Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

no! ostatnie 2 dni zajelo mi przejscie wszystkich questow u kota eldera zeby odblokować ostatecznego questa "monster hunter" o ktorym byla mowa wyzej

 

udalo sie go zrobic za pierwszym razem, okolo 10 min przed końcem, za pomoca wyzej opisanej zbroi z artisan, shapness RA+3 , a broń to magnitude ;>

 

ogolnie bylo dosyc latwo, jedyny problem to tigrex ktorego strasznie nie lubie, zabil mnie 2 razy, reszta przeciwnikow to raczej luz , chociaz rajang potrail ostro przywalić ;p

Odnośnik do komentarza

ja zrobilem set z hermi g czerwonego i gl z hermi (gunnery king bomber i def up) i sie zawiodlem bo moj set z cena s lg atk up i artisan z LS z narugi (rar: 7) kosil o niebo lepiej i o jakies 20 minut szybciej ;F

 

bede musial utluc czarna suke, ulepszyc miecz na maxa i dorwac sobie jakis nowy secik z lg atk up (chyba moj ulubiony skill zaraz po drawn crit do GS:D).

Odnośnik do komentarza

no niestety lg atak up a zwłaszcza artisan są o wiele lepsze niz cokolwiek innego :P , wiec jesli masz broń ktora nie ma sama w sobie różowej ostrości to serio lepiej barac artisana, to zwieksza dmg o 20% (jesli sie ma różowe a nie białe) to bardzo duzo , to jak miec z 90% szans na krytyka , artisan to najlepszy skill i mozna go olac tylko w broniach np z narugi gdzie i tak jest różowe.

 

a gunnery king jest dobry ale przy broniach ktore maja maksymalny lvl strzałow czyli 5lvl

są to 4 bronie:

hard bone canon - 5lvl normal (słabe)

corn canon - (pipi)ana kukurydza 5lvl spread - czyli najsilniejsze

ucamulbas GL - 5lvl long - czyli też dosyc silne

dummy (kusha lanca z 2G) - 5lvl long

 

 

ogolnie spready sa najsilniejsze, jako pojedynczy strzal ale maja najmniej naboi , max naboi w long zada wiecej niz 2 naboje spread, ale musisz sobie odpowiedziec na pytanie - czy masz farta? ;) a na serio to na pytanie czy zdazysz wystrzelic magazynek long? odpwowiedź jest - zwykle nie :P

wiec mimo ze long ma wiekszy magazynek i jego wystrzelenie zada troszke wiecej niz magazynek spread to jednak zwykle da sie strzelić własnie tylko 2 razy, czyli tyle ile ma spread, a potem musisz blokowac albo uciekac i masz czas na przeładowanie. w dodatku czesto wystrzał odpycha postać i ostatni strzał nie dochodzi bo postac jest za daleko

 

mozna uzyc piercinga z load up, i zwiekszyc magazynek spread do 3 pociskow (inne tez maja +1), ale wlasnie wtedy zwykle i tak nie ma czasu strzelić ten 3 raz

 

a corn canon mozna zrobic łatwo - trzeba zasadzić na farmie żółte krzaki ktore sie kupuje w sklepie (pojawia sie po wejsciu na grank chyba) , i po kilku zasadzeniach (albo szybciej) pojawi sie corn, i bedzie mozna go zrobic w sklepie, ulepszenie juz nie jest takie proste, wymaga blazing fire sac (chyba z rathlosa) i jakiegos kawałka chyba z yamatsukami, co troche utrudnia sprawe;p ale mimo wszystko to najlepsza lanca do styrzelania

 

no i najwazniejsze - strzelanie ma sens tylko przy twardych przeciwnikach ktorzy przyjmuja bardzo malo normalnego dmg . bo inaczej (np głowa rathlosa) przyjmie o wiele wiecej dmg ze zwyklego nawalania srednią bronią, niż ze strzalow ktore maja ustalony dmg

Odnośnik do komentarza

ten łuk jest poprostu słaby ;p

 

na granku trza miec mocne bronie, zwłaszcza stare łuki mogą byc malo skuteczne na twardych rpzecinikow ze spora ilsocia zycia, plesa kiedys sie fajnie zabijalo z łuku , ale na granku nawet najlepszymi łukami trwa to ze 20-25 min, ja juz od jakiegos czasu nie rozwalam plesów łukiem, jakoś za dlugo to trwa ;p

ostatnio pare plesów zabilem lanca i bylo calkiem łatwo

Odnośnik do komentarza

mi chyba udalo sie go zabic tym słabszym łukiem z narugi, mozesz sobie pomoc adrenaline+2 albo heoricsem, oczywiscie ebdziesz na 1 cios wiec bedziesz potrzebowal troche skilla albo duzo fuksa

 

devil slicer tez bylby nienajgorszy, oczywiscie nie licząc braku bloku, musial bys ostroznie atakowac, i nauczyc sie unikać ataku barkiem (turlac sie w kierunku przeciwnym do kierunku ataku) ewnetualnie zrobic zbroje z evade+2 i troche pocwiczyc uniki

Odnośnik do komentarza

eh, no to jutro obczaje co i jak... przeklety G rank :P

 

EDIT:

 

hehehe, Yano, przykro mi ale nie posluchalem twojej rady, nie zabilem plesa z true devil slicera : ) zabilem go mlotkiem, nie bylo wcale takich problemow, uderzalem go po glowie po kazdym jet streamie, czasem po nogach jak byla okazja : ) nie padlem ani razu, za to leczylem sie non stop prawie, bo jednak nie umiem az tak dobrze mlotkiem z nim walczyc : / jednakowoz, padl po 27:43 :D jeszcze emerald congalala,2 purple gypcerosy i mamy urgenta na hr8 ^^ (nargacuga, moze byc ciezko : / zwlaszcza ze walczylem z nia/nim tylko 2 razy i za kazdym razem mocno mnie poturbowala, jednakze za pierwszym razem ja pokonawalem...

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

zamiast full setu z rajanga mozesz go polaczyc z lao, ale chyba o tym wiesz? :> bedzie jeden skill wiecej

 

kurde ja mam oba sety z volganosa, i meele i gunner, i akurat tak pechowo jest ze to jeden z niewielu (prawie jedyny) set ktory w obu wersjach wyglada identycznie -___- tylko czapka sie rozni ktorej i tak nie uzywam zwykle bo mam piercing

 

 

co do magnitude to brązową blangoge sie pieknie klepie (ale trzeba miec broń z lodem zeby jej połamac zęby) , i wlasnie tylko jedyny problem to strzaskanie rajanga , i magnitude gotowy :D i dzięki temu ze ma 1 slota można do niego uzywac tego zestawu z artisan, shapnes i RA+3, dzieki temu zamiast -15% ma chyba +25% :D najsilniejszy młot i jeszcze z krytykiem, widac roznice :>

podobnie mozna też zaszpanować LSem z brown blango, to niby najsilniejszy LS zwłaszcza jak sie ma RA+3, jedyny problem to kwestia tego czy uznac LS za szybką bron ktora powinna mieć jednak jakiś element, czy pojść w czysty RAW i udawać ze sie opłaca :D

w wiekszosci wypadków ten LS jest na jednym z pierwszych miejsc.. zaraz po LSach z elementem jednak :P

 

 

btw PIT - jaka GL zrobiles?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

cholera, nargacuga mi nigdy dobrze nie szla, ale ta z G ranka mnie rozwala : / wytrwalem jakos 20 min i chyba zaczela powoli padac bo czesto w Rage byla no ale.... jutro ja pokonam na pewno : D a volagnos trudny jest? czy mniej wiecej taki jak plesioth? (w koncu, to prawie to samo z wygladu przynajmniej xd) Aha i nie wiedzialem ze zeby rozwalic blangondze zeby trzeba uzywac broni z lodem... w takim razie w ruch pojdzie dawno nie uzywany Frost Edge+ xd (musze sobie zrobic High Frost Edge...)

Odnośnik do komentarza

ancient destroyer. polecam szczegolnie po ulepszeniu bo ma dobry dmg spread 4 i 3 sloty. no i sie kreci caly czas xD jedyna wada jest mla ilosc shelli (2). nie wiem ile ma genesis.

 

rayos - volganos jest latwiejszy od plesa, uwazaj tylko jak jezdzi brzuszkiem po ziemi w rage bo trackuje wtedy mocno.

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

kręcąca sie GL jest fajna :D

 

 

 

a volganos serio jest łatwy, kosilem go wiele razy w highrnakowej zbroi z shoguna i byle dosyc latwo ;p

 

najlepiej

- walic młotem po nogach, jak strzela, ale stojąc z boku, bo jak sie stoi pod nim to nie dosc ze skacze to jeszcze mozna oberwać odłamkiem kamienia ktory czasem wlatuje pod niego

- przy podbieganiu od tyłu uwazac czy nie zacznie machac ogonem

- gdy podskakuje do góry odturlać sie jak najszybciej do tylu , zwykle wtedy nie trafi tylko zrobi "trzesienie ziemi"

- nie stać w miejscu jak pływa pod ziemią ;p

- gdy wskoczy do lawy "z tyłu" lokacji to zawsze robi to samo - kilka razy rzuca do gory kamienie a potem wyskauje i jedzie na brzuchu zawsze w tym samym miejscu, po obczajeniu tego miejsca warto tam stawiac shock trap

- jak jest w rage i jezdzi jajcami po betonie to chować broń i być gotowym na skok szczupakiem w ostatniej chwili by bardzo skutecznie sie samonaprowadza (bez rage nie ma problemu bo jedzie do przodu bez skręcania, mozna go gonić)

- mozna mu rozwalić skrzela (dobrze sie to robi jak jest w pułapce)

- uazac na rozne jego pociski z lawy bo chyba wszystkie maja odłamki ktore lataja na boki (nie wystarczy stac troche z boku)

- jak przestanie sie "świecic" (spływajaca lawa) to jest bliskie smierci i chętny do łapania

 

ogolnie serio przy odrobinie wprawy jest przyjemny , 100 razy lepszy od plesa, bo nie ma zwalonych hitboxów i zwykle jest o wiele mniejszy i rzadko wali z bara

 

btw jest mega nieuczciwy i łatwy sposob na volganosa, zwłaszcza na multi :P

w jednej lokacji przy wyjsciu jest taka miejscówka gdzie on nie moze wejść, wiec jesli probuje jezdzic po betonie to jedzie w miejscu i jest niegrozny, a jesli strzela to mozna zrobic unik, albo wybiec na sekunde do drugiej lokacji i wrocic, jest sie bezpiecznym i mozna strzelac do niego z jakiejs mocnej broni (HBG)

ale dopiero na multi ta technika pokazuje toalną masakre - jeden gracz z lancą albo GL stoi na przedzie i blokuje strzały (gdy trafia w tarcze nie robią odłamków, sa niegorzne) a reszta stoi za nim i napierdala seryjnie z HGB będąc całkowicie bezpieczna :D bo ciałem nie dojedzie do nich, a strazły sa blokowane tarczą lancera :D

to prawie ze cziterstwo, ale sposob jest tak łatwy ze mozna go zabić w 2 minuty :D (solo zwykle trwa 15-20 min)

 

to mapka jak to wyglada od góry (sam rysowalem xD)

sposobnavolg.jpg

 

i screen z samej akcji (dosyc stary) rojasnilem go zeby bylo cos widac

 

snap016.png

 

i wynik walki jaki mozna uzyskac

snap017s.png

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

hym zbroja z volganosa jest swieta, przy dopakowaniu artisana kamykami (pewnie bedziesz musial troche pofarmić kamienie) bedziesz mial artisana i fast charge czyli do młotka super (i przy okazji terrain dmg negated - czyli stanie obok lawy nie zabiera zycia, ale co lepsze ognista aura teostry nie zabiera zycia!!) TYLKO ZE - jak sie w niej cofniesz na hr6 to akurat niewiele sie przyda skill guts (czyli niesmiertelnosc) bo i tak mało kto bedzie potrafi zadać tak silny cios zeby zabrac ponad 60hp (no chyba ze wcale jej nie ulepszysz, po ulepszeniu na maxa ma okolo 606 defa), chociaz oczywiscie nadal bedzie fajną zbroją, ale jej niesmiertelnosc lepeiej widac wlasnie na granku w walkach z trudnymi zabijajacymi 1 ciosem chamami (fajne na tigrexa i naruge, ale w sumie na całą reszte też, np laser grava)

 

ale dąże do tego że do cofniecia sie na hr6 moglbyś użyć jakiejs zbroi ktora maksymalnie zwiekszy dmg zeby sobie rpzyspieszyc walki, bo i tak nie ebdziesz potrzebował skilla ochronnego zbytnio

 

niestety nie moge polecic tej co ja nosze bo mimo ze sie ją robi ze spodni akantora, zbroi i rekawiczek cenataur U , i paska cenataur X , czyli rzeczy ktore zapewne juz dawno mozesz zrobic to niestety czapka jest z teostry, i co gorsza wymaga big elder dragon jawel , czyli najtrudniejszy do zdobycia item ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...