Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

luck1985, tak czy inaczej każdy z nas ma swój punkt widzenia zdeterminowany jego potrzebami i środkami jakie by zaangażował, by je realizować. Ja wybrałem i5700, a ty iPhone'a i obydwaj jesteśmy usatysfakcjonowani :P

 

Odnośnie telefonu z fizyczną klawiaturą, ekranem dotykowym i nie droższego niż 500 zł, nie będę oryginalny: HTC Dream/ Era G1

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Hejka. Szukam używanego telefonu za 200-250 zł. Musi posiadać następujące funkcje:

 

- dzwonki MP3

- odczyt .txt i .pdf

- żywotna bateria

- wygodna klawiatura

- słownik T9

- ładny wygląd (opcjonalnie)

 

Co polecacie?

Pomóżcie koledze z internetu, a nie tylko głupoty wam w głowach. <_<

 

Nokia N73?

Odnośnik do komentarza

Motoroli nie chcę, bo po pierwsze miałem kiedyś i mi całkowicie nie podeszła, a ten model ma qwerty, które jest mi całkowicie zbędne, a wręcz nie potrafię z niego korzystać.

 

Nokia też odpada, moim zdaniem najgorsze telefony, a HTC po powyższych głosach i wypowiedziach na innych forach to raczej telefon dla ludzi często zmieniających telefony, ze względu na soft.

 

Miałem SE i byłem zadowolony, ale ponoć aktualne SE się psują i są w ogóle do du.pki.

 

Dlatego chętnie spróbuję czegoś nowego, byle trafiło w moje powyższe wymagania.

 

Mam do czynienia z dużą ilością telefonów, mimo ich rzadkiej zmiany, aczkolwiek ani żadnego HTC, ani iPhonea nikt z moich znajomych nie ma, więc jestem w kropce.

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

@Koper - to znajdz znajomego z ;D

 

@Grzesiu - N73 to ostatni telefon z tych ktore mialem, ktory bym polecil komukolwiek. Bateria na dzien, symbian najgorszy i najwolniejszy jaki kiedykolwiek widzialem - odpusc. Odczyt *.txt/pdf to wszycho z symbianem odczyta, ale z drugiej strony symbian automatycznie wyklucza zywotna baterie. Ale sprobuj E50/51/52. Sa dosyc zywotne jak na symbiana.

Odnośnik do komentarza
HTC po powyższych głosach i wypowiedziach na innych forach to raczej telefon dla ludzi często zmieniających telefony, ze względu na soft.

Po roku użytkowania, kiedy HTC zapomina o danym modelu, rootujesz i wgrywasz jeden z wielu modowanych romów opartych o niesupportowany soft vide obecnie - Hero nie mogło się doczekać na 2.1 to ludzie z xda wzięli się za robotę i e'voila - 2.1 a nawet i ostatnio 2.2 w pełnej krasie. Nie dość, że przedłużasz żywotność to jeszcze telefon dostaje "kopa" i wtedy zamiast 1 mflopa w Linpack masz np. 5 mflopów a inne nastawiają się na multimedia i internet (natywna obsługa flash).

Zapytaj ravena - używa wiekowego jak na słuchawkowe realia G1 i robi z nim co tylko chce

Odnośnik do komentarza
HTC po powyższych głosach i wypowiedziach na innych forach to raczej telefon dla ludzi często zmieniających telefony, ze względu na soft.

Po roku użytkowania, kiedy HTC zapomina o danym modelu, rootujesz i wgrywasz jeden z wielu modowanych romów opartych o niesupportowany soft vide obecnie - Hero nie mogło się doczekać na 2.1 to ludzie z xda wzięli się za robotę i e'voila - 2.1 a nawet i ostatnio 2.2 w pełnej krasie. Nie dość, że przedłużasz żywotność to jeszcze telefon dostaje "kopa" i wtedy zamiast 1 mflopa w Linpack masz np. 5 mflopów a inne nastawiają się na multimedia i internet (natywna obsługa flash).

Zapytaj ravena - używa wiekowego jak na słuchawkowe realia G1 i robi z nim co tylko chce

 

 

No , root to inna jazda ;) Zapomnialem o tym napisac, bo ja osobiscie nie rootowalem , ale sie zastanawiam , bo na legendzie nie mam live wallpaper , a podoba mi sie motyw z gwiezdnych wojen.

 

1:49

 

 

Mial ktos kiedys Samsung Omnia i moglgby sie o nim wypowiedziec? Moja siec mi go teraz proponuje i sie zastanawiam :)

 

 

Omijaj wszystko z windowsem na pokladzie...

Odnośnik do komentarza

Mial ktos kiedys Samsung Omnia i moglgby sie o nim wypowiedziec? Moja siec mi go teraz proponuje i sie zastanawiam :)

 

Z wyglądu bardzo fajny telefon, więc kupiłem na premierze, powiem krótko - ciężko było go kochać. Okropny ekran dotykoway i baaaardzo wolny, regularne zwiechy. Za mało RAMu dali i za wolny procek. Omniejaj - Omijaj :potter:

Odnośnik do komentarza

ale z drugiej strony symbian automatycznie wyklucza zywotna baterie

 

ladowanie telefonu raz na 2-3 dni to kiepski wynik? IMO ok

 

Ja muszę ładować iPhone-a codziennie jak nie 2 razy dziennie :pinch:

Dobry wynik to jest raz na 5dni. Ja iP laduje raz na tydzien, a poprzednio jak mialem SE to raz na 2tygodnie. To jest dobry wynik.
Odnośnik do komentarza

Dobry wynik to jest raz na 5dni. Ja iP laduje raz na tydzien, a poprzednio jak mialem SE to raz na 2tygodnie. To jest dobry wynik.

 

no ta, bo podlaczenie telefonu raz na 2-3 dni na godzine, poltorej do kontaktu to jest niewyobrazalny problem :potter: a jak ktos jest "bateriofilem" i boi sie kontaktu to niech se kupi nokie 6310i co mu bedzie miesiac trzymac na jednym ladowaniu ;]

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś miał styczność z HTC HERO? Rozważam jego zakup. Czy coś innego polecilibyście z telefonów z ekranami dotykowymi do ~ 750zł ?

Spica - odrobinę lepsza matryca, więcej wewnętrznej pamięci (Andro do wersji 2.1 nie pozwala na instalowanie aplikacji poza telefonem) a do tego szybszy.

Hero - lepiej wykonany, mniej tandetny (chociaż to już kwestia gustu), Sense i jego aplikacje (na Spica masz czysty AndroOS), kulka, więcej romów (jeśli będziesz rootował)

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

@Koper - to znajdz znajomego z ;D

 

@Grzesiu - N73 to ostatni telefon z tych ktore mialem, ktory bym polecil komukolwiek. Bateria na dzien, symbian najgorszy i najwolniejszy jaki kiedykolwiek widzialem - odpusc. Odczyt *.txt/pdf to wszycho z symbianem odczyta, ale z drugiej strony symbian automatycznie wyklucza zywotna baterie. Ale sprobuj E50/51/52. Sa dosyc zywotne jak na symbiana.

E51 prezentuje się całkiem fajnie, chociaż raczej trzeba będzie dołożyć kolejne 50 zł. E50 nie powala designem, zaś E52 to już stanowczo nie ta półka cenowa, chyba że trafiłbym na jakąś superokazję.

 

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza

To może mi ktoś zapoda jakieś propozycje i sobie wybiorę już sam jakiś telefon do max 1,8k (może być i za 0,8k, nie pogniewam się ; ) byle by mi wystarczył na długo)

- bateria chociaż 3 dni

- porządny ekran dotykowy

- mało awaryjny

- z szybkim softem

- bez klawiatury qwerty

- żeby się zmieścił do kieszeni ; )

- przydałby się jakiś w miarę ok aparat, za możliwość uruchomienia jakiś fajnych aplikacji też nie będę narzekał, ale miliarda niepotrzebnych funkcji nie potrzebuje

- wi-fi

- wszystko byle nie Nokia i Motorola

 

 

Wymagania do biura matrymonialnego spisane, zaproponuje ktoś cokolwiek?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...