Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad miesiącu użytkowania Moto G też jak najbardziej polecam. Przed kupnem rozważyłem chyba wszystkie możliwe opcje (także te nieco "droższe") i chyba nic lepszego nie byłem w stanie kupić. Muzyki z telefonu nie słucham, wiec co do słuchawek się nie wypowiem, ale w pozostałych kwestiach stosunek jakości do ceny jest naprawde za(pipi)isty. Może jedyny minus to te 8GB wbudowanej pamięci, no, ale to każdy kupujący musi sobie zdawać z tego wcześniej sprawe. Zresztą są wersje 16GB i LTE. No i mam nadzieje, że zgodnie z zapowiedziami będzie szybki update do nowego Androida, wtedy w ogole malina.

 

Dziwi mnie tylko fakt wychwalania przez niektórych baterii (3 dni użytkowania i 40% : ). Absolutnie nie narzekam, ale po 1, maks 1,5 dnia trzeba ładować. 

Odnośnik do komentarza
Gość osiol

Kolego, nie bierz androida za 5 stów, błagam. Weź lumię, będzie pan zadowolony.

Bardzo sobie chwalę Lumię 520, którą mi poleciłeś, więc podpisuję się pod tym. Jest prosta, szybka, ale ma też dość sporą bazę aplikacji. Na dniach ma wyjść aktualizacja Cyan, czyli WP 8.1. Ideału za pięć stów jednak nie dostaniesz, oto największe, moim zdaniem, wady:

- brak możliwości zapisu aplikacji i ich danych na karcie - mapy, pliki tymczasowe, zsynchronizowane playlisty ze Spotify - wszystko to zżera pamięć telefonu

- Spotify ujdzie, ale aplikacja Facebooka jest mocno przeciętna

- brak sensownej aplikacji YouTube, tragiczny Gmail.

 

Poza tym telefon w porządeczku, choć gdybym używał produktów Google (mail, Google Drive, YT itp.) zamiast MS, raczej wybrałbym coś na Androidzie.

Edytowane przez Grze(pipi)
Odnośnik do komentarza

Polska to specyficzny rynek. Na zachodzie jest podział na Yahoo, czasem Bing itp a w Polsce chyba z 95% rynku wyszukiwarek to Google. To samo z usługami. Gmail jest bardzo popularny itd. A do produktów Google logicznym systemem jest Android. iOS też jest spoko, na początku to pod iOS były rozwijane aplikacje, bo Android dopiero był w planach także na iOS jest też w sumie wszystko. Windows ma najgorzej bo chyba Google sam nie chce pisać aplikacji. Wychodzą z założenia że nie będę im pomagać po prostu, podobnie jak długo opierał się Microsoft i nie było Office'a na inne platformy niż PC poza pierwszą, naprawdę prehistoryczną fazą kiedy MS pisał programy dla Apple.

 

Jeśli chodzi o pamięć telefonu to dopiero Moto G LTE ma slot na karty SD ale też większości rzeczy nie da się przenieść na kartę. Można na niej trzymać własną muzę i zdjęcia ale Mapy nie zapiszą nic na SD, tak samo CHYBA Spotify. Oczywiście przy odpowiedniej wiedzy i roocie można to obejść ale to chyba nie o to chodzi. Google pcha wszystko w chmurę.

Odnośnik do komentarza

Planuje kupić sobie LG G3. Koszmarnie mi się ta słuchawa podoba, ale no jednak mam kilka ale. Może ktoś do mnie przemówi i przechyli szalę na brać lub nie brać :) 

Ekran niby fajny, ale i tak bez różnicy z FullHD, nie wiem po co to tam pchali, a baterię żre jak głupie - to główny minus. Ponadto jako, że procek musi obsłużyć prawie 2 razy więcej pikseli, jest mniej wydajny niż inne telefony oparte o SD801. I teraz się głowię, czy jest sens pchać się w telefon z QHD, z którym nie wiadomo do końca jak będzie z wydajnością w topowych gierkach (porównując do Z2 czy M8, G3 wypada zauważalnie słabiej). Ok, nie jestem maschistą, żeby grać online w Moder Combat 5 online na telefonie, ale jednak telefon, za te pieniądze fajnie jakby działał zajbyście. Ponadto jeden z fajniejszych ficzerów, etui QuickCircle jest imho bez sensu. Dla ekranu AMOLED, to by było świetne rozwiązanie, a tak jest conajmniej dziwne. Czy ktoś posiadający LG może się wypowiedzieć na temat KnockCode? Czytałem opinie, że telefon potrafi się sam w kieszeni odblokować no a dalej wiadomo, wykręcać numery, zdjęcia robić itd :P

 

Ktoś coś? Może go widział na żywo, znajomy jakiś ma i się żalił/chwalił? Halp.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

bierz a za zaoszczedzone pieniazeczki kup sobie mała baterie zewnetrzna, jak czytalem recki to to wyglada na aparat doskonaly. Niesamowita ma tą funkcje w której robi fote i mozna ustawiac pozniej dowolnie ostrosc i głebie. Brałbym jak yano kujawski w promocji

Odnośnik do komentarza

bierz a za zaoszczedzone pieniazeczki kup sobie mała baterie zewnetrzna, jak czytalem recki to to wyglada na aparat doskonaly. Niesamowita ma tą funkcje w której robi fote i mozna ustawiac pozniej dowolnie ostrosc i głebie. Brałbym jak yano kujawski w promocji

 

Czy Ty nie mówisz przypadkiem o Htc One (M8)? On ma dwie kamery, druga właśnie odpowiada za to, że zapisuje tylko i wyłącznie informacje o głębokości obrazu, dzięki czemu ostrość można ustawiać dopiero po zrobieniu zdjęcia. 

 

LG G3 ma laserowy autofocus. Taki mały dzyndzelek z tyłu aparatu wysyła wiązkę lasera w miejsce w które tapniemy na ekranie i na typ punkcie ustawia ostrość. Nie sądzę, że da się regulować po wykonaniu fotki.

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu pisał o LG G3, że wziął i się wyłącza sam. Generalnie, jak czytam to LG nie ma najlepszej opinii jeśli chodzi o jakość. Z każdym modelem o jakim czytam były jakieś tam problemu. G2 coś miał z portem w niektórych egzemplarzach, problemy przy nagrywaniu filmów gdzie potrafił nie łapać i ciągle szukać focusa, Nexus 5 problemy miał głośnikiem i portem do tego stopnia, że wyszła "poprawiona" wersja, o LG G3 (w tym temacie WYŻEJ gdzieś) ktoś pisał że się wyłącza i że to dotyczy jakiejś partii. Wiem, że np restarty mogą być winą np. złego kernela (błedu w komunikacji np z modemem) ale... tak czy siak słabo jeśli takie coś się dzieje, bo nie ważne jaka jest przyczyna, ważne że jest problem który wkurza.

 

Generalnie to pogłębianie to jakaś tam funkcja softu a aparat ma laserowy focus + stabilizację optyczną więc pewnie po prostu zapisuje więcej informacji na więcej pozwala podczas obróbki.

 

Natomiast HTC One (oba) mają ten śmieszny aprata UltraPixel czy jakoś tak gdzie wielkość czegoś tam (plamki? nie wiem jak to się nazywa) jest większa, przez co więcej światła przedostaje się do aparatu podczas robienia fotek i skutkuje to "lepszą jakością" zdjęć przy słabym oświetleniu. Ale stary, poczytaj troszkę i sam zobaczysz, że prawie każdy narzeka na te aparaty. Jakość jest po prostu taka se, wręcz słaba i co z tego, że wychodzi trochę lepiej po ćmoku? Ile ty robisz zdjęć w nocy jakichś budynków żeby to docenić? Ziarno jest bardzo wyraźne, kolory słabe. Także przy HTC niemal w każdej recenzji ten aparat jest uznawany za lipę i praktycznie nikt go nie poleca do robienia zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej pisałem o chińskich smartach. Im dłużej siedze w tym temacie tym bardziej doceniam starania się tamtejszych firm. Lenovo k920 (szkoda ze ekran ma az 6 cali) czy ostatnio pokazany Xiaomi Mi4 (tutaj smart idealny) budzą mój podziw. Szkoda, że u nas praktycznie caly czas wałkowany jest temat Samsung Samsung Samsung, Apple  i reszta. Choć Huawei troche chyba na reklame P7 sypnął co cieszy.

Odnośnik do komentarza

Chodziło o kogoś konkretnie z G3 ale może mi się pomyliło, przeszukam forum potem to może znajdę.

Edit: poniżej jest autor
 
 

g3 jef fajny, mam go od prermiery, ale jest pewien minus ktory dotyczy czesci egzeplarzy z pierwszej partii. telefon potrafi sie sam wylaczyc, nie widomo co jest tego przyczyna. moj g3 juz 3 razy zrobil mi takiego psikusa, raz w nocy sie wylaczyl, a rano bym zaspal do pracy, bo budzik nie zadzwonil.
dlatego jestem zmuszony oddac go do sklepu, bo nie moge cigle zerkac czy dalej dziala, czy moze nie. poza tym telefon na plus.


Tutaj
 
Z ciekawostek - iTime ;-) 
 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No tak na papierku to wszystko w LG lepsze jest :-) (chyba że lubisz AMOLEDy czyli Samsungowe ekrany). Nie czytałem specjalnych narzekań na G2. Ja mam S4 akurat. Nie narzekam jakoś szczególnie, obie firmy robią słabe softy wg. mnie, wolne, superkolorowe i zamulające więc ciężko wybrać po tym elemencie. Ktoś tu w temacie narzekał trochę na kręcenie wideo na G2, że gubi focus ale niestety nie pamiętam kto i nie widziałem więcej takich opinii. Jeśli w podobnej cenie to G2 jest nowszy, bardziej energo-oszczędny i ma większą baterię co daje jedne z najlepszych wyników jeśli chodzi o działanie na baterii do dziś.

 

Jeśli cukierkowaty soft LG ci nie przeszkadza to ja bym ci doradził właśnie G2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przewaga S4 nad LG to wsparcie środowiska xda i ilość hacków, modów, romów oraz dalej, mimo KNOXa - otwarty bootloader itd. Na LG aż tak dobrze nie jest ale też nie każdemu na tym zależy. Mi tak, komuś kto po prostu bierze telefon - na 99% nie. Samsung (ale LG też) strzelają sobie w stopy wypuszczając WOLNY soft (LG też zamula). Po odpaleniu na S4 romu z wersji Google Play Edition widać, że ten telefon to aż nadto dla czystego Androida ale ich nakładka zamula mimo wszystko, kwestia chyba jakości tego badziewia. Nie jest też tak że nie da się używać tych telefonów, nie popadajmy w skrajność. Po prostu jak ktoś zobaczy w akcji czystego Andka albo CyanogenMod np. to wie jak to powinno działać i zaczyna mu przycinająca animacja otwierania aplikacji przeszkadzać :-)

 

Ja nie polecam S4 bo jeśli za te same pieniądze dostaniesz G2 to masz: lepszy aparat, większą baterię + lepszy, wydajniejszy ale też bardziej energooszczędny procek itp. NIE DOSTAJESZ - wyjmowalnej baterii, slotu na kartę SD, wsparcia aż takiego i czystego romu od producenta (wspomiany Google Play Edition rom).

 

Ja dalej bym brał S4 ale zdaję sobie sprawę, że każdy zwraca uwagę na co innego. Zrób bilans na czym ci zależy i podejmiesz świadomą decyzję wtedy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...