Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konstant

Sory że setny raz pytam , ale to juz bedzie ostatni raz obiecuję :< Tata postanowil sprawic mi prezent w postaci drozszego telefonu i teraz mam do wyboru htc desire,legend, i motorole milestone. legend chyba najlepszy z nich?

 

 

legend najgorszy. poczytał byś chociaż łaskawie jakieś specyfikacje czy coś.

Desire i MM są na podobnym poziomie - Motka jest lepsza oddzielnym GPU oraz klawiaturą QWERTY. Desire za to ma już od dawna oficjalne 2.2, Motka dalej 2.1

 

edit; nie zobaczyłem postów wyżej

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Iphone 4 czy HTC HD7? Co bardziej polecacie ;)

 

Main disadvantages:

High screen response time causes visible ghosting

Non-expandable storage

No lens protection

Quite heavy at 162 g (not that we mind)

Somewhat susceptible to the "antenna death grip" (signal drops by at least two bars)

 

WP7-specific limitations:

No system-wide file manager

No Bluetooth file transfers

No USB mass storage mode

Limited third-party apps availability

No Flash (nor Silverlight) support in the browser

Too dependent on Zune software for file management and syncing

No video calls

New ringtones available only through the Marketplace

Music player lacks equalizer presets

No multitasking

No copy/paste

No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)

No sign of free Bing maps Navigation so far

No internet tethering support

No handwriting recognition support

 

 

Iphone ma wiekszy support i jest fajniejszy. Do tego 8GB pamieci to malo.

Edytowane przez Yacek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

IMO iPhone 4, WP7 to jedna wielka niewiadoma, która na dzień dzisiejszy jawi się jako porażka Microsoftu (choć ładnie wygląda).

 

 

 

Aha, wybrałem w końcu to HD2 i jestem mega zadowolony. Android z RAMu zapierdala jak porąbany, wsparcie (i Androida i WM) jest cudowne, a sam Windows Mobile z Sense na pokładzie nie straszy tak jak wszyscy mówili :P. Później skrobnę coś jeszcze, jak już poznam ten telefon (i WM) w pełni.

Odnośnik do komentarza

No system-wide file manager
No Bluetooth file transfers
No USB mass storage mode
Limited third-party apps availability
Too dependent on Zune software for file management and syncing
New ringtones available only through the Marketplace
No multitasking
No copy/paste
No sign of free Bing maps Navigation so far
No internet tethering support

 

flagowy telefon na WM7 :D

 

 

 

@sprite

lepiej rozważyć iP4 czy DesireHD

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, że aż tyle minusów ma WM7, heh :) Dobrze jest tu Was mieć chłopaki :thumbsup:

 

Co do Iphone'a to byłby mój pierwszy dotykowy telefon, nigdy wcześniej jakoś nie byłem przekonany do takiego rodzaju telefonu. Ale trzeba się było w końcu przełamać. Jedyne co mnie martwi w Iphonie 4 to to, że nie można przesyłać danych z innych telefonów niż Iphone.

 

A jak jest z przesyłaniem danych z kompa na IP4? Wszystko ładnie i bezproblemowo śmiga?

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Natomiast w przypadku DHD (i każdego innego telefonu na andro) z racji otwartości kodu możesz robić wszystko co tylko chcesz. Problemem jest tylko to o czym w odpowiednim temacie wspominał Yacek - tutaj w przeciwieństwie do iP nic nie jest user friendly tj. nawet zwyczajny root wymaga niekiedy kombinowania. Plusem jest to, że po rootowaniu, obejściu zabezpieczeń secureflag i wgraniu nowej tablicy partycji telefon dosłownie zamienia się w przenośny komputer bez jakichkolwiek ograniczeń.

 

jednoznacznego wyboru nie ma - nie lubisz grzebać się w kodzie a przy tym chcesz mieć maszynkę do wszystkiego? przepłać i bierz iP, będziesz zadowolony; lubisz grzebać, flashować, rozkładać system na części pierwsze? tylko android

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@luck1985

taaa, support - taki jak był z iOS4 na iP3? Nie oszukujmy się - Apple pod tym względem niczym nie różni się od innych firm (czyt. to nie jest organizacja charytatywna, która zobowiązuje sie supportować swoje produkty przez dekadę) a jedyne co ich trzyma przy 3GS to to, że obecnie bardzo dużo osób przesiadło się na niego z 2G i 3G. Poczekaj aż wyjdzie ulepszona wersja czwórki, poprzednia wersja stanieje i użytkownicy 3GS zaczną migrować.

Swoją drogą oceniasz system przez pryzmat producenta telefonów co nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie jest winą google, że HTC ma politykę polegającą na olewaniu wszystkiego co starsze niż pół roku (vide mój Desire, który mimo że high endowy, dzisiaj, pół roku po zakupie wg HTC winien być już wymieniony na DHD), Motorola zawsze budzi się z ręką w nocniku a SE ze swoim X10 ma głęboko w nosie Froyo i GB, bo chce przeskoczyć na honeycomb.

 

tak na marginesie - w przypadku androida jedyne na czym winno się polegać to google i xda; producentów telefonów powinno się traktować tylko jako dostawców hardware

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Kończy mi się umowa w orange i chcę sobie przedłużyć co da mi nowy fon. A więc teraz mam LG KU990 i tak se mi się podoba. Nie chcę już całego dotykowego. Najlepiej jakby był dotykowy z rozsuwaną klawą Qwerty. Fajnie jakby miał wi-fi. Taki do 1000zł. Nokia N97 odpada. Zastanawiam się nad tym Samsungiem Wave. Chyba kilka wersji jego jest ale jedną widziałem w media z rozsuwaną klawą i taki całkiem fpytke telefonik.

Odnośnik do komentarza

@schab0795

 

nie zrażaj się do telefonów dotykowych po tym jak obcowałeś z KU990 (który miał ekran oporowy). Obecnie 90% dostępnych na rynku telefonów ma ekrany pojemnościowe i wierz mi - to jest zupełnie inna kultura pracy. 8500 jest dobrym i mocnym telefonem ale minusem jest sam system, który - jako że jest autorskim OSem Samsunga - w każdej chwili może być porzucony na rzecz np. Androida a wtedy zostajesz na lodzie ze słuchawką wartą 1k i zerowym supportem.

 

no i nie zapominaj, że Wave Wave'owi nierówny - to co widziałeś to pewnie budżetowy 5330 (telefon połozony klasę niżej niż właściwy Wave)

Odnośnik do komentarza

Sorry jeśli powtarzam jakieś pytanie albo wychodzę na noob'a ale jako osobnik średnio obeznany w nowoczesnych telefonach, planujacy w miarę poważny zakup jestem już coraz bliższy szaleństwa :teehee: O co chodzi? posiadam Nokię e66 i Nokię 5800, chciałbym wymienić tą drugą na coś w podobnym stylu- klasyczna budowa, dobry dotyk, internet, navi. Z krótkiej listy odrzuciłem Galaxy (brak światełka, która akurat mi się przydaje- np przy rozkraczonym w środku górskiego pierdziszewa aucie) i Wave'a (ekran nie większy niż w 5800).

Na placu boju został niby HTC Desire, Motorola Defy, Nokia N8 i parę konkretnych zagwozdek::

 

- Jak to jest z nawigacją na Androidzie- czy z tych sensownych to tylko płatne i czy działają tylko na tych mapach które zawsze muszą się ściągać z internetu zamiast po prostu z pamięci tel?? W Nokii niezła navi jest za darmo a po zakupie telefonu za 1,5 k zł płacić dodatkowo za nawigację to dość nieprzyjemna opcja.

- Czy na Androida zostały wydane jakieś starsze gry p&c w odświeżonych wersjach z dopasowanym sterowaniem, coś jak Beneath the steel sky, czy Broken Swordy z Iphone'a??

- Może jest tu jakiś posiadacz Desire'a i zechciałby się podzielić odczuciem czy bateria naprawdę jest aż tak tragiczna jak ostrzega internet....

- czy telefonom z Androidem (Desire, Defy) w związku z wychodzeniem nowości grozi przedwczesne 'software'owe osierocenie'??

Odnośnik do komentarza

Sorry jeśli powtarzam jakieś pytanie albo wychodzę na noob'a ale jako osobnik średnio obeznany w nowoczesnych telefonach, planujacy w miarę poważny zakup jestem już coraz bliższy szaleństwa :teehee: O co chodzi? posiadam Nokię e66 i Nokię 5800, chciałbym wymienić tą drugą na coś w podobnym stylu- klasyczna budowa, dobry dotyk, internet, navi. Z krótkiej listy odrzuciłem Galaxy (brak światełka, która akurat mi się przydaje- np przy rozkraczonym w środku górskiego pierdziszewa aucie) i Wave'a (ekran nie większy niż w 5800).

Na placu boju został niby HTC Desire, Motorola Defy, Nokia N8 i parę konkretnych zagwozdek::

 

- Jak to jest z nawigacją na Androidzie- czy z tych sensownych to tylko płatne i czy działają tylko na tych mapach które zawsze muszą się ściągać z internetu zamiast po prostu z pamięci tel?? W Nokii niezła navi jest za darmo a po zakupie telefonu za 1,5 k zł płacić dodatkowo za nawigację to dość nieprzyjemna opcja.

- Czy na Androida zostały wydane jakieś starsze gry p&c w odświeżonych wersjach z dopasowanym sterowaniem, coś jak Beneath the steel sky, czy Broken Swordy z Iphone'a??

- Może jest tu jakiś posiadacz Desire'a i zechciałby się podzielić odczuciem czy bateria naprawdę jest aż tak tragiczna jak ostrzega internet....

- czy telefonom z Androidem (Desire, Defy) w związku z wychodzeniem nowości grozi przedwczesne 'software'owe osierocenie'??

 

Co do Nawigacji to jest Sygic, Sygic Aura (ladna nawigacja w 3D, na iphonie chodzi plynniutko zoom etc), Navigon i CoPilot. CoPilota nie sprawdzalem, mam natomiast TomToma 1.6 na iphonie i jest najbardziej rozbudowany ale nie jest najplynniejszy, glownie przegladanie mapy jest skokowe albo doczytuje sektory. Calosc chodzi plynnie ale Sygic Aura ma to wszystko w czasie rzeczywistym. W zasadzie Aura wyglada jak google earth, Mozna zaczac od widoku kuli ziemskiej a potem sobie zoomowac az do ulicy na ktorej mieszkasz. Inne navi nie maja takich plynnych interfejsow. Navigon jest spoko, warto napewno sprawdzic CoPilota bo wiele osob chwali sobie ta navi. Ja po sprawdzeniu 4 roznych stwierdzam, ze najlepszej nie ma to po raz, po dwa kazda prowadzi inaczej mimo tych samych ustawien trasy (najkrotsza, optymalna etc). TomToma nie widzialem na Androida a szkoda bo jest dosyc potezny - tyle POI nie mam w zadnej innej nawigacji, jest masa kategorii z ktorych mozna wybierac, lista jest naprawde dluga i w zasadzie zastanawialem sie kiedy trafie na "wyswietlaj kosze na smieci". Tutaj wydaje mi sie, ze zadne inne navi nie podskoczy. POI oczywiscie na cala europe, w tym od zaje bania na Polske. Jak wlaczylem wszystkie kategorie to sie okazalo, ze na moim gettcie jest tyle tego, ze nic nie widac.

 

 

Ze softwareowym osieroceniem to nie jest tak do konca - zalezy czy producent bedzie chcial wydawac nowsze wersje Androida na konkretny telefon. Jesli nie to moze zrobi to community xda. Bardziej chyba klopotliwe jest zamieszanie z roznymi rozdzielczosciami telefonow z Androidem i trzeba szukac appsow najlepiej pod swoja rozdzialke ale powazniejsze aplikacje maja obsluge kilku wiec tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo za tak konkretną odpowiedź, to mi już daje dość jasny obraz tematu nawigacji, choć ciekawi mnie jeszcze kwestia cen, jest dla mnie dość ważne bo przez 80% czasu mam w aucie nawigację firmową, takteż przynajmniej na początku potencjalnego użytkowania telefonu z Androidem odpowiadałaby mi bardziej opcja z jakąś navi bezpłatną, nawet jeśli byłaby ona daleka od bycia wybitną (coś jak ovi maps w Nokiach)

Odnośnik do komentarza

Ktos posiada HTC Wildfire ? mialem Legend swego czasu , calkiem wporzo.

Mam teraz milestone , procek podkrecony do 1giga , ale chce wrocic do HTC , i mysle nad tym wildifre wlasnie.

jak ktos chce milestone , moze pisac PW :)

 

EDIT:

 

Chce HTC ktory pociaga juz Froyo i pociagnie nastepne androidy.

Ale 2 tys juz nie chce wydawac na tel ;)

A wybieglem z tematu , wiec pytam tu.

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Wildfire to porażka, ekran 240x320, słaby procek, jedynie RAMu ma wporzo (384 mb RAM bodajże). Nic powyżej Froyo nie dostanie. Desire pewnie też, jak DHD do Gingerbreada podskoczy za rok będzie dobrze. W przypadku Androida nie ma co się oglądać na oficjalne update'y bo można się zaczekać na śmierć. Legend w porównaniu do W(T)F pod każdym względem (oprócz RAMu) lepszy.

 

2 tysiące to bardzo dużo. Ile dokładnie masz? Jak chcesz wrócić do HTC i nie masz zamiaru się pakować w zabawki (Wildfire) to bierz się za Desire. A jak lubisz jeszcze do tego mocno modyfikować system możesz się pokusić o HD2, który cenowo podobnie, ale ma większy ekran (specyfikacja identyczna - Snapdragon 1 gen, 576 mb RAM, nawet aparat mają taki sam :P). Desire/HD2 to koło 1200-1400 zł nówki.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Legend poszedl , bo troche malo przemyslane bylo to z klapka - lubila zostac w kieszeni. Jedyny powod dla ktorego sprzedalem.

Motorola spoko , podkrecilem do 1 giga :D Ale ogolnie nie jara mnie juz grzebanie w plikach , zmiany , ustawienia itp.

Ma dzwonic , wysylac sms tyle ;)

HD Mini mi sie podoba , wielkosc. Ale na windowsie chodzi , to podziekuje.

Obczaje Desire , seryjnie 1 giga pod obudowa.

A jak nie , to poczekam i wroce do ajfona ;)

Odnośnik do komentarza

HD Mini dlaczego Ci się nie podoba? Ma Sense od HTC a to jest zupełnie coś innego. Powiem Ci, że Sense na WM jest paradoksalnie o wiele lepsze od tego z Androida! A skoro używasz telefonu jako... telefonu, to nie będziesz za często zaglądać poza Sense (czyli nie będziesz miał do czynienia z tym gołym i strasznym WM 6.5). Mam teraz HD2 i powiem Ci, że WM+Sense bije na głowę Androida nawet z Sense, schody się zaczynają, jak chcesz korzystać z dodatkowych aplikacji czy przeglądarki (choć Opera z modyfikacjami HTC na WM nie jest taka zła), bo na WM nie dość, że aplikacje straszą wyglądem, to ich nie ma, no zupełnie inne światy. Ale w porównaniu CZYSTY Android vs WM + Sense to WM + Sense jest ZDECYDOWANIE górą.

Odnośnik do komentarza

hej mam pytanie, niedlugo mi sie konczy umowa, i gadalem juz z biurem obslugi na temat mozliwosci telefonowych

 

odrazu powiem ze chce telefon z androidem bo zakochalem sie w nim bardzo :D

druga bardzo ważna opcja to pelna realna klawiatura QWERTY

 

niestety obie te opcje w erze spełnia tylko jeden telefon dlatego żeby miec jakikolwiek wybor jestem w stanie zrezygnowac z realnej klawiatury

 

i sytuacja jest taka, tanio za kilka zł mam 2 telefony do wyboru

samsung galaxy 3 (i5800)

samsung-i5800-galaxy-3.jpg

 

albo Sony Ericsson Xperia X10 mini pro

sony_ericsson_xperia_x10_mini_pro_x10_mini.jpg

 

 

czy ktoś uzywał ktoregosc z tych telefonów?

oba są ze średniej półki i nie zachwycają mnie w pełni

najwieksza wada pierwszego to brak klawiatury (oraz bardzo malo realnych klawiszy, brak sluchawek do odbierania itp)

najwieksza wada SE to jakies zwalony pomysł żeby w androidzie dalo sie wstawic tylko jeden widget na jednen pilpit, jest tam podobno 20 pulpitów , tylko ze na kazdym moze byc 1 widget, wiec strasznie niewygodnie bedzie szukac widgetow skaczac po 20 pulpitach (pewnie wykorzystal bym tylko z 5-8 ale to i tak nędza bo normalnie mial bym je na 2 pulpitach

za to napewno zaletą jest niewielki rozmiar i prawdziwa klawiatura, tyle że nie wiem czy ta akcja z widgetami i kilka innych uproszczeń nie okaze sie zbyt wkurzające ;/

 

 

zastanawiam sie czy jest sens brac ktoryś z tych telefonów, oba mają ograniczenia względem mojego aktualnego telefonu czyli G1, a przeciez to byl pierwszy telefon z androidem, i mimo wad nadal jest bardziej wszechstronny (niby ma starego androida itp, ale nie posiada wad ktore mają wyzej wymienione) a przeciez nie ma sensu kupwoac telefonu ktory bedzie krokiem wstecz

 

 

o wiele bardziej by mi sie podobal HTC desire (a najlepiej htc desire Z z klawiaturą), albo chociazby samsung galaxy S , albo motorola milestone, ale one są drogie i musial bym doplacic 400-800zł przy sporym abonamencie

 

 

inna możliwosc to poczekać jeszcze ze 4-5 miesiacy (wtedy mi sie konczy umowa) i miec nadzieje ze pojawi sie cos ciekawszego albo to co jest bedzie tansze

albo zmienić sieć, jak wiadomo play ma najlepsze telefony w senosnwych cenach, tyle że opłaty za połaczenia do innych sieci są masakryczne

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...