Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem dziś z niezłym Dhalsimem. Fajne patenty koleś robił typu: wolno lecący specjal -> teleport na drugą stroną i atak z dwóch stron.

 

Ciągle mam problem ze 100% skutecznością wciskania trzech klawiszy na raz do ultrasa. No i generalnie jeszcze mi chargowanie ciosów nie wychodzi dobrze. Inny jest timing na horyzontalne i wertykalne ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
Grałem dziś z niezłym Dhalsimem. Fajne patenty koleś robił typu: wolno lecący specjal -> teleport na drugą stroną i atak z dwóch stron.

 

Bardzo dobry Dhalsim kontroluje całą przestrzeń i nawet nie idzie pierdnąć ;)

Obczaiłem Vegę trochę w practice nie zamierzam co prawda nim grać ,na początek nikomu nie polecam imho najbardziej skillowa postać w tej grze.

 

Co do wciskanie trzech klawiszy na padzie to chyba idzie pdada skonfigurować ,że trzy klawisze to jeden przycisk.

 

Na kwadracie dobrze się gra o dziwo w SF4, natomiast w SF3 czy 2T nie jest już tak różowo, imputy uprościli w 4 nie ma hu.ja nie można nie puscić hadoukena czy shoryukena.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat mam problemy z shoryukenami na TE arcade sticku, wychodzi gdzies 1 na 5 :(.

Z poczatku nawet hadokeny nie zawsze wychodzily, ale po 1h praktyki problem zniknal.

Coz moj pierwszy stick wiec wszystko pewnie przyjdzie z czasem :P

 

Edit: dzisiaj mi już praktycznie wszystko wychodzi :D

Zaś super i ultra Guile to poezja na sticku, nawet combo super -> ultra wchodzi niezwykle gladko.

Edytowane przez Kejim
Odnośnik do komentarza
Co do wciskanie trzech klawiszy na padzie to chyba idzie pdada skonfigurować ,że trzy klawisze to jeden przycisk.

 

Tylko, że ja mam 6 przyciskowego sticka.

Anyway - problem występuje tylko, jak ma się załadowanego supera i ultra jednocześnie.

W innym prypadku zalicza 3 klawisze, nawet jak je niezbyt dokładnie się wciśnie.

Odnośnik do komentarza

Ultra w combosie takim zwyklem, w sensie cancelujac jakiegos SRK (np Ryu) to sie chyba nie da w ogole zrobic. Da sie zrobic po focusie i np Ryu jak ktos na ciebie skacze, ty skoczysz na niego z MP i trafisz to spadasz sporo szybciej. Kolega jeszcze szybuje i mozesz wtedy zrobic cos na ziemi, wtedy wchodzi ultras, mozna go posadzic i combuje. Ale czy wtedy, robiac ultrasa i majac tez naladowanego supera, zrobimy ultra czy supera to juz nie wiem, musze sprawdzic. A wlasnie o to sie rozchodzi cale pytanie.

Odnośnik do komentarza

Widziałem combo ryu jak koleś na spadającego kolesia zrobił supera i połączył w ultra (albo odwrotnie).

 

Kwestia robienia ultra i supera, to dokładność wciskania trzech klawiszy. Włączcie na treningu podgląd inputów - widać wwyraźnie, jak ciężko mieć 100% wciskania trzech klawiszy (czyt: robienia ultra przy załadowanym superze.)

 

No i mam problem z pierwszym kombosem hondy. j.HP -> HP*-> super.

 

super zawsze mi na blok wchodzi. Da się jakoś cancelować "rączki" w supera?

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Wciskanie trzech klawiszy do ultra na sticku hori do Xa 360 nie jest problemem o ile stick jest sprawny. Mi tylko czasami w challenge niewchodzi ultra jak mam naładowanego supera tylko super wchodzi ale tak to nie ma problemu.

Ultra nie da się zlinkować ,można najwyżej wj.ebać go po wybiciu przeciwnika w górę. Najłatwiej zrobić to Ryu jak trafimy shoryukenem skaczącego. No i Bokserem da radę zrobić po główce ultrasa, i Sagatem po Super Combie można w rogu trafić jeszcze Ultra Combem. Innymi niewiem.

 

Jak ktoś chce wiedzieć co sądzę o Street Fighter IV na dzień dzisiejszy - zapraszam na mojego bloga.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Można skonfigurować 3 pięści, lub 3 nogi pod jeden przycisk na padzie od x360. BTW mam spory problem z challenge'ami :/ Pewnie nazwiecie mnie noob'em ale nie potrafię zrobić HP, a później od razu hadouken. To znaczy raz mi się udało przez przypadek, ale poległem na następnym... Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć na czym to polega? Te kombinacje trzeba robić jak najszybciej, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

@c1rex jest jeszcze inna metoda robienia ultrasów- w serii Street Fighter nie trzeba wciskać przycisków - można je puścić tzn robisz movment do Ultrasa trzymając 3 przyciski i na końcu movementu je puszczasz, działa z ultrasami i z innymi ciosami. Niektórzy grają w ten sposób.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Nie da się. Da radę tylko w practice jak dummy nie ma włączone autoblock ;)

 

Z hk może i sie da. Jednak teraz wlazłem to się da ale niewidziałem nigdy w walce tego.

 

I patrze practice teraz to Sagatem też da radę po jumping HK wsadzić.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Skillowa kombinacja jak cały Sagat :twisted:

Na upartego można powiedzieć że to link chociaż wg mnie to nie jest. Linkować ultrasów się nie da w SF IV i koniec.(cancelować ciosów w ultrasa tym bardziej)

Jeszcze oprócz sagata i ryu, rufus da radę zakończyć swoje combo ultra. Oczywiście po jednym ciosie j.HK. No i jeszcze Sakura i Ken z tych co sprawdzałem.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Dziś dotarł do mnie SF IV! Jestem nowy w temacie i na początku niestety nic a nic mi nie wychodziło, Superu, Ultrasy i EX Moves - wtf? ^_^

Komp bił mnie że aż żal! Uparty jestem jednak i po kilkudziesięciu min ćwiczeń podstaw zasadziłem w końcu te Ultra Combo. Męczę Kena bo wydaje mi się że łatwy jest na początek. Nie zniechęcać się tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :D

Gra jest świetna!

Odnośnik do komentarza
BTW mam spory problem z challenge'ami :/ Pewnie nazwiecie mnie noob'em ale nie potrafię zrobić HP, a później od razu hadouken. To znaczy raz mi się udało przez przypadek, ale poległem na następnym... Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć na czym to polega? Te kombinacje trzeba robić jak najszybciej, czy jak?

Ponawiam pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

To jest najprostszy Cancel w grze. No trzeba szybko. Wciskasz prawie równocześnie dół+HP(minimalnie szybciej wcisnij HP) i błyskawicznie robisz ruch hadoukena(tyle że dół już dałeś to pozostaje tylko przód) i jeszcze raz HP. Ten ruch w dół na początku to już początek hadoukena.

Robisz to dociśnięty do postaci żeby ludzi ci nie kucnął. Niewiem jak to inaczej wyjaśnić.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Wciskanie trzech klawiszy do ultra na sticku hori do Xa 360 nie jest problemem o ile stick jest sprawny. Mi tylko czasami w challenge niewchodzi ultra jak mam naładowanego supera tylko super wchodzi ale tak to nie ma problemu.

 

No właśnie o tym mówię: robienie ultra, jak ma się załadowanego supera.

W normalnych walkach jak mam wybór, to wolę najpierw puścić ultra, który i tak się resetuje po każdej rundzie + ma się szansę na kolejny jeszcze w tej samej rundzie.

 

Przyciski mam sanwy, więc to nie problem - prędzej mój skill.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...