Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy nie slyszalem nazwy silver garuga :P ale rzeczywiscie sa rozne wersje garugi, ktore roznią sie tylko iloscią uszu xD

 

 

gascan - jest kilka rodzajow ruststone, dokladnie do 5 (gs, hammer, lanca, sns/ds, bowgun) , kamienie działają tak ze idzisz do sklepu i kupujesz broń w ciemno , czasem ten kamień okazuje sie jakąs tam przypadkową bronią (słabsza lub ciut lepszą), ale jego głowne zadanie to zrobenie z niego rusted weapon, ktorą potem mozna przerobić na całkiem niezłe bronie (chociaż nie az tak dobre) , jesli bys chcial zrobic taka bron to najlepiej zebrac kilka takich kamieni i zapisac gre a potem w sklepie "złużyć" wszystkie, jesli sie trafi rusted to dobrze, jesli nie to load

jesli masz np 5 kamieni, i trafi ci sie rusted weapon jako 4 kamień, to jesli nie zrobisz quest tylko załadujesz to zawsze sie bedzie trafial jako 4 , wiec mozesz sobie wybrac ktorego kamienia uzyc jako 4 zeby zrobic odpowiedni typ broni (jesli zrobisz questa to poweinno spać do 3, potam 2, 1 , wiec mozna za pierwsyzm razem juz zrobic rusted, i nie tracic pozostałych, ale jesli zrobisz znowu questa i stracisz tą pierwszą pozycje to pojawi sie kolejna losowa liczba (np 20) , i bedzie potrzeba az 20 kamieni zeby trafic na rusted, wtedy musisz znowu zrobic 18-19 wuestow zeby dotrzec do pierwszej pozycji)

 

ale ogolnie rusted bronie są średnie, na g-ranku znajdziesz ancient stony ktore daja mocarniejsze wersje tych broni , juz bardziej sensowne (chociaz nadal nie idealne)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

eeeh przez szkole nie gralem juz baardzo dlugo w MHF2 :/ no ale w koncu doszedlem do momentu (ostatnie 2 questy normalne w HR5 i juz mam urgenta na HR6) kiedy trzeba zmienic armora :P wciaz popylam w rathalos soul, ale zastanawiam sie nad 2 mozliwosciami: ceanataur S czy ceanataur U ?? kazdy part S ma +2 sharpness, 61 defa, +2 artias i -3 defence, za to U ma 59 defa, -3 health +2 expert i +2 sharpness ...ktory na dluzsza mete bedzie lepszy?

Odnośnik do komentarza

ssuss

 

czy jakos tak

nie pamietak

 

jesli grasz w MHF2 to taka kombinacja jest mocarna

 

 

Yano 06 June 2008 - 23:22 PM Napisano 06 June 2008 - 23:22 PM

 

uzywalem ceantaur SSUSS (to oznacza ze hełm, zbroja S, rekawice U, pas, buty S) , rekawice dlatego U bo maja 3 sloty

 

po dodaniu odpowiednich gemów mialem sharpenss+1, shaprness, i krytyk +10% (zamiast krytyka mozna wstawic innego skilla)

 

znalazlem w starych postach

Odnośnik do komentarza

ok spoko, ja wlasnie mam MHF2 :) jeszcze musze przejsc questa z shogunami (moim zdaniem prosciej jest zabic te 2 na hr5 niz jednego z bulldromem xd) i zrobie ostatni part arma, sharpness +1 jakos zalatwie, problem mam z artisanem, mam itemy tylko na jednego jewela a trzeba miec 2 z tego co widze zeby miec artisana... potrzebuje jednego lao shan carpace, mozna go dostac tylko z Azure lao shan lunga po rozwaleniu glowy... jest tylko 57% szansy ze akurat na to trafie ... no ale trudno, pomecze sie, grunt to miec dobrego arma i skille wiec sie pomecze :) a potem quescik z blangongasami (2 trzeba zabic zeby questa przejsc), zauwazlem ze na hr5 jest quest z kirinem ale jak raz mi sie pojawil to do dzis sie nie pojawia :/ i mam jeszcze pytanie, ten quest z 2 kirinami on jest na hr6 czy to moze jakis tylko dodatkowy, do pobrania quescik?

Odnośnik do komentarza

a czym go tłuczesz?

ja zawsze robilem to młotem i sadzilem triplepoundy, ale to dosyc upierdliwa technika bo przy braku skilla albo pechu mozna czesto wpadać pod nogi i tracic czas na odpychanie wiatrem :P

dlatego o wiele latwiej jest z lancą wystarczy dzgac i odskakiwac do tyłu zeby sie znou ustawic w dobrym miejscu, bardzo milo sie zabija, nawet szybciej niz mlotem (oczywiscie trza miec dosyc mocna lance)

problem tylko w tym ze w f2 nie zawsze wchodzi x3 combo , trzeba naciskac guzik odpowiednio ;p w unite to zmienili i nie potrzeba time'ingu , mozna tłuc ile wlezie a combo zawsze sie uda :D

moglbys ulatwis sobie sprawe jeszcze bardziej uzywajac adrenaline +2 :P

Odnośnik do komentarza

Laosa? zanim zrobilem onslaughta to nawalalem devil slicerem, po zrobieniu mlota i true devila wale mlotem :P tak czy inaczej, po drugiej walce uzyskalem porzadany item, potem musialem 2 razy walczyc z shogunami zeby zdobyc jakiegos tam item no i zrobilem artisana :D onslaught i true devil z biala ostroscia i do tego z sharpnessem i szybkim ostrzeniem ... cudo :D szkoda tylko ze nie mam teraz earpluga :/ ale tamte 3 skille wszystko rekompensuja :) ulepsze sobie tylko pare razy kazdy part zbroi zeby miec cos okolo 400 defa i bedzie gites... a wlasnie, ta zbroja mi wystarczy juz do "konca"? tzn zeby przejsc HR6 :P bo teraz to juz tylko urgent (no i ten kirin na HR5 ktory sie pojawia okazjonalnie) i mam hr6 :)

Odnośnik do komentarza

ja w niej gralem do konca, chociaz zrobilem tez zbroje z rajanga potem i chyba jakas jeszcze, ale i tak najczesciej uzywalem ceantaura

 

ale moze lepiej wsadzić tam expert+1 zamiast szybkiego ostrzenia? w koncu i tak masz shapness wiec wolno sie tępi , zwlaszcza jesli nie uzywasz duali tylko młota ktory jest względnie powolny

a expert zawsze sie przyda, krytyk to fajna rzecz :P, przyda sie zwlaszcza jesli bedziesz mial zamiar zrobic potem diablos hammera (najsilniejszy mlot) ktory chyba ma -10% wiec ten skill to zniweluje

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

o.O nie spodziewalem sie ze 2 tigrexy moga tyle krwi napsuc ... pierwszego zabilem w miare bezproblemowo, niecale 20 min i padl, mialem 15 flashbombow wiec luz... ale z drugim to juz gorzej, mialem 2 supply flashbomby, malo potionow :/ padlem 2 razy ale 7 minut przed koncem questa padla gadzina z rozwalonym lbem, pazurami i odcietym ogonem :D bylem mega happy az do czasu gdy zerknalem na questy w HR6 ... Rajang, Rajang, Tigrex, Diablos, Black Diablos, Diablos & Black Diablos, Pink Rathian, Azure Rathalos, Pink Rathian & Azure Rathalos, Gold Rathian, Silver Rathalos, Gravios, Black Gravios i jeszcze jakies tam byly tylko juz nie pamietam... masakra o.O no ale mnie zastanawia.... gdzie jest Akantor? gdzie sa 2 kiriny? Fatalis? i po cholere sa jeszcze te pytajniki pod 8* lvl?! bedzie jeszcze 9* lvl? ._.

Odnośnik do komentarza

kiriny są losowo

 

akantora dostaniesz jak zrobisz urgenta ktory sie odblokuje po wykonaniu odpowiednich questow (akantor tez bedzie urgentem)

 

fatalisa.... coz... przykra sprawa - trzeba zrobić wszystkie treningi xD (kazdy kazdą bronią ;p) troche upierdliwe , dlatego polecam zassać wszystkie 3 fatalisy i robic je jako sciagniete questy

do tego celu polecam akantor bow + adrenaline+2 + heroics = totalna masakra, ponad 700dmg z łuku to nie przelewki :P (tyle ze po przejsciu na unite ten łuk staje sie mocno średni.. potem da sie go podrasowac i jest ok, ale tylko ok, natomiast w f2 jest ostro przepakowany i cholernie silny , zwlaszcza na fatalisy)

 

 

znaki zapytania to urgenty

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

tak, w terenie tez ;p

 

ogolnie to odrazu kupuj unite i przenoś save ;p bedziesz w tym samym miejscu co jestes teraz ale zyskasz rozne bajery i nowe rzeczy (chociaz najwiecej nowych rzeczy jest dopiero na nowym g-ranku, ale wczesniej tez coś tam sie znajdzie) , no i sporo wygody dochodzi

+ instalacja gry = krotkie loadingi (przed misja okolo 5 sekind, zamiast 40 ;p, a pomiedzy lokacjami ponizej 1s)

Odnośnik do komentarza

no tak, w takim wypadku to juz loadingi są takie same

 

ale nadal jest ciekawy bajer po zainstalowaniu gry - bronie i zbroje w sklepie pojawiaja sie same z siebie odrazu, nie trzeba naciskac select, jak sie przelatuje po liscie zeby poogladac co sie ma to calkiem wygodne :>

 

nie mowiac juz o tbajerach typu mixowanie rzeczy w skrzyni albo masowe kupowanie itemów odrazu do skrzyni itp (zamiast kupowac 10x i biegac z nimi do skrzyni odrazu sie bierze 99 i wysyła automatycznie (albo i nawet 1000)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Before you get that quest, be sure to download the newest bonus items. Among all the bonus goodies, one is extremely useful. Namely that the old merchant lady (aka Granny) outside of the Gathering Hall now sells Raw Meat and Flash Bugs! Now it's much easier to do what I do, and throw Flash Bombs like it's going outa style.

 

wreszcie ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.