Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GaScAn

Łączyłeś się z lajwem?? Napewno dużo ludzi ma już grę bo widzę ile seedów na torrentach. (Wiem że lepiej się nie łączyć przed premierą gry. Bany itp.) Interesuję mnie jak śmiga online. W sumie w dzisiejszych czasach gra bez dobrego online to porażka.

 

Wszystkie postaci dostępne od początku czy do odblokowania? Co jest jeszcze do odblokowania oprócz postaci?

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Ja rozumiem co mówisz i czaje te wszystkie bany. Tylko twierdzę, że X360 jest pierwszą moją konsolą na której nie pirace i mi się to w sumie nie opłaca bo czekam jeszcze 10 dni ,a piraci już grają. Wali mnie , że to kradzież itp itd :closedeyes:

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Dodatkowe stroje sprzedawane są w paczkach za $$$

Capcom nie będzie tracił czasu z Street Fighter IV DLC i planuje uruchomienie szeregu nowych ekspansji.

 

Całkowicie darmowy, Championship Mode Expansion Pack doda do gry:

 

* Replay Mode - Nagrywanie, uploadowanie oraz pobieranie najlepszych meczy po to aby dzielić się nimi na Street Fighter IV Community. Gracze będą mogli analizować swoje najlepsze mecze, oceniać innych graczy i dzielić się własnymi triumfującymi zwycięstwami.

 

* New Points System - Dwa nowe punkty systemów do pomiaru umiejętności (Championship and Tournament Points).

 

* Enhanced Tournament Matching System - Poziom oferuje lepsze dopasowanie systemu podejmowania meczu, turnieju dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy. Zawodnicy będą zbierać punkty (GP), punkty będą dawały nam możliwośc wejscia do bardziej zaawansowanych turniejów. (Zasada "więcej punktów, większy skill").

 

Dodane zostaną paczki kostiumów, które mają trafiać do PSN przez luty i marzec. Paczki zostaną pogrupowane według tematów a cena paczki to około € 3.84.

 

Lista paczek oraz daty ich nadejscia:

* 2/17/09 - Brawler Pack DLC Pack - alternatywne kostiumy dla: Zangeif, E.Honda, Rufus, El Furete, i Abel.

* 2/24/09 - Femme Fatale Pack - alternatywne kostiumy dla: Chun-Li, Cammy, Sakura, Rose, i C.Vipera.

* 3/3/09 - Shoruken Pack - alternatywne kostiumy dla: Ryu, Ken, Akuma, Gouken, i Dana.

* 3/10/09 - Shadowloo Pack - alternatywne kostiumy dla: Seth, M.Bison, Sagat, Balrog, i Vegi.

* 3/17/09 - Classic Pack - alternatywne kostiumy dla: Guile, Dhalsim, Fei-Long, Blanka, i Gen.

Odnośnik do komentarza

Siema, nie mialem czasu zeby odpisac, akurat jak wyszla gra musialem sie uczyc :/ Dzis mialem egzamin o 9 i mam jeszcze na 15 (pisze teraz z pracy).

 

@GKS - nie grzebalem w opcjach, zobacze dzis wieczorem jak nie padne na morde.

 

@DI - dzis nie dam rady wpasc, ale moze jutro podejde?

 

@Ornit - pisalem ci, ze jak wyjdzie to w weekend zapraszam cala ekipe, dalej jest to aktualne, tym bardziej ze mam juz 2 sticki (ale swojego wez, jeden z moich jest na amerykanskim optyku i Ti bedzie narzekac ;P).

 

@DI 2 - zbanowanie grozi za troszke inne rzeczy. Sa przeciez ludzie ktorzy oceniaja gry itd. Ban jest glownie za niezgodne CRC z oficjalnym releasem (co oznacza ze jest to np beta, wersja promo rozsylana do konkretnych osob itp). Poza tym, sa zbierane informacje o ludziach ktorzy cos zlego maja na sumieniu i bany ida grupami (tzw falami - tak to nazywaja ludzie) co jakis czas a nie w locie czy na drugi dzien. Za to samo jedni potrafia byc zbanowani po godzini, inni po 3 miechach. Ogolnie troszke to oslablo ze wzgledu na zrezygnowanie ze sprawdzania bledow oczytu plyty - kopie maja wiecej bledow, ale okazuje sie, ze stare czytniki tez zaczynaja wiecej bledow popelniac na oryginalach i posypaly sie kiedys nieuzasadnione bany - wtedy z tego zrezygnowano.

 

Ja np kupie ta gre. Gram teraz tylko dlatego, ze jest wczesniej. Gry w ktore rzeczywiscie gram (PES, FIFA, MGS) kupuje. Przeciez ktos nad spedzil od cholery czasu i dostal za to pieniazki. Jak gre odpalilem jeden raz (99%) to po prostu traktuje to jako demo.

 

Aha, granie na odpietym kablu, na innym koncie itp nie ma znaczenia. Nalezaloby grac BEZ DYSKU zeby konsolka nie widziala ze gralismy. Inaczej, informacje sa zbierane w co i z jaka data gralismy i przesylane przez Live do MS w momencie polaczenia (to JEST JUZ udowodnione, to jest rowniez zapisane w umowie licencyjna na ktora przeciez sie kazdy zgadzal "prawie" ja przeczytawszy). Jak bedzie ban to bedzie, TRUDNO.

Odnośnik do komentarza
@Ornit - pisalem ci, ze jak wyjdzie to w weekend zapraszam cala ekipe, dalej jest to aktualne, tym bardziej ze mam juz 2 sticki (ale swojego wez, jeden z moich jest na amerykanskim optyku i Ti bedzie narzekac ;P).

Chodziło o to, że Proboszcz wyskoczył mi nagle po pół roku na gg (zupełnie jak spod kamienia) z informacją, że dziś u ciebie gramy. W W/E mogę jedynie rankiem bo później napierdalam z gildią smoka.

 

Ja też kupię grę ale grać będę jedynie u obcych ("tych obcych", nvm była taka książka)

Odnośnik do komentarza
Łączyłeś się z lajwem?? Napewno dużo ludzi ma już grę bo widzę ile seedów na torrentach. (Wiem że lepiej się nie łączyć przed premierą gry. Bany itp.) Interesuję mnie jak śmiga online. W sumie w dzisiejszych czasach gra bez dobrego online to porażka.

 

Wszystkie postaci dostępne od początku czy do odblokowania? Co jest jeszcze do odblokowania oprócz postaci?

 

-Nie łączyłem się i nie planuje aż do premiery

 

-Niestety trzeba troszkę popracować, do odblokowania są Sakura,Dan,Gen,Cammy, Fei-Long,Seth,Akuma,Gouken (dwaj ostatnio to masa roboty)

 

-Poziom CPU jest naprawdę wysoki a Seth to mega przegięcie i na 100% będzie zbanowany na turniejach.

 

-Bonusy niewielkie dostęp do filmików, galeria, jakieś artworki nic szczególnego

 

-Stroje standardowo, dwa wzorki (DLC już zapowiedziane)

 

-Nie wiem jak z wersja PS3 ale wstawki anime w wersji na x-boxa są totalnie chaotyczne i powyrywane z kontekstu. Pewnie w anime z edycji kolekcjonerskiej będzie wiele wyjaśnione

 

-W soundtracku wyczaiłem themy Sakury, Fei-Longa i kilka innych klasyków :)

 

-Po każdej wygranej walce, każda z postaci ma unikatowy komentarz do każdego pokonanego (fajny bajer)

 

-Rywale fabularni tacy jak: Ryu vs Ken, Sakura vs Dan itd... docinają sobie w czasie walki :)

 

Wracam do gry :D

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Goście z shoryuken.com już graja online na wersji oryginalnej japońskiej. Premiera chyba 12 lutego ale gra już fizycznie dostępna w pudełku. Online wg doniesień śmiga tak jak ten w HDRemix czyli jest dobrze. Natomiast krokiem w tył jest zrezygnowanie z takiego lobby jak w HDR ,że np dwóch graczy gra a dwóch czekając na swoją kolej obserwuje potyczkę.

Filmik z online

I skrin:

imag0045rx0.jpg

Odnośnik do komentarza
Premiera chyba 12 lutego ale gra już fizycznie dostępna w pudełku.

 

Dodaj 8 godzin a będziesz miał 12.02 ;)

 

Ja się raczej decyduje na oryginała o ile jakoś znośnie to w Polsce udostępnią.

 

A z tym focusem to jak dokładnie? bo z tego co zrozumiałem to jakis cancel z właściwościami parry.

Edytowane przez Action
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

@Action no z focusem sprawa wygląda tak:

 

Żem przetłumaczył z wikipedii:

Focus Atack to atak który absorbuje atak przeciwnika i kontranatkuje. Wykonuje się go trzymając MP i MK. Są dwie fazy focusa. W pierwszej fazie ludzik przyjmuje postawę, i w tym momencie może wchłonąć atak. Druga faza to sam counteratack. Czym dłużej przytrzymamy MP i MK tym mocniejszy będzie atak. Jeżeli przytrzymamy wystarczająco długo to counter spowolni upadek przeciwnika pozwalając nam na extra trafienie ,a jeżeli przytrzymamy jeszcze dłużej to focus będzie nieblokowany. Ataki które zostały przyjęte podczas pierwszej fazy focus ataku wciąż odbierają nam życie ale po sukcesywnym focusie zostanie to życie odnowione. Podczas pierwszej fazy focusa można zcancelować dashem. Za połowę paska "super combo" ciosy specjalne mogą zostać scancelowane w focusa. Wtedy animacja focusa będzie krótsza i przejdzie od razu do fazy ataku. Z dobrym timingiem da radę skancelować cios specjalny w focusa ,a samego focusa scancelować dashem w przód tworząc sobie nowe możliwości combosów.

Działa to też w ten sposób ,że jeżeli przeciwnik zablokuje nam cios specjalny to my go możemy cancelować wtedy w focusa i podczas focusa uciec od kary back dashem.

 

System w SF IV jak widać jest czymś świeżym ,co prawda na papierze może wydać się skomplikowany ale oglądając masę filmików wiem ,że to po prostu wejdzie w krew.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pogralismy nieco na dwoch i gra sie przyjemnie. Z ukrytych nie mam jeszcze Goukena i Setha ale i tak Seth jest zbanowany wszedzie i tylko Gouken mnie interesuje. Gra sie przyjemnie. Z list tierow z automatu widac, ze raczej MAJA racje (Pazur jest slaby tak jak wszedzie pisza, ma slabego Ultrasa).

 

Wydaje mi sie, ze uproszczone jest sterowanie, bo wchodza mi rzeczy z ktorymi na classicu w HDR mialem problem. Pewien jestem, ze np wystarczy robic Zangiefem 540 stopni do Ultra i Super Combo, ewidentnie to sprawdzalem na practice i wchodzil.

 

Na razie nie umiemy za dobrze wykorzystywac Focus Attaks. Trzeba popracowac nad tym :)

 

Jesli zas chodzi o Live'a to gra ma KILKA jezykow wiec wydaje mi sie, ze tak jak bylo to przy okazji paru gier wczesniej na 360 - ma ona po prostu rozne premiery, a gra jest identyczna. Jest wiec szansa, ze przy graniu online nie bedzie mial znaczenia region, tylko kazdy bedzie mogl grac z kazdym. To jest wlasnie przewaga Live'a nad PSN ;)

 

@Gascan - ustaw poziom Easiest, jedna runde, wez ulubiona postac albo kogos prostego (nie blokuja w ogole na tym poziomie charge'a tyl, przod + reka Blanki), przechodzisz nim arcade, przegrywasz z Sethem i wybierasz tego, ktorym chcesz przejsc. Zeby miec wszystkich, trzeba przejsc wszystkimi. Troszke roboty jest, ale warto. Sakura ROX ;)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ok więc pograłem wczoraj 2 godziny i cóż mogę powiedzieć.

 

Wybrałem sobie Akirę tryb arcade i poziom medium. Za Chu.a nie mogłem pokonać Sagata, ta gra jest trudna nie czarujmy się, ale zaliczyć można to do wielkich plusów.

Do tego mamy tryby survival, time attack, odblokowuje się w nich galerie, dodatkowe kolory strojów dla postaci ( po 4)

Co do samej grafiki jest ok, momentami drobne błędy, przenikanie kończyn, jednak ogromny plus.

 

 

System walki jest dopracowany, niestety na padzie do 360 gra się upiornie. Wrócę z pracy pogram i napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...