Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szukam prostego telefonu do 400zł, na prezent dla starszej osoby. Generalnie ma służyc tylko i wyłącznie do wykonywania i odbierania połączeń, powinien mieć czytelny wyświetlacz i być prosty w jakiejkolwiek obsłudze. Myślałem nad Motorolą FONE F3, ma właściwie wszelkie wymagane zalaty, do tego jest niezniszczalny. Tylko nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z odczytem nazwisk w książce telefonicznej, gdzieś czytałem że może to być uciążliwe ze względu na możliwości wyświetlacza.

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, przedłużam umowę i "muszę" wybrać sobie jakiś telefon. Najprawdopodobniej wezmę abonament 25, ewentualnie 45 zł (ale tylko jeśli będę miał w tym 0,5 gb netu) i tutaj pytanko - za jaki telefon za 1zł w Playu dostanę najwięcej na allegro ? Myślałem nad LG Cookie i SE C702 (chyba łatwiej będzie sprzedać Cookie ?) ?

 

Zdradzę, że sprzedam jeszcze Hermisia i kupię pewnie Tosię G900 :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

chce sobie sprwaic jakiegos smartphona, ale nie wiem na jaki os sie zdecydowac. chodzi mi przedewszystkim o rozrywke(mp3, gry, appsy), nie chce iphona, doradzcie co wybrac.

mam na oku Sony Ericsson Satio(symbian), Toshiba TG01(WM), Motorola MILESTONE(android) i moze nokia n900(Maemo).

 

 

edit.

juz po problemie, poszedlem do na miasto i juz mam nokie n97.

Edytowane przez basbot11
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

OK mam iPhone 3G. Wczoraj zadzwonili do mnie z O2 i powiedzieli że kontrakt mi się skończył, zaproponowali mi telefon jakikolwiek tylko chcę z ich oferty za free. Mam już iPhone 3G więc zastanawiałem się nad PalmPre albo jakimś BlackBerry. Porównując kilka telefonów zacząłem się zastanawiać się także nad iP 3GS (ze względu na prędkość) aczkolwiek to byłby mój ostatni wybór.

Telefon będzie moim drugim telefonem więc nie musi "śpiewać, grać, tańczyć i przygotowywać kawy". Zależy mi przedewszystkim na funkcjonalności, łatwości obsługi i prędkości. Zaznaczę jeszcze że dosyć ważnym aspektem jest dla mnie dostęp do netu zarówno WIFI jak i internet tethering. Jak sobie przypomnę jeszcze coś to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza

HTC Touch Diamond?

 

Opłaca się? Coś lpszego w tej kategorii cenowej? Opinie użytkowników?

 

Mp3 w telefonie to dobre rozwiązanie czy lepiej osobny odtwarzacz?

Prawda jest taka, że obecnie gro telefonów z W6 to zły wybór a HTC w całości się w nim zawiera. Miałem Diamond i jak na moje nerwowe obsługiwanie telefonu był on wyjątkowo mułowaty; TD2 niestety kontynuuje tradycję. Osobiście odradzam W6 jeśli cenisz sobie stabilność i prędkość nad masę skądinąd zbędnych opcji

 

 

 

Zależy mi przedewszystkim na funkcjonalności, łatwości obsługi i prędkości. Zaznaczę jeszcze że dosyć ważnym aspektem jest dla mnie dostęp do netu zarówno WIFI jak i internet tethering.
9700 Bold
Odnośnik do komentarza
Prawda jest taka, że obecnie gro telefonów z W6 to zły wybór a HTC w całości się w nim zawiera. Miałem Diamond i jak na moje nerwowe obsługiwanie telefonu był on wyjątkowo mułowaty; TD2 niestety kontynuuje tradycję. Osobiście odradzam W6 jeśli cenisz sobie stabilność i prędkość nad masę skądinąd zbędnych opcji

To jaki telefon zamiast THC diamond?

 

 

Szukam też drugiego telefonu. Ma być ładny i wytrzymały. Nokia 6300 byłaby odpowiednia?

Odnośnik do komentarza

ja mam xda ignito (aka htc diamond) juz od roku, i na chwile obecna nie widze nic ciekawego do wyboru (koczy mi sie umowa) za rozsadna cene. W6.1 (mozna przeciez wgrac 6.5 ;p )nie jest taki zly a zarzuty, ze system nie stabilny....nie rozumiem, ani razu przez okres uzytkowania nie mialem zwiechy. Co do predkosci, wiadomo, ze nie jest to demon ale do normalnego uzytkowania imo styka (po warunkiem, ze wgrasz inny rom niz standartowy- brandowany).

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza

A jak z wykonaniem tego telefonu? Jaki to materiał? Wytrzymałe to chociaż? Bo jak kupisz telefon za 7 stów, a po tygodniu zleci ci z łóżka i się już nie włączy to kiepsko

Odnośnik do komentarza

@Beck

 

nie można mieć wszystkiego :]

 

 

@gekon

 

TD jest całkiem wytrzymały ale bardzo szybko się rysuje (zwłaszcza ta wypustka z tyłu). Jeśli chodzi o ekran to możesz dokupić invisible armor ale w tym momencie ekran będzie miał trochę gorszy wychwyt (który możesz zmienić jeśli tylko masz inny niż oryginalny system). Jak za 700pln nie jest źle ale telefon, w którym już na starcie musisz grzebać, usuwać, dodawać i modyfikować nie jest do końca przemyślany (tu głównie piję do W6).

 

Nie wiem do czego chcesz go używać i na co zwracasz szczególną uwagę. Jestem przeciwnikiem telefonów z dotykiem (z wyjątkiem iPhone ale to jak narazie niedościgniony wzór) więc wszelkiej maści HTC (z wyjątkiem Hero, które na Androidzie chodzi całkiem sprawnie ale tutaj trzeba od ręki wykupić pakiet danych, bo inaczej jak nie poblokujesz automatycznych usług to pierwszy rachunek może być nieprzyjemną niespodzianką), przebajerzone LG i Samsungi wg mnie odpadają. Od siebie mogę polecić E71 - wyjątkowo dobrze przemyślana konstrukcja z bardzo dobrą baterią, całym wachlarzem możliwości połączenia (wliczając WiFi i tethering), ukradzionym RIMowi systemem push mail oraz bardzo stabilnym i wyjątkowo szybkim (jak na dzisiejsze standardy) symbianem.

Odnośnik do komentarza

Mam do wyboru w Play Nokie 5530 i 6220classic. Za 5530 przemawia wi-fi, lecz wadą jest wersja symbiana, na którą jest mało aplikacji, a gry bardzo często się wieszają. 6220classic nie ma niestety wi-fi, lecz S60v3 pozwala na uruchamianie gier z n-gage 2.0. Nie wiem, na który z tych telefonów się zdecydować. W 6220 boli brak wi-fi, zwłaszcza że prawdopodobnie korzystałbym dość często z tego dobrodziejstwa. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Podjarałem się E52:) Ewentualnie e51, albo e70 i e71. Padło na te bo wszelkie dotykowe mi nie odpowiadają. Chyba, że ktoś mi udowodni, że się mylę. Kupie ktoryś z ww tylko się teraz zastanawiam czy taki kombajn jest w ogole mi potrzebny i czy to jakoś ułatwia życie czy jest zbędnym bajerem.

Odnośnik do komentarza

Mam do wyboru w Play Nokie 5530 i 6220classic. Za 5530 przemawia wi-fi, lecz wadą jest wersja symbiana, na którą jest mało aplikacji, a gry bardzo często się wieszają. 6220classic nie ma niestety wi-fi, lecz S60v3 pozwala na uruchamianie gier z n-gage 2.0. Nie wiem, na który z tych telefonów się zdecydować. W 6220 boli brak wi-fi, zwłaszcza że prawdopodobnie korzystałbym dość często z tego dobrodziejstwa. Jakieś rady?

No ja bym brał z wifi. Gierki mam w domu:)

 

 

 

 

 

Aha, jara mnie jeszcze THX hero ze względu na androida. Tylko ten dotykowy ekran.

 

 

 

 

 

 

Też brałbym E52, ale jest najdroższy

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok. Na dniach będę przedłużał umowę z Playem (nie umiałem się do tego zabrać od początku listopada, a okazało się, że wszystko można załatwić przez Internet).

Po przetrawieniu długiej listy aparatów do wyboru, został mi jeden dylemat: Samsung Galaxy i7500 lub Nokia E55 (obydwa w tej samej cenie).

 

Z jednej strony Android i dotykowy ekran, z drugiej bardziej tradycyjny telefon z klawiaturą half-QWERTY i systemem s60 - następca genialnego w niektórych kręgach E51.

Z jednej strony darmowe otwieranie i edycja plików Office oraz bardzo dobra bateria (E55), z drugiej większy wyświetlacz AMOLED i 5 MPix aparat (czasem się przydaje, gdy trzeba cyknąć niezłej jakości fotę, a nie ma się cyfrówki pod ręką).

Nie zależy mi na muzyce, nie zależy mi na filmach, ale w jakieś gierki lubię popykać, gdy nie mam akurat PSP.

 

Ktoś miał do czynienia z jednym, a najlepiej oboma telefonami, co by mógł się wypowiedzieć od strony użytkowej? Ergonomiczność, poręczność, obsługa jedną ręką, wygoda, funkcjonalność itp.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Stoje przed powaznym wyborem telefonu,mam zamiar zaplacic spora sume i nie chce potem zalowac ze kupilem nie to co trzeba itp itd dlatego poprosze OGARNIETYCH w temacie forumowiczow o pomoc w wyborze i konkretne wypowiedzi.

 

Telefony nad ktorymi sie zastanawiam to Iphone 3GS i HTC Legend

 

Wszedzie opinie sa podzielone,a fora o komorkach sa przepelnione fanbojami ktorzy albo wyznaja iphone,albo chca go zabic (i wyznaja HTC),ja prosze o rzeczowe konkrety,slabe i zle strony danego telefonu i co wedlug siebie byscie polecali.

 

Abonament jest w Erze,mam zamiar wykupic pakiet internetowy i posiadam wi-fi w domu.

Od telefonu chce tak naprawde wszystkiego,multimedia,muzyka,gry,filmy sa wazne,ale o wiele wazniejsze dla mnie jest komfortowe przegladanie i wyswietlanie stron internetowych (zadne ucinki,zeby bylo jak na kompie),wygoda w manewrowaniu oraz wszelkiego rodzaju duperele i appy.

 

Ponadtwo wygoda w odbieraniu i wybieraniu polaczen glosowych,dostepnosc do sklepow internetowych z dodatkami/utworami i dzwonkami (Market i Itunes),czy ktoras z tych uslug ma ograniczenia na polske,lub jesli tak to czy w ktorejs rejestracja na USA odblokowuje caly content?

 

Wazna rowniez jest wytrzymala i pojemna bateria no i czy w obu modelach jest ona wymienna (np na podroz zabrac ze soba zapasowa),czy moze nie jest to mozliwe?

 

Wszelkie opinie i pomoc mile widziane

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...