Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

mam lumie 625, na początku mi się podobał, ładnie chodził ale im dłużej używam windows phone tym bardziej mnie wkurwia.

 

 

przeglądarki internetowe są po prostu bez użyteczne, nie wygodne, jeśli chodzi o szybkość działania to IE daje radę ale co z tego, jeśli nie mogę nawet otworzyć nowej karty w tle, dostęp do otwartych kart jest utrudniony.

 

inne przeglądarki w sklepie sa govno warte, zacinają się i mają problemy z otwieraniem niektórych stron, parodia.

 

kolejny duży minus, odtwarzacz muzyki, nie ma takiego który obsługuje foldery, tylko yebane playlisty jakbym miał czas i ochotę na ich robienie.

 

jest jedyna aplikacja w dodatku płatna która odpala pliki mkv, śmiech na sali.

nie mam w ogóle możliwości ingerencji w to co się znajduje na telefonie.

 

android ma swoje minusy ale aplikacje na niego dostępne niesamowicie ułatwiają korzystanie z telefonu. 

sprzedaje ten śmieszny telefon i kupuje coś normalnego, z androidem.

 

 

nie wiem co mnie w ogóle podkusiło żeby wydać 500 zł na tego kloca z tak śmiesznie niską rozdzielczością, przeglądanie internetu czy jakichkolwiek dokumentów, zdjęć to udręka.

 

nie polecam

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Już wolę WP niż androida, który laguje na flagowcach, na którym aplikacje wyglądają i działają gorzej niż na iOS, nie wiem co mnie podkusiło żeby przechodzić z za(pipi)istego iPhone 5 na gównianą Xperię Z, która w dodatku gra ujowo, i robi tragiczne fotki przy słabym świetle i takie sobie przy dobrym, jak już ktoś chce koniecznie androida, to już najlepiej brać samsunga z gównianym, tandetnym i odpustowym wykonaniem i wyglądem, który jednak ma dobrą jak na nie Apple gwarację, za(pipi)isty aparat, i najlepszą jakość rozmów jaką kiedykolwiek w telefonie słyszałem, no i ogromne wsparcie od developerów, w takiej gównianej Xperii żeby wgrać customa trzeba mieć dostęp do kompa, bo musisz najpierw wgrać roma przez CWM a dopiero później kernela przez kompa, parodia telefonu.

Odnośnik do komentarza

 

S4 w drodze do mnie. Teraz tylko wyciąć sim i będę mógł się bawić

Idz z karta do operatora i dowiedz sie po ile u nich taka akcja. W play mialem za friko.
w salonie zaśpiewała mi kobieta z obslugi 30 zl bo bie miala wycinarki i jedyne co mogla zaproponowac to nowy sim. W serwisie chca 5zl. Jak odbiorę fona to zajrze do głównego salonu w miescie i zobaczę czy wytna
Odnośnik do komentarza

 

W Plusie 12,30 ale ja od wieków mam Simplusa.

W sensie, że robią łaskę żebyś mógł korzystać z ich usług w swoim telefonie? Nie no, super podejście do klienta :D

 

 

ja jakieś 2 lata temu jak przesiadałem się na Lumie 710 poszedłem do salony Plusa aby mi wymienili zwykłą kartę sim na micro. 60 zł zażądali :D

 

Odnośnik do komentarza

(...) Nie wiem co mnie podkusiło żeby przechodzić z za(pipi)istego iPhone 5 na gównianą Xperię Z

 

Pewnie szatan albo inne zlo. :D

 

Niestety flagowce z androidem to pewne lagi i pokpiona sprawa, przyklad to szajsung oczywiscie. Zostaje kwestia custom romow ale zdaje sobie sprawe, ze jak sie cos kupuje to oczekiwania sa proste - ma dzialac bardzo dobrze. Tu najczesciej potrzebna jest ingerencja obcykanej osoby w custom romach, wielka szkoda. Sa jeszcze te mityczne google edition telefony ale nie wszystkie modele maja do nich dostep i znowu jakas kurjozalna sytuacja. :D 

Odnośnik do komentarza

HTC chodzą ładnie, Sense jest w miarę sensowy. Spoko działał Asus którym się bawiłem. Samsung nie jest taki zły. Wysoka naprawialność i naprawdę łatwe wgrywanie wszystkiego przez Custom Recovery to super sprawa. Doceni to ktokolwiek kto flashował HTC, Motorolę albo Sony i widział co znaczy wypychanie kernela przez ABD, odblokowywanie Bootloadera które czyści telefon i np. powoduje że potrafi przestać działać aparat (Sony Z1 kilka wersji firmware'u) i inne kwiatki. Teraz Samsung trochę sprawę spierdzielił i przy nowym bootloaderze nie można wrócić do stokowego softu o niższej wersji Androida (chyba że custom z custom kernelem). Ale to i tak jest bardzo prosty telefon do podowania. Ja go sobie chwalę :-) Poza tym jest na S4 o niebo lepiej w porównaniu z S3. No i niektórych decyzji nie rozumiem tak po prostu - np. wciśnięcie Home 2 razy powoduje, że uruchamia się S-Voice. I teraz - jak wciśniemy Home żeby wyjść do ekranu domowego to system czeka na drugie kliknięcie i dopiero przechodzi do ekranu domowego po time-oucie. I masz wrażenie, że to zamula a tak nie jest, jest to nieprzemyślane po prostu. No i przycisk MENU który jest już niepotrzebny (podobnie trzyma się go LG, nie wiem po co). Przez to też żeby odpalić multitask trzeba trzymać Home. Jest moduł xposed który zmienia Menu na Recent Tasks i to tak, że system wie, że nie ma fizycznego menu więc go dodaje w aplikacjach. To są takie dziwne decyzję których ja nie rozumiem i są przeciwko radom Google'a ale kto bogatemu zabroni...

 

Do zwalniania przy zapełnianiu to jest to norma na pamięciach NAND i tak samo jest z dyskami SSD - przy przekroczeniu 85 albo 90% zapełnienia pamięci mają dłuższa czas odpowiedzi i tak jest mimo braku elementów ruchomych w tych dyskach. Producenci zalecają tworzenie partycji o rozmiarze właśnie 85% pojemności. Dziwne to ale nie jest wina ŻADNEGO producenta czy nakładki. Technologia tak ma. Ja np dlatego zapełniam zdjęciami nie telefon tylko SD, zmienię sobie jak padnie.

Odnośnik do komentarza

Moto G idzie za tyle znaleźć, używki. Bierz 16gb bo nie ma SD ten telefon.

 

W pracy zmieniamy jeden abonament na kozaka i mam do wyboru w zasadzie wszystko. I szukam. Note 3 vs Sony Xperia Z Ultra? Kto by co brał?

A poczekaj może lepiej na wyjście Z2, HTC M8 lub SV, kup i zdaj nam wtedy relacje? :P

Odnośnik do komentarza

Nie mogę - to w firmie, dziś przedłużona czy jutro umowa i pytanie co wziąć. Mogę jeszcze iPhone'a, mogę Z1 ale nic NOWSZEGO nie będzie. Ultra na dobre bebechy (jedyny minus to brak flasha w oparacie :/). Coś muszę wziąć i szukam najmocniejszego sprzętu który jest bez umowy możliwie najdroższy, a ja moge go mieć za 1 zł. Nie będę wybrzydzać.

Odnośnik do komentarza

Ja zmieniałem z IP4 na S3 właśnie swego czasu i oczywiście, nie wszystko było idealne ale teraz sobie raczej przesiadki w drugą stronę nie wyobrażam. Chociażby możliwość podpinania dowolnych plików do maili, tworzenie przenośnego dysku przy pomocy FTP czy Airdroida, pakowanie i rozpakowywanie plików w zasadzie dowolnego formatu. Dla mnie jako informatyka iPhone sprawia wrażenie upośledzonej zabawiki dla dzieci, w dodatku w większości płatnej. Zgadzam się, że często interfejs na Andku wygląda słabo ale często piszą GUI ludzie jako przetarcie do projektów konsolowych od dawna dostępnych na linuxie. Przez co ok, jest brzydko ale FUNKCJONALNIE jest kosa w plecy. Wg mnie Android (przez jądro linuxa) jest w stanie zastąpić kompa. Obsługuje USB Host, ma drivery do myszek, klawiatur, czasami bluetootha nawet na USB i innych goovienek. Dla mnie to stanowi absolutnie że Android > iOS ale jak piszę, DLA MNIE. Nie każdy się z tym zgadza a ja nie mam zamiaru nikogo nawracać. iOS jest stabilny, co ma robić - robi dobrze i dobrze wygląda. Urządzenia są świetnej jakości (czego o niektórych modelach i seriach Maców nie można już powiedzieć) i generalnie - dla każdego coś miłego :-)

 

Ostatnio szukam telefonu dla teściowej i skłaniam się w kierunki Windows Phone - także nikt mnie fanatykiem nazwać nie może :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...