Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

jest ostateczny boss ale nie konczy gry, jest tez cos w stylu ultima weapon z finala - boss trudniejszy od ostatecznego ale nie ostateczny :P

 

gra jako tako nie ma wyznaczonego konca, orpocz "wszystko odblokowalem i zrobilem, jestem kozak" XD

 

a "dążenie do konca" bierze sie z wyznaczania sobie mniejszych celów i proby ich wykonania (np "musze zabic tego wroga ale zby to zrobic musze meic dobrą bron ktorą zrobie sobie z innego goscia, ale zeby go zabic wypada miec lepsza zbroje ktora zrobie z kogos jeszcze innego" i tak w kółko .. mniejwiecej :D)

Odnośnik do komentarza

No ale to gra dla no-lifów, którzy lubują się w kolekcjonowaniu i masterowaniu. Jest tego esencją, prowizoryczne story mode tylko po to by rzucić się kolejny raz w świat i zebrać/złowić coś :) Dlatego dużo casuali odpada po 2 godzinach gry. Mimo że jest ładna, to nie jest specjalnie efektowna, ale jest emocjonująca. Jak już wsiąkniesz, to na dobre. 300 godzin może Ci gra urwać spokojnie. Nawet więcej. Potem kupujesz Unite, i kolejna masa godzin przed Tobą ;p Potem najpewniej po prostu kupisz kolejną część gry, bo już będzie ;)

Odnośnik do komentarza

niestety musisz zrobic treningi

 

swoja drogą jest pewien temat z poradami gdzie jest info o odblokowywaniu rzeczy :P

 

http://www.psxextreme.info/Porady-t80955.html

 

High Rank Quests

========================================

 

Fatalis (HR6): Clear all Single Training quests AT LEAST ONCE.

 

Crimson Fatalis (HR6): Kill Black Fatalis.

 

White Fatalis (HR6): Slay all elder dragons for at least 5 times (including Lao and Kirin). KILL Crimson Fatalis (should not be the download quest). Kill at least 3 Fatalis (Crimson or Black)

 

 

 

EDIT

mozesz tez poczekac tydzien, bo w nastepny piatek pojawi sie black fatalis do sciągniecia, tyle ze moze byc ciezko zabic go samemu , nawet jesli to bedzie hr6 , narazie nie wiadomo czy to bedzie ten slaby czy silny grankowy

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pare rzeczy odnosnie fatalisa:

 

1) ten z downloadu ma mniej zycia (bialy w mhf2) niz ten z normalnego questa

 

2) zbroja wyglada conajmniej chujowo (o ile ta z normala jeszcze jest do strawienia, to ta z G rankowego juz ni cholery)

 

3) walki z nim sa mega nudne, szczegolnie jak sie gra lukiem, ale czymkolwiek innym ciezko go ubic, chyba ze Cornem (white wchodzi w tryb armora po jakims czasie gdzie jego naskorek robi sie w kurwe twardy i wszystko sie odbija dlatego trzeba tluc wybuchami) ;b

 

4) zbroja na G ranku ma niby dobre skille, ale jak odejmiemy przynajmniej jeden element to juz jest chuja warta i lepsze efekty mozna uzyskac laczac inne armory, chyba ze zalezy komos na pokaznej ilosci defa

 

5) najlepsza zbroja z fatalisa jest zbroja z czerwonego G rankowego dla lucznika bo mamy i survival i adrenaline+2

 

 

tak btw to zawiesilem MH na rzecz Dissidii - do odwolania ;D

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

ja mam troche rpzerwy na rzecz roz(pipi)anej gałki i pisania licencjata :/

 

a co do fata - rzeczywiscie sciągane maja mniej życia , ale nadal moze byc trudno je zabic w 1 rundzie solo, kiedys bylo to mozliwe bo aka bow dawal ponad 700dmg , teraz najlepszy łuk jest prawei polowe slabszy wiec porpostu moze nie starczyc czasu zeby zabic solo (a sciągany nie ucieka na nastepną runde , jak sie skonczy czas to FAIL)

Odnośnik do komentarza

te co uciekaja sa lepsze ze wzgledu na rewardy po ucieczce ;) mi bialy fata G spieprzal dobrych kilka razy ;s myslalem ze dostane furii (byl bombing i luk). Obrzydzil mi sie fata przez to, pomimo tego ze rewardow bylo troche ;) a jak zobaczylem jak wyglada zbroja (troche sie na nia napalilem bo zla nie jest) to juz wogole nie mialem ochoty go wiecej tluc ;b

Odnośnik do komentarza

hehe los ruby to wkurzajacy item, ciezko go zdobyc ;p bo chyba jest ze 2% na niego tylko ;p

 

bij losy ile wlezie, inny sposob to biegać na losa (silver) i obcinac mu ogon (najlepiej w zbroi ktora daje 2 carvy) , a jesli w ogonie nei ebdzie to wychodzic, troszke szybe to niz walczyc z nim caly czas (najlepiej robic to na srebrnym)

 

mozesz tez probowac rozwalac glowe (4%) i łapać (az 7% w srebrnym)

 

mozesz tez powodowac zeby upuscil swiecidełko, tam tez jest szansa na ruby (zdejmij go z powietrza)

 

no i tyle, farmienie ruby jest w(pipi)iajace...

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

to prawda, na xlinku ktoregos dnia zrobilem chyba 7 lao pod rząd ;p na 3-4 graczy to pestka bo jest juz "zombie" na poczatku przedostatniej lokacji , ale niestaty quest nadal trwa dlugo bo mimo ze da sie go zabic w niecae 15 min , to zanim dojdzie do ostatniej nadal trwa ze 25min, bo strasznie wolno idzie kiedy 4 graczy go flin(pipi)e co chwile

 

o wiele lepsze jest farmienie garoena w miescie, okolo 10 min i juz (ale w forcie idzie nawet dluzej niz lao ;/)

Odnośnik do komentarza

Pytałem ostatnio o te rathalos ruby i zastanawiam się czy one w ogóle wypadają na hr6 czy dopiero na g-rank?? bo trochę szukałem i wyczytałem ze te 2% + 4% za głowę + 7% za złapanie to na g-rank, a nie na high-rank ?? ?

A ja akantora to raczej nie pokonam w tej zbroi co mam , a tylko on mnie dzieli od hr7 (czyli g-rank)!!

aa tak przy okazji to jakiś system na akantora (zbroja i broń(najlepiej mi idzie LS,GS,Hammerem w tej kolejności :D ) bo jak go zobaczyłem pierwszy raz to się szczerze wystraszyłem i wątpię żebym go w ogóle sam przeszedł :P

Odnośnik do komentarza

a ja z racji szkoly mam bardzo malo czasu na granie w ogole :/ no ale wczoraj znalazlem czas na sciagniecie iso MHF2 (poczekajcie troche z bluzgami). Po co? Otoz, jak wiadomo niektorym, mam oczywiscie oryginala tej wspanialej gry ale kiedys przeczytalem ze iso chodzi duuuuuzo szybciej, wiec scignalem zeby sie przekonac i... umd z mhf2 poszlo do pudelka a iso zagoscilo na mojej memorce... Ludzie APELUJE DO WAS! jesli macie oryg MHF/MHF2 i klniecie na te loadingi, SCIAGNIJCIE ISO! gra wtedy chodzi o niebo szybciej, loadingi praktycznie NIE WYSTEPUJA! Zeby nie bylo, ja was do piractwa nie namawiam, mozna miec kopie zapasowa swojej oryginalnej plyty wiec to jest calkowicie legalne :) A ci co graja w piraty nie majac oryginalu powinny sie wstydzic! jak mozna piracic tak swietna gre? :/ najpierw kupic oryg a potem grac w kopie zapasowa ot co!

Odnośnik do komentarza

ale poprzez menu aktywowane selectem w XMB psp można sobie zmienić "usb device" na ISO/UMD i wtedy po podłączeniu do kompa, można skopiować grę jako ISO na dysk, później zmienic na powrót ustawienie z ISO/UMD na mem.stick i wgrać ISO na kartę.

 

ja tak zrobiłem ze swoim MHF2 jak tylko przerobiłem psp i loadingi nie powiem, są krótsze o 80%

Odnośnik do komentarza

No kolejne pytanie z mojej strony, wytłumaczy mi ktoś te affinity broni ( oczywiście z narugi bo +50 i +30 z seta daje 80%!!!!), bo czy to daje aż 80% na zadanie krytyka przy każdym ciosie, i jaka wartość tego krytyka dla katany (czy GS) z narugi, jeśli raw damage ma 912 jedno i drugie(LS I GS)?? czy bardziej sie opłaca w inną broń z większym raw dm.(np GS z ok 1100 raw dm)??

Ps. przy okazji co daje ten skill z seta z narugi - constitutn??

Edytowane przez pumbx83
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niedawno po długiej nieobecności w zabijaniu wszelakich stworów wróciłem aby spróbowac zabic Naracuruge(czy jakoś tak xD)ponieważ nie mam Unite'a.

 

Pierwszy q od kilku miesięcy,nowy stwór,czego mam się spodziewac ? Było ciężko jeszcze gorsza gnida niż Tigrex :D,dosyc szybki i potrafi zaskoczyc. A gdy się w(pipi)ił to nawet nie podbiegałem,ale jakoś po ciężkich zmaganiach pokonałem go.Kot potrafi naprawdę uratowac dupsko czasami lub dac chwilkę czasu na użycie jakiejś potki.Oczywiście to stary,ale jeszcze lepszy Hunter.

 

Przez to na dniach zalaywie sobie Unite ^^,widząc jakie tam są LS'y i że jest coś takiego jak Silver Garuga skłoniło mnie do tego aby jak najszybciej to zalatwic sobie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...