Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się umowa w play, a jako ze niedawno zgubilem juz moja wysłuzoną nokie n95 8g pasuje sprawić sobie cos nowego. i oczywiscie pojawia sie dylemat.

 

samsung s5330 wave 533 z bada os, o którym nigdy nie słyszałem za 1 pln czy doplacac 100 pln i mam se x8.

 

czytam sobie opinie różne i póki co skłaniam się w strone samsunga bo ma full qwerty, z 2 str. na se jest android...

 

rady, rady, proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Kończy mi się umowa w play, a jako ze niedawno zgubilem juz moja wysłuzoną nokie n95 8g pasuje sprawić sobie cos nowego. i oczywiscie pojawia sie dylemat.

 

samsung s5330 wave 533 z bada os, o którym nigdy nie słyszałem za 1 pln czy doplacac 100 pln i mam se x8.

 

czytam sobie opinie różne i póki co skłaniam się w strone samsunga bo ma full qwerty, z 2 str. na se jest android...

 

rady, rady, proszę o rady

 

 

Żaden.

Odnośnik do komentarza

@konstant

Nie przesadzajmy już w drugą stronę - nie każdy potrzebuje kombajnu i nie każdego kręci zabawa z flashowaniem, łamaniem i całą resztą grzebania.

To co jest obecnie w ofercie Play nie pozostawia dużego wyboru i ten X8 byłby ok chociaż ja osobiście bym brał ZTE Blade, bo raz że ekran większy a rozdzielczość miarowa a dwa, że producent często wypuszcza poprawki.

 

 

@puszkin

Obecnie naprawdę nie warto ładować się w cokolwiek innego niż android, bo można szybko zostać na lodzie (jak użytkownicy Nokii, którzy raczej nie nie dostaną nowszych wersji Symbiana, bo Finowie związali się z MS i teraz większość smartów będzie na W7). Nie chodzi tutaj o kwestie co kto lubi tylko o czysty pragmatyzm - brać w ciemno czy brać coś co, nawet jak producent się wypnie, jest relatywnie proste do programowania więc zajmie się tym scena.

Odnośnik do komentarza

@puszkin

Obecnie naprawdę nie warto ładować się w cokolwiek innego niż android, bo można szybko zostać na lodzie (jak użytkownicy Nokii, którzy raczej nie nie dostaną nowszych wersji Symbiana, bo Finowie związali się z MS i teraz większość smartów będzie na W7). Nie chodzi tutaj o kwestie co kto lubi tylko o czysty pragmatyzm - brać w ciemno czy brać coś co, nawet jak producent się wypnie, jest relatywnie proste do programowania więc zajmie się tym scena.

 

Chyba powinnismy sie cieszyc, ze nareszcie Symbian padl. Byl to fajny system, zupelnie niedostosowany do bebechow, ktory ostatnimy czasy byl dziadkiem, ktorego na sile wciskali do sportowego samochodu i kazali tym jezdzic. Finowie maja dziwna filozofie, sadzili, ze w nieskonczonosc dadza rade na rynku jechac na fejmie prostych lub kultowych telefonow sprzed lat, niby zmyslnie rozwijajac symbiana a tu nagle wpadla konkurencja i w bardzo krotkim czasie przegonila lata pracy naukowcow z Nokii. Brak pomyslu i odwagi na cos swiezego i mamy wiekowy system rozwijany w nieskonczonosc z nadzieja, ze da rade, a jak wiadomo, z go wna bata nie ukrecisz. Czy W7 uratuje sytuacje ? Ja jestem sceptyczny - mamy juz pierwszy update mobilnego Windowsa i dalej nikt nie wpadl na to, ze jednak funkcja Kopiuj/Wklej powinna byc zaimplementowana. Dla mnie jej brak to porazka na calej linii. W7 poza przynajmniej oryginalnym home screenem nie jest zadna wymierna alternatywa, ktora moglaby dzwignac dom starcow o nazwie Nokia.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Mam abonament w Erze na 40zł. W lipcu będę wymieniał telefon. Obecnie mam Samsunga Avile i jestem z niego zadowolony, jednak teraz chciałbyś już coś ,,wypasionego". Co wartego uwagi dostałbym płacąc za telefon do 400-500zł (oczywiście w promocji). Fajnie jak by miał WP7,lub Androida. Z żadnym z tych systemów nigdy nie miałem styczności,jedynie filmiki na YT. Z wymagań to tak naprawdę tylko Wi-Fi. Czy będzie miał dotykowy ekran, czy nie, nie ma to dla mnie znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Android - >230 tysięcy aplikacji w Markecie (z czego b. dużo to jakieś śmieszne iconsety, soundboardy, książki i filmiki i inny szajs, ale nadal są tysiące dobrych/świetnych appsów). Tak sobie z grami, ale jest coraz lepiej.

 

WP7 - kilka/kilkanaście tysięcy i szybko idzie do przodu (co najlepsze gry już od początku są na podobnym/wyższym poziomie co Android).

 

Update'y - prawie każde urządzenie z Androidem takowy dostaje, ale zazwyczaj po długim oczekiwaniu. Z custom ROMami jest 100x lepiej, ale nadal wszystko zależy od urządzenia które posiadasz. Musisz najpierw napisać, nad jakim modelem się zastanawiasz i wtedy można pomyśleć, jak to jest z aktualizacjami.

 

WP7 - niby jakiś update miał być, ale na razie to tylko to przesuwają. Wszystkie bajery/nowości/potrzebne rzeczy (kopiuj-wklej) "będą" (i niewiadomo kiedy).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Musisz najpierw napisać, nad jakim modelem się zastanawiasz i wtedy można pomyśleć, jak to jest z aktualizacjami.

 

 

HTC HD7, LG Optimus 7, Galaxy S

 

Nie wiem,czy przy abonamencie 40zł/miesiąc w Erze nie będą kosztowały one więcej niż 500zł,ale wstępnie te modele. Galaxy S jest już prawie rok na rynku,więc czy to wciąż nowy model? Wiecie, chciałbym brać coś nowego z ostatnim systemem operacyjnym.

 

Czy android to system, który ma iPhone?

Edytowane przez inactive
Odnośnik do komentarza

HD7/SGS za 500pln przy 40pln? Jeśli nie masz jakiejś lojalnościówki i znajomego w salonie to nie licz na to.

 

Z trzech powyższych bym brał... HD2. Każda sieć pozbywa się tego telefonu, bo jest na WM 6.5 - dzięki temu wyrwiesz go za naprawdę niezły pieniądz (w Plus byl ostatnio za złotówkę) a następnie wgrasz co tylko chcesz od Androida po nowego W7 (i będzie działał równie dobrze co HD7, o ile nie lepiej).

Odnośnik do komentarza

Mam nagromadzoną sporą ilość punktów,które podobno można wykorzystać na zniżkę na telefon. Ten numer jest zarejestrowany na osobę,która ma też swój abonament ( 10 rok teraz, 180zł/miesiąc bodajże). U mnie w lipcu będą 4 lata. Może przewidziane są zniżki dla klientów,którzy mają długo abonament?

Edytowane przez inactive
Odnośnik do komentarza

Mam HD2 i jestem MEGA zadowolony, ale ja to ja, co tydzień inny ROM/system na telefonie. Jak ktoś lubi grzebać w oprogramowaniu będzie w siódmym niebie.

 

iPhone'y mają na pokładzie iOS, nie Androida. To są zupełnie różne systemy.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

HD7/SGS za 500pln przy 40pln? Jeśli nie masz jakiejś lojalnościówki i znajomego w salonie to nie licz na to.

 

Z trzech powyższych bym brał... HD2. Każda sieć pozbywa się tego telefonu, bo jest na WM 6.5 - dzięki temu wyrwiesz go za naprawdę niezły pieniądz (w Plus byl ostatnio za złotówkę) a następnie wgrasz co tylko chcesz od Androida po nowego W7 (i będzie działał równie dobrze co HD7, o ile nie lepiej).

 

 

Gdzie dokladnie za zlotowke byl HD2 w plusie? Przeciez na allegro stoi naprawde mocno. Ponizej 1100zl nowki nie wyrwie.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

HTC Wildfire ,

 

Motorola Flipout,

 

ZTE Blade,

 

Motorola Defy,

 

 

 

szybka piłka co wybrać -plusy i minusy...

 

 

Flipout oraz WF maja za mala rodzielczosc. ZTE to chinszczyzna z fatalnego plastiku.

DEFY jest przynajmniej 2 klasy lepsza w kazdym wzgledzie od kazdego z tych telefonow.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

i5700 jest fajny, ale Defy fajniejsze.

 

 

i5700 owszem, nawet niezle daje rade, ale po kilku modyfikacjach.

Niestety na oryginalym sofcie i launcherze Spica to niezly muł.

Bierz DEFY i nawet sie nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...