczajnie slaba, jesli ktos daje jej ocene 8, to chyba nie gral w FEARa :D

co nam daje mozliwosc zmiany postaci, skoro i tak gramy tylko Black, bo to jedyna sensowna postac?

Do tego gra jest strasznie monotonna, idziemy, respawnuja sie stwory, zabijamy, znow idziemy i znow sie respawnuja. Zero jakiegokolwiek zaskoczenia. W 1/4 gry poczulem ze gram na sile, bo wiedzialem ze gra mnie juz niczym nie zaskoczy. Do tego ta grafika. 4 okresy czasowe, a wszystko wyglada tak samo [brzydko]. Gra na 6 max :(

Odnośnik do komentarza

to ja poproszę wersję książkową bo gra z jest totalnym syfem, mechanizmy sprzed dekady - ciągle w korycie i wrogowie wyłażący z dupy (oskar dla ekspodującego mobilnego grzyba)

w tej grze każdy aspekt mechaniki gry jest po prostu s(pipi)y

za tak żenujące żerowanie na scenarze Barkera powinni zrzucać z mostu, do pustego koryta rzeki

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kontrowersyjny tytuł. Dziś zaliczyłem i jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem.

Nie lubię FPP, a ciągnie mnie do zaliczenia gry na 100%.

 

Muzyka w tej grze jest cudna. Miodzio dosłownie.

 

 

Dla mnie jedna z lepszych gier tej generacji konsol.

 

BTW: Na ile oceniło tą grę PSXExtreme?

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

oceny na gameranking nie najlepsze, opinie rozne, zas gdy zagralem w demo i mi sie spodobala, graficznie nie jest jakos super, troche denerwuja te blyszczace sciany czy podlogi ale kilka postaci, QTA, fajne power upy (sterowanie kula ;)) wynagradza to ;). Bylem nastawiony srednio do tego tytulu ale demko zrobilo swoje i mnie zachecilo do zakupu.

 

Ps. czesto gra sie dropuje i to mocno?

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o radosną twórczość Cliva Barkera, to jestem kompletnym ignorantem.

Jakoś tak się uchowałem, że nie czytałem żadnej z jego powieści.

 

Ale....

 

Należę do tej mniejszości, której "Jericho" się spodobało. Ba, nawet potężnie zassało ;)

Warsztat graficzny na wysokim poziomie. Nie jest to żadna rewolucja ale wzorowo wykonana praca.

Dźwięki i muzyka to balsam dla ucha. Zwłaszcza niesamowita muzyczka gdy pojawia się ta ciemna postać...ech

Historia jest naprawdę mocno wciągająca, dzięki doskonałej narracji. Klimat jest nieziemski. Pierwszy raz w życiu mogłem się wcielić w komandosa-egzorcystę i to nie jednego ale sześciu (swoją drogą liczebność oddziału chyba nie jest przypadkowa ;)).

Każdy wyróżnia się innymi umiejętnościami i każdy ma swój unikalny charakter. Nie mam ulubieńca. Wielbię wszystkich.

Dałem się ponieść tej historii i na końcu poczułem się jakbym dostał obuchem....No jak to?.. to oni...nie wierzę... tylko...ale dlaczego? :blink:

Nie chcę psuć zabawy innym więc nie będę spoilerował. Kto grał ten wie o co chodzi. ;)

 

Tylko samo zakończenie mnie naprawdę rozczarowało. Po takiej wartkiej akcji i tylu demonach odesłanych do piekła, nie dostałem żadnego Outra...

Nawet w postaci pisanej....? Mistrzowie kodu mają u mnie OGROMNĄ krechę.

 

Sama zabawa dostarczyła mi radochy na poziomie pierwszego łyka browarku w wieku 10 lat ;)

Lecz za tą końcówkę obniżam ocenę do:

 

7/10

Edytowane przez Rafalinda
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...