Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

 

No czyli nasz rzut będzie pewnie na początku października i wtedy trzeba będzie dopiero kupić 5-skę  :( Ludzie będą się pozbywali swoich, kiedy będą mieli już 6-tkę w ręku, sklepy będą obniżać ceny żeby rywalizować z oficjalnymi z Apple Store Online. Szkoda, kolejny miesiąc czekania, żeby oszczędzić kilka stówek.

 

 

No ale to TYLKO miesiąc a parę stówek na coś innego Ci zostanie w kieszeni. Towar niczym się różnić nie będzie. 

 

Nemo, chyba jestes zupelnie nie zorientowany. Produkcja matrycy full hd poniżej 5 cali to zaden problem a zwykły banał. Tak samo jak produkcja matrycy do lustrzanki, która ma 2cm i rozdzielczosc 6000x4000.

Tak samo nie jest problemem wyprodukowanie LG, ktore ma rozdzielczosc 2500px na 5,5 calach.

Pytanie czy jest sens robienie w 4 calowym telefonie full hd, skoro ludzie wola wieksze telefony bo takie topowe modele roznych firm wlasnie sa: obecnie standard to około 5 cali. Kiedyś htc się wyłamało i mamy full hd 4,7. Reszta praktycznie jest większa.

 

I tylko apple po swojemu robi rozdzialki totalnie z du py bo mogą sobie na to poprostu pozwolić - vide nowy iP6. Podejrzewam, że 4,7: iP6 specjalnie dostał wykastrowaną rozdzielczość bo wtedy co niby wsadzili by do iP6P ? Ludzie kupowaliby mniejszy i wygodniejszy full hd a tak to maja do wyboru albo wiekszy albo mniejszy i wygodniejszy z gorszą rozdzielczością.

 

Ale właśnie sama matryca z lustrzaki to chyba nie erkan co? Czy jest 2cm EKRAN z matrycą jaką opisujesz? Bo to kurde jednak to innego - matryca która wyświetla informacje a która ich nie wyświetla prawda? Chyba że istnieją takie ekrany, chętnie się zapoznam. 

 

Co do interfejsów to jednak jest trochę aplikacji które mają problemy jeszcze z tymi nowymi rozdzielczościami, najgorzej jest z prespektywą. Jeśli są takie same proporcje to jest łatwiej coś przerobić niż jak są inne, wtedy trzeba już kadrować i jest więcej pracy (ale oczywiści jak się chce to się zrobi). Więcej pracy po prostu.

 

A swoją drogą iPhone grzeje się tylko w konkretnych sytuacjach (np GPS i ładowanie na raz + włączony ekran). A już to głupie LG grzeje się ZAWSZE :confused: Czekam na Note4, może tam to wszystko wyrabia i nie będzie problemu, LG G3 ma za słabe bebechy na ten ekran.

 

Mam do was pytanie - wolicie cieńszy telefon z mniejszą baterią czy bylibyście w stanie przeboleć grubszy ale z dłuższym czasem działania?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że grubszy. Ale nie, żeby gruby, bez przesady. Grubość Nexusa, iPhone 5, HTC One m7 jest bardzo ok. Inaczej z ciężarem, mój iPhone 4 jest ciężki, uwielbiam lekkość 5ski, dlatego nie rozumiem wyścigu ku diametralnemu odchudzaniu telefonów ze względu na ogromne kompromisy względem baterii. Te 7mm iPhone 5 jest przecież wystarczające, a o ile matryce idą ciągle w górę, to czasy pracy na bateriach w dół. Powinni uciąć ten wyścig i miniaturyzować bebechy, ale każde wolne miejsce wypełniać bateriami, a nie odchudzać, gdzie uda się zaoszczędzić. Wystarczyłoby pogrubić o te dziesiątki milimetra iPhone 6 by zakryć aparat i już większa bateria by się zmieściła.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

 

 

No czyli nasz rzut będzie pewnie na początku października i wtedy trzeba będzie dopiero kupić 5-skę  :( Ludzie będą się pozbywali swoich, kiedy będą mieli już 6-tkę w ręku, sklepy będą obniżać ceny żeby rywalizować z oficjalnymi z Apple Store Online. Szkoda, kolejny miesiąc czekania, żeby oszczędzić kilka stówek.

 

 

No ale to TYLKO miesiąc a parę stówek na coś innego Ci zostanie w kieszeni. Towar niczym się różnić nie będzie. 

 

Nemo, chyba jestes zupelnie nie zorientowany. Produkcja matrycy full hd poniżej 5 cali to zaden problem a zwykły banał. Tak samo jak produkcja matrycy do lustrzanki, która ma 2cm i rozdzielczosc 6000x4000.

Tak samo nie jest problemem wyprodukowanie LG, ktore ma rozdzielczosc 2500px na 5,5 calach.

Pytanie czy jest sens robienie w 4 calowym telefonie full hd, skoro ludzie wola wieksze telefony bo takie topowe modele roznych firm wlasnie sa: obecnie standard to około 5 cali. Kiedyś htc się wyłamało i mamy full hd 4,7. Reszta praktycznie jest większa.

 

I tylko apple po swojemu robi rozdzialki totalnie z du py bo mogą sobie na to poprostu pozwolić - vide nowy iP6. Podejrzewam, że 4,7: iP6 specjalnie dostał wykastrowaną rozdzielczość bo wtedy co niby wsadzili by do iP6P ? Ludzie kupowaliby mniejszy i wygodniejszy full hd a tak to maja do wyboru albo wiekszy albo mniejszy i wygodniejszy z gorszą rozdzielczością.

 

Ale właśnie sama matryca z lustrzaki to chyba nie erkan co? Czy jest 2cm EKRAN z matrycą jaką opisujesz? Bo to kurde jednak to innego - matryca która wyświetla informacje a która ich nie wyświetla prawda? Chyba że istnieją takie ekrany, chętnie się zapoznam. 

 

Co do interfejsów to jednak jest trochę aplikacji które mają problemy jeszcze z tymi nowymi rozdzielczościami, najgorzej jest z prespektywą. Jeśli są takie same proporcje to jest łatwiej coś przerobić niż jak są inne, wtedy trzeba już kadrować i jest więcej pracy (ale oczywiści jak się chce to się zrobi). Więcej pracy po prostu.

 

A swoją drogą iPhone grzeje się tylko w konkretnych sytuacjach (np GPS i ładowanie na raz + włączony ekran). A już to głupie LG grzeje się ZAWSZE :confused: Czekam na Note4, może tam to wszystko wyrabia i nie będzie problemu, LG G3 ma za słabe bebechy na ten ekran.

 

Mam do was pytanie - wolicie cieńszy telefon z mniejszą baterią czy bylibyście w stanie przeboleć grubszy ale z dłuższym czasem działania?

 

 

24 megapikselowa matryca to coś 100x trudniejszego w produkcji niz ekran full hd do telefonu ale widze ze nie znasz sie na technologiach i porpstu sobie wkreciles kupe w glowe, ze ponizej 5 cali produkcja ekranika full hd to jakis kosmos, aby tylko obronic swoj dziwny punkt widzenia. Produkcja 4" ekranu full hd to bulka z maslem dla Samsunga, LG lub Sony.

Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle lepiej brać iphone (5s) od apple czy ze sklepów typu ispot/cortland ew. morele itp? Słyszałem, że mało który sklep wymienia od ręki jak coś jest nie tak po zakupie, a ze strony apple nie ma z tym problemów? Trochę się naczytałem o latających home buttonach itp i mam wątpliwości czy za 1 razem trafie dobry egzemplarz. 

Odnośnik do komentarza

Ale ilość pikseli na cal będzie w 6 taka sama jak w 4-5S. Ekran jest jak dla mnie wystarczająco ostry, a ostrzejszy zżerałby tylko mocniej baterię :P

Wyobraźcie sobie żywotność takiego telefonu, nie będzie jazdy jak w przypadku Ipada 3,mi takie zagęszczenie odpowiada, a po przesiadce z 4s to sądzę że będzie kosmos, Apple twierdzi ze jest 50% szybszy od 5s.

Kontrast jest lepszy w 6tce niż 6+

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Może być, rok temu Play przywiózł z niemieckiej premiery setki telefonów, które sprzedawali po nominalnej cenie i od razu mieli w ofercie abonamentu, ale wiesz, że zapłacisz pewnie z 1600 złotych za telefon + abonament ci podniosą do 100 złotych + umowa na dwa lata? To sie przecież nie opłaca. Mi się w Playu kończy umowa 19.X i iPhone 5s 16GB chcą mi dać za 1200 złotych przy 100 złotowym abonamencie. Teraz mam abonament 39 złotych i wszystko nielimitowane + 3GB + umowa na 12 miesięcy a iPhone 5s jak kupię na firmę to 2500 zł - 23%VAT- w miare możliwości podatek dochodowy to nic a nic się nie kalkuluje, ani nie opłaca dawać operatorom zarabiać. Za telefon przepłacisz u nich, na tym to polega, już lepiej wziąć umowę na samą SIM w miare potrzeb, a telefon wziąć sobie na raty.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

 

No czyli nasz rzut będzie pewnie na początku października i wtedy trzeba będzie dopiero kupić 5-skę :( Ludzie będą się pozbywali swoich, kiedy będą mieli już 6-tkę w ręku, sklepy będą obniżać ceny żeby rywalizować z oficjalnymi z Apple Store Online. Szkoda, kolejny miesiąc czekania, żeby oszczędzić kilka stówek.

 

No ale to TYLKO miesiąc a parę stówek na coś innego Ci zostanie w kieszeni. Towar niczym się różnić nie będzie.

Nemo, chyba jestes zupelnie nie zorientowany. Produkcja matrycy full hd poniżej 5 cali to zaden problem a zwykły banał. Tak samo jak produkcja matrycy do lustrzanki, która ma 2cm i rozdzielczosc 6000x4000.

Tak samo nie jest problemem wyprodukowanie LG, ktore ma rozdzielczosc 2500px na 5,5 calach.

Pytanie czy jest sens robienie w 4 calowym telefonie full hd, skoro ludzie wola wieksze telefony bo takie topowe modele roznych firm wlasnie sa: obecnie standard to około 5 cali. Kiedyś htc się wyłamało i mamy full hd 4,7. Reszta praktycznie jest większa.

 

I tylko apple po swojemu robi rozdzialki totalnie z du py bo mogą sobie na to poprostu pozwolić - vide nowy iP6. Podejrzewam, że 4,7: iP6 specjalnie dostał wykastrowaną rozdzielczość bo wtedy co niby wsadzili by do iP6P ? Ludzie kupowaliby mniejszy i wygodniejszy full hd a tak to maja do wyboru albo wiekszy albo mniejszy i wygodniejszy z gorszą rozdzielczością.

Ale właśnie sama matryca z lustrzaki to chyba nie erkan co? Czy jest 2cm EKRAN z matrycą jaką opisujesz? Bo to kurde jednak to innego - matryca która wyświetla informacje a która ich nie wyświetla prawda? Chyba że istnieją takie ekrany, chętnie się zapoznam.

 

Co do interfejsów to jednak jest trochę aplikacji które mają problemy jeszcze z tymi nowymi rozdzielczościami, najgorzej jest z prespektywą. Jeśli są takie same proporcje to jest łatwiej coś przerobić niż jak są inne, wtedy trzeba już kadrować i jest więcej pracy (ale oczywiści jak się chce to się zrobi). Więcej pracy po prostu.

 

A swoją drogą iPhone grzeje się tylko w konkretnych sytuacjach (np GPS i ładowanie na raz + włączony ekran). A już to głupie LG grzeje się ZAWSZE :confused: Czekam na Note4, może tam to wszystko wyrabia i nie będzie problemu, LG G3 ma za słabe bebechy na ten ekran.

 

Mam do was pytanie - wolicie cieńszy telefon z mniejszą baterią czy bylibyście w stanie przeboleć grubszy ale z dłuższym czasem działania?

24 megapikselowa matryca to coś 100x trudniejszego w produkcji niz ekran full hd do telefonu ale widze ze nie znasz sie na technologiach i porpstu sobie wkreciles kupe w glowe, ze ponizej 5 cali produkcja ekranika full hd to jakis kosmos, aby tylko obronic swoj dziwny punkt widzenia. Produkcja 4" ekranu full hd to bulka z maslem dla Samsunga, LG lub Sony.

Stary, ja cię nie obrażam, zluzuj szele. Po prostu takich nie robią stąd moja konkluzja a przy ich produkcji nie siedzę więc nie wiem tego i nie mam zamiaru twierdzić inaczej. Nt. Nie widzę też dowodu na poparcie twojej teorii, rozumiem że Ty przy produkcji maczasz palce stąd tak szeroka wiedza i pewność o "technologi" wszelakiej?
Odnośnik do komentarza

No ja nie bede cie dziecko odsylal na strony producenta lg czy sharpa abys sobie wszedl w ich programy produkcyjne i sprawdzil ich mozliwoscia. To ze nie robia to nie znaczy ze sie nie da - po co maja robic male telefony z malymi ekranami jak ludzie chca wieksze ? Poza Apple, najlepiej sprzedajace sie flagow telefony to wszystko ~5 i więcej cali. low endowych i mid endowych go wien nie licze bo to chłam dla przecietnego kowalskiego lub studenta z abonamentem 19zl na 3 lata i zmiana z k750i na jakiegos trupa typu htc desire z 2 calowym ekranem i androidem 2.1

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

Może być, rok temu Play przywiózł z niemieckiej premiery setki telefonów, które sprzedawali po nominalnej cenie i od razu mieli w ofercie abonamentu, ale wiesz, że zapłacisz pewnie z 1600 złotych za telefon + abonament ci podniosą do 100 złotych + umowa na dwa lata? To sie przecież nie opłaca. Mi się w Playu kończy umowa 19.X i iPhone 5s 16GB chcą mi dać za 1200 złotych przy 100 złotowym abonamencie. Teraz mam abonament 39 złotych i wszystko nielimitowane + 3GB + umowa na 12 miesięcy a iPhone 5s jak kupię na firmę to 2500 zł - 23%VAT- w miare możliwości podatek dochodowy to nic a nic się nie kalkuluje, ani nie opłaca dawać operatorom zarabiać. Za telefon przepłacisz u nich, na tym to polega, już lepiej wziąć umowę na samą SIM w miare potrzeb, a telefon wziąć sobie na raty.

Dobrze prawi, polać mu! Sam tak robię 4 lata.

No ja nie bede cie dziecko odsylal na strony producenta lg czy sharpa abys sobie wszedl w ich programy produkcyjne i sprawdzil ich mozliwoscia. To ze nie robia to nie znaczy ze sie nie da - po co maja robic male telefony z malymi ekranami jak ludzie chca wieksze ?

Dobrze tato. Da się. Nie ma ich. Nie ma sensu. Zgadzam się ze nie ma. Dziwię się Apple że w nie mieli bo tyle lat na 4 calach jechali. I twierdzili ze ludzie większych nie chcą, wiec po to.

Odnośnik do komentarza

Branie w abonamencie w Polsce nigdy się nie opłacało. To dla ludzi bez pieniędzy skuszonymi telefonami za % wartości, którzy nie potrafią obliczyć jak wielkie dysproporcje są i ile przepłacają.

 

Ja nie chcę większego. Nie chcę 4.7 cala, chciałem wczoraj w MM kupić sobie tego nowego Nexusa na próbę, ale jest za duży. Nie sięgam do góry ekranu. Nowy Nexus też będzie miał według plotek 5 cali. Paranoja. Chcę 4 cale, 4.5" max, wąskie a długie, jak w iPhonie albo tych HTC One m7 mini, bo one też mają bardzo fajne rozmiary, tylko bebechy niestety słabe i gorsze wykonanie niż duży m7. Nie rozumiem dokąd te telefony zmierzają i jak tak dalej pójdzie to jedyny telefon w ofercie Apple jaki mi zostanie to 5c :/

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...