Skocz do zawartości

Ambitny, polski rap.


Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu stu stron ksiązki o PFK mam wrażenie, że sukces Kinematografii to dzieło przypadku. Tak offtopowo.

Nie wiem co masz na myśli bo książkę mi wyślą dopiero po 5 stycznia ale w tamtym okresie wiele płyt to dzieło przypadku... jedynie kozak miał wytwórnie stricte rapową i nastawiony był na ta muzyke reszta nie bardzo...

 

 

I zgadzam się z wami że głupi temat... ja kłade na rap ambitny, uliczny, trueschoolowy itp rap ma byc dobry a nie szufladkowany... ja głównie wywodze się ze starej nowojorskiej szkoły rapu gdzie prym wiedli public enemy rakim a sam chuck d kreował wtedy leaders of new school i późniejszą gwiazdę rapu itp... ale słucham niemal wszystkiego - lubię polski rap, lubię posłuchać dobrego prawdziwego rapu w wykonaniu aliego czy atmosphere lecąc do bostony ze special teamz i solowego eda czy w kolaboracjach z rockiem mocno obasadzoną philladelphie, dla odcięcia się lubię polecieć na zachód i póscić klasycznego komercyjnego dre'a czy nawet te poważniejsze kawałki eminema... choć moim ulubieńcem z zachodu jest najmniej łestkołstowy evidence... moge także polecieć na południe i choć ten styl brudnego południa kompletnie mi nie podchodzi to znajduję tam ugk i także jaram się brzmieniem łestkołstowym z domieszką południowego newschoolu... moge tak lecieć po całych stanach kilka stron o tym co lubię hehe

 

nie chce mi się czytać tego co naskrobałem więc może to drugi raz zaznaczam ale ch*j w to dla mnie liczy sie dobry rap (oczywiście wg. mnie)

Edytowane przez kavol
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie wiem. Mi ta książka dała spojrzenie na ich świat. Jacy oni byli. Płyta była dziełem przypadku owszem, ale to, że się spodobała 200 tys osób to już nie jest dzieło przypadku.

 

Co do ambitnego rapu. To twierdzę, że zarówno O.S.T.Ry jak i PFK taki rap robią/robili

Oczywiście nie każdy kawałek jest ambitny, no ale trochę tej ambicji jest. Na paktofonice tego dużo nie ma, ale jest. Sądzę, że takie kawałki jak Jestem bogiem, Gdyby , Priorytety, Chwile ulotne to ambitne kawałki.

 

A O.S.T.R. to już na bank jest ambitny. Weźmy chociaż za przykłady ostatnią płytę. Mówiłaś mi, ty sobie możesz, wojna o tlen, jestem tylko dzieckiem.

 

Choć IMO pojęcie 'ambitny rap' jest bardzo mylące.

Edytowane przez Reiko
Odnośnik do komentarza
bla bla bla

 

 

A własnie, że Adam Ostrowski to bardzo sympatyczny, mądry człowiek, mający dużo do powiedzenia a nie ten wieśniak Peja. W programi Wojewódzkiego biorą osoby tworzące tzw. event tj. jak Doda, Koterski, no pajace po prostu.

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
A kuba wojewódzki wziął do programu peje żeby z nim pogadać a nie jakiegoś ostrego bo z takim typem nie miałby o czym rozmawiać a mezo wziął żeby z niego sie ponabijać.

 

Ostry, Eldo i Tede mieli zaproszenia, ale odmówili udziału w programie Kuby Wojewodzkiego.

Odnośnik do komentarza
dlaczego peja jest wieśniakiem? z chęcią poczytam

Dla mnie jest i tyle, jego wypowiedzi, rzucanie (pipi)ami, zająkania się, jakieś demagogie. I to gadanie o biedzie, że on to wszystko przeżył bla bla bla.

prędzej ciebie mogę ocenić jako lamusa i wieśniaka bo nie potrafisz określić dokładnie za co go obrażasz... on w przeciwieństwie do ciebie w natłoku bluzgów ma wiele sensownych rzeczy do powiedzenia...

Jako rzecznik Ryszarda mogę powiedzieć z tego co sam mówi że ten okres trzech ostatnich lat było to zachłyśnięcie się blichtrem chodził za(pipi)any do tv itp, mówi że mu przeszło - i chyba prawdę mówi bo widziałem ostatnio ze trzy wywiady i był ogarniętym spokojnym człowiekiem który chciał "coś" powiedzieć

Odnośnik do komentarza

Czy ja na niego bluzgam? Nie poznałem go osobiście, ale z tego co widziałem i czytałem jest dla mnie wieśniakiem. Pewnie bym zmienił zdanie jakbym go poznał. A tak to mnie pi'erdoli jakiś Rysiek (pipi)a, napewno nie jest ambitny jeśli mamy trzymać się ram tematu.

Odnośnik do komentarza
prędzej ciebie mogę ocenić jako lamusa i wieśniaka bo nie potrafisz określić dokładnie za co go obrażasz... on w przeciwieństwie do ciebie w natłoku bluzgów ma wiele sensownych rzeczy do powiedzenia...

 

Co przykładowo sensownego ma Peja do powiedzenia? Bo moim zdaniem też nic x)

Lans i tyle.

Odnośnik do komentarza
Np o historii całego rapu, o tym co dzieje się na ulicach nowego jorku, o sobie... możliwe ze nie widziałeś za wielu wywiadów z ryśkiem

 

 

widziałaś * ^^

 

jakoś nie mam ochoty widzieć wywiadów z nim, no tak.. na pewno ma sporą wiedzę o historii rapu (:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...