Skocz do zawartości

Civilization Revolution


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MasterShake
gralem w demko. zbyt szybka rozgrywka imo ale chyba lykne ta gre mam nadzieje ze na wyzszych poziomach trudnosci gra bedzie znacznie dluzsza.

bo to demo, w pelnej na pewno da sie ustawic predkosc mijania czasu.

Odnośnik do komentarza

yo grywalność wysoka, miło się grało w demo,

niska rozdzielczość miejmy nadzieje będzie regulowana wysokość kamery,

w demie 1/5 ekranu zajmowały (przyznam) świetnie animowana (kłucące się miedzy sobą) postacie.

Grafika na średnim poziomie jak na dzisiejsze standardy,

ciekawa muzyka i udźwiękowienie.

 

zapowiada się smakowicie, jeśli dobrze doparwią smaczki

 

(był w demie wkurzający bład - nie można chodzić po terenach około miejskich sprzymierzeńców, przez co moja jednostka zacięła się nie mogąć ominąć miasta z którym miałem dyplomację; musiałem rozpocząć z nimi wojnę na 1 turę, przeprowadzić przez teren i wrócić do przymierza; durne)

Odnośnik do komentarza

Szczerze to jakoś to demko nie przypadło mi do gustu. Nie czuć tej kontroli, nad cywilizacja co w poprzednich czesciach. Zawsze kochalem civy, ale jak to bedzie z rewolucja to nie mam pojecia. Poki co, gra nie przekonuje mnie do siebie.

P.S Czy advisorsi to gadają w zmyslonym jezyku? Szlag mnie trafia od tego bełkotu!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zakupilem fulla w ciemno, bo demka mi sie nie chcialo testowac i musze przyznac, ze zabawa jest przednia. Poki co wprawdzie bawie sie na nizszych poziomach trudnosci, zeby rozpracowac kazda cywilizacje i pobadac cuda swiata.

 

Gra wydaje sie byc splycona bardziej od genialnej i jedynej w swoim rodzaju jedynki. Ale IMO nie mozna narzekac. Panowie sprytnie przeniesli serie na konsole. Szkoda, ze w kampani nie wybieramy dlugosci rozgrywki i jestesmy ograniczeni jedynie do wyboru poziomu trudnosni i rasy. Dalej nie obadalem pozostalych opcji czy chociazby oferowanych scenariuszy bo po prostu chcialem zagrac sobie kampanie.

 

Zabawa w laczenie jednostek w armie fajna. Szkoda, ze gra z pewnoscia po jakims czasie sie znudzi bo jedyne co oferuje to tworzenie jednostek i budowa budowli, reszta wyglada na automatyczna. Nawet nie zauwazylem nigdzie opcji irygacji settlersami. Drogi buduje sie z poziomu miasta i kopalnie rowniez. Troche to zawodzi. Brak manualnego rozmieszczania ludzi by okreslic kto sie czym zajmuje i trzeba kombinowac z dostepnymi opcjami. Ogolnie nie jest zle, ale gra nie bedzie raczej na dlugie lata jak to bylo w przypadku jedynki, a jedynie krotkim epizodem.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie tu dla mnie jest pies pogrzebany ta gra jest maksymalnie splycona porownujac ja do chocby nie doscignionej Alpha Centauri ktora jak dla dla mnie jest najlepsza czescia civilopodobnych poza 2 civká.

Co do rozmieszczania Zeratul na pewno mozna z poziomu miasta zaznaczyc co kto zbiera wiem bo sam tak robilem wczoraj wroce to dam Ci znac. Wlasnie nie zauwazylem czy settlersi poza budowaniem miast robia cos jeszcze. Ogolnie kupilem ta gre 2 tygodnie temu pogralem 2 dni i nie moge powiedziec ze jestem zawiedziony bo raczej rewelacji w tej wersji sie nie spodziewalem po zapowiedziach.

Odnośnik do komentarza

Zagrałem właśnie w demko i muszę stwierdzić, że gra całkiem przyjemna - idealna na chillout weekendowy ;)

 

Pytania do tych, którzy już grają:

1. Czy trudno jest znaleźć grę online ?

2. Czy poszczególne nacje różnią się w jakimś szczególnym stopniu, co mogłoby mieć wpływ na styl rozgrywki ?

3. Achievy należą do tych prostszych ?

Odnośnik do komentarza
Zagrałem właśnie w demko i muszę stwierdzić, że gra całkiem przyjemna - idealna na chillout weekendowy ;)

 

Pytania do tych, którzy już grają:

1. Czy trudno jest znaleźć grę online ?

2. Czy poszczególne nacje różnią się w jakimś szczególnym stopniu, co mogłoby mieć wpływ na styl rozgrywki ?

3. Achievy należą do tych prostszych ?

 

Key odpowiem na 2 bo online nie mialem okazji pograc.

 

3 - achivy naleza do prostszych i raczej nie bedzie z nimi problemu

2 - IMO przez zubozenie i uproszczenie gry w stosunku do pierwowzoru nie zauwazysz tego jak w poprzednich czesciach. Napewo roznica jest w jednostkach i ich wygladzie ale nie sprawdzalem najwazniejszego czyli statystyk.

 

ogolnie gra poszla pod mlotek po tygodniu:P demko tez mi sie posodobalo ale bolem dla mnie jest mala mapa (mniejszej chyba juz byc nie moglo) brak mozlwiowsci krztaltowania ladow, szybkosc rozgrywki [sic!] jesli gre da sie skonczyc w 2 godziny to ja dziekuje wysiadam to juz nie jest civka:P

Odnośnik do komentarza

w 2h to nie przesadzajmy ze sie da skonczyc cala gre, raczej chyba mowa o jednej rozgrywce, ale ja to mozna skonczyc i szybciej

 

ja przeszedlem cala tak zeby wyrobic 1000GS to kilkanascie a moze i kilkadziesiat godzin bylo potrzebne

 

ale gra nie ma jakis typowej kampani tu jest cienizna, kilka gotowych scenariuszyw ktore mozna pograc od reki, brak jakichkolwiek ukrytych ktore bys ie odblokowywalo po przejsciu poprzedniego

sama mapa jak i rozgrywka jest uproszczona do minimum, dla mnie to taka lepsza gra nadajaca sie do dzialu ARCADE a nie pelnoplytowa

 

gra tez denerwuje ta uproszczona rozgrywka a najbardziej jak za kazdym razem trzeba dawac miastom cos do produkcji jak sie nie chce nic produkowac juz, nie ma mozliwosci aby np. calkowicie zaprzestac produkcji i zeby co ture sie nie zglaszalo

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
w 2h to nie przesadzajmy ze sie da skonczyc cala gre, raczej chyba mowa o jednej rozgrywce, ale ja to mozna skonczyc i szybciej

 

ja przeszedlem cala tak zeby wyrobic 1000GS to kilkanascie a moze i kilkadziesiat godzin bylo potrzebne

 

ale gra nie ma jakis typowej kampani tu jest cienizna, kilka gotowych scenariuszyw ktore mozna pograc od reki, brak jakichkolwiek ukrytych ktore bys ie odblokowywalo po przejsciu poprzedniego

sama mapa jak i rozgrywka jest uproszczona do minimum, dla mnie to taka lepsza gra nadajaca sie do dzialu ARCADE a nie pelnoplytowa

 

gra tez denerwuje ta uproszczona rozgrywka a najbardziej jak za kazdym razem trzeba dawac miastom cos do produkcji jak sie nie chce nic produkowac juz, nie ma mozliwosci aby np. calkowicie zaprzestac produkcji i zeby co ture sie nie zglaszalo

 

chodzilo mi wlasnie o jedna rozgrywke co w poprzednich civkach raczej nie bylo mozliwe aby ukonczyc partie w tak szybkim czasie:)

Odnośnik do komentarza
Zamierzałem kupić, ale Juchy mi w głowie namieszał.

Wiem, że to nie stara Cywilizacja, ale czy można pograć czerpiąc z tego "radość" czy gra odstaje tak bardzo od pierwowzoru, że aż odpycha?

Bardziej Sim czy Arcade?

Nie pograsz w ta gre dluzej niz tydzien... cala rozgrywka jest generalnie ograniczona do buduj budowle i armie... i tyle. Tak wiec szybko sie nudzi, ale na poczatku sprawia frajde. Jedynie odkrycie wszystkich great people jest frustrujace. Ja po tygodniu swoja juz na ebayu sprzedalem.

Odnośnik do komentarza

Jestem tu nowy, więc przy okazji witam wszystkich!

 

Przechodząc do wypowiedzi na temat gry, chcę powiedzieć, że również jako fan serii Cywilizacji kupiłem produkt Sid'a bez większeo namysłu. To co pokątnie widziałem na screenach i trailerach mocno przypominało mi komputerową czwóreczkę (ktora jak dla mnie była wybitna). Fakt faktem wiele elementów wzięto z tej części, ale dodano za dużo uproszczeń, pomniejszono mapę i brak możliwości wygenerowania rozgrywki wedle własnych upodobań, sprawiło że Meiers po raz pierwszy mnie zawiódł (biorąc pod uwagę serię Civ). Mówiąc o aspektach rozgrywki - tak jak to wygląda na X0, tak powinno wyglądać na PSP. I tak jak mam PSX'a, tak wolę odpalić dwójkę i pograć w prequel, który udowadnia, że gameplay ma większe znaczenie niż grafika.

Edytowane przez Cold
Odnośnik do komentarza
Zamierzałem kupić, ale Juchy mi w głowie namieszał.

Wiem, że to nie stara Cywilizacja, ale czy można pograć czerpiąc z tego "radość" czy gra odstaje tak bardzo od pierwowzoru, że aż odpycha?

Bardziej Sim czy Arcade?

jak dla mnie bardziej arcade

sam nie czytam recenzji gier wiec gram we wszystko co mi pod reke wejdzie, akurat to weszlo

ale po przejsciu jednego scenariusza ta gra sie konczy, bo kolejne to praktycznie to samo, zadnego urozmaicenia

i tak naprawde fan w singlu z tej gry konczy sie po tych 2h, pozniej to granie na calaka GS...

 

moze ta gra to glownie do multi zrobiona bo singiel jest do d...

 

Odnośnik do komentarza

Ja jako kompletny laik jesli chodzi o gry ekonomiczne czy strategie, sięgnąłem po Ciwilizację, do innych gier tego typu (oprócz Age of Empires III, które ubóstwiam po prostu) mam obrzydzenie i w ogóle mnie nie ciągną ( poprzednie Cywilizację included). Tak wczoraj usiadłem o 20 i skonczylem o 0:00, co bardzo rzadko mi się zdaża, maxymalne sesje w jedną gre wynoszą u mnie ok. 2h, później zmieniam płytę i gram w co innego bo zwyczajnie mi się nudzi. Tak wczoraj usiadłem i nawet nie wiem kiedy ten czas mi zleciał. Dla mnie gra jest idealna, bez jakiegos ogromnego rozbudowania, z prostym interfejsem i sterowaniem. Jednym słowem wypas. POLECAM ;).

Odnośnik do komentarza

comment maciucha udowadnia teze ze gra kierowana jest dla zwyklych graczy lubiacych szybka i prosta rozgrywke , a dla fanow serii civ nie nada sie ze wzgledu na zbyt wiele uproszczen.

Sam moze nei ejstem wielkim fanatykiem seri civ mimo to wiele godzin spedzilem przy chyba wszystkich czesciach serii zaczynajac jeszcze na Amidze. Wersje na xboxa rowniez wytestowalem , przeszedlem kilka scenariuszy , poodkrywalem kilka achievementow , ale na dluzsza mete rozgrywaka staje sie moze nie monotonna ale identyczna prawie w kazdym scenariuszu , brak tych rozbudowanych urozmaicen przez co kazda rozgrywka ogranicza sie praktycznie do tego samego. Mimo to mozna sobie raz na jakis czas w gre zagrac ale bez ciaglego molestowania bo poprostu sie nudzi :)

Odnośnik do komentarza

Na jakiś diwny glitch trafiłem :( Nie mogę odnieść technological victory (gram na king). Wysylam te rakiete na alpha centauri, zajmuje jej to 8-10 lat. Tyle ze nie pojawia sie zaden komunikat w roku w ktorym ma byc ladowanie. Wchodze do menu stacji i kosmicznej, a tam pisze ze statek juz wyladowal tyle ze ja nie dostaje zwyciestwa, a gra toczy sie dalej. (Juz nawet nie mówie o tym że gnoją mnie juz kompletnie wszyscy w tym momencie. Wszystkie civilizacje wypowiedzialy mi wojne. Utracilem tez stolice przed wyslaniem statku). Spotkal sie ktos z tym? Probowalem juz dwa razy (zaladowalem gre sprzed wyslania statku) i wciaz nic..

Odnośnik do komentarza

walnalem poradnik na forum OC... ponoc niedlugo ma sie pojawic na glownej.

 

Tu masz fragment.

 

Indistinguishable From Magic

Win a Technology victory on Deity difficulty.

45 Punktów

 

Wybierz Azteków i scenariusz Lightining Scenario. By wygrać technologicznie musisz dojść do modern age czyli potrzebujesz zrobić 24 research. Twoje miasta muszą być przy wodzie. Musisz wybudować jak najszybciej courthouse, library i temple. Gdy tylko odkryjesz demokrację od razu zmień rządy. Nie oddawaj swoich technolgii innym cywilizacjom.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...