Skocz do zawartości

Ambitny, polski rap.


Rekomendowane odpowiedzi

Włacha L.U.C i Rahim(Homoxymoronomatura) i Kanał Audytywny(nie dokonca hh) dla mnie jest ambitne jak się zbakam to nawet bardzo

Tu się w pełni zgadzam. Dopiero niedawno zacząłem ich słuchać, ale muszę powiedzieć, że są zaje,biści. Szczególnie projekt LUCa i Rahima.

KA to taki trip-hop raczej, Homoxymoronomatura już mniej.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie, Rahim to wirtuoz i ambitny producent, fajnie, że ma sample z netu, i to wcale nie tylko perkusje

Ty ja słucham gitarowej muzyki więc dla mnie jest trochę bardziej ambitne niż peja czy (olaboga) lerek

 

A ja goralskiej i dla mnie w cholere ambitne jest to jego sciaganie sampli z Rapidshare i ustawianie ich we Fruity Loopsie.

Co z tego, ze sluchasz gitarowej muzyki? Jestes przez to jakims znawca?

Odnośnik do komentarza

Nie napisalem nigdzie, ze nie ma ambitnego polskiego rapu, ani ze jest nim Pezet albo WWO. Sample z neta? Np. jeden z kawalkow, outro z Receptury PKHZ, byl w calosci (chodzi tu nie tylko o perkusje, ale o wszystkie dzwieki, jakies gitary, jakniecia) zrobiony przy uzyciu sampli z jednego packow z biblioteki Modern Beats, jednej z firm trudniacych sie tworzeniem sampli i ich sprzedaza. Jeden z ostatnich, jesli nie najnowszy, kawalkow Pokahontaz - "Desperados" - ma sampel wokalny z innej biblioteki, bodajze sie nazywa to "Hotbeats" czy "Hotbox", nie pamietam juz. I to jest potwierdzone, o pierwszym dowiedzialem sie z hip-hop.pl (ktos zamiescil nawet link do calego zbioru sampelkow), a drugie odkrylem sam, bo sam costam sobie tez czasem podlubie.

 

Jestem pewien, ze to nie sa pojedyncze sytuacje i wiekszosc produkcji od nich jest "pozyczana". Nawet Fokus w jednym z wywiadow mowil, ze jego zdaniem bycie producentem rapowym to zadne zajecie, tylko dodatek do rymowania czy tam tanczenia. No nic dziwnego, ze tak mowi, majac przy sobie takiego Rahima.

 

Rahima, ktory dla mnie zawsze, od czasow Kinematografii, byl wzorem porzadnego producenta i na ktorym przez takie incydenty sie srogo teraz zawodze i stad moze troche przesadzam. No ale szlag mnie troche trafia, kiedy on w wywiadach mowi (mozliwe, ze juz o tym wspominalem) "starajmy sie robic ambitna i skomplikowana muzyke, zeby nasze wnuki mialy co samplowac", a potem wychodza na wierzch takie szwindle. To ja juz nie wiem, czy on robi ambitne produkcje z jakims Luciem czy kimstam, czy idzie na latwizne?

Odnośnik do komentarza

W sumie to FL to najmniejszy problem, chociaz kogo nie spytasz, to Ci odpowie, ze to zaden profesjonalny program, raczej zabawka (choc to przesada). A sample? Hm. Sciagnie gotowych probek z internetu to jest przeczenie calej idei samplingu, pojscie na latwizne i linii najmniejszego oporu. To jest odebranie 80% przyjemnosci i magii, ktore towarzysza tworzeniu czegos "swojego".

 

W zasadzie to mozna to nawet, troche pokracznie, przeniesc na grafike. Wlasnorecznie wyszukiwanie sampli i ich uzycie to cos w stylu fotomontazy. Syntezatory i dogrywanie zywych instrumentow mozna porownac do recznego rysowania ksztaltow, figur, ukladania z nich calej kompozycji od podstaw. A sciaganie gotowych sampli z internetu to jak uzycie gotowego obrazka, nalozeniu dla niepoznaki efektu sepii i podpisywanie sie pod tym.

 

Moze to troche glupie porownanie, ale ja teraz bym najchetniej poszedl spac, ale niestety nie moge i zabijam czas na forumingu.

Odnośnik do komentarza

dla mnie ambitny jest Fazi i reszta ekipy z Nagłego Ataku Spawacza a teraz jeszcze projekt TBS - the best of patologia

 

może nie ambitny skill ale hardocorowy styl napewno!

 

link do płytki --> http://allegro.pl/item295120519_295120519.html ... niedługo powinna pójść druga seria... temu co to wrzuci na rapidshare szczam do serca ! PEACE

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość tekA

a po głębszym zastanowieniu jestem skłonny stwierdzić, że jest chu.jowy. smarki to także bardzo ambitny raper. mój ulubiony cytat:

 

"ważne by nie pier.dolić gó.wna z chu.ja ku.rwa

i nie być popier.doleńcem jak jerzy urban"

 

 

no ku.rwa dka i anał kałdytywny w jednym rządku ;)

 

Edytowane przez tekA
Odnośnik do komentarza
Gość tekA

no nie miałem z tym większych problemów. ale to się odnosi do całości. ja tam widze dobry rap o chlaniu wódy z plastikowych kubków, bajerowaniu panien i o tym, że wypadałoby zrzucić begi i wskoczyć w garniak. do tego przesycony wulgaryzmami.

Odnośnik do komentarza

Nie lubię i nie szanuję DKA. Bycie poetą z du.py dla nastolatek to wszystko, na co go stać. Kiedyś go lubiłem, jak teksty "Jakby to było, gdyby mnie nie było, jakby to wszystko się ułożyło, gdyby mnie na tym świecie nie było?" robiły na mnie wrażenie i spisywałem moje głębokie uczucia na blogu. Ale zrobili z niego wielki szum, nawet mówili o nim w Teleexpresie.

 

Tak się składa, że znajomy mój współpracował ostatnio z producentem jego pierwszej płyty ("Debiut"). Facet bierze 20 złotych za podkład.

Odnośnik do komentarza
no nie miałem z tym większych problemów. ale to się odnosi do całości. ja tam widze dobry rap o chlaniu wódy z plastikowych kubków, bajerowaniu panien i o tym, że wypadałoby zrzucić begi i wskoczyć w garniak. do tego przesycony wulgaryzmami.

 

Ale w dobrym stylu.

Zresztą w tym miejscu w słowe ambitny , nie chodzi mi o ambicje lecz większą jego wartość:(

Odnośnik do komentarza
A co sądzicie o DKA? Skoro wymieniono m.in. Kanał A, to myślę, że i na DKA warto zwrócić uwagę. To znaczy ma kilka fajnych utworów. Wiem, że wieje verbą i innym szitem, ale może jednak?

 

co sądzimy o dka

 

- fałszuje

- ma problemy z rytmiką

- ma banalne teksty o du*pie marynie plus grafomańskie badziewia

- sepleni

- idzie za modą hiphopolo starając się nagrywać hity

- do tego został sztucznie ostatnio wylansowany prze My Music

gdzie tu ambicja ?

Odnośnik do komentarza
paktofonika. chyba nikt nie powie, ze ich teksty nie byly ambitne :)

 

 

Ale też bez przesady.

 

Chwile ulotne mi przychodzą do głowy teraz tylko.

 

 

To tak jakbym powiedział, że 5-2-Dębiec jest ambitne, bo ma fajny kawałek "Pies".

 

 

Co nie zmienia faktu, że obie grupy bardzo lubię.

 

 

to cos slabo Ci do glowy przychodzi ... chyba nie sluchasz do konca kawalkow jak akurat ci na banie tylko chwile ulotne przychodza. Zastanów sie co piszesz. Z tego co napisałes mozna wywnioskować, że tylko Pfk ma tylko jeden dobry kawalek

 

mi do glowy od razu przychodza np. priorytety, gdyby i wiele innych

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...