Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie mam zwykłą zbroje z Tigrex'a i na normlanych questach ona była super ale teraz to właściwie każda wyverna ze spokojem zabija mnie dwoma ruchami więc ciągle walczę w stresie :) i dlatego zabieram się za Soul Rathalos U a później jak dobrze pójdzie to z Akantora blademaster i z gold rathiana(moon coś tam... :) )ale to już gun master :). Dzisiaj cudem sam pokonałem Azure Rathalosa na hr 6, zrobiłem questa w 46 minut(pod koniec raz zginąłem i dostawałem już spazmów) ale jak ma się flashbomby i trapy to nie jest aż tak trudno tylko jak już mówiłem dwa ciosy i po mnie jest z tą zbroją :/ Oczywiście żaden ruby mi nie wyleciał a jakże... :(

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
doszedles do 4HR ? jak tak to lepiej szybko mysl o zbroi nowej , to najwiekszy przeskok jesli chodzi o trudnosc :P nabrdziej brutalny skok na głeboką wode :D

nie ma narazie niczego ciekawego, mam set ceanatuara ulepszony na 60 def wszystko, wiec nie jest tak zle

 

 

co znacza te literki przy zbrojach, np mam conga mail S i conga mail U

Edytowane przez Shen87
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

literki nic konkretnego nie znaczą poprostu opisuja inny rodzaj zbroi ;p

 

bez literki - podstawowa

D - zbroja niskiego poziomu z przeciwnika "innego koloru" (np czarny diablos)

S - zbroja wysokiego poziomu

U - wysoki poziom i inny kolor

 

cenataur S jest bardzo fajny, w nim (mniejwiecej) przeszedlem wiekszosc gestow pod koniec gry

Odnośnik do komentarza

ceanatuar to dopiero od 5hr, a od tego dziela mnie 2 hermituary, jednego ubilem drugi byl ledwo zywy ale padlem, bede musial jeszcze raz sprobowac, no i urgent, Lao Shan, niezle bydle ;p

 

a i co do cenataur S, wyglada tak samo jak ten zwykly? bo biegam w nim juz od ponad 100h i troche mi sie opatrzyl ;p

Edytowane przez Shen87
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

hermiatur S ma skille do blokowania czyli jest fajny do lancy

 

 

a cenataur S ma po odpowiednim dodaniu kamykow - sharpness+1, sharp sword, krytyk+1

 

wyglada bardzo podobnie , tez mi sie opatrzyl jak cholera;p cenataur U moze miec podobne skille i jest szary a nie niebieski, tyle ze trudniej jest zrobic te skille, bo w S masz sharpnes+1 a kamykami dokładasz krytyka (łatwo je zrobic) , a w U odwrotnie, trza by sporo kamykow z ostrością zrobic a wymagaja upierdliych rzeczy :P

 

moja zbroja dokladnie byla taka - cenataur SSUSS (U - rekawice, reszta S) , rekawice U mają 3 sloty, a S maja 2 , dlatego wybralem rekawice U

Odnośnik do komentarza

oczywiscie ze sie da ;p

 

popelniles niestety najwiekszy bład - waliłes w morde, jego najsłabszy punkt dostępny z ziemi to brzuch (ten obwisły kawalek blisko tylnich nóg) i tam trzeba walic caly czas ;> dodatkowo warto przyniesc duzo LBB (+ itemy do ich miksowania) i stawiac ze 4 beczki za akzdym razem kiedy wchodzi do lokacji i detonowac na głowie, a potem walic w brzuch bronią dodatkowo (pipi)niecie kolcami i strzelanie z balisty tez pomaga :D

 

no a teraz zła wiadomosc - praktycznie jedyna broń ktorą mozesz go zabic to młot albo DS/sns :P LSem mozliwe ze sie da ale jakims mega najlepszym a nie devil slicerem , innymi broniami moze go "w miare" łatwo odpędzić chociaz i tak bedzie to o wiele trudniejsze niz młotem albo dialami/sns

 

młotami - caly czas walisz triplepund po brzuchu (3x trojkat) , najwczesniejszy mozliwy młot jakim mozesz go zabic to onslaught , ale mozesz go zrobic dopiero jak go pokonasz XD poprzednią wersją czyli anvil hammerem da sie go względnie łatwo odpędzic

 

duale/sns - z duzą iloscią dragona, (np te robione z rusted stone)

 

ogolnie dragon albo fire na niego działa, ale chyba lepiej działa RAW dmg :P

 

 

serio polecam zrobic anvil hammer, innymi broniami mozesz sie zesrać xD nie mowie ze jest co całkocie niemozliwe ale jest o wieleee trudniejsze :P (zabicie jest praktycznie niemozliwe broniami ktore mozesz teraz zrobic, a odpedzenie bedzie trudneee)

 

 

btw , w MH1 jego głowa byla najwrazliwsza i wtedy walilo sie w glowe, ale capcom widocznie stwierdzil ze wrazliwy kawalek powinien byc trudniej dostepny i upierdliwy wiec zminił na brzuch :P bo w glowe mozna bylo walic calkowicie bez przeszkód :P a walac w jaja trzeba uwazac na nogi, nawet nie chodzi o zdeptanie ale nogi powodują "wiatr" i odpychają, jak sie zle biega to postac caly czas jest odpychana na boki :P

 

aha - odpedzenie polega an tym ze jak skonczy sie czas a zamek nie bedzie zniszczony to wygrywasz a lao odchodzi (o ile zabrales mu sporo zycia), ale zeby nie rozwałił zamku do tego czasu musisz go sporo nawalac zeby mu przeszkadzac w atakowaniu :P (musi "flinchowac")

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

union ore jest chyba dopiero od 5hr wiec musisz najpierw zrobic tego questa:p

 

zabic jest trudno ale odpędzic o wiele łatwiej, i mozesz go odpedzic anvil hammerem

 

tylko wal caly czas triplepund w brzuch, i biegaj/turlaj sie zakosami, jak widzisz ze podnosi jedną noge to biegnij w kierunku drugiej i tak na zmiane zeby nie odpychał Cie "wiatr"

 

no i uzywaj balisty (wybierz amunicje do niej w "podrecznym inventory" i jak podejdziesz do niej to kwadratem mozesz jej uzyc, celuje sie podobnie jak bowgunem) i dragonatora. bomy na plecy to raczej niezbyt dobry pomysl, zajmuja sporo czasu

 

jesli lao podejdzie do zamku troszke wczesniej niz 10 minut przed koncem to mozesz go przebic dragonatorem 2 razy bo on sie "odnawia" po 10 minutach, wiec jak powiedzmy na 10:30 przed koncem lao bedzie przy zamku to go strzel a potem walcz i jak bedzie sie zblizalo ostanie 30 sekund to mozesz wejsc na gore i walnac znowu, staraj sie walic wtedy kiedy lao wali barkiem w brame, w innyh wpadakach czesto nie wszystkie 4 kolce trafiaja

 

ogolnie pod koniec polecam tak - kiedy lao wchodiz do ostatniej lokacji czekasz na niego i nawalasz , jak bedzie juz blisko zamku to uyzwasz farecastera (teleportu) i z bazu biegniesza na mur odrazu (szybciej ejst niz isc po drabince) , walisz kolcami, strzelasz z balisty i walczysz dalej

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

z tym mlotkiem bede musial sprobowac

 

 

czytalem ze za zrobienie wszystkich questow z 3 i 4* dostaje sie quest z lao, czy ten jest slabszy od tego urgentowego?

 

 

gralem dzis z kumplem 4h w mh, zmeczylem sie, ale chlopak sie juz wyrobil i nie jest tylko transporterem shock trapow ;p

 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

tak, ten odblokowany jest czerowny, daje slabsze itemy i jest latwiejszy, da sie go zabic anvil hammerem (szarego da sie tylko odpedzic anvilem)

 

kurde tez bym chcial miec z kim pograc :P chyba kupie w koncu tego wifimaxa ;p

 

 

ha! od dziś mozecie do mnie mowic jack sparrow, kapitan jack sparrow! XDD

 

snap005cd9.png

snap006yf7.png

 

 

zeby zrobic tą zbrojke trzeba sie strasznie namęczyć, "bilet" potrzbny do jej zrobienia dostaje sie z downloadowego questa "JUMP teostra" , jest to teostra o wieleeee silniejszy niz normalny ;p postac ze 150 zycia i najlepszą zbroją z freedoma zabija 1 ciosem ;p dopiero dzieki zbrojce i broni z g-rank moglem go rozwalic samotnie :D a i tak nie bylo latwo , niektore ciosy zabierały 80% życia (mam 140) , co jest chamskie, bo w tej zbroi g-rankowe potwory nawet tyle nie zabierają ;p (i moge w niej przezyc fireballa fatalisa :D)

 

tak czy siak udalo sie, po 3 walkach zdobuylem wymagane 5 biletów (po jednym na kazdy kawalek)

 

piracka zbroja oprocz tego ze wyglada bardzo fajnie :D to ma skilla carving celebrity - czyli 100% szans na dodatkowe wycinanie z kazdego obiekty (nawet ogony i robaki), dodatkowo zwieksza szczescie i daje bombera (to akurat zbedne ;p) , defa na poczatku ma okolo 40 (kazdy kawalek) ale mozna zwiekszyc az do 80, co nadal nie jest zbyt fajne na g rank ale da sie zniesc)

jest do w dzialaniu podobna zbroja do tej niebieskiej z gildii ktora pokazywalem pare stron temu, ale mi sie bardziej podoba z wyglądu :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

osobiscie nie zajmuje sie bowgunami z prostego powodu - trzeba kupowac amunicje caly czas;p albo co gorsza robić, a to upierdliwe wypstrykac sie jednorazowo z amunicji zbieranej przez 10 questów;p

 

dlatego wole łuki kotre maja nieskończone ammo , najwyzej mozna dokupić wzmiacniacz :D

 

 

ale jesli juz chodzi o skille to HGE jest fajne dlatego bo zbroje dla gunnerów sa brdzo slabe z zasady wiec lepiej nie narazac sie na to ze jak postac bedzie kucała to dostanie smiertelny cios :P a tak to zmniejszasz szanse ze zostaniesz unieruchomiony ;p

 

inne to juz roznie, np redukcja odrzutu, przyspieszenie przeładowania, zwiekszenie pojemnosci magazynku , fast shot (łuk szybciej sie naciąga, a bowgun nie musi rpzeładowywac tylko strzela dopóki nie skonczy mu sie amunicja , tyle ze odrzut sie zwieksza znacznie)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...