Skocz do zawartości

Super Stardust HD


Ilona1973

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku może się tak wydawać, ale tak jak pisałem na 200% kiedy kręcisz analogiem to nie dość, że masz do podziwiania obraz jakbyś się czegoś najarał to nic do ciebie nie ma prawa się zbliżyć oprócz tych wielgachnych asteroid oczywiście ;)

 

Ja narazie daje sobie spokój z SS HD bo lewy analog coś mi trzeszczy już ;) hehe

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gralem troszke w demko i mam pytanko.

Jakos nie udaje mi sie "stuningowac" broni... - czy mam zbierac tylko niektore "bonusy" ? czy wszystkie jak leci ? Aktualnie nie mam gierki odpalonej, ale z tego co pamietam to bonusy nie zmieniaja sie w inne z czasem ? Mam tez klopot z rozpoznawaniem czy to co leci to zloto, lod czy skala... zeby nie bylo - wzrok mam idealny, ale jakos takie podobne to wszystko do siebie, wiem tylko, ze "roztapiacz" dziala tez dobrze na "elektronike" zgadza sie ?

To jeszcze dwa pytanka na koniec (a w sumie 1?) - jaki jest klucz do zdobycia jak najwiekszej liczby punktow ? granie non stop od najlatwiejszego stopnia trudnosci do najtrudniejszego ? czy mozna na samym najtrudniejszym od razu sie bawic (i czy to ma sens?) , rozumiem, ze miedzy "stopniami trudnosci" (po kazdym zakonczeniu gry) mozna zrobic save tak zeby dalej grac powiedzmy nastepnego dnia ? W jaki sposob mogl kolo nabic ponad 1mld punktow (1,2 mld ?) ? Nie zginal ani razu przez wszystkie stopnie trudnosci ? A i jeszcze - czy uzycie "boosta" moze ratowac przed zginieciem tak jak bomba ? I oczywiscie po dotarciu do przelicznika x10 (w prawym dolnym rogu) mozna juz uzywac bomb bo wiecej sie nie nabije ? No i last one :) ile (i jakie) jest stopni trudnosci ? Na youtube widzialem komentarz do jednego z filmikow mowiacy o poziomie beyond suicidal...?

Przepraszam za tyle pytanek ale gierka od pojawienia sie wydaka mi sie genialna a jak zobaczylem ja w HD to juz w ogole :) Jak otrzymam od Was te kilka porad to po weekendzie mozecie sie mnie spodziewac gdzies w pierwszej 500 ;-)

 

Zacznijmy po kolei :

W grze występują trzy rodzaje broni : Rock Crusher (zielona ikona) Gold Melter (czerwona ikona) i Ice Splitter(niebieska ikona)

Jak grałem w demko to też nie mogłem rozróżnić asteroid, ale w demie były tylko asteroidy na rock crushera, ale dopiero po zakupieniu pełnej wersji mnie oświeciło. Zwykłe brązowe skały (rock crusherem) Złote, wręcz ogniste (gold melterem) Błękitne niczym lód (ice splitterem). Rozwalanie asteroid bronią do tego nieprzeznaczoną może przynieść tego konsekwencje np. strzelenie rock crusherem w Lodowe Asteroidy rozwali na jest za(pipi)iście dużą ilość kawałków itd. Ogólnie lodowe asteroidy są że tak to nazwę najtrudniejsze, więc dobrze mieć gotową broń na nie (minimum 50%).

Planet w grze jest 5 :

1 Planeta to są Normalne Asteroidy (brązowe)

2 Planeta to Gold Asteroidy + czasem rock crusherowe

3 Planeta to Lód +brązowe+złote

4 All

5 All

Nie ma takiego czegoś jak wybór poziomu trudnośći. Arcade zaczyna się od 1 planety (lub 2,3,4 lub 5 jeśli chcesz) i z każdym przejściem gra wchodzi na wyższy poziom trudności (Normal, Hard, Elite, Hardcore, Suicide... dalej to ja nie wiem)gra się podobno nigdy nie kończy ; ).

 

Nie ma też takiego czegoś jak save. Ja gram 2-3 godziny jak biję rekord. Bomby nie mają nic wspólnego z multiplierem w rogu ekranu, a dotyczą mnożnika po zakończeniu każdej fazy np. czas ukończenia(40 sekund)x 2000(wartość podstawowa + 100 pkt. za każdą bombę zachowaną np. 3 bomby masz na koniec to wartość wynosi 2300)x multiplier główny od 1 do 10 max. = wynik.

 

Jeśli chodzi o osiąganie bardzo wysokich wyników to przede wszystkim musisz :

Nie ginąć

Nie używać bomb !

Multiplier x10

 

Ja np. zaliczając poziom "normal" skończyłem go z ilością 125 milionów pkt.

na Hardcorze liczba moich bomb wynosiła "80" i sam "bonus score" za plansze w której akurat był boss wyniósł ok. 20 milionów.

 

To by było wszystko, powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Na początku może się tak wydawać, ale tak jak pisałem na 200% kiedy kręcisz analogiem to nie dość, że masz do podziwiania obraz jakbyś się czegoś najarał to nic do ciebie nie ma prawa się zbliżyć oprócz tych wielgachnych asteroid oczywiście :)

 

Ja narazie daje sobie spokój z SS HD bo lewy analog coś mi trzeszczy już :) hehe

Jak na 200% ? Chodzi Ci o upgrade broni do 200% ?Mi upgraduje do 100% i wiecej nie chce .Czyzbym czegos nie wiedzial...?

Odnośnik do komentarza
Na początku może się tak wydawać, ale tak jak pisałem na 200% kiedy kręcisz analogiem to nie dość, że masz do podziwiania obraz jakbyś się czegoś najarał to nic do ciebie nie ma prawa się zbliżyć oprócz tych wielgachnych asteroid oczywiście :)

 

Ja narazie daje sobie spokój z SS HD bo lewy analog coś mi trzeszczy już :) hehe

Jak na 200% ? Chodzi Ci o upgrade broni do 200% ?Mi upgraduje do 100% i wiecej nie chce .Czyzbym czegos nie wiedzial...?

 

Jeśli masz jakąś broń nabitą na 100% to każdorazowe wzięcie jej ponownie upgraduje ją na krótki okres czasu na 200%(broń wtedy miażdzy strasznie).

Odnośnik do komentarza

A jaka macie taktyke "zbierania" broni ?

Czekacie az sie zmieni na to co akurat tunujecie czy olewacie rozwalacie cos i wracacie pozniej do bonusa ? Bonusy punktowe zbieracie od razu czy tez czekacie az uzbiera sie ich jak najwiecej i boostem ?

1,8mln dzis rano przed praca :) zobacze jutro w ciagu dnia co sie da ugrac :)

Odnośnik do komentarza
A jaka macie taktyke "zbierania" broni ?

Czekacie az sie zmieni na to co akurat tunujecie czy olewacie rozwalacie cos i wracacie pozniej do bonusa ? Bonusy punktowe zbieracie od razu czy tez czekacie az uzbiera sie ich jak najwiecej i boostem ?

1,8mln dzis rano przed praca :) zobacze jutro w ciagu dnia co sie da ugrac :)

matko już dawno nie zasiadałem, ale bonusy najlepiej boostem zwiększają wartość x2

Odnośnik do komentarza
A jaka macie taktyke "zbierania" broni ?

Czekacie az sie zmieni na to co akurat tunujecie czy olewacie rozwalacie cos i wracacie pozniej do bonusa ? Bonusy punktowe zbieracie od razu czy tez czekacie az uzbiera sie ich jak najwiecej i boostem ?

1,8mln dzis rano przed praca :P zobacze jutro w ciagu dnia co sie da ugrac :)

matko już dawno nie zasiadałem, ale bonusy najlepiej boostem zwiększają wartość x2

 

Ja czekam aż zmieni się na odpowiedni kolor a w czasie tej zmiany rozbijam dookoła co się da.

W późniejszych levelach nie ma na to czasu,więc staram się uzupełnić wszystkie bronie jak najszybciej.

Z boostem czasami mi nie wychodzi i walnę w jakiegoś kamola czego nienawidzę szczerze :)

Odnośnik do komentarza

Pogralem troszke - mam 20mln :)

Pytanko - czym najlepiej (jaka taktyka)? rozwalac te "spodki" na 3planecie ?

Ogolnie to gram tak - nie stracic zycia na 1 planecie i ladowac tylko roztapiacz zlota, na 2 tez nic nie stracic i ladowac lod, na 3 przezyc jak najdluzej :)

Musze 3 jeszcze potrenowac bo przykladowo 2 jest latwiejsza od pierwszej (zapewne dzieki doladowanemu roztapiaczowi).

A jeszce pytanko - a te male lodowe kulki na 3 planecie czym najlepiej traktowac ?:)

 

Edit:

Jeszcze taka mala kwestia - zagralem w Planet Mode i zrobilem niecale 5mln na 1planecie - patrze a pierwszy gosc ma 20mln.... - taki wynik da sie robic na najlatwiejhszym poziomie trudnosci ?o_O czy zrobil to na np Suicidal Overdrive ?:D

Edytowane przez villain
Odnośnik do komentarza
Pogralem troszke - mam 20mln :)

Pytanko - czym najlepiej (jaka taktyka)? rozwalac te "spodki" na 3planecie ?

Ogolnie to gram tak - nie stracic zycia na 1 planecie i ladowac tylko roztapiacz zlota, na 2 tez nic nie stracic i ladowac lod, na 3 przezyc jak najdluzej :)

Musze 3 jeszcze potrenowac bo przykladowo 2 jest latwiejsza od pierwszej (zapewne dzieki doladowanemu roztapiaczowi).

A jeszce pytanko - a te male lodowe kulki na 3 planecie czym najlepiej traktowac ?:)

 

Edit:

Jeszcze taka mala kwestia - zagralem w Planet Mode i zrobilem niecale 5mln na 1planecie - patrze a pierwszy gosc ma 20mln.... - taki wynik da sie robic na najlatwiejhszym poziomie trudnosci ?o_O czy zrobil to na np Suicidal Overdrive ?:D

 

Kolejny awans w rankingu, jestem obecnie na 85 miejscu z wynikiem 402 milionów, dokładnie 5 miejsce za killdante.

 

Rozumiem, że chodzi o te małe spodki, które strzelają, jeśli tak to tylko ice splitter, bo pozostałem bronie są za wolne.

Jeśli zaś chodzi o te niebieski kulki kolczaste to strzelaj czym chcesz, ja osobiście zmiatam gold melterem miażdzę ich.

Planet mode nie ma wyboru poziomu trudności jak zresztą cała gra nie ma, po prostu grasz na tym co ci dają i szczerze mówiąc nie wiem jak można tam nabić aż 20 baniek, ja nabiłem 8,6 miliona na niej, na innych planetach się nie bawiłem, bo skupiłem się na arcade.

Edytowane przez Wolak10
Odnośnik do komentarza
32 mln

 

Wolak, kiedy pierwszy raz padles w czasie tego "run'a" na 402 mln ?

Aktualie najbardziej wkurza mnie boss na trzeciej planecie :(

 

Jeśli chodzi o mój pierwszy zgon to podczas tej akcji to miało to miejsce na 4 planecie na poziomie hard, potem już bywało różnie (normala przeszedłem ze 140 milionami pkt). Nie moge za cholerę przejść poziomu hardcore, dochodzę do 5 planety, ale tam jest już dla mnie troszkę za szybko i za dużo hehe.

Odnośnik do komentarza

140 mln po normalu ?

No to ja nie umiem w to grac :(

32 mln zrobilem dochodzac do 4 planety i ginac=zerujac przelicznik po drodze pare razy, ale nawet jakbym nie zginal ani razu to chyba bym 140 mln na samym normalu nie zrobil... jakies dodatkowe rady ?

I takie pytanko - przy bosie z drugiej planety wlatujecie "w okrag" kiedy boss sie zamyka, zeby nawalac z bliska czy trzaskacie go z daleke ? Jakas taktyka na bossa na 3 planecie ?...

 

I sorry za mayl OT - Ilona - jaka awaria,jesli mozna wiedziec, przytrafila sie Twojej PS3 ?

Odnośnik do komentarza

48,5 mln

 

Po raz pierwszy padlem gdzies na 4 planecie lub podczas walki z bossem na 4 - nie pamietam dokladnie...

Sorry, ze tak spamuje ten topic, ale gierka na prawde mnie wciagnela :P

Wpadlem na pewien pomysl :/ - jesli macie chwile czasu to wrzyccie swoje najwazniejsze statsy z gry - moje ponizej:

 

MAX score: 48 551 005

Time played: 20:09:24

Games played: 221

Phases completed: 580

Total score: 661 192 175

Deaths: 754

Bombs used: 573

Asteroids destroyed: 746 453

Cores destroyed: 25 544

Crusher shots: 110 031

Melter Shots: 2 723 478

Splitter shots: 82 943

Boosts used: 3 426

 

jak sie tak przyjzec to bedzie mozna "podejrzec" jak graja najlepsi np. Wolak i killdante.

Probowalem znalesc sound track do kupienia ale nigdzie nie ma ;)

Mogliby wrzucic na PSN...

Odnośnik do komentarza
48,5 mln

 

Po raz pierwszy padlem gdzies na 4 planecie lub podczas walki z bossem na 4 - nie pamietam dokladnie...

Sorry, ze tak spamuje ten topic, ale gierka na prawde mnie wciagnela :/

Wpadlem na pewien pomysl :P - jesli macie chwile czasu to wrzyccie swoje najwazniejsze statsy z gry - moje ponizej:

 

MAX score: 48 551 005

Time played: 20:09:24

Games played: 221

Phases completed: 580

Total score: 661 192 175

Deaths: 754

Bombs used: 573

Asteroids destroyed: 746 453

Cores destroyed: 25 544

Crusher shots: 110 031

Melter Shots: 2 723 478

Splitter shots: 82 943

Boosts used: 3 426

 

jak sie tak przyjzec to bedzie mozna "podejrzec" jak graja najlepsi np. Wolak i killdante.

Probowalem znalesc sound track do kupienia ale nigdzie nie ma :P

Mogliby wrzucic na PSN...

Jest jeszcze inna opcja.

Można osoby namiętnie grające w Stardusta dodawać do swoich friendsów.

Wtedy macie wgląd do kolejnych osiągnięć rekordzistów.

Ja chwilowo pauzuję,bo konsola nadal jest w naprawie :P

Odnośnik do komentarza

Sorry za podwojnego posta, ale tak to by mogl nikt nie zauwazyc :(

 

Zrobilem wlasnie 59,5 mln - moglo byc lepiej, ale kurde za duzo razy padlem na piatej planecie i nie dalem rady bossowi.

Ogolnie ostatni boss jest jakis dziwny - niby strzelam, ale nie wiem w co dokladnie strzelac zeby go najszybciej rozwalic...

 

BTW 17.03.08 jakis gosc pobil rekord :D 1 300 331 410 ...

 

Wolak - 140mln po normalu ? Moze jakbym ani razu nie zginal i dociagnal przelicznik do x10 mialbym z 80mln ale nie 140 - jakies dodatkjowe wskazowki ?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz kończyć poszczególne fazy jak najszybciej, by bonus za czas był jak największy. Sam bonus za bossa na 4 planecie wynosił w moim przypadku ok. 20 milionów. Za każdą fazę miałem bonusa liczonego w kilku milionach. Ostatni boss jest najłatwiejszym z bossów, musisz strzelać w jego czerwone "światełka" i on wtedy znika, zrzuca dalej asteroidy, znowu się pojawia i ten sam schemat. Jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje ostatnio, nie mam pojęcia na czym polega zwiększanie się multipliera, o ile do x5 się dość szybko dochodzi tak powyżej, włącznie z 10 już trochę to trwa, ale raz jak szalałem z bombami to nabiłem x9 ekspresowo (niszczyłem setki asteroid itd. na raz). Wydaje mi się, że on się zwiększa szybciej podczas masowego nieprzerwanego niszczenia asteroid, multiplier x9 na bodajże 3 planecie na bossie już mam. Fajnie, że ludzie biją tak chore rekordy, a ja swoich "miernych" 402 baniek nie mogę pobić, bo nie idzie mi nic ostatnio, liczyłem, że expansion pack mnie zmotywuje, ale jak zobaczyłem, że wychodzi dopiero 15 kwietnia to nie było mi wesoło.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jest dodatek solo, generalnie jest do wyboru nowa muza retro, custom (mozna dac swoje mp3), i stara. Doszly nowe tryby gry: "Endles" losowe fale przeciwnikow dosyc trudne jeszcze nie wiem dokladnie o co chodzi, "survival" masz tylko jedno zycie a wkolo setki malych kuleczek do wymijania (jestem na 1 miejscu chwilowo :) , "bomber" nie strzelasz ani nie ma boosta tylko uzywasz bomb, "time attack" to chyba wiadomo. Mozna tez wybrac opcje easy w normalnym trybie, nie wiem czy sa jeszcze jakies nowinki bo bawilem sie dosyc krotko ale najwazniejsze jest to ze znowu chce mi sie grac w Stardusta ;)

Odnośnik do komentarza

Witam po malej przerwie ;)

 

Zobilem dzis 87mln, ale to po przejsciu calego normala i dotarciu do 4fazy drugiej planety.

Niestety nie wyobrazam sobie jak mialbym zrobic 140mln na normalu ...

Staram sie jak najszybciej wszystko rozwalac, zbieram bonusy na boost a z punktami i tak marnie ...

Na pierwszej planecie robie max 7,7mln ale to grajac "zielona" bronia jak gram gold melterem (zeby miec go gotowego na 2 planete) to max 6,5mln mi wychodzi..

Pierwszy raz padlem na 4 planecie ale i tak mialem wtedy przelicznik 8 - staram sie nie uzywac bomb - niby przyspieszaja multiplier, ale pogarszaja przelicznik po skonczeniu planety ...

Jakies nowe rady ?

 

 

Co powiecie o dodatku ? - imo fajna sprawa, ale goscie juz natlukli takie wyniki, ze na prawde nie ma sie co meczyc... ;)

 

195 mln na easy ?....

Na endless mam 14mln - imo najfajnieszy z nowych trybow.

Suvival jest przegiety - 3min z hakiem mam, a w bomber niecaly milion.

 

Ogolnie uwazam dodatek za na parwde dobry, ale na razie sluzy mi tylko jako rozgrzewka przed Arcade ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...