Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić mi jakiś dobry GS bo tak ciągle walczę LS (głównie moim "kochanym" True Devil Slicer'em :) ) a chciałbym nauczyć się innym typem broni (zacząłem już łuk używać ale narazie nie mam odpowiedniego seta [Gold Rathian argh!] i pomykam jak już w Mamufou :) ) byle nie GS ze składników z jakiegoś elder dragona bo żadnego jeszcze nie pokonałem i raczej na to się nie zanosi :/

Odnośnik do komentarza

Kurde Yano ziom, jak Cie kiedyś spotkam (EP czy cokolwiek) to masz ode mnie browara i wpie.rdol ;D

 

obydwie rzeczy za to samo - za przypominanie mi o MH.

Z natłoku gier na PSP zawsze jakos wyjde i cos sobie pogram w MH bo jak czytam posty tu to chce sie grac .

 

jakos czasu tez specjalnie nie mam ale się 40 H nazbierało - irytuje mnie troche ganianie od 25 godzin z tym samym - LS ta pierwsza kosa(zapomniałem nazwy) i set z hermitaura.

dopiero 3* questy wykańczam (tylko Green plesioth mi został bodajże) - ale nie powiem, w multi gra pokazuje ząbki - świetnie rozpracowuje sie bossów w ten sposób.

 

ech , żeby jeszcze przygotowania do questów nie były tak męczące ;P

Odnośnik do komentarza

mowi sie ze najlepszy GS to siegmund :P nie wymaga nic z eldera ale wymaga rathlos ruby ;p

 

 

Serge : dzięki;p ale pewnie nie bedzie okazji bo nie uczęszczam na EP xD

 

 

to prawda ze czasem sie duuugo walczy tym samym, zwłaszcza na koncu gdy jak sie juz zrobi najlepsza bron :P dlatego warto sie nauczyc grac kilkoma rodzjami broni, zawsze mozna sobie zrobic jakas odskocznie zeby sie nie nudzic :P

 

 

ja dziś sie męczyłem z volganosem, chyba zabilem ich z 15 :P ale w koncu udalo mi sie zrobic pełna jego zbrojke :D

 

nie dosc ze ma z 550 defa to ejszcze skille: szybsze ładowanie broni (młoty/gs) , mozliwosc przezycia mega silnego ciosu (oba te skille są nowe), redukcja dmg z terenu (to akurat mało przydane ale nie zaszkodzi;p) , a po dodaniu jeweli mam tez ulubiony skill - artisan :D (sharpness+1)

 

to moja pierwsza zbroja na g rank i odrazu taka całkiem wypasiona :D moge w koncu pozadnie powalczyc :D bo wczesniej w starej zbroi to kazdy mi jednym ciosem zabieral 70% zycia wiec bylem w stresie xD

 

 

 

 

edit: shen:

tak, musisz miec conajmniej 10 zeby odpalic skilla (czasem 15 albo 20 zeby skill miał wieksza moc) wiele z nich jest baaaardzo przydatnych , nawet wazniejszych niz ilosc defa :P

mozesz miec tez -10 i wtedy bedzie jakis negatywny skill.. warto wtedy dodac jewela zeby to zniwelowac

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

masz tu pomocną rzecz jesli chodiz o skille, poczytaj sobie co robią

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/48442

 

ja polecam wszystkie z ostroscią

sharness+1 (zwieksza pasek ostrosci - moj ulubiony skill)

sharp sword (ostrosc spada 2 razy wolniej, tez przydatne zwłaszcza przy dualach ktore zjadaja ostrosc ekspresowo)

sword sharpener (ostrzenie broni trwa 4 razy szybciej)

 

(tego pierwszego narazie nei mozesz pewnie zrobic)

 

skille swietne dla gun/lancy

block+1 albo +2 (zmniejsza odrzut przy bloku i dmg ktory przechodzi przez blok, nawet do zera!)

block inc (powoduje ze ciosy nieblokowalne są blokowalne, np rozne gazy, laser graviosa, itp)

 

 

 

inne:

earplug (powoduje ze postac nie kuli sie jak przeciwnik drze morde)

 

w sumie jest ich cała kupa wymienilem te ktore sam lubie ;p (ale jesli sie nie uzywa lancy to te z blokiem sa zbedne)

 

 

Odnośnik do komentarza

sharp sword i sword sharpener mam w secie z ceanatuara, swietnie sie komponuje w parze z moim longswordem, a do gunlancy uzywam setu hermituara.

 

 

kumplowi dzis zrobilem secik hermituara, jakis młotek z ponad 900 atk. , jak na kogos kto nie skonczyl 2 gwiazdkowych questow u eldera to chyba niezle, mam nadzieje ze sie nie zniecheci to bede mial z kim grac ;p

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

hermitaur jest wlasnie dobry do lancy, proponuje dowalic jeweli zeby miec block+2

 

a cenataur jest spoko, ale dopiero cenataur S bedzie za(pipi)isty :D bo bedzie mial i sharpnes i sharpnes+1 , to byla najczesciej uzywana przezmnie zbroja, zrobilem w niej 90% questow (oczywiscie od czasu kiedy ja zrobilem;p)

Odnośnik do komentarza

A wiecie od jakiego losa najszybciej leci los ruby? Bo zbieram na świetną zbroję Soul Rathalos U i właściwie wszystko mam (poza pewnymi składnikami które nazbierają się same jak będe "szukał" ruby's). Słyszałem że najlepiej leci z Silver Rathalosa ale może ten co to napisał się myli. Kiedyś czytałem ile procent szans z normlanego rathalosa to nawet jak wszystko zrobisz(trap, ogon, głowa, skrzydła) to wychodzi jakieś 5 % góra!

Odnośnik do komentarza

Niby polecają Silver Losa, ale mi nigdy z niego nie wypadł. Długo szukałem ruby do tej zbroi i myślałem już, że zostawię tą grę. 2 Ruby, które są potrzebne do Soul Rathalos U wyciąłem z ogona zwykłego G-rankowego Rathalosa.

Edytowane przez hiacynt
Odnośnik do komentarza
A wiecie od jakiego losa najszybciej leci los ruby? Bo zbieram na świetną zbroję Soul Rathalos U i właściwie wszystko mam (poza pewnymi składnikami które nazbierają się same jak będe "szukał" ruby's). Słyszałem że najlepiej leci z Silver Rathalosa ale może ten co to napisał się myli. Kiedyś czytałem ile procent szans z normlanego rathalosa to nawet jak wszystko zrobisz(trap, ogon, głowa, skrzydła) to wychodzi jakieś 5 % góra!

Ja się nie mylę :D .Po zabijaniu Silver Soli zrobiłem:Rathalos Soul U(dla Gunnera i Blademastera)Silver Sol(tylko dla Blademastera ale na każdą częśc jedno Ruby),jakiegoś LS'a do którego było potrzebne Ruby itp.

Odnośnik do komentarza

Ja po odblokowaniu HR6 miałem od razu dostępnych Golda i Silvera, a bossów z kategorii wywerna na pewno nie mam 100, więc Remobra prawdopodobnie się liczy. A Kut Ku są z kategorii chyba bird wywern, więc nie powinien się liczyć ani zwykły, ani blue.

Edytowane przez hiacynt
Odnośnik do komentarza

no i jest problem bo specjalnie robiłem ciągle questa na 10 Remobrasów, podliczyłem później(na podstawie wykupionych "kart potwórów") no i wyszło mi ponad 100 nie licząc Kut-ku a Gold iana i SIlver losa dalej nie ma :/

 

A jeśli chodzi o GS to chyba robie "Zygmunta" (Siegmund ;) ) tylko jakimś cudem nie mam rathalos tail a musze mieć żeby zrobić Spartacus Blade a później Siegmunt i rubysy nieszczęsne :/

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

eiiii zabijanie 100 wyvern dotyczy z tego co wiem innej czesci MH!

we freedom2 silver i gold sa odrazu , u mnie były odrazu, jesli ich nie masz to moge tylko powiedziec O_O!!

 

 

podawalem sposob na ruby/plate podawalem pare postow wczesniej - zbroja ktora pozwala wycinac jeden raz wiecej (czyli z ogona losa 2 razy) i biegac na niego (chyba najlepiej silveR) z dobrym mieczem, obcinac ogon i jak nie ma ruby to wyjsc z questa , a jak jest to dac sie syzbko zabic 3 razy :D

 

 

 

btw w sprawie angielkiego patcha - jakis (pipi) ktory pomagał go robic wypuscil wersje beta do internetu wbrew szefowi zespolu i teraz szef sie w w(pipi)ił i nie wiadomo co bedzie ;/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Odnośnie odblokowywania gold iana i silver losa to sprawa wyjaśniona. Rozwiązania poszukałem na skies of crimson (najlepsza stronka o tej grze!) i znalazłem że jednak remobrasy nie liczą się :( Czyli zostaje mi do pokonania ok 30 wyvern prócz kut-ku i remombras :/ a wy musieliście być tak dobrzy że "z biegu" pokonaliście te 100 wyver i odrazy się quest odblokował...

Odnośnik do komentarza

hymmm to dziwne ale ja rzeczywiscie zabilem sporo ponad 150 zanim do nich doszedlem ;p

 

ale kuku tez sie nie liczą ? szkoda bo one są na 20 sekund :P

 

 

Shen: na tigrexa polecam 2 sposoby:

1 trudniejszy, walisz młotem albo GSem w morde (musisz zaczynac cios w momencie jak tigrex sie odwraca)

2 łatwiejszy: gunlanca i zbroja majaca block+2, głownei stoisz i blokujesz a jak masz chwile czasu to dziabiesz w miare mozliwosci w glowe :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Poczekaj aż dojdziesz do questa Land of Tremors :lol: to dopiero jazda.

Według mnie Tigrex jest trudny za pierwszym razem,bo później to już go biłem bez problemu lecz to tylko moje odczucie.Wczoraj dopiero zrobiłem sobie tak od niechcenia LS'a Divine Slasher :lol: bo zauważyłem że go nie mam a ja przecież uwielbiam LS'y.

Ja mam 510h na liczniku i nie mam co robic czekam na zrozumiałą wersje Huntera G.

Może takie pytanie:Jaki jest wasz ulubiony set(cała zbroja,komplet) ?

Edytowane przez Dworek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...