Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

młotek nie jest niezbędny w sumie kazdą bronią mozna je wywabic, tylko ze jest czas zeby walnac 1 raz jak przepływają a wyskocza jak sie zada dosyc silny cios , a młoty mają sielne pojedyncze ciosy , inną bronią jest mozliwe ze musial bys kilka razy walnąc zanim wyskoczy

 

zreszta czasem wyskakują same

 

mozesz zrobic wiecej sonic bomb

 

mozesz tez porobic jakies questy gdzie dostajesz dostajesz sonic bomb ale ich nie uzywaj tylko zrob questa bez nich albo daj sie zabic i pozbieraz ze 4-6 sonicow (2-3 questy) i wtedy bez problemu je wywabisz i zabijesz

Odnośnik do komentarza

Może niech miłośnicy swoich oręży opiszą dlaczego lubią ten a nie inny rodzaj broni. Ja używam LS. Wcześniej oprócz tutoriala przedstawiającego działanie wszystkich broni próbowałem kariery z dualem (2 miecze), ale nie za bardzo mi szło, mimo, że był to dopiero początek gry. LS w porównaniu z dualem, ma na pewno większy zasięg i chyba większy dmg. Więcej zalet oprócz wyglądu zewnętrznego nie potrafię dojrzeć. Wadą jest na pewno brak bloku. Nigdy nie walczyłem bronią z blokiem, więc nie wiem jak to jest, ale skill auto-guard wygląda dla mnie smakowicie.

 

Obecnie jestem pod koniec questów 4-gwiazdkowych i używam jako broni Devil Slicera, a jako zbroi seta z Monoblosa. Mimo, że Devil Slicer jest przez niektórych wychwalany nie widzę, jakiejś znacznej przewagi nad aktualnymi bossami, mimo, że DS na tym etapie gry był dosyć trudny do zrobienia. Słyszałem, że im dalej w grę tym LS coraz słabiej sie spisują.

Odnośnik do komentarza

zaczne od konca - na poczatku devil slicer jest calkiem dobry, i w miare latwy do zrobienia, wiec nie ma co narzekac ;p ide LSy sa gorsze albo trudniejsze ;p co nie znaczy ze bedziesz mial jakąś wielką przewage;p dopiero z koncowymi broniami czuje sie naprawde poteżny power :) (na questach od eldera)

 

co do pozniejszej fazy gry.. LSy nie sa idelane, ale da sie cos zdziałąc w wiekoszsci przypadków ;p ale nigdy nie nalezy sie ograniczac do jednego rodzaju broni

 

autoblok - nie jest zbyt fajny, lepiej nauczyc sie samemu blokowac:p tym bardziej ze on nie powoduje ze zawsze wszystko zablokujesz ;) autoblok dziala tylko wtedy kiedy dziala normalny blok czyli jak nie atakujesz i jestes w miare dorbze skierowany do kierunku jazdy;p wiec nie ma tak ze mozna walic na oślep i jak by co to sie samo zablokuje;p trzeba przerwac atakowanie zeby blok zadziałał, lepiej miec inne skille, bo blokowac mozna samemu ;)

 

 

co do broni ja najbardziej lubie

 

młoty, sa bardzo silne a zarazem mozna z nimi biegac, czasem tez moga ogłuszyc przeciwnika, dobre jest to ze mozna podbiec , walnac raz i odskoczyc i dmg bedzie calkiem miły, a w tych szybkich broniach trzeba zadac wiele ciosow zeby zadac tyle obrazen co 1 cios młota, a czesto nie ma czasu na zadawanie wielu ciosow;p

 

inne rzeczy ktore lubie

 

gunlance - ze zbroją ktora daje block+2 mozna stac sie czołgiem, stoi sie porpostu i blokuje wszystko (bez straty zycia ktora normalnie wystepuje nawet mimo bloku) i nawala , a w gunlancach mozna bardzo latwo rpzejsc od ataku do bloku

 

LS do obcinania ogonów, nie sa najsilniejsze ale maja wielki zasieg co jest miłe ;)

 

SnS wbrew pozorom mają sens , szczegolnie na elder dragony ktore są niskie (te na 4 nogach) i mozna im łatwo dosiegnac do glowy

 

duale - sa szybkie ale maja kilka wad w stosunku do SnS (brak bloku, zmniejszony dmg alementu, zawsze zadaja tylko 70% tego co mają napsiane;p). no i tak jak mieczyk z tarcza maja mizerny zasięg, graviosa nawet nie da sie walic po jajach :P

 

akantor bow - nie wymieniam tu łukow ogolnie tylko jeden najlepszy ktory potrafi byc masakrycznie morderczy a zarazem powodowac ze kazda walka jest od "wzglednie łatwa" az do "za(pipi)iscie łatwa" XDD (chociazby moj wczorajszy post - 2 plesy na g-rank w 6 minut, a normalnie trzeba sie z nimi męczyc bo sa starsznie silne ;p)

 

 

i te ktorych raczej nie lubie

hunting horn - maja fajen skile z muzyczki ale to rpzydaje sie najbrdziej na multi , wiec samemu są to porpsotu "słabe młoty" ;p wole młoty :P ale jak bym gral z kims to chetnie bym zabrac HH

 

lance - niby nie sa zle ale wole gunlance , pozatym mam problemu z odpalaniem combosa bo za szybko naciskam guzik ;p

 

great swordy - za(pipi)iscie powolne ;p w wieksozsc wypadkow zabija sie nimi wolniej niz czymkolwiek innym ;p jedyna dobra taktyka jest trudna do wymasteroewania i nie dziala na kazdego (charge)

 

bowguny - oba typy wymagaja kupowania/zbierania amunicji przez co marnuje sie duzo kasy, nie lubie tego i nie uzywam ich kompletnie

 

 

 

kolejnosc oznacza stopien fajnosci wg mnie ;p najbardziej lubie mloty a najmniej bowguny

Odnośnik do komentarza

Każdy gustuje w różnych broniach ale o gustach sie nie rozmawia :) .

Teraz ja sporządzę ranking ale trochę mi sie nie chce tego robić ;)

 

1.LSy-szybkie GSy moim zdaniem ponieważ mają podobny damage z tym tylko że maja do dyspozycji Soul combo(to ten pasek gdy sie napełni),i dzięki temu mamy przez jakiś czas ESP(broń sie nie odbija)

 

2.SnS-mała broń która potrafi ździałać cuda minus to mały zasięg lecz gdy equipniemy sobie Black Ruiner Sword i pójdziemy na elder dragona to masakra.i zdają szybko damage to plus.

 

3.GSy-według mnie bardzo przydatna broń co prawda jest wolna(nie przesadzaj Yano nie aż tak straszliwie)ale nie wyobrażam sobie gry bez niej.Niektórych questów po prostu dla mnie bez GS-a to żal wykonywać.

 

4.Hammer-są fajne jak przy(pipi)ą to tak że wywerne zgina i pada jak szmata ;) ale według mnie nie nadaj się na niektóre questy bo są wolne i ich zasięg jest średni.Ogólnie młoty są fajne.

 

5.Bow-fajna broń lepsza od bowgunów bo szybciej damage możemy zadawać niż bowguny i mamy coatingi który są świetne.Ja mam ranking łuków:Exterminator bow,Akantor bow,Dragonhead harp to najbardziej mi potrzebne łuki.

 

6.Gunlance-dużo nie napisze set Auroros Haku i nic cię nie ruszy.

 

7.Duale-mały zasięg,przydatne tylko combo używam tylko duale na basariosa.

 

8.Bowguny-dobra broń na fatalisa i wolne wywerny to tyle :P

 

Reszty nie używam dlatego nie będę pisał dużo: lance są beznadziejne a HH tak jak napisał Yano tylko na Multi

Odnośnik do komentarza

co do black ruiner sworda to na eldery lepszy jest azure ogre sword, w dodatku latwiej sie go robi :)

 

chociaz przyznam ze sie zawiodłem bo zrobilem go chyba 2 dni temu (AOS) i jak do tej pory nie zabilem wioskowych elderów w jednej rundzie O_O (probowalem teo i lune) , co prawda zabiłem "prawie" bo w nastepnej rundzie po minucie byl koniec walki ;p ale jednak ..a msyalalem ze bez probolemu bedzie sie zabijalo

za to smolderem bez problemu zabijam w 15 minut.. wiec troche mnie zdziwilo bo myslalem ze jednak smolder bedzie gorszy niz azure

 

moze poprostu musze potrenowac bo dawno nie uzywalem sns, a pzoatym niezbyt sie starałem xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

weapon calculator pokazuje zawsze ruinera na drugim miejscu , a na pierwszym azure ;) (na przeciwnikow słabych na dragona, w innych wypadkach na pierwszym sa bronie z roznymi elementami, a czasem shining wyvern blade, ktory swoja droga ma niezły dmg, szkoda ze glupio wygląda;p)

 

 

zrobilem se dzis zbroje "śmierci" S i kose :) glownie dla szpanu xD chociaz zbroja sie tez przyda na sleep bombing :)

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

Mam pytanie, bo zacząłem grać w tego monster huntera :D gra jest tak przegadana tylko na treningach czy później jest tak samo ? Dzisiaj skończę te tutoriale i obaczymy jaki potencjał drzemie w tej grze ;]

Odnośnik do komentarza

Każdą bronią da sie zrobić każdego questa(chociaż ja nie wiem jak bym zabił kirina lancą).Dla mnie satysfakcją jest zawsze zrobienie jakiegokolwiek questa nawet najprostszego.

W MHF2G stare wywerny będą miały nowe ataki:

-Diablos biegnie i podbija cię rogami

-Gypceros macha ogonem jak diablos

-Khezu chodzi z prądem wokóół siebie(ŻAL !!!!!!!!)

Ogólnie i tak mam wielką zajawkę na kolejną część

Dzisiaj też skończyłem seta z Białego Fatalisa :P

Odnośnik do komentarza

co do nowych ciosow to bedzie jeszcze kilka innych nowych

 

a co do diablosa to on juz mial podbijanie rogami, teraz bedzie podbijał rogami z obrotem tak ze całym cialem bedzie nawalał (pewnie troche w stylu kręcenia sie tigrexa- bedzie atakowalo nawet jak sie stoi z tyłu)

 

mam nadzieje ze 2g szybko wyjdzie po angielsku, albo ze szybko zrobią patcha :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dostaje sie i to bardzo duzo ;p ale musisz zabic kazdego rpzeciwnika kazdą bronią! O_o

przyznam ze ja nie zabilem kazdego kazda, wiekszosc tylko po jednej ;p

 

a nagrody są takie:

 

zrobienie wszystkiech treningow to jedna z czynnosci potrzebna do odblokowania najwiekszego przechu.ja w grze :P fatalisa. co prawda questa z nim mozna zassać w menu glownym (download, potrzebny hotspot) , ten zassany jest troszke trudniejszy w pewnym sensie bo trzeba go zabić podczas jednej walki, a tego odblokowanego da sie odpędzic i dokonczyc walke w 2 lub 3 rundzie)

 

pozostale nagrody to odblokowanie 2 "chełmów" jeden daje +10 do ESP (skill ktory powoduje ze broń sie NIGDY nie odbija, na niektoych rpzeciwnikow bardzo przydatne, na niektorych prawie niezbędne, chociaz mozna tego skilla załapać z roznych zestawów zbroii to w takim wypadku cały skill (+10) mamy w czapce, a reszte zbroi mozemy miec jaka chcemy, wiec mozna miec kilka fajnych skilli

 

druga czapka to wersja dla strzelca, powoduje ze mozna naciągnąc łuk do 4 poziomu , co czasem jest fajne ;p tez mozna to miec w zbroi

 

ogolnie te "nagrody" są fajne ale mozna ich "efekt" uzyaskać inaczej , chociaz bedzie troche slabszy ;p

 

 

ja mam okolo 240 godizn gry ale do tej pory niezbyt mialem ochote męczyc sie z treningami ;)

Odnośnik do komentarza

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jaka miales taktyke na Plesiotha? Taka wodna wyverna, zabilem go raz lukiem z elementem thunder, ale zostalo mi 4 minuty do konca questa, potem probowalem jeszcze dwa razy dla matsow ale zabraklo mi czasu. Lukiem mozna go wywabic z wody ale dosc slaby dmg nim zadaje, walczac mieczem zabiera mi sporo zycia swoimi atakami i sonic bombs dosc szybko sie koncza.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

a jakies masz bronie?

 

łuk to bardzo przyjemna taktyka na plesa , dziwne ze tak dlugo ci zajeło

 

ples rzeczywiscie ma bardzo silne ataki jak na ten etap i niezbyt przyjemnie jest stać obok niego xD

jesli chce sie walczyc bronią "ręczną" trzeba sie nauczyc jego zachowania

kilka podstaw:

 

jak stroisz troche rpzednim to czesto pluje woda, wtedy jest dobry moment zeby podbiec i przywalic

jesli jestes pod nim i kręci sie to stój miedzy nogami zeby nie oberwac

jesli widzisz ze robi kilka kroków w miejscu to bedzie walił z bara, to chasmki cios bo czesto trafia mimo ze nie powinien ;p ale jesli widzisz ze ebdzie go robil uciekaj w przecinim kierunku (turlaj sie) on go zawsze robi w ta samą strone o ile pamiętam

no i wal po nogach zeby go przewrocic, w głowe nie warto, nogi wiecej przyjmują

jesli masz dlugi miecz to wal w brzuch, to najwrażliwsze miejsce

 

 

chociaz ja jednak polecał bym łuk ;) i jesli wlaczysz łukiem to staraj sie celowac w szyje, tam najwiecej dmg wchodzi (z łuku), i waląc w szyje powiniens o wiele szybciej zabic , pozatym bedzie czesto sie "wzdrygał" , stój troche rpzed nim biegajac odrobine na boki, wtedy bedzie wiele razy strzelał wodą, i jak strzela to wal w szyje z łuku

 

 

co do wywabiania z wody to rzeczywiscie jest kilka sposobow - sonic bomby, nawalanie, czasem sam wyskakuje :P ale najlepszy to łowienie go na wędke :P

mozna go złowić i wyrzucic na brzeg, w dodatku to mu zadaje obrażenia ;)

żeby go złowic musisz mieć żaby (a nie wormy albo cos, wormy sa dla ryb, a frog jest na plesa, dziala jak inne przynęty, naciskasz kwadrat przy miejscu gdzie plywaja ryby i zarzucasz żabe, po chwili przypływa ples i jak żaba sie zanurzy to walisz X i ogladasz cos fajnego ;) )

 

na poczatku znim cie zobaczy zarzucaj przynęte, potem za kazdym razem jak ucieknie do innej lokacji to zarzucaj i czekaj, nie warto go ganiac bo po chwili wróci skuszony żabą

 

w ten sposob powinienes go rozwalic w 10-15 min

 

 

 

żaby są podobno w górach w jedynce (napis "bait") ja ich tam nie szukalem ;p

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50001

 

i na pewno w dżungli w 3 (tez "bait", taki kamień bedzie)

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50002

i w dzungli jest ich nieskonczonosc w tym miejscu, mozna tam znalesc frog i worm, na zmiane mniejwiecej, i nie wyczerpuje sie wiec nazbieraj 10 żabek (max) zeby miec zapas (najlepiej pozbierac sobie luzem (np na gathering quescie) a nie pdoczas walki, i zabrac conajmniej kilka żab kiedy bedziesz szedł na plesa, szukanie ich podczas walki to strata czasu ;p)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.