Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Postanowiłem sobie zrobić jeszcze lepszy mieczyk, ale potrzeba mi części takich małych robali, nie pamiętam teraz nazwy, nieważne zresztą. Najważniejsze jest to, że nie wiem, jak się te komary i robale zabija, by się nie roztrzaskiwały na kawałeczki, a spadały nieżywe by można było coś z nich wyciąć. Nie wiem jak to zrobiłem, ale jeden komar i jeden robaczek mi tak padły raz, potem już nic :(.

(...)

Małe "robaczki" o których mówisz trzeba zatruć jakąś cienką bardzo bronią (SnS polecam), raz, dwa ciachniesz, robal zatruwa się, czekasz i pada bez ruchu po chwili :P. Też miałem z tym problem jak chciałem Hornetur Head :(.

 

O właśnie tak, Hornetaury się nazywają skubańce. Zatruć... kurde, ale ja nie mam nic trującego :(. No nic, jakoś sobie muszę dać radę ze słabszą kataną.

 

Odnośnik do komentarza
(...)

Postanowiłem sobie zrobić jeszcze lepszy mieczyk, ale potrzeba mi części takich małych robali, nie pamiętam teraz nazwy, nieważne zresztą. Najważniejsze jest to, że nie wiem, jak się te komary i robale zabija, by się nie roztrzaskiwały na kawałeczki, a spadały nieżywe by można było coś z nich wyciąć. Nie wiem jak to zrobiłem, ale jeden komar i jeden robaczek mi tak padły raz, potem już nic :(.

(...)

Małe "robaczki" o których mówisz trzeba zatruć jakąś cienką bardzo bronią (SnS polecam), raz, dwa ciachniesz, robal zatruwa się, czekasz i pada bez ruchu po chwili :P. Też miałem z tym problem jak chciałem Hornetur Head :(.

 

O właśnie tak, Hornetaury się nazywają skubańce. Zatruć... kurde, ale ja nie mam nic trującego :(. No nic, jakoś sobie muszę dać radę ze słabszą kataną.

Co za problem :P. Poszukaj na pierwszych stronach na liscie dostępnych do kupienia broni z poisonem i już :P. Z Ioprey'a jest jeden bodajże taki dość słaby SnS ;).

Odnośnik do komentarza

Mam to Snake Bite i co jeszcze mi potrzebne? To trzeba jakoś ten Snake Bite ulepszyć czy co?

 

Teraz bawiłem się kilkanaście minut w kombinowanie i co odkryłem? MASĘ ciekawych rzeczy. Przede wszystkim różne ciekawe napoje, bomby, pułapkę jakąś na viverny. Najbardziej cieszy mnie to Poison Smoke Bomb, bo potrzebuje tych robali do zrobienia super katany. No i podczas questa znalazłem jakieś jajo, po chwili zastanowiania postanowiłem przytaszczyć je do czerwonej skrzyni i dostałem 700 pokke points O_O. ŁAŁ!

 

Jezus jaka ta gra jest wielka :D. Po 8 h powoli zaczynam łapać co się dzieje, praktycznie ostatnio nie robię questów tylko łażę, zbieram, kupuje, sprawdzam, testuje. Przede wszystkim odkryłem ostatnio koty gotujące, kupiłem sobie barbeque, pozbierałem masę rzeczy które od razu połączyłem i raptem kilka potionków zrobiłem i już się wszystko pokończyło, a przez całą grę chodzę i zbieram :D. Ale teraz jestem przygotowany, aż chce się walczyć ;).

 

Jeszcze tylko odkryje jak się Portable Shock Trap robi i będę w siódmym niebie :).

Odnośnik do komentarza

masz takie cos?

http://monsterhunter.wikia.com/wiki/Hydra_Bite_(MHF2)

 

musi działac, chociaz poison nie zawsze wejdzie, ale w okolo 60-80% przypadkow powinienes zatruć i wtedy nie wybuchną

normalnie zeby kogos zatruc potrzeba wiele ciosów, ale robaki zazwyczaj zatruwaja sie po 1-2 (jesli nie to i tak umrą zanim sie zatrują ;p)

Odnośnik do komentarza

ale coatingow jest tylko 20 albo troche wiecej a hydrabite mozna nawalac ile sie chce i na 1 quescie zebrac kupe rzeczy , zreszta do rozwalania robali polecam questa gdzie trzeba wlasnie zabic robale :P

 

tak naprawde wiekszosc nie wchodzi w rage odrazu, wiekszosc kiedys jest słaba wchodzi w rage częściej ale nie odrazu, diablos ma tak ze kiedy jest bardzo slaby i skonczy mu sie rage to wystarczy go raz dotknąć zeby znowu wszedł w rage, a jednak inni tak nie robią ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Co byście powiedzieli na grupowiec o Monster Hunterze? Tak właśnie wpadłem na pomysł, aby taki postarać się założyć :).

 

A tak w ogóle to utknąłem na Yian Kut-Ku. Chyba zbyt bardzo się wyrywam, ale na razie po kilkunastu próbach tylko w pierwszej byłem najbliżej zabicia gnojka. A tak to teraz totalna zawiecha, nic mi nie idzie, próbowałem zabić wielką różąwą pierdzącą małpę ale w du.pę od tych małych smrodów dostaje :/. Chyba sobie w FF VII troszkę pogram i wrócę na spokojnie do tej gry ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Co byście powiedzieli na grupowiec o Monster Hunterze? Tak właśnie wpadłem na pomysł, aby taki postarać się założyć.

 

A jeszcze jedno: da się swoje hp i przeciwników jakoś sprawdzić?

W weekend ostry trening będzie, kurde, musi paść ten Kut-Ku i moja technika się poprawić :).

Ciekaw jestem, czy wy też przez pierwsze kilkanaście godzin mieliście problemy z grą i jak długo był to czysty HC?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

xD byłem bez neta przez spory czas, widzę że rejwen się wkręcił ;D brawo!

 

sam nie ruszałem gry od prawie dwóch tygodni (utknąłem na czarnym fatalisie i nie chciało mi się juz podchodzić do niego po raz n-ty i zrobiłem sobie odpoczynek od MHF2)

 

co do grupowca: troche kiepski pomysł. czemu? za mało ludzi. każdy kto gra w monsterki udziela się tutaj (chyba) i tu może zapytać o wszystko. i jak byś sobie wyobrażał tematy? o każdym potworze? o ulubionych broniach? w końcu wszystkie by się wypaliły i grupowiec by padł śmiercią naturalną ;p

zostańmy przy tym topicu.

 

 

ode mnie dwa pytania.

czy są jakies informacje na temat:

a. wydania 2G w europie?

b. ewentualnej premiery MH Tri? trzeba by zacząć zbierać kase na wii ;/

 

 

i polećcie coś na czarnego fataliska :?

Odnośnik do komentarza

Nie ma poziomów doświadczenia, ani klas postaci, nie ma czarów, aczkolwiek są skille i różne prawie magiczne przedmioty :). Tutaj nasza postać się wzmacnia dzięki coraz mocniejszemu ekwipunkowi oraz skillom, które dany przedmiot daje.

 

Jest za to masa gnojków do zabicia, masakryczny poziom trudności, setki itemów, statusów i itemów, które możemy zrobić z innych itemów ;).

A właśnie - zastanawiam sie, czy da się zobaczyć hp przeciwnika? Jak to jest z tym 2g, są tam jakieś kraczki po zangielszczeniu?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

1 co do HP swojego to zwykly pasek = 100hp, maksymalny 150, wiec mozna sobie obliczyc (ja mam przyklejone nad ekranem znaczniki gdzie jest 40% i 70hp xD)

 

2 HP wroga mozna zobaczyc uzywajac czeatów (cwchat czy cos, nie wiem , nie uzywam)

 

 

3 co do 2G w europie sa tyylkko nędzne przebakiwania i pomruki, nie ma konkretów ani wielkich nadziei

 

4 mh3 - nie wiedomo nic konkretnego, od dawna cisza, moze zmieniaja cala gre bo podobno betatesterzy ostro ją zjechali

 

5 na czarnego fatalis polecany jest akantor bow + adrenline2 + heroics = za(pipi)iste combo, mozna zabic w 20 min (walic w glowe)

 

6 po uzyciu angielskiego patcha podobno bywają bugi ale ja narazie zadnych nie napotkalem zadne zwiechy czy cos, raczej rozjechany tekst , ale ogolnie patch angielski jest spoko

 

Estel : poogladaj filmiki na jutubie, poczytaj ten temat, ja juz 20 razy odpowiadalem wyczerpujaco na pytanie "o co chodzi w tej grze" :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Ja mam takie pytanie. O co wlasciwie chodzi w tej grze? Sa tu jakies czary? Jakies klasy postaci? Cokolwiek? ;] Czy po prostu zabijanie potworkow i zbieranie itemow?

 

Hmm...

Więc tak, klas nie ma, ale jest kilka rodzajów broni, każdą walczy się całkowicie inaczej... Na chamcora można by to podciągnąć klasę postaci (pisze tak dla lepszego zobrazowania :)) Prawdziwa zabawa zaczyna się tak mniej więcej po około 40h (przynajmniej dla mnie), gdy już dostajemy kłesty na jakieś większe gady. Właśnie w pojedynkach z przeciwnikami 30x większymi od Gracza objawia się MOC tej gry... I to w sumie tyle ode mnie :)

 

Odnośnik do komentarza

freedom 2 , potem łatwo sie rpzeniesc na protable2G ale to juz jest wersja z angielskim patchem wiec bywaja rozne errory dlatego lepiej zaczac od nieco starszej ale oficjalnie angielskiej wersji

 

 

pzoatym my tu ochy i achy ale mimo ze to moja bezsprzecznie ulbuiona gra to nigdy jej nie wciskam ludziom i nie mowie "o kur! biwerz w ciemno! ze(pipi)ista!" ;p bo wiem ze ona nie kazdemu sie spodoba, jak widac po za japonią ma wąskie grono fanow, glownei japonczycy ją doceniają ;p

jako ze pewnie nie jestes japonczykiem jest spora szansa ze albo gra ci kompletnie nie podejdzie albo tak oberwiesz w dupe na poczatku ze uznasz ze sie w to nie da grac bo jest za trudna :P

 

jesli masz zamiar grac na iso to niewiele stracisz jesli sprobujesz, jesli orginał to juz twoj wybor, ja nie namawiam ;p

ta gre mozna pokochac ale trzeba po pierwsze załapac klimat a po drugie przetrwac pierwsze kilkanascie godizn ktore wydaje sie ekstremalnie trudne xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...